Błękitnokrwiści

Tłumaczenie: Małgorzata Kaczorowska
Cykl: Błękitnokrwiści (tom 1)
Wydawnictwo: Jaguar
Blue Bloods
Sela9030

To idealna propozycja dla wszystkich, którzy oczekują czegoś więcej, niż tylko „kolejnego powieścidła o wampirach”. Pierwszy tom trylogii znanej amerykańskiej pisarki, Melissy de La Cruz, autorska wizja współczesnych wampirów żyjących pomiędzy normalnymi śmiertelnikami. Połączenie gotyckiego horroru i powieści obyczajowej z kryminalnym wątkiem. Nie tylko dla wielbicieli Stephenie...

Pierwszy tom trylogii znanej amerykańskiej pisarki, Melissy de La Cruz, autorska wizja współczesnych wampirów żyjących pomiędzy normalnymi śmiertelnikami. Połączenie gotyckiego horroru i powieści obyczajowej z kryminalnym wątkiem. Nie tylko dla wielbicieli Stephenie Meyer.
Pośród najbardziej elitarnych rodzin Nowego Jorku ukrywa się grupa tych, których przodkowie przybyli na amerykańską ziemię wraz z pierwszymi osadnikami na pokładzie statku Mayflower. Utrzymujący swoje istnienie w tajemnicy są bogaci, mają ogromne wpływy i… nie są ludźmi. To Błękitnokrwiści, starożytna rodzina wampirów.
Schuyler Van Alen nie sądziła, że jest kimś więcej niż tylko normalną nastolatką. Bardziej normalną niż jej koleżanki. W doborowym towarzystwie dziewcząt z elitarnej prywatnej szkoły, Schuyler wyglądała jak brzydkie kaczątko, ale nie przeszkadzało jej to… Do dnia, w którym skończyła piętnaście lat. Żyły na przedramionach dziewczyny nabrzmiały, tworząc przerażającą mozaikę błękitów i fioletu. Pojawił się głód – potworne łaknienie, którego nie mógł zaspokoić ludzki posiłek. Schuyler zaczęła się zmieniać – w kogo? Wszystko splata się w czasie z tragiczną śmiercią jednej z uczennic Duchesne. Czy tragedia ma coś wspólnego z Schuyler? I dlaczego Jack Force, najprzystojniejszy i najbardziej pożądany chłopak w szkole nagle zaczął zwracać uwagę na ignorowaną dotąd koleżankę? Schuyler chce poznać sekret Błękitnokrwistych, ale prawda może ją wiele kosztować. Świat wampirów rządzi się własnymi prawami, a ten, kto ich nie przestrzega – ginie.

Lenalee | 2010-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2010

Mimo wielu negatywnych recenzji na temat tej książki, ja nie mogłam doczekać się, aż wreszcie zacznę ją czytać. Wydawało mi się, że skoro innym ta książka nie przypadła do gustu, mnie się spodoba, bo mam odmienny gust od innych czytelników. Właściwie od większości czytelników, dlatego spodziewałam się jakiegoś mojego zainteresowania tą powieścią. Nie mogę napisać, że byłam bardzo zachwycona i czytałam z zapartym tchem, bo to było by kłamstwo. W zasadzie książka nie różni się niczym od innych przeciętniaków, które miałam okazję przeczytać. Ah, może jednak czymś się różni... Chyba tylko tym, że irytowała mnie dwa razy bardziej, niż inne tego typu książki o wampirach.

Fabuła w zasadzie jest bardzo przewidywalna, w pewnych momentach ma się uczucie lekkiego deja vu. Dlatego, że właśnie niektóre momenty bardzo przypominają sceny wielu filmów, niczym nie zaskakujących. Pierwsze kilkanaście kartek to czysta nuda, nic ciekawego się nie dzieje. Nie ma się wrażenia, że jest to książka o...

Magdalena | 2014-06-07
Przeczytana: 06 czerwca 2014

Całkiem inne spojrzenie na świat wampirów, co nie oznacza wcale, że jest gorsze. Super książka :D ;)

| 2011-02-06

Za pisanie takich gniotów powinni skazywać na śmierć. Jakże to wspaniała wizja, widzieć miliony nastolatek nieskażonych tym chłamem. Lecz niestety, żyjemy w czasach, w których biedni, nie mający na chleb autorzy są zmuszeni do grafomanii, żerując na niczemu winnych nastolatkach w celu zapewnienia sobie dostatniego życia. Bzdura, całkowite brednie. Żyjemy po prostu w czasach, w których DOSŁOWNIE KAŻDY jest w stanie wydać książkę. Naprawdę się nie zdziwię, gdy mój miejscowy bywacz monopolowy w pijanej ochocie wpadnie na pomysł stworzenia historii o "nieprzeciętnie pięknej", aczkolwiek "całkowicie przeciętnej" nastolatce, która zakochuje się niebywale przystojnych młodzieńcu, który zgodnie ze współczesną modą jest wampirem i zgarnie za tę książkę grube miliony! Tak, macie rację, trochę przesadzam, w Polsce jeszcze nie jest tak źle. Mam jednak stu procentową pewność, że w Stanach by to przeszło. Cierpią na tym niewinni, ale co począć? Życie jest okrutne. Aż ciężko sobie wyobrazić, co...

Justilla | 2010-05-13
Na półkach: Przeczytane, Zagraniczna
Przeczytana: kwiecień 2010

Cóż, czytałam recenzję Sary o tej książce i nie była zbyt zadowolona. Dla mnie książka była fajna, choć rzeczywiście długo nic się nie działo. Późno nabrała tempa. Jednak pomysł był ciekawy, zupełnie inny od "standardowych" wyobrażeń o wampirach. Spodobała mi się postać Oliviera no i Jacka. Żałuję, że bohaterka ma takie a nie inne imię, bo nie wiem jak je wymówić. ;)

Gdy czytałam w opisie książki o Jacku Force nie sądziłam, że dostanę go w pakiecie razem z siostrą bliźniaczką. Nie, to mi się stanowczo nie podoba. Liczę, że w drugiej części p.Melissa rozwinęła swoje umiejętności pisarskie i stworzyła lepszy obraz, gdyż pomysł naprawdę intrygujący i wystarczy dobrze go przedstawić. Przeczytałam to w dwa dni. Naprawdę polecam.

Pati | 2013-07-06
Przeczytana: 12 czerwca 2012

Jedna z najgorszych książek jakie przeczytałam, ogółem nie przepadam za książkami o wampirach, ale pomyślałam, że mogłabym się przekonać. Myliłam się. Ogółem nie polecam, chyba, że jesteś zagorzałym fanem wampirów.

Maggie_Rose Black | 2011-02-19
Przeczytana: 24 grudnia 2010

Super książka!
Planowałam ją kupić i wreszcie dostałam ją od przyjaciółki na urodziny. Niestety musiała trochę przeleżeć bo wtedy czytałam (a raczej starałam się przeczytać) Krzyżaków.
Książka o wampirach. Normalna nastolatka, która chodzi do dobrej szkoły, nagle dowiaduje się, że jest wampirem i musi ocalić swój ród od tajemniczego zabójcy Wampirów. Nie było może w niej dużo akcji, ale książka naprawdę mnie wciągnęła.
Polecam!

Jeszcze nigdy w historii wampiry nie były tak... MODNE!

Trumna, ziemia z grobu i przytulny zameczek w Karpatach? Zapomnij!

Wampiry żyją w blasku fleszy! Elita elit, towarzyska śmietanka Manhattanu, fantastycznie piękni, obrzydliwie zepsuci i nieśmiertelni. Przynajmniej teoretycznie.

Koledzy piętnastoletniej Schuyler, uczennicy elitarnego liceum Duchesne, prowadzą beztroskie i wygodne życie. Modne kluby, sesje zdjęciowe i najnowsze kolekcje od najlepszych projektantów. Schuyler nie bawi dzielenie czasu między snobistyczne imprezy, kosztowne zakupy i pokazy mody. Trzyma się zdala od zepsutego towarzystwa aż do dnia, w którym jedna z młodych wampirzyc ginie w dziwnych okolicznościach. Kto lub co jest wystarczająco potężne, by zabijać nieśmiertelnych? [źródło opisu: okładka]

Z góry uprzedzam, że nie jest to moje pierwsze spotkanie z Błękitnokrwistymi. Właściwie, jest ono ostatnie. Następne części wypożyczałam z biblioteki, lecz brakowało mi tej pierwszej. Poszczególne części są...

Linethin | 2011-03-11
Przeczytana: 11 marca 2011

"Utrzymujący swoje istnienie w tajemnicy są bogaci, mają ogromne wpływy.."
Odniosłam wrażenie, że książka skupia się chyba przede wszystkim na tym, by ukazać jacy Ci bohaterowie są doskonali w każdym calu, co autorka chciała chyba pokazać poprzez to jakie mają ciuchy, domy i styl życia. No bo w sumie większą część książki zajmowało to, niż sama fabuła.

Fabuła sama w sobie jest naprawdę fascynująca. Podobał mi się pomysł, nieco odmienny od innych, o rzeczywiście nieśmiertelnym życiu wampirów, tylko w nieco inny sposób. Fajne to było nawet, ale chyba na tym zalety się kończą.

Irytowało mnie strasznie przeskakiwanie opisów z postaci na postać. Czytając nie wiedziałam chyba kiedy kończy się jedna osoba, a zaczyna druga. Dopiero po jakimś czasie uświadamiałam sobie, że już czytam o Bliss, a nie na przykład o Mimi. Czy głównej bohaterce.

Krótko mówiąc książka ani mnie nie zachwyciła ani nie powaliła na kolana. Z taką fabułą można było stworzyć całkiem niezłą książkę, gdyby nie to...

kasandra_85 | 2013-12-21
Przeczytana: 2013 rok

KatiaBlue | 2013-09-21
Przeczytana: 15 września 2013

"Błękitnokrwiści" - szczyt tego czym stały się wampiry w ostatnich latach...

Książkę Melissy de la Cruz czytałam równolegle z inna znaną powieścią o wampirach ("Dracula" Bram Stoker), w związku z tym jeszcze bardziej w oczy rzucił mi się kontrast pomiędzy tymi książkami. Według wizji autorki, no cóż, chyba nawet i ja mogłabym być wampirem.

Większość bohaterów powieści należy do tzw. błękitnokrwistych, czyli teoretycznie są wampirami. Czym różnią się od zbyt bogatych, rozpieszczonych nastolatków? Hmm... Niczym. Nie działa na nie szkodliwie ani światło słoneczne, ani woda święcona, czosnek, krucyfiks, osikowy kołek. Zupełnie nic. Kupują drogie ciuchy, kapryszą, "celebrycą", podpisują się. I chyba już nawet nie odróżnia ich to, że od czasu do czasu zabijają się, by było ciekawiej. Po prostu siedzi w nich 400 letnia dusza i wysuwają się im zęby mądrości - wampiryzm XXI wieku.

Przez dużą część książki trudno wyznaczyć głównego bohatera. Po pewnym czasie dowiadujemy się, że jest nim...

Melissa de la Cruz odpowiedziała na Wasze pytania!

Postanowiłam opowiedzieć o wampirach, gdyż myślałam, że nikt o nich nie pisze. Zabawne, jak wielu innych pisarzy miało w tym czasie ten sam pomysł! - Melissa de la Cruz odpowiedziała na pytania czytelników lubimyczytać.pl. Przeczytaj wywiad!