Błękitnokrwiści

Okładka książki Błękitnokrwiści
Melissa de la Cruz Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Błękitnokrwiści (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
błękitnokrwiści błękitno krwiści wampiry

więcej Więcej

1922

Na półkach: , , , ,

Myślałam, że to będzie kolejna zgrabna książka o wampirach, ale muszę przyznać trochę mnie zaskoczyła. Dość nietypowy pomysł połączenia historii wampirów i aniołów.

Książka polecana mi wiele razy przez przyjaciółkę, aż w końcu się złamałam. Najlepsze jest to, że się nie rozczarowałam.

Dostałam wampiry w nowym wydaniu. A to wydanie jest bardzo zbliżone do umieszczenia ich w serialu "Plotkara". Bogate snowy z arystokratycznych rodzin, w prestiżowej szkole i z wieloma charytatywnymi zadaniami. O czym jest więc ta książka, skoro wampiry...

Inna wersja świata wampirów, niż poznane dotychczas.
Standardowo uczniowie i szkoła w tle, A połowa książki poświęcona różnym markom ciuchów.

Zdecydowanie zbyt dużo opisów, nie podobał mi się też narrator, który nie był jednym z głównych bohaterów a był narratorem wszechwiedzącym. Sama historia nie wciągnęła mnie ani nie zaciekawiła.

,,Błękitnokrwiści" to pierwsza seria o wampirach, którą miałam okazję czytać. Ostatnio zrobiłam sobie reread i nie wiem co napisać. Kiedyś uważałam tę książkę za ósmy cud świata. Teraz tak nie uważam, nie tylko jestem starsza i mam inne spojrzenie na te sprawy, ale dalej uważam, że książka jest w porządku. Może nie najlepsza, ale jest okej.

Mamy tu kilku klasycznych...

"Małżeństwo służyło utrzymaniu fortuny w obrębie rodziny, znalezieniu dobrego partnera, tak jak w biznesie. Zrozumiała z czasem, że niektóre rzeczy można zdobyć tylko poza małżeństwem, jako że nawet najbardziej lojalny współmałżonek ich nie zapewni."
Chodziła mi po głowie ta książka od wielu lat, w zasadzie to odkąd przeczytałam część tej serii po raz pierwszy i nigdy...

Sam pomysł na historię wampirów super👌
Główna bohaterka kompletnie do mnie nie trafiła, a wątek romantyczny jest beznadziejny.
Sięgnęłam po tę pozycje, ponieważ duża część książkowej społeczności ją zachwala.
Niestety zdecydowanie zawiodłam się.
Po przeczytaniu pierwszego tomu miałam podzielone zdanie, więc postanowiłam dać szansę innymi częścią.
Uważam jednak , że nie ...

Zaczynając czytać ,,Błękitnokrwistych" spodziewałam się, że jednym z głównych wątków będzie nastoletni romans. Zawiodłam się pozytywnie, ponieważ, owszem występuje wątek romantyczny, lecz jest on, mimo że oczywisty, nie nachalny, można wręcz powiedzieć, że mało istotny, w porównaniu do innych wątków. Bohaterowie mają inne problemy niż miłość, a działania głównej bohaterki...

Szybko i przyjemnie się czyta.

Bohaterów pojawia się kilku, natomiast nie wszystkich polubiłam.

Fabuła ciekawa, chociaż mam wrażenie że mogło być lepiej. Niekiedy książka mnie nudziła, a zakończenie mogło być lepsze.

Polecam przeczytać, ale nie spodziewajcie się nie wiadomo czego.

Niby ok, ale na tyle bez porywu, że po trzeciej części porzucam tą serię.

5 884
    2 467