Więzy krwi

Okładka książki Więzy krwi Gabriella Poole
Okładka książki Więzy krwi
Gabriella Poole Wydawnictwo: MAK Verlag Cykl: Akademia mroku (tom 2) fantasy, science fiction
Akademia mroku (tom 2)
Blood ties
MAK Verlag
2011-08-16
2011-08-16
Kinga Kwaterska
wampiry

Lepsza niż pierwsza część. Po jej przeczytaniu mogę spokojnie polecić tą trylogię.

,,Więzy krwi'' to 2 z 4 tomów cyklu Akademia mroku

Fabuła:
Nowy semestr, nowe miejsce, nowe sekrety i nowe kłopoty.Tym razem akcja wozgrywa się w Nowym Jorku.Cassie została Wybraną i aby przetrwać musi pożywiać się swoją współlokatorką.Na początku główna bochaterka się opiera ponieważ w czasie przerwy świątecznej zaatakowała bliska dla niej osobę. Ale po tym jak zemdlała i ledwo co przeżyła, Isabelli udje się namówić swoją najlepszą przyjaciółke na to by panna Bell zaczeła czerpać z niej energie życiową.Oby dwie ukrywają to przed Jackem(chłopak Isabelli).Dobrze wiedzą że będzie wolał śmierć Cassie nić pozwolenie na pożywiania się jego dziewczyną..Casie co chwila kłóci się ze swoją miłością.Jak się okazuje profeso szkoły, zajmujący się Wybranymi zauważa że pomiędzy dwoma najsilniejszymi Wybranymi(Cassie i Rainthem) pojawia się silna więź, która jak sądzi pojawiła się tylko przez duchy żyjące w tej dwójce.Postanawia zabronić Raihtowi byc z jego ukochaną.W dodatku do akcji wkracza dawny wróg panny Bell, który pragnie zemsty.A jak by tego było mało okazuje się że główna bochaterka ma nadprzyrodzone moce.Czy Jack dowie się się że Cassie pożywia się jego dziewczyną?A jeśli tak to co zrobi? Jak potoczy się związek panny Bell? Dlaczego dyrektor uważa że Raitch nie może być ze swoją ukochaną?Kto zginie, a kto przeżyje?Kim jest ten wróg, który pragnie zemsty?I czy uda mu się spełnić swoje zamiary?I o co chodzi z tymi nienormalnymi mocami Cassie?

Moja opinia:
Książka, naprawdę dobra i przyjemna w czytaniu może i nie jest najlepsza ale fajna.Jak dla mnie zasługuje na pochwały.Mamy tu zwroty akcji, i bardzo fajnie zgrane życie normalnej licealistki wraz z życiem Wybranej.Główna bochaterka już dawno zdobyła sobie moją sympatię.Autorka stworzyła fajnych bochaterów, którzy jak na mój gust są genialni.Podobało mi się, choć jest tu groza to i tak dla mnie to był bardzo przyjemny odpoczynek od ciągłego napięcia, które spotykałam w innych książkach.Polecam, Polecam i jeszcze raz Polecam.

Books-are-my-life

,,Więzy krwi'' to 2 z 4 tomów cyklu Akademia mroku

Fabuła:

"Więzy Krwi" -drugi tom sagi Akademii Dark'a, trzyma poziom części pierwszej. Razem z Cassie, ponownie zagłębimy się w korytarzach Akademii, która tym razem zostaje przeniesiona do Nowego Jorku. Druga część jest idealnym uzupełnieniem tomu I, wreszcie dowiemy się więcej na temat Wybranych i to dzięki samej głównej bohaterce. Podobnie jak poprzedniczkę, tą książkę czyta się jednym tchem, dzięki lekkiemu pióru autorki. Gabriela Poole powoli buduje napięcie, dając wytchnienie na początku, pod koniec zaś zalewając nas potokami akcji.
Bardzo dobra pozycja, z resztą jak cała saga.

Kolejna książka i kolejne miasto, a co za tym idzie - kolejne mroczne zagadki. Cassi pomimo rozdzielności duszy "wybranej" walczy z jej mocą, głodem, a przede wszystkim kłopotami. Jednak pomimo trudności zamiast o swoje dobro, walczy o dobro przyjaciół, choć jeden z nich odwraca się od niej po jej przemianie.
Jednak jest jeden najważniejszy wniosek, a mianowicie "prawdziwego przyjaciela poznasz w najtrudniejszej chwili". A ci bohaterowie są tego żywym przykładem.
Książka godna polecenia. :)

Jednak jest jeden najważniejszy wniosek, a mianowicie...

Czytam dużo książek, ale takie zdarzają się raz na 10 albo rzadziej. Trzeba mieć szczęście żeby na nie trafić albo żeby pozwoliły się odnaleźć. One też mają duszę !!! ( Ja czytam tylko takie )

Bardzo ciekawa i wciągająca opowieść o Cassie, która została "wybrana" i jest na ostrym głodzie. Stoją przed nią różne zawirowania miłosne i nie tylko, przez które niestety będzie musiała przejść. Bardzo mi się podobała, polecam ;)

Kolejny tom "Akademii Mroku" pozytywnie mnie zaskoczył. Trzeba powiedzieć, że jest poziom został podniesiony. Niestety, tak jak i w "Wybrańcach losu" jest poruszanych dużo wątków, ale nie są rozwijane na tyle, by zadowolić czytelnika. Pewne sprawy są wyjaśniane na końcu i choć nie wszystkie, to i tak się czuje natłok informacji. Przez cały okres czytania wiemy tyle, co kot napłakał, a później jesteśmy bombardowani odpowiedziami.

Bohaterowie.... Tu temat jest obszerny, ale trzeba ograniczyć się do najważniejszych postaci. Główna bohaterka Cassie jest bardzo nijaka, chociaż pod koniec lektury pokazała jaja ^^. W pozostałych sytuacjach o jej image musiała zadbać Estel. Po Ranjicie też spodziewałam się więcej. Człowiek posiadający potężnego ducha zostawił Cassie samą z powodu strachu. A gdzie ta jego wielka miłość? Relacja Cassie i Ranjita też nie była rozbudowana w zadowalającu sposób, ale niestety najprawdopodobniej jest to spodowane tym, że pani Poole chodziło o to, żeby ich relacja była po części spowodowana przez ich demony. Jednak zabrakło tu romantycznego uczucia. No i Jake. Można popatrzeć na niego z dwóch różnych stron. Z jednej chciał chronić swoją dziewczynę i zemścić się na zabójczyni swojej siostry, przez odwrócił się od swojej przyjaciółki mimo tego, że uratowała mu życie. Zaś z drugiej dziwić mu sie? Kto by stał spokojnie z rękami w kieszeniach patrząc jak z ukochanej osoby wypływa życie? Raczej nikt. Jaki normalny człowiek nie pałałby zemstą za śmierć członka rodziny? W tym przypadku też raczej nikt. Szczerze zaskakująca jest dla czytelników jego reakcja w stosunku co do Cassie. Jest to duży pus dla dzieła, ponieważ nie wszystko może iść z górki.

Seria nie jest powalająca, ani nie pozwali na zajęcie czasu w długie wieczory. Mimo to, jej różnorodność na tle innych pozycji fantastycznych sprawia, że skutecznie zatrzymuje przy sobie rzesze czytelników.

Cassie w ciągu I semestru w szkole Darke'a z stypendystki przeistoczyła się w jedną z wybranych. Teraz targa nią nieustanny głód życiodajnej energii. Moim zdaniem negatywne skutki bycia wybranym są większe od pozytywów.

91/21

91/21

Dodaj cytat z książki Więzy krwi