Psychologia poznania

papier
Kamulka84
6 (89 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Współczesny podręcznik psychologii procesów poznawczych napisany przez najwybitniejszego w tej dziedzinie polskiego psychologa. Książkę cechuje przystępny, jasny język, który ułatwia czytelnikowi zrozumienie tekstu. Przedstawione są tu wszystkie najistotniejsze zagadnienia z zakresu psychologii poznawczej, czyli: procesy postrzegania, uwaga, pamięć i sposób jej funkcjonowania, wyobraźnia,...

Książkę cechuje przystępny, jasny język, który ułatwia czytelnikowi zrozumienie tekstu. Przedstawione są tu wszystkie najistotniejsze zagadnienia z zakresu psychologii poznawczej, czyli: procesy postrzegania, uwaga, pamięć i sposób jej funkcjonowania, wyobraźnia, pojęcia, myślenie i rozwiązywanie problemów. Tekst jest bogato ilustrowany aktualnym materiałem empirycznym. Autor prezentuje nowe spojrzenie na procesy poznawcze, rozpatrując je w kontekście społecznym, uwzględniając również indywidualne doświadczenie. W związku z tym, często nawiązuje do wyników badań uzyskanych w ramach psychologii społecznej, osobowości i psychologii emocji.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Agata | 2011-01-03
Na półkach: Mam, Przeczytane

Autor jest rewelacyjnym człowiekiem i jego słowo mówione jest o wiele ciekawsze niż słowo pisane.... Mimo wszystko polecam :)

Emily | 2015-02-26

Kalendarium literackie
  • Jo Nesbø
    55. rocznica
    urodzin
    Być może jestem głupi, ale zostało mi jeszcze kilka komórek mózgowych, które starają się, jak mogą.
  • Marliese Arold
    57. rocznica
    urodzin
    Dopiero kiedy ktoś umiera, człowiek zauważa, że ta osoba dużo dla niego znaczyła.
    Albo że nie znaczyła nic. I to, że zostaje po niej pustka. Albo że dalej można żyć tak, jakby
    nic się nie stało.
  • Elizabeth Hand
    58. rocznica
  • Dezső Kosztolányi
    130. rocznica
    urodzin
    Ludzie pijani szybują na skrzydłach jak ptaki. To tylko trzeźwi sądzą, że pijacy się zataczają, w rzeczywistości unoszą się oni na niewidzialnych skrzydłach i wszędzie docierają szybciej, niż tego oczekują.
  • Marcel Aymé
    113. rocznica
    urodzin
    Pamiętam, że na tym moście, w czerwcu, słońce było takie ogromne, zmarli z cmentarza pachnieli polnymi kwiatami, chłopcy szli w świetlistych ubraniach i życie było tak piękne, że krzyknęłam z radości i uniosłam się nad ziemię. Moja przyjaciółka, Jeanette Coutourier, schwyciła mnie za nogi. Długo mia... pokaż więcej
  • Eric Idle
    72. rocznica
  • Ernst Jünger
    120. rocznica
    urodzin
    Tutaj stało się dla mnie pewne to, w co często wątpiłem: byli jeszcze wśród nas szlachetni, w których sercach żyła i znajdowała potwierdzenie świadomość wielkiego ładu. Jako, że wzniosły przykład prowadzi nas do naśladowania, poprzysiągłem sobie (...), że w przyszłości raczej padnę samotnie z wolnym... pokaż więcej
  • Ewa Nowacka
    4. rocznica
    śmierci
    Był taki okres, że byłam gotowa na największe głupstwo, byle tylko znaleść się blisko niego, słuchać co mówi, móc go dotknąć, kiedy zaś moje niemądre marzenia się ziściły, okazało się, że traciłam czas na wyobrażenie sobie Bóg wie czego.
  • Pola Gojawiczyńska
    52. rocznica
    śmierci
    ... nie idź tak bezmyślnie za mężczyzną, choćby cię o to nie wiem jak prosił.

Znajdź nas na Facebooku