Nowoczesność i tożsamość. "Ja" i społeczeństwo w epoce późnej nowoczesności

Tłumaczenie: Alina Szulżycka
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Socjologia współczesna". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Modernity and Self-Identity. Self and Society in the Late Modern Age
joly_fh

Jedna z najbardziej znanych prac Anthony’ego Giddensa poświęcona problematyce tożsamości, za pomocą której wprowadził on do socjologicznego obiegu cały słownik terminów, takich jak separacja doświadczenia, systemy abstrakcyjne, czysta relacja, a także rozróżnienie na politykę emancypacji i politykę życia. Ta świetnie napisana, ekscytująca teoretycznie i poznawczo rozprawa, pełna błyskotliwych argumentów i trafnych przykładów, to jeden z ważniejszych głosów na temat dylematów życia codziennego w epoce określanej mianem późnej nowoczesności.

źródło opisu: Państwowe Wydawnictwo Naukowe ( PWN ) 2010

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/2770/nowoczesnosc-i-tozsamosc.html

Olka | 2015-05-01
Przeczytana: 29 kwietnia 2015

Myślę, że mogę uznać książkę Giddensa za jedną z najważniejszych książek w moim życiu. Świetnie strukturyzuje bliskie mi przemyślenia na temat tożsamości.