Człowiek wśród ludzi. Zarys psychologii społecznej

Okładka książki Człowiek wśród ludzi. Zarys psychologii społecznej Bogdan Wojciszke
Okładka książki Człowiek wśród ludzi. Zarys psychologii społecznej
Bogdan Wojciszke Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Scholar Seria: Wykłady z psychologii [Scholar] nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wykłady z psychologii [Scholar]
Wydawnictwo Naukowe Scholar
2009-01-01
2009-01-01
psychologia społeczna podręcznik akademicki

Okładka książki Homo nie całkiem sapiens Marcin Rotkiewicz, Bogdan Wojciszke
Homo nie całki... Marcin Rotkiewicz, ...
Okładka książki Alfabet miłości Renata Mazurowska, Bogdan Wojciszke
Alfabet miłości Renata Mazurowska, ...

2026
1962

Książkę wspominam dość dobrze. Przeczytałam ją kilkakrotnie od deski do deski, aby zaliczyć egzamin z psychologii na studiach magisterskich.

Niezły i całkiem przystępny podręcznik stanowiący wprowadzenie do psychologii społecznej. Jak najbardziej można czytać.

Świetna książka! Prosto wyjaśnia wiele ciekawych kwestii. Jedyną rzeczą, która mi przeszkadzała w komfortowym czytaniu to myśl o nadchodzącym egzaminie z psychologii społecznej, ale w sumie jest do niego trochę czasu, zdążę się przygotować, a Wy TRZYMAJCIE KCIUKI :)

Człowiek wśród ludzi, a wykładowca też człowiek! (Ergo wykładowca wśród ludzi?) Anyways, wolałabym czytać ten podręcznik z własnej woli, ale i tak cieszę się, że miałam przyjemność z panem Wojciszke. Niewielu jest wykładowców, którzy potrafią wznieść się ponad quasi-intelektualną powagę swego urzędu i zasłuchanie w piękno brzmienia własnych sformułowań. Tu jest konkretnie, solidnie i z ciekawymi przykładami i może zapamiętam coś, nawet po posesyjnej amnezji. Udało się mu uniknąć choroby większości naukowych publikacji, czyli biliona powtórzeń. Być może dlatego, że miał coś konkretnego do przekazania i nie musiał rozciągać tekstu razem ze swoim profesorskim ego.

lekka i przyjemna (dopóki ktoś nie każe jej czytać do egzaminu)

lekka i przyjemna (dopóki ktoś nie każe jej czytać do egzaminu)

Treści tej książki i późniejszego podręcznika "Psychologia Społeczna" Wojciszke w dużej mierze się pokrywają. Jednak "Człowieka wśród ludzi" czyta się lepiej - prawie tak lekko, jak książkę popularnonaukową.

Napisane językiem dla ludzi. Logiczny układ treści. Warto przeczytać.

Napisane językiem dla ludzi. Logiczny układ treści. Warto przeczytać.

• Psychologia
  • Studia