Więzy krwi

Tłumaczenie: Kinga Kwaterska
Cykl: Akademia mroku (tom 2)
Wydawnictwo: MAK Verlag
Blood ties
wampiry
TalaZ

“Cassie zadrżała. Jej głód znowu narastał, czuła to. Duch się przebudził i umierał z głodu”. Akademia Darke’a to szkoła niepodobna do innych. Elitarna akademia co semestr przenosi się do nowego egzotycznego miasta, uczniowie są nieprawdopodobnie piękni, wyrafinowani i bogaci. W tym semestrze tajemnicza elitarna akademia przeniosła się do Nowego Jorku, a Cassie Bell nie jest już niewinną nową...

W tym semestrze tajemnicza elitarna akademia przeniosła się do Nowego Jorku, a Cassie Bell nie jest już niewinną nową dziewczyną. Teraz jest silna, zdeterminowana i ma własne sekrety. Cassie została wprowadzona w świat Wybranych i usiłuje poradzić sobie z niesamowitymi mocami, niebezpiecznym romansem i wrogim duchem w swoim wnętrzu domagającym się pożywienia.
Kiedy powraca dawny wróg zdecydowany zemścić się, Cassie zostaje wystawiona na najcięższą próbę.
Czy zdoła uratować przyjaciół przez przerażającym losem, czy zniszczy ich ratując siebie?
Nieważne, gdzie przeniesie się akademia, śmierć zawsze za nią podąża…

źródło opisu: Wydawnictwo MAK Verlag, 2011

źródło okładki: http://paranormalbooks.pl/2011/07/23/zapowiedz-wiezy-krwi/

Agnieszka | 2015-04-09
Przeczytana: 08 kwietnia 2015

Nowy Jork, Cassie zmagająca się z pragnieniem, wygłodniałym duchem zamieszkującym w połowie jej ciało.
Przyznam, że kolejny tom wciąga niczym pajęcza sieć, pokazuje, że akademia to nie tylko tajemnica, niezwykłe miejsca, ale i wewnętrzna walka bohaterki.
Kiedy pojawia się wróg Cassie podejmuje rzucone wyzwanie, ujawnia niezwykłe umiejętności, które ratują jej przyjaciół z opresji, ale są także przyczyną komplikacji w dość nietypowym związku z jednym z Wybranych.
Cassie otrzymała w tej części niewątpliwy pazur,zawziętość, przestała być dziewczynką z marginesu...

Monika | 2014-03-17
Przeczytana: 16 marca 2014

Jestem po przeczytaniu drugiej części i mam mieszane uczucia.. Czasami miałam ochotę rzucić ją w kąt, by za chwilę czytać z wielką ciekawością. Na pewno przeczytam trzecią część, właściwie to jestem w trakcie, lecz jestem pewna, że ta seria nie zaliczy się do ulubionych. A dlaczego?

Po pierwsze bardzo, ale to bardzo denerwuje mnie główna bohaterka. Już od pierwszej części potrafiła mnie nieźle zdenerwować, w tej również tego nie brakowało..

Po drugie akcja jest ciekawa, ale w niektórych momentach autorka tak gnała do przodu, że nie mogłam nadążyć. Wielki minus, bo im więcej tym lepiej (chociaż nie zawsze) :).

I po trzecie, ale to już bardziej na plus. Czyta się ją bardzo szybko, czasami za szybko.

Ogólnie rzecz biorąc książka nie była AŻ taka zła. Na nudne wieczory jest idealna. Polecam.

Cassie w ciągu I semestru w szkole Darke'a z stypendystki przeistoczyła się w jedną z wybranych. Teraz targa nią nieustanny głód życiodajnej energii. Moim zdaniem negatywne skutki bycia wybranym są większe od pozytywów.

,,Więzy krwi'' to 2 z 4 tomów cyklu Akademia mroku

Fabuła:
Nowy semestr, nowe miejsce, nowe sekrety i nowe kłopoty.Tym razem akcja wozgrywa się w Nowym Jorku.Cassie została Wybraną i aby przetrwać musi pożywiać się swoją współlokatorką.Na początku główna bochaterka się opiera ponieważ w czasie przerwy świątecznej zaatakowała bliska dla niej osobę. Ale po tym jak zemdlała i ledwo co przeżyła, Isabelli udje się namówić swoją najlepszą przyjaciółke na to by panna Bell zaczeła czerpać z niej energie życiową.Oby dwie ukrywają to przed Jackem(chłopak Isabelli).Dobrze wiedzą że będzie wolał śmierć Cassie nić pozwolenie na pożywiania się jego dziewczyną..Casie co chwila kłóci się ze swoją miłością.Jak się okazuje profeso szkoły, zajmujący się Wybranymi zauważa że pomiędzy dwoma najsilniejszymi Wybranymi(Cassie i Rainthem) pojawia się silna więź, która jak sądzi pojawiła się tylko przez duchy żyjące w tej dwójce.Postanawia zabronić Raihtowi byc z jego ukochaną.W dodatku do akcji wkracza...

WampirkaJustynka | 2012-04-08

Nieważne, gdzie przeniesie się akademia, śmierć zawsze za nią podąża…

Camilla | 2013-07-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam ღ
Przeczytana: 27 lipca 2013

Jestem po kolejnej części książki obie czyta się szybko, łatwo i przyjemnie. Przede wszystkim co jest najważniejsze nie wieje nudą, cały czas coś się dzieje.

Magdalena | 2017-07-04
Przeczytana: 01 lipca 2017

"Więzy Krwi" -drugi tom sagi Akademii Dark'a, trzyma poziom części pierwszej. Razem z Cassie, ponownie zagłębimy się w korytarzach Akademii, która tym razem zostaje przeniesiona do Nowego Jorku. Druga część jest idealnym uzupełnieniem tomu I, wreszcie dowiemy się więcej na temat Wybranych i to dzięki samej głównej bohaterce. Podobnie jak poprzedniczkę, tą książkę czyta się jednym tchem, dzięki lekkiemu pióru autorki. Gabriela Poole powoli buduje napięcie, dając wytchnienie na początku, pod koniec zaś zalewając nas potokami akcji.
Bardzo dobra pozycja, z resztą jak cała saga.

monika9 | 2013-08-02
Przeczytana: 17 lipca 2013

Przeczytałam ,Akademie mroku,więzy krwi'' i już od pierwszej strony pierwszej części czekam aż akcja się rozkręci...i nic.W książce niby coś się dzieje ale jest to nudne i monotonne.Trochę szkoda,bo autorka miała bardzo fajny i oryginalny pomysł ale nie do końca udało jej się to przelać na kartkę. :)

Tristezza | 2012-01-01
Przeczytana: 25 grudnia 2011

„Z ofiary w drapieżnika”

Cassie powraca do Akademii, która tym razem mieści się w Nowym Jorku. Jednak już nie jest tą samą uczennicą. Teraz jest jedną z Wybranych. Musi walczyć z głodem i jak wcześniej próbuje się przystosować, lecz stoi przed nią trudne zadanie. Nadal jest inna, gdyż najważniejszy rytuał nie dobiegł końca, co nigdy wcześniej się nie zdarzyło. Cassie przez to zyskała niesamowite moce, do których nie ma dostępu nikt inny i współlokatorkę w swej głowie. Do tego dawny wróg chce się zemścić za wszelką cenę, a Cassandra nie jest pewna czy obroni swych przyjaciół nawet przed samą sobą.

Cassie bardzo się zmieniła, a duch, który do niej przemawia tylko to spotęgował. Już nie jest niewinna…. Jest drapieżnikiem. Boi się o bezpieczeństwo swojej najlepszej przyjaciółki, Isabelli, z którą mieszka w pokoju, gdyż to nią ma od teraz się pożywiać. Choć stare sekrety zostały rozwikłane, to nowe ciągle się ukazują i nijak nie wiadomo co za sobą kryją. Główna bohaterka znów czuje...

Larysa | 2013-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2013

Jak w poprzedniej recenzji napisałam, część pierwsza "Akademii mroku" nie powalała na kolana toteż od drugiego tomu "Więzy krwi" nie starałam się wymagać zbyt wiele. Jakie było moje zaskoczenie gdy pod koniec czytania mogłam stwierdzić: "Wow. Kawał dobrej lektury."

Cassie Bell powraca. Kolejny semestr w Akademii Darke'a czas zacząć. Po wydarzeniach z poprzedniego roku Cass już wie czego może się spodziewać. Ale czy aby na pewno? Szkoła, która co nowy początek roku zmienia swoje położenia, za cel obiera sobie Nowy Jork i to właśnie tutaj zaczną się kolejne przygody nastolatki. Po wtajemniczeniu Cassie stała się członkinią elitarnej grupy oraz wplątała się z niezbyt ciekawy związek z Ranjitem który jest najsilniejszym z Wybrańców. Czy to początek kłopotów? Jakby tego było mało za naszą bohaterką podąża Katerina, która za wszelką cenę będzie chciała zniszczyć dziewczynę. Czy jej się uda? Co z mocami Cass nad którymi nie panuje? Czy i tym razem uda jej się wyjść cało z opresji? Aby...