Człowiek wśród ludzi. Zarys psychologii społecznej

Seria: Wykłady z psychologii [Scholar]
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Scholar
838849581X
Magdalena

Książka ta jest podręcznikiem wprowadzającym w podstawy psychologii społecznej ze szczególnym uwzględnieniem polskich realiów i dorobku rodzimych autorów.Książka unika rozważań definicyjnych, uwagę skupia natomiast na prawidłowościach rządzących ludzką psychiką i postępowaniem, starając się pokazać, w jak fascynujący sposób psychologia społeczna odpowiada na pytanie, kim jest człowiek.

panna_lovegood | 2015-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2015

Człowiek wśród ludzi, a wykładowca też człowiek! (Ergo wykładowca wśród ludzi?) Anyways, wolałabym czytać ten podręcznik z własnej woli, ale i tak cieszę się, że miałam przyjemność z panem Wojciszke. Niewielu jest wykładowców, którzy potrafią wznieść się ponad quasi-intelektualną powagę swego urzędu i zasłuchanie w piękno brzmienia własnych sformułowań. Tu jest konkretnie, solidnie i z ciekawymi przykładami i może zapamiętam coś, nawet po posesyjnej amnezji. Udało się mu uniknąć choroby większości naukowych publikacji, czyli biliona powtórzeń. Być może dlatego, że miał coś konkretnego do przekazania i nie musiał rozciągać tekstu razem ze swoim profesorskim ego.

Grzegorz | 2012-08-09
Na półkach: Psychologia, Przeczytane
Przeczytana: 2012 rok

Napisane językiem dla ludzi. Logiczny układ treści. Warto przeczytać.

MałyAlbert | 2013-05-11

Treści tej książki i późniejszego podręcznika "Psychologia Społeczna" Wojciszke w dużej mierze się pokrywają. Jednak "Człowieka wśród ludzi" czyta się lepiej - prawie tak lekko, jak książkę popularnonaukową.

Patrycja | 2017-05-07
Przeczytana: 04 maja 2017

Świetna książka! Prosto wyjaśnia wiele ciekawych kwestii. Jedyną rzeczą, która mi przeszkadzała w komfortowym czytaniu to myśl o nadchodzącym egzaminie z psychologii społecznej, ale w sumie jest do niego trochę czasu, zdążę się przygotować, a Wy TRZYMAJCIE KCIUKI :)

po-prostu-truskawka | 2013-11-20
Przeczytana: 10 czerwca 2013

lekka i przyjemna (dopóki ktoś nie każe jej czytać do egzaminu)

Titka Brak | 2017-07-12
Przeczytana: maj 2011