Psychologia poznania

Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
83-87957-51-8
psychologia
Kamulka84

Współczesny podręcznik psychologii procesów poznawczych napisany przez najwybitniejszego w tej dziedzinie polskiego psychologa. Książkę cechuje przystępny, jasny język, który ułatwia czytelnikowi zrozumienie tekstu. Przedstawione są tu wszystkie najistotniejsze zagadnienia z zakresu psychologii poznawczej, czyli: procesy postrzegania, uwaga, pamięć i sposób jej funkcjonowania, wyobraźnia,...

Książkę cechuje przystępny, jasny język, który ułatwia czytelnikowi zrozumienie tekstu. Przedstawione są tu wszystkie najistotniejsze zagadnienia z zakresu psychologii poznawczej, czyli: procesy postrzegania, uwaga, pamięć i sposób jej funkcjonowania, wyobraźnia, pojęcia, myślenie i rozwiązywanie problemów. Tekst jest bogato ilustrowany aktualnym materiałem empirycznym. Autor prezentuje nowe spojrzenie na procesy poznawcze, rozpatrując je w kontekście społecznym, uwzględniając również indywidualne doświadczenie. W związku z tym, często nawiązuje do wyników badań uzyskanych w ramach psychologii społecznej, osobowości i psychologii emocji.

| 2015-12-21

Dobry podręcznik akademicki w prosty sposób wyjaśniający wiele zagadnień. Mimo 'trudnej tematyki' przedstawia ją ciekawie. Autor pisze przejrzyście i aż chcę czytać się dalej i zgłębiać tajniki psychologii poznawczej.

Rozdziały pogrupowane według najważniejszych zagadnień z zakresu tej dziedziny wiedzy. Jeżeli uczysz się na ostatnią chwilę do egzaminu i chcesz załapać najważniejsze wątki, oczywiście nie gubiąc się w gąszczu informacji, książka jest wręcz idealna.

Polecić można studentom psychologii i nie tylko.

| 2011-01-03
Na półkach: Mam, Przeczytane

Autor jest rewelacyjnym człowiekiem i jego słowo mówione jest o wiele ciekawsze niż słowo pisane.... Mimo wszystko polecam :)