Throne

Okładka książki Throne Sylwia Zandler
Okładka książki Throne
Sylwia Zandler Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Royal Trilogy (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Royal Trilogy (tom 3)

Fajna drama, ale już się nudziłam

Fajna drama, ale już się nudziłam

Świetna książka i ciekawe zakończenie bardzo mi się podobała

Świetna książka i ciekawe zakończenie bardzo mi się podobała

Ostatnimi czasy skończyłam trylogię Royal Sylwii Zandler i zamiast skupiać się na ostatnim tomie postanowiłam, że naskrobię coś na temat całej serii. Historia opowiada o związku zwykłej dziewczyny z Ameryki - Vivian, która przyjeżdża do Anglii na stypendium, gdzie po dostaniu pracy w pałacu poznaje brytyjskiego monarchę – Luka. Całość opiera się na systemie brytyjskiej monarchii, ale żeby się nikt nie doczepił mamy inne nazwiska i inny ród. W sumie współczesna rodzina królewska robi nam tutaj za podstawę pomysłu i tyle by z niej było. I mam co do tego zabiegu dość mieszane uczucia. Pierwszy tom był bardzo dobry. Vivian z Lukiem od początku się nie lubią, ale jednocześnie non stop na siebie wpadają i dogryzają całym mnóstwem żartów rodem z gimnazjum. Przy tym tomie bawiłam się najlepiej. Autorka idealnie trafiła w moje gusta całą poprowadzoną historią a pierwszy tom miał zakończenie, które na upartego śmiało można było zostawić i zrobić z tego dobrą jednotomówkę. Niestety przy obecnych oczekiwaniach rynku autorzy coraz częściej są pytani czy dadzą radę z danej historii stworzyć trylogię. No i nie są. Drugi tom to już swoista zapchaj dziura, która istnieje tylko po to, żeby powstał tom trzeci, który nam rozwiąże wszystkie problemy a to też bez szału i jsk się można spodziewać na ostatniej stronie. Czytając mam wrażenie, że połowę z tego wszystkiego można by śmiało wyciąć i wyrzucić, bo tylko zapycha strony. Autorka gubi się też nieco w pałacowym świecie. Etykieta nie istnieje, służba wyzywa gości a rodzina królewska odpierdziela takie rzeczy, że można nad tym jedynie załamywać ręce. Rozumiem, że jest to fikcyjny dwór jednak mocno bazujący na tym prawdziwym i chyba lepiej dla autorki byłoby tu stworzyć drugą Genowię niż brnąć w to co zaczęła. Mnie osobiście wybryki ich wszystkich raziły później tak bardzo, że miałam ochotę rzucić to w kąt, ale byłam na trzecim tomie i jakoś to przebrnęłam do końca. Wydaje mi się, że Vivian traci charakter z każdym kolejnym tomem. Jej początkowe dogryzki w stronę księcia znikają by w końcu ustąpić planom życia jako kura domowa z odkurzaczem w ręku dopóki Luke nie zostanie królem i nie będzie trzeba zamieszkać w pałcacu.
Trochę szkoda mi tej serii. Pierwszy tom był naprawdę bardzo dobry i sporo się przy nim naśmiałam natomiast ginie on gdzieś przy słabszych dalszych tomach.

🤍"Crown" & "Throne" Sylwia Zandler; Wydawnictwo Niezwykłe 🤍

‼️RECENZJA MOŻE ZAWIERAĆ SPOJLERY DO PIERWSZEGO ORAZ DRUGIEGO TOMU KSIĄŻEK‼️

Kolejne dwie książki, które przeczytałam rok temu jakoś, a nie zrecenzowałam ich w końcu trafiają pod moją ocenę 🤍 oczywiście są to dwa ostatnie tomy trylogii, które jak myślę o nich...drugi był słabszy od pierwszego, a trzeci słabszy od drugiego 😂 ale moja opinia o żadnej z tych książek nie spada poza 4/5 🤍

W tych tomach kontynuujemy akcję z poprzednich. Bardzo podoba mi się zachowana ciągłość zdarzeń i że nie ma tu żadnych zaskakujących (aż tak bardzo) przeskoków, w których nie szło by się połapać. Jedynie w niektórych momentach zdarza się to, ale napewno nie na połączeniu kolejnych tomów książki.

Bohaterowie pierwszoplanowi, czyli oczywiście Vivian i Luke cały czas przeżywają ze sobą różne wzloty i upadki. Jednak mimo to ich uczucia cały czas się wzmagają i to bardzo mocno. Można powiedzieć, ze ciągle takie niespodziewane i dziwne sytuacje sprawiają, że ich relacja często wisi na włosku, bo oboje mają sobie wiele do mówienia i są o siebie zazdrośni 😅 plus trzeba dodać, że cały czas publiczna nagonka ze strony ludzi zwłaszcza na Luke'a sprawia, że dochodzi do sytuacji, w których nikt nie chciałaby być. Mimo wszystko oboje nie odpuszczają przez to, jak bardzo są w sobie zakochani.
Vivian to zdecydowanie ciekawa postać, bo przeszła wiele i znalazła się w takim miejscu. Mimo to ma wielką odwagę i nie boi się głośno mówić o tym, co czuje. Luke natomiast...ahhh ten chłopak. Jak często on nie myśli i jest zwyczajnie bezczelny to ja nie jestem w stanie sobie wyobrazić 🤣 w trzecim tomie witamy dodatkowo kolejną, niezwykle ciekawą i dodającą akcji postać- babcię 😅

Mimo, że oczywiście, były w Tych książkach rzeczy, które niezbyt mi się podobały, to jednak pamiętam, że czytałam je błyskawicznie i bardzo dobrze się przy nich bawiłam. Powiedziałabym, że to taka luźna, lekko odmóżdżająca lektura, którą warto sobie zapodać gdy chcielibyście np wieczorkiem poczytać coś luźnego, ale zarazem mega przyjemnego i takiego, co doprowadzi Was nie raz nie dwa do śmiechu 😂

Uwielbiam też paczkę przyjaciół głównych bohaterów, którzy cały czas gdzieś w obu książkach się pojawiają. To oni często sprawiają, że płaczemy ze śmiechu, przeżywamy z nimi niezapomniane chwile. I o takich szczerych, dobrych relacjach aż chce nam się czytać 🤍

Zdecydowanie wszystkie 3 książki tworzą spójną, niezwykle przyjemną dla czytelnika całość. Styl Sylwii jest bardzo przytulny, ciepły, dlatego też tak się przez niego płynie 🤍 Autorka umie przytrzymać zainteresowanie i sprawić, że będziecie czytać następne tomy. Słyszałam, że tą trylogię albo się kocha, albo nie lubi i rzeczywiście może tak być. Ja jednak zdecydowanie należę do tych osób, które uwielbiają tą trylogię i do dzisiaj wspominam ją bardzo ciepło.

Książki uważam za naprawdę ciekawe i przyjemne w odbiorze, myślę, że wielu czytelnikom do posiedzenia wieczorem pod kocykiem z książką i herbatą te książki odnajdą się idealnie 🤍 Ja osobiście serdecznie polecam!

👑Crown

☺️15+

📖stron: 319

🤍WSPÓLNE
👑seria: Royal Trilogy
🔡literki: sporej wielkości, bardzo przyjemne do czytania
📍gatunek: romanse

🤍"Crown" & "Throne" Sylwia Zandler; Wydawnictwo Niezwykłe 🤍

‼️RECENZJA MOŻE ZAWIERAĆ SPOJLERY DO PIERWSZEGO ORAZ DRUGIEGO TOMU KSIĄŻEK‼️

No to jak jest? Seria ,,Royal Trilogy” to w końcu hit… czy kit? Po paru dobrych miesiącach, odkąd skończyłam czytać ,,Crown” wzięłam się za ostatni tom tej serii i przychodzę do was z krótkim podsumowaniem.
Tak to prawda… dość długo z tym zwlekałam i jeśli mam być szczera - gdyby nie fakt, że kupiłam ,,Throne” jeszcze przed przeczytaniem drugiego tomu to najprawdopodobniej tej recenzji by tutaj dzisiaj nie było z jednego prostego i lekko brutalnego względu.
Zwyczajnie miałam dość.
Już wtedy byłam pewna, że nie jestem ani nie będę fanką ani tej historii, ani tym bardziej postaci głównego bohatera, do którego nie żywiłam niczego więcej niż odrazy - ale to już doskonale wiecie.
Tak jak wspomniałam w poprzedniej recenzji ,,Jeżeli jedziecie gdzieś w dłuższą podróż bądź potrzebujecie sposobu na „zabicie nudy” uważam, że jest to dość ciekawe rozwiązanie.”

Tak też się stało.

Mimo że przeczytałam tę książkę głównie dla ,,zabicia nudy” zostałam miło zaskoczona i jak się okazuje - trzecia część całej trylogii royal stała się tą najlepszą. Postać babci Lucasa okazała się istną ikoną i mimo, że niektóre sytuacje z jej udziałem przypominały mi amerykańskie komedie romantyczne w dalszym ciągu wywoływały u mnie śmiech, więc no cóż… zadanie zaliczone!
Bardzo podobał mi się również wątek ,,nieplanowanej ciąży” jest to również dla mnie dość duże zaskoczenie, ponieważ przeważnie jestem jedną z pierwszych osób, które hejtują ten motyw, jednak tutaj był naprawdę intrygujący, co jest również jak najbardziej na plus.
Nie wiem szczerze co mogłabym powiedzieć więcej. Cała trylogia ma wielu zwolenników i choć ja do nich nie należę to w dalszym ciągu uważam, że jest to miła rozrywka (o ile omijamy sceny z głównymi bohaterami) i jeśli macie zastój czytelniczy, to polecam się zapoznać właśnie z całą serią!

Trylogia z bardzo tajemniczej i zaskakującej przerodziła się w pełna uroku i słodyczy opowieść o miłości dwojga ludzi z totalnie różnych światów. Historia Vivian i Lucasa jest potwierdzeniem tego, ze przeciwieństwa się przyciągają. Uwielbiam pióro Sylwi, jednak jedynym minusem są długie opisy. Bohaterowie są wspaniałe wykreowani, każdy ich szczegół jest dokładnie opisany i doszlifowany na ostatni guzik. Throne to kolejny tom miłosnych perypetii Vivian i Lucasa, jednak tutaj wszystko idzie po ich myśli. Trylogia otula serce i robi się miło, gdy czyta się o tak silnej miłości, mimo że nie zawsze było tak wspaniale i nie raz ich związek wisiał na włosku. Moim zdaniem książę Lucas jest dziecinny, nie aż tak bardzo jak w pierwszym tomie, jednak nadal jest to widoczne. Podsumowując, jeżeli szukacie uroczej, zakazującej i momentami smutnej opowieści o miłości sięgnijcie po Royal!

zakończenie serii jest prawie takie jak spodziewałam się, ale nie zabrakło też wzlotów i upadków

Na półkach: , , , , , , ,

Książka napisana z humorem co bardzo mnie cieszy bo w poprzednim tomie mi tego zabrakło. Tą część uważam za najlepszą, nadal główna bohaterka powieści jest trochę irytująca w swoim zachowaniu ale czytając trzecia część pomału do tego się idzie przyzwyczaić.
Książę ma szalone pomysły i zachowania księcia dają dużo uśmiechu w szczególności jak ma coś zrobić w domu.
Książka jak najbardziej warta uwagi i polecenia. Ja skusiłam się na nią przez polecanie na Tik toku, ostatnio większość przeczytanych książek jest właśnie z stamtąd.

Książka...

Jest mi ciężko napisać tę recenzję, ponieważ czytałam wszystkie tomy w dość sporych odstępach czasowych. Trylogia "Royal" jest luźną serią, która przeczytacie bardzo szybko, ze względu na małą ilość stron (jeden tom ma około trzystu stron). Royal zaintrygowało mnie swoim opisem, więc sięgnęłam po tę pozycję. Każdy z tomów przeczytałam na raz, ponieważ styl autorki jest tak przyjemny, że przez te książki się dosłownie płynie. Główna bohaterka - Vivian, jest cudowna. Uwielbiam ją za to, że jest odważna i pomimo wszystkich przeciwności losu zawsze stara się znaleźć rozwiązanie - zdecydowanie cecha godna podziwu. Do Luke'a mam mieszane uczucia - w pierwszym tomie brałam jego zachowanie z dystansem, ponieważ w lekturze było wielokrotnie podkreślane, że pomimo tego, że będzie następcą tronu nie bierze tego na poważnie i zachowuje się dziecinnie (faktycznie tak było). Byłam zirytowana jego postacią, ponieważ był chorobliwie zazdrosny o Vivian, chociaż nie miał do tego powodu. Zamiast na spokojnie wytłumaczyć zaistniała sytuację, wyciągał pochopne wnioski, przez co między głównymi bohaterami wywiązywała się kłótnia. Liczyłam, że na przestrzeni tych tomów się zmieni, dlatego zdziwiłam się, że w "Throne" nadal zachowywał się jak się zachowywał (dopiero pod koniec się poprawił). Mam również dziwne uczucie, że schemat ciągle był taki sam (nie jestem tutaj w stanie dokładnie stwierdzić o co mi chodzi, ponieważ to tylko moje wrażenia) przez co na dłuższą metę mogłoby to być nudne. Co do pobocznych postaci, to Laura skradła moje serce! Uwielbiam ją za to, że jest uprzejma, życzliwa i zawsze stara się pomóc.

Podsumowując, jeżeli szukacie przyjemnej i luźnej historii, to ta trylogia będzie strzałem w dziesiątkę. Z niecierpliwością wyczekuję innych książek Sylwii, ponieważ czuję, że o wiele bardziej mi się spodobają!

Chyba najlepsza część z całej trylogii. Ciekawa, zabawna, dużo się dzieje. Moim zdaniem dobre zakończenie serii i wiem, że sięgnę po inne książki autorki, jeśli ta będzie je wydawać. Naprawdę fajna trylogia :)

• Audiobooki