Thanks to you

Okładka książki Thanks to you Izabella Nowaczyk
Okładka książki Thanks to you
Izabella Nowaczyk Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: You (Nowaczyk) (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
You (Nowaczyk) (tom 2)
NieZwykłe
2023-05-31
2023-05-31
9788383207261
16+ New Adult

Znalazłam wiele opinii, które twierdzą, że II część jest słabsza od drugiej. Nie sposób się z tym jednak zgodzić, ponieważ dwie części różnią się od siebie. Choć problemy pozostają te same, to poruszają i zaczepiają inne skrawki serducha.

Pierwsza część może i miała w sobie więcej pikanterii, gorących scen 😅 i dreszczyku, ale to druga poruszyła mnie do głębi. Ostatnie dwie godziny czytania chlipałam i śmiałam się jak dziecko... Niewymuszone zwroty akcji, wciąż zabawne dialogi, ale też więcej dojrzałości w głównych bohaterach.

Dwie części przeczytałam w dwa dni 😅 zatem do dylogi You trafia tytuł "nieodkladalnych" ❤️

Gratuluję :)!

𝓡𝓮𝓬𝓮𝓷𝔃𝓳𝓪:
Drugi tom mojej ukochanej drylogii You był jeszcze lepszy niż poprzedni. Uwielbiam to w jaki cudowny sposób jest ona napisana. Kocham pismo Izy i to jakie jest przyjemne i lekkie. Po przeczytaniu Because of you myślałam,że już nic nie pobije i nie skradnie mi serca tak jak ta książka. Jednak nie miałam racji, ponieważ Thanks to you to powieść, która została w moim sercu na zawsze. To jak początkiem książki Iza rozkrusza nasze serca na milion kawałków jest niesamowita. Fabuła książki była istnym plot twistem i właśnie to uwielbiam w piśmie Izy. Kocham bohaterów tej historii i z każdym strasznie się z żyłam i utożsamiłam. Cudowna jest relacja Lily i Oliviera i to jak przepięknie da się przez nią prze płynąć. Sam Olivier jest moim ulubionym bohaterem książkowym. Kocham to jak Iza pokazuje w tej książce cząstkę jego dzieciństwa i to jak bardzo da się z nim utożsamić. Zakochałam się w tym zakończeniu i choć nigdy nie płakałam na żadnej książce ta sprawiła,że łzy napłynęły mi do oczu. Genialne zakończenie i wprowadzenie do spin off’u o Victorze.Mogłabym godzinami opowiadać o fabułę i o tym jak ta książka jest dobra. Jednak na sam koniec chciałabym dodać, że ta historia jest moim domem i jest to powieść którą będę już zawsze polecać. Zakochałam się po prostu w tej historii i strasznie trudno było mi się z nią rozstać. Chciałabym przeżyć tą książkę jeszcze raz i nie wiedzieć co się stanie. Polecam!

𝓡𝓮𝓬𝓮𝓷𝔃𝓳𝓪:

Powiedzieć, że Izka połamała i podkładała moje serce na nowo, to jakby nie powiedzieć nic. Ta książka jest cudowna, jest w niej wszystko czego człowiek potrzebował. Świetny klimat, świetni bohaterowie, ale i problemy rodzinne. Szczerze mówiąc bardzo bolały mnie problemy rodzinne Lily ich wątek był świetnie rozwinięty, cieszę się, że autorka nie pominęła tego. Dużym plusem dla tej książki były rozdziały kiedy Oliver był mały, nie powiem nieraz łamało mi się serce, oczywiście pojawił się też płacz. Izka idealnie wykreowała głównych bohaterów. Wiele razy w głowie pojawiała mi się myśl, dlaczego Oliver nie chce zaufać w 100% Lily. Na szczęście odpowiedź mamy w książce. Bardzo zaciekawiła mnie także relacja Mel i Victora, ich wątek był cudownie poprowadzony i już nie mogę się doczekać, aż przeczytam spin-off. Izka idealnie opisała uczucia głównych bohaterów. Autorka ma tez cudowne pióro i jej książki czyta się bardzo szybko.

Chyba jedna z lepszych dylogii jaką czytałam. Bardzo wciągająca🙌

Chyba jedna z lepszych dylogii jaką czytałam. Bardzo wciągająca🙌

Po przeczytaniu because of you żyłam w przekonaniu, że druga część tej dylogii również zawładnie moim sercem - niestety tak się nie stało…

Zacznijmy od fabuły, która jest istną kolejką górską! Czytałam w swoim życiu naprawdę wiele książek, ale żadna z nich nie posiadała aż takiej porcji plot twistów, jak ta. Z każdą kolejną stroną odkrywałam coraz więcej zagadek, jakie przygotowała dla nas Iza.

Jedną z nich jest nie kto inny jak sam Oliver Lane. W drugiej części zagłębiamy się w jego dzieciństwo tym samym, dowiadując się jakie wydarzenia sprawiły, że już w tak młodym wieku główny bohater postanowił wziąć na swoje barki ciężar który niósł za sobą tytuł tzw. ,,głowy rodziny”.

Poza tym jest on moim ideałem.

Mogłabym opowiadać godzinami, o tym jak bardzo uwielbiam sposób, w jaki został wykreowany jednak to wciąż za mało. Dlatego pozwólcie, że podsumuję to starym dobrym powiedzeniem: jeżeli mój chłopak nie bedzie Oliverem Lane’m to zwyczajnie go nie chcę.

Na sam koniec zacytuję jedno zdanie z podziękowań które tak bardzo utkwiło mi w pamięci. ,,Z dobrymi rzeczami jest tak, że świetnie jest zacząć, przykro kończyć”. Właśnie dlatego nie będę się żegnać z historią Leili i Olivera. Chcę aby ich dwójka dalej żyła w mojej wyobraźni - przeżywając swoje wzloty i upadki których zapewne czeka ich jeszcze naprawdę wiele.
Zajadajcie się ciastkami w spokoju i pamiętajcie, że jesteście moimi ulubionymi osobami.

,,Thanks to you” sprawiło, że moje serce rozbiło się na milion malutkich kawałeczków. Wszystko po to aby na sam koniec okryć mnie kocem, przykleić plasterek i powiedzieć, że wszystko będzie dobrze. Bo w końcu kiedyś musi tak być....

Kocham. Kocham. Kocham i jeszcze raz kocham. Ta historia jest tak cudowna że wyczekuje już kolejnej części z zniecierpliwieniem!!! Tak mnie to wciągnęło, że nie mogłam się oderwać😍😍😍Polecam każdemu!!!

Ostatnio mam szczęście do debiutantów na literackim rynku. Pierwszą część pochłonęłam bardzo szybko, spodobała mi się i byłam ciekawa co wydarzy się w kolejnej odsłonie. W moim odczuciu ten tom jest dużo lepszy od poprzedniego. Przede wszystkim są tu poruszone trudne tematy dotyczące szybkiego wchodzenia w dorosłość, dalej przewija się aspekt alkoholizmu, ale też problemy emocjonalne bohaterów. Ta część jest zdecydowanie bardziej dojrzała i przemyślana. Nie zabraknie również happy endu :)
Czekam i trzymam kciuki za kolejne powieści autorki.

Myślę, że akcja nie zamiera ani na chwilę. Oświadczyny jednej pary są przepiękne. Jest mniej scen takich nooo, ale oznaczenie jest 16+, a nie 18+. Nie spodziewałam się wielu rzeczy i myślę, iż warto przeczytać tę książkę

Ehhh... duży zawód po pierwszej części. Liczyłam ponownie na coś świetnego, niestety się przeliczyłam. ZA DUŻO NUDNEGO WĄTKU VICTORA. Dużo gadania. Słabo opowiedziana historia. Mało hot momentów. Nie wiem, czy skuszę się na 3. część. Podobało mi się, że zostały wyjaśnione niektóre wątki z 1.

Deugi tom lekko gorszy od pierwszego, bo mam wrażenie że mało się działo. Książka została wzbogacona o dzieciństwo Oliwera, które to wstawki albo były bardzo śmieszne, albo łamiące serce, nic pomiędzy. Bohaterowie bardzo autenyczni, targały nimi różne emocje, ale były opisane bardzo naturalnie, najbardziej podobało mi się to u Oliwera na którego spadło pardzo dużo obowiązków i nowych wyzwań przed którymi 19latek nie powinien stawać i jest w nim strach i bezradność przez to jeszcz ebardziej go polubiłam i stał się autentyczny. Scena z przyjacielem Frankien zawsze mnie rozbawiała, chociaż przyznam że za pierwszym razem sama się lekko przestraszyłam 😅 Dla mnie historie trochę psuje zakończenie bo wszyscy dosłowinie mają swój Happy End, mimo wszystko dobrze się czytało 👍🏻

• Audiobooki