Klimatyczna katastrofa

The Politics of climate change
978-83-7648-470-9
cywilizacja, kryzys, polityka, klimat, Ziemia
Pistacia

Książka dla wszystkich zainteresowanych przyczynami kryzysu naszej cywilizacji. Zmiana klimatyczna różni się od wszelkich innych problemów, przed jakimi stajemy dziś jako ludzkość. Jeśli nic nie zrobimy, konsekwencje dla życia ludzkiego na Ziemi będą katastrofalne. Polityczne działania i interwencje na poziomach lokalnych, krajowych i międzynarodowych będą miały decydujący wpływ na to, czy...

Książka dla wszystkich zainteresowanych przyczynami kryzysu naszej cywilizacji.

Polityczne działania i interwencje na poziomach lokalnych, krajowych i międzynarodowych będą miały decydujący wpływ na to, czy będziemy mogli ograniczyć globalne ocieplenie, a także jak zaadaptujemy się do tego, co już się wydarzyło. Giddens twierdzi, że obecnie nie mamy systemowej polityki dotyczącej zmiany klimatycznej. Polityka prowadzona tak jak zwykle nie pozwoli nam poradzić sobie z problemami, przed którymi stajemy, a recepty przedstawiane przez tych, którzy obecnie najczęściej rzucają wyzwanie konwencjonalnej polityce – ruch ekologiczny – są już u źródła skażone. Giddens wprowadza szereg nowych koncepcji i propozycji, by zapełnić tę lukę i analizuje dogłębnie związki między zmianą klimatyczną a bezpieczeństwem energetycznym.

[opis wydawcy]

PannaKlara | 2017-08-06

Wszyscy wiemy o zmianach klimatycznych i wszyscy się ich boimy. Książka ciekawa, odpowiedziałam sobie dzięki tej lekturze na kilka dręczących mnie pytań.

Lidia F | 2015-09-20
Przeczytana: 20 września 2015

Wspaniała. Poznasz jedna stronę problemu i drugą oraz zobaczysz trzecią :-D. Polecam ludziom zaangażowanym społecznie i politykom ( ekologią też) !

Mar | 2013-01-07
Przeczytana: czerwiec 2010

Giddens, znany brytyjski socjolog zabrał się za temat bardzo ważny. Książka odnosząca się do tematu zmian klimatycznych, ale napisana nie przez specjalistę z nauk ścisłych, lecz od nauk społecznych, była niewątpliwie potrzebna. Giddensowi ten projekt udał się średnio, książka pozostaje na poziomie skryptu, którego autorowi nie wystarczyło już zanadto czasu, aby zamienić go w rzeczowy podręcznik. Wywołane tematy kolejnych rozdziałów są istotne i oczywiście aktualne, jednak zaproponowana analiza pozostaje bardzo powierzchowna. Co nie oznacza, że dzięki rozpoznawalnemu nazwisku autora może trafić "pod strzechy".

Bejneeett | 2016-08-26
Na półkach: Przeczytane, Serio serio