Okładka książki Psychologia poznania

psychologia
typ
papier
Kamulka84
6,02 (84 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Współczesny podręcznik psychologii procesów poznawczych napisany przez najwybitniejszego w tej dziedzinie polskiego psychologa. Książkę cechuje przystępny, jasny język, który ułatwia czytelnikowi zrozumienie tekstu. Przedstawione są tu wszystkie najistotniejsze zagadnienia z zakresu psychologii poznawczej, czyli: procesy postrzegania, uwaga, pamięć i sposób jej funkcjonowania, wyobraźnia, pojęcia,...

Książkę cechuje przystępny, jasny język, który ułatwia czytelnikowi zrozumienie tekstu. Przedstawione są tu wszystkie najistotniejsze zagadnienia z zakresu psychologii poznawczej, czyli: procesy postrzegania, uwaga, pamięć i sposób jej funkcjonowania, wyobraźnia, pojęcia, myślenie i rozwiązywanie problemów. Tekst jest bogato ilustrowany aktualnym materiałem empirycznym. Autor prezentuje nowe spojrzenie na procesy poznawcze, rozpatrując je w kontekście społecznym, uwzględniając również indywidualne doświadczenie. W związku z tym, często nawiązuje do wyników badań uzyskanych w ramach psychologii społecznej, osobowości i psychologii emocji.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Agata | 2011-01-03
Na półkach: Mam, Przeczytane

Autor jest rewelacyjnym człowiekiem i jego słowo mówione jest o wiele ciekawsze niż słowo pisane.... Mimo wszystko polecam :)

iloveuthismuch | 2014-09-01

Kalendarium literackie
  • Henry Hazlitt
    120. rocznica
    urodzin
    Sztuka ekonomii polega na tym, by spoglądać nie tylko a bezpośrednie, ale i na odległe skutki danego działania czy programu; by śledzić nie tylko konsekwencje, jakie dany program ma dla jednej grupy, ale jakie przynosi wszystkim.
  • Arkady Fiedler
    120. rocznica
    urodzin
    Bo serce, polskie serce to dziwna rzecz : może włóczyć się po całym świecie, może upadać na rozdrożach, uzbrajać się w pancerz zapomnienia, może upajać się blaskiem obcego nieba - aż oto znienacka i chytrze zgotuje sobie samemu podstęp i wpadnie we własną sieć .
  • Alberto Moravia
    107. rocznica
    urodzin
    Każdy wybiera sobie raj, który jest piekłem dla innych.
  • Jonasz Kofta
    Trzeba marzyć
  • William Blake
    257. rocznica
    urodzin
    Nie próbuj mówić o miłości,
    Bo ona w słowach się nie mieści.
    Jest jak wiatr: cichy, niewidzialny,
    Co tylko czasem zaszeleści.
  • Stefan Zweig
    133. rocznica
    urodzin
    Jakże tu żyć z czułym sercem na takim świecie.
  • Claude Lévi-Strauss
    46. rocznica
  • Stanisław Wyspiański
    107. rocznica
    Miałeś, chamie, złoty róg,
    miałeś, chamie, czapkę z piór:
    czapkę wicher niesie,
    róg huka po lesie,