Bad Friends 2

Okładka książki Bad Friends 2 Aleksandra Negrońska
Okładka książki Bad Friends 2
Aleksandra Negrońska Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Friends (Negrońska) (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Friends (Negrońska) (tom 2)
NieZwykłe
2022-10-26
2022-10-26
9788383201009
New Adult

Drugi tom serii Friends od Oli Negrońskiej niesamowicie mnie zaskoczył. Pierwsza część nie była wybitna, była normalna. Niezbyt zaskakująca czy wciągająca. Nie mogę powiedzieć tego o drugim tomie. Był o wiele lepszy. Zdążyłam naprawdę przywiązać się do bohaterów i zdecydowanie polecam przebrnąć przez 1 tom, aby mieć szansę spotkać się z tym.

Po pierwszym tomie, seria "Friends" wydała się bardzo obiecująca. Nie zawiodłam się. Drugi tom, lepiej napisany, może nawet bardziej przemyślany od poprzednika. Historia przyjaciół wciąga i staje się coraz ciekawsza. Jest też miłosny happy end, a ja kocham takie momenty w książkach :)
Ciekawe co przyniesie kolejny tom?

Ciekawe co przyniesie kolejny tom?

Bardzo sie w nią wkręciłam i przeczytałam w 2 dni super książka polecam każdemu

Bardzo sie w nią wkręciłam i przeczytałam w 2 dni super książka polecam każdemu

Między Kendall i Zane’em rodzi się uczucie, któremu sprzeciwia się niemal cała grupa przyjaciół z Harrym na czele. Zane żyje przekonaniem, że nie potrafiłby związać się z kimś na poważnie i to głównie on jest przeszkodą na drodze do ich szczęścia.

Fajna, przyjemna i wciągająca historia. Zazdrość, intrygi, a także wspieranie się w trudnych chwilach. Pomaganie sobie, kiedy druga osoba sobie nie radzi. Książka porusza ważny problem na temat zaburzeń odżywiania i uzależnienia od narkotyków. Pokazuje, jak bardzo jest to niebezpieczne, co moim zdaniem jest dużym plusem. Dodatkowo powoli rodzące się uczucie pomiędzy Zane’em a Kendall - to coś, co szczerze uwielbiam!

W środowisku Kendall pojawia się była dziewczyna Harry’ego Torresa, co wpędza nastolatkę w kompleksy. Eva Flores to przepiękna modelka, dlatego Kendall przestaje czuć się pewnie i wpada w zaburzenia odżywiania. Zane Ross to jedyna osoba, która zauważa, co dzieje się z Kendall, jednak sam ma poważne problemy z narkotykami. Nastolatkowie decydują się pomóc sobie nawzajem....

📚 Kontynuacja historii, która skupia się na walce Kendall z własnymi niepewnościami i kompleksami. Pojawienie się w towarzystwie byłej dziewczyny Harry’ego - Evy Flores - pięknej modelki, powoduje u Kendall obniżenie poczucia własnej wartości. Dziewczyna popada w zaburzenia odżywiania.
Jej problem dostrzega jedynie Zane, który z kolei walczy z własnymi demonami - uzależnieniem od narkotyków. Kendall i Zane postanawiają pomóc sobie nawzajem. Z czasem między nimi rodzi się uczucie, któremu sprzeciwia się reszta ekipy, na czele z zazdrosnym Harrym. Jednak największym przeciwnikiem związku jest sam Zane, który nie wierzy w to, że potrafiłby być z kimś na poważnie.

"Bad friends 2" czytało mi się lekko i przyjemnie. Fabuła poziomem nie odbiega od pierwszej części. Poruszane były trudne tematy (zaburzenia odżywiania, przedawkowanie narkotyków),ale nie zabrakło też uroczych i pogodnych momentów. Szczególnie podobał mi się rozwój relacji Kendall i Zane’a, a przede wszystkim ich komfort, wsparcie i bezinteresowność wobec siebie. Śmiało mogę przyznać, że każdy z grupy przyjaciół na swój sposób zaskarbił sobie moją sympatię. Po zakończeniu czytania, od razu zamówiłam kolejne części z tej serii😍.

Miałam małą nadzieję, że będzie lepsza od poprzedniej, jednak niczym więcej mnie nie zaskoczyła. Wielka szkoda bo uważam że na swój sposób ta książka ma duży potencjał, jak zauważyłam nie został wykorzystany.

Szczerze? Uwielbiam serię students od Oli, ale tak minimalnie bardziej uwielbiam serię friends. Czuję, że jest ona tak trochę mniej popularna i nie ma nią aż tak dużego zainteresowana, ale moje serce skradła. Do postaci i sytuacji które się tam pojawiły dość często wracam. Te książki często doprowadzały mnie do śmiechu jak i do płaczu. Do bohaterów się przywiązałam i chcę ich jeszcze więcej. Wszystkie wydane książki czytałam już dwa razy i chciałbym znowu. Relacja Zane'a i Kendall jest cudownie opisana. Pełno w niej zrozumienia, miłości, jest taka komfortowa i przyjemna w odbiorze. Są zdecydowanie moją ulubioną książkową parą. A Zane dla mnie delikatnie przebija Zaydena. Nie potrafiłam się oderwać, tak samo jak w studentach mamy tutaj wiele postaci, ale nadal żadna nie jest pominięta, przyciąga nas do siebie i sprawia, że nie możemy przestać o niej myśleć. Książki są pisane z różnych perspektyw (oprócz Kendall jest to np. Nico albo Nellson) przez co wiemy co dzieje się u tych osób z ich punktu widzenia i możemy zrozumieć sytuację jeszcze lepiej. Nie mogę się doczekać kolejnych książek z tej serii, bo na pewno pochłone je tak szybko jak te cztery (dwa razy) ale czuję też, że się pogubie trochę w tych postaciach jak przy czytaniu ostatniego tomu flaw less.

W tej części mamy wszystko to z czym mogą się mierzyć nastolatkowie wchodzący w dorosłe życie: alkohol, narkotyki, zdrady, przedawkowanie, rozstania, nowe przyjaźnie i żegnanie starych przyjaźni. Osobiście skończyłabym tą historię jakieś 50 stron szybciej. Zobaczymy o czym będzie dalsza część.

Książka cudowna, poprzednia część była świetna ale ta jest jeszcze lepsza. Tu już ani sekundy nie poczujesz, że czytasz coś na poziomie wattpada. Porusza wiele problemów, no i Harry już tak nie przeszkadza.

Drugi tom zaczyna się dokładnie w tym samym momencie, w którym kończy się pierwszy. Jest to po prostu rozwinięcie i zakończenie niektórych wątków. Powieść porusza mnóstwo ważnych tematów, które mogą dotyczyć nie tylko nastolatków. Autorka opisuje np. zaburzenia odżywiania czy uzależnienie od narkotyków.