My Beloved Monster

2023-06-02
2023-06-02
Young Adult
Inne

Nie mam pojęcia od czego mam zacząć więc zacznę od tego że w ogóle to boję się zacząć... Bardzo ale to naprawdę bardzo dawno nie czytałam czegoś co aż tak by mną wstrząsnęło. I spokojnie mogę powiedzieć że po przeczytaniu pierwszych pięciu stron wiedziałam że pokocham tą historię tak samo jak ją znienawidzę. Na chwilę obecną czuje się jakby ktoś rzucił we mnie czymś ciężkim i nie do końca się jeszcze otrząsnęłam. Jednak to nie ktoś tylko Marta i nie czym tylko Moim Kochanym Potworem... Pierwsze łzy pojawiły się po pierwszym rozdziale później powiedziałam sobie ze będę silna i byłam dopóki nie dotarłam do zakończenie. To co przeżyłam kończąc tą książkę to jest nie do opisania. Czuję się jakbym przeczytała rewelacyjny kryminał i o ile w ostatnim czasie ciągnie mnie w te klimaty to jestem pewna że po tym przez dłuższy czas nie sięgnę po żadną książkę z motywem śmierci. Wracając dalej nie mam pojęcia jak mam ubrać w słowa to co wtedy czułam więc chyba nie pozostaje wam nic innego jak doświadczyć tego na własnej skórze. Ale uwaga żeby nie było że nie ostrzegałam czytacie na własną odpowiedzialność. I jeszcze jedna uwaga nie dajcie się zmyślić okładce tam wcale nie jest tak słodko i kolorowo jak na okładce (szkoda ze nikt mi tego nie powiedział).
Podsumowując była to pierwsza książka którą przeczytałam od Marty i zdecydowanie nie ostatnia (Flawsy już stoją na półce) jednak jestem pewna że bez wsparcia psychicznego się nie obejdzie.

Nie mogę znaleźć słów…
Skończyłam tą książkę ledwie minutę temu i ryczę jak bóbr… koniec mnie rozwalił.
To było arcydzieło w porównaniu do poprzedniej książki tej autorki, Marta, podziwiam Cię za kreatywność. Świetne, polecam 💔🫶🏻!

Nie mogę znaleźć słów…

Z ręką na sercu mogę stwierdzić, że "My beloved monster" jest bardzo dobrą książką. Podchodziłam do niej dość krytycznie - jak do każdej polskiej powieści YA, ale pozytywnie się zaskoczyłam.
Bardzo podoba mi się styl pisania Marty Łabęckiej - rozbudowany i nieco poetycki.
Na początku czytania trochę się nudziłam, ale potem akcja zaczęła płynąć szybciej. Holly jako jedna z niewielu kobiecych bohaterów książkowych nie irytowała mnie. Jej postępowanie było całkowicie uzasadnione.
Piętrzące się tajemnice, kłamstwa, intrygi i wreszcie wyjaśnienie - wow! Wszystkie wątki zostały wyjaśnione i logicznie połączone. Nie spodziewałam się, że powieść mnie wzruszy, ale zakończenie wywołało u mnie łzy w oczach.
Polecam wszystkim nastolatkom!

Coś niesamowitego
To była trudna, ale przyjemna lektura. To jak bohaterka odkrywała powoli „zakopane” tajemnice Chada i jego przyjaciół było cudowne ale i przerażajace. Bardzo podobała mi się forma napisania tej książki, mimo to, że książka zaczyna się po okropnych wydarzeniach w szkole, jesteśmy w stanie poznać martwych bohaterów i ich tajemnice.

Coś niesamowitego

Jest to ciekawa lektura, lecz bardzo leniwie rozkręca się akcja, co spowodowało że nie wciągnęła mnie ta książka. Jeszcze w trakcie czytania zerknęłam na ostatnie strony i to był mój błąd bo ostatnie 20 stron rozwiązuje wszystkie problemy.

Ta książka rozwaliła mi mózg. Dosłownie. Naprawdę podziwiam autorkę, że miała wystarczająco kreatywności, by wymyśleć i rozwinąć wszystkie wątki i zlepić je w logiczną całość. I że była na tyle wytrwała, żeby pisać to sześćset stronowe tomiszcze. Przez pół książki trochę nudno, ale jak już się wkręci, ciężko jest wrócić do rzeczywistości.

Muszę przyznać, że książka była naprawdę świetna. Trzymała w napięciu do samego końca i pozwalała tworzyć czytelnikowi opinie, które w większości były nietrafne (przynajmniej w moim przypadku),a koniec końców, akcja stawała się bardziej skomplikowana i wywołująca relacje " tego się nie spodziewałam ". Mimo, iż początek trochę mnie nudził, tak jak rozdziały, które opisywały przeżycia Chada i Holly, jednak w trakcie czytania zrozumiałam zamysł autorki, która chowała w nich różne wskazówki, a także pozwalała wczuć się w historię bohaterów. Mimo, iż wskazówki jasno mówiły, kto za tym całym nieszczęściem stoi, końcówka książki zmiotła mnie z planszy. Uważam, że zakończenie jest najlepsze jakie mogło być - wyjaśniające całą sytuację, odpowiadające na pytania czytelników, a zarazem pozostawiając nutkę tajemniczości.

Nienawidzę tej książki prawie tak mocno jak ją ubóstwiam...

Nienawidzę tej książki prawie tak mocno jak ją ubóstwiam...

Jestem pozytywnie zaskoczona książką... Naprawdę. Porusza wiele trudnych tematów i zaskakuje zakończeniem... Polecam!

🌼Po tą książkę sięgnęłam z sympatii do autorki oraz przez to że bardzo podobały mi się flawsy, jednak nie wiedziałam czego mogę od tej pozycji oczekiwać, bo jest to zupełnie coś innego.
🌼Uważam, że Marta przeszła ogromny progres pisarski, na początku książki nie mogłam się wciągnąć i nie rozumiałam trochę fabuły, ale z każdą stroną, każdym rozdziałem wciągałam się coraz bardziej.
🌼Myślę że ta książka ma ogromny przekaz. Pokazuje czym jest miłość i pokazuje też to że nie zawsze to co bierzemy za oczywiste, pewne jest prawdą.
🌼Ilość poświęceń, zwrotów akcji w tej książce była ogromna. Tutaj nic nie było pewne, czy stabilne, wszystko podlegało wątpliwością.
🌼Ta książka aż krzyczy aby zwracać uwagę na to komu ufamy, to że ktoś zgadza się z naszym zdaniem, nie zawsze oznacza że jest wobec nas lojalny, może chcieć nas wykorzystać.

• Romans
  • Do kupienia