Okładka książki Psychologia poznania

psychologia
typ
papier
Kamulka84
6,02 (84 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Współczesny podręcznik psychologii procesów poznawczych napisany przez najwybitniejszego w tej dziedzinie polskiego psychologa. Książkę cechuje przystępny, jasny język, który ułatwia czytelnikowi zrozumienie tekstu. Przedstawione są tu wszystkie najistotniejsze zagadnienia z zakresu psychologii poznawczej, czyli: procesy postrzegania, uwaga, pamięć i sposób jej funkcjonowania, wyobraźnia, pojęcia,...

Książkę cechuje przystępny, jasny język, który ułatwia czytelnikowi zrozumienie tekstu. Przedstawione są tu wszystkie najistotniejsze zagadnienia z zakresu psychologii poznawczej, czyli: procesy postrzegania, uwaga, pamięć i sposób jej funkcjonowania, wyobraźnia, pojęcia, myślenie i rozwiązywanie problemów. Tekst jest bogato ilustrowany aktualnym materiałem empirycznym. Autor prezentuje nowe spojrzenie na procesy poznawcze, rozpatrując je w kontekście społecznym, uwzględniając również indywidualne doświadczenie. W związku z tym, często nawiązuje do wyników badań uzyskanych w ramach psychologii społecznej, osobowości i psychologii emocji.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Agata | 2011-01-03
Na półkach: Mam, Przeczytane

Autor jest rewelacyjnym człowiekiem i jego słowo mówione jest o wiele ciekawsze niż słowo pisane.... Mimo wszystko polecam :)

iloveuthismuch | 2014-09-01

Kalendarium literackie
  • David Weber
    62. rocznica
    urodzin
    Życie byłoby znacznie przyjemniejsze, gdyby tak powywieszać wszystkich polityków
  • Stephen R. Covey
    82. rocznica
    urodzin
    Przyjacielu, kochać to czasownik. Miłość, uczucie, to owoc tego czasownika. Zatem kochaj ją. Służ jej. Poświęcaj się. Współczuj. Doceniaj. Utwierdzaj ją. Czy jesteś gotów to robić?
  • Wieniedikt Jerofiejew
    76. rocznica
    urodzin
    - O-o-o-o! Niezrównoważenie psychiczne to moje marzenie! - i ośmielę się na szczerość - w marzeniach jestem wariatem! O, nie wiecie, panowie, co to takiego bezsenność marzeń... i stan zapalny marzeń przy bezsenności...
  • Ted Dekker
    52. rocznica
    urodzin
    Trzeba samemu mieć obsesję, żeby rozpoznać ją u drugiego człowieka.
  • Fernando Vallejo
    72. rocznica
    urodzin
    Przestałem być jednym i jesteśmy dwoma: jednym nierozłącznym w dwóch różnych osobach. To jest moja nowa teologia Dwójcy, przeciwstawiona teologii Trójcy: dwie osoby, które potrzebują siebie nawzajem do miłości; przy trzech już zaczyna się orgia
  • Jun'ichi Watanabe
    81. rocznica
    -Chcę być lekarzem.
    Ginko za bardzo się wstydziła,żeby to powiedzieć głośno,gdy się uczyła u Yorikuniego,lecz teraz przyszło jej to bez trudu.
    Po części dlatego,że nabrała odwagi,po części-bo czasy się zmieniły na tyle,że kobieta mogła mieć ambicje,nie narażając się na pogardę.
  • Szymon Szymonowic
    456. rocznica
  • Emma Donoghue
    45. rocznica
    urodzin
    Jak o czymś myślimy, nadajemy temu moc
  • Natalka Babina
    48. rocznica
    urodzin
    Ludzie rodzą się nie po to, żeby im było dobrze. W najlepszym wypadku przychodzą na ten świat po to, żeby dobrze było komu innemu.
  • Anatol Stern
    115. rocznica
  • Jerzy Kukuczka
    25. rocznica
    śmierci
    Widziałem w górach ludzi, którzy nigdy nie chodzą do kościoła. A tam się modlili.

Znajdź nas na Facebooku