Zbuntowane anioły

Tłumaczenie: Magda Białoń-Chalecka
Cykl: Magiczny Krąg (tom 2)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Rebel Angels
Magiczny Krąg, Bray
Pistacia

Od dramatycznych wydarzeń opisanych w Mrocznym sekrecie minęły dwa miesiące. Gemma, Felicity i Ann dzięki magicznej mocy nadal odwiedzają krainę fantazji, gdzie starają się odnaleźć zaginioną Świątynię. Chcą pomóc Gemmie w jej misji i pocieszyć Pippę, która na zawsze pozostała w innym świecie. Gemmę pociąga egzotyczny Kartik, a jednocześnie podoba jej się przystojny, choć niezbyt bystry Simon. Pewnego dnia w szpitalu, gdzie pracuje Tom, brat Gemmy, dziewczyna spotyka Nell Hawkins, która wie, jak dotrzeć do Świątyni. Gemma odkrywa, że Nell, podobnie jak trzy inne dziewczyny, których straszny los przewidziała, uczyła się w szkole, w której pracowała ich nowa nauczycielka rysunku.

[opis wydawcy]

Dominka1 | 2014-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2014

"Zbuntowane anioły"Libby Bray to druga część trylogii Magiczny Krąg opowiadającej o perypetiach młodych kobiet z czasów wiktoriańskich, ich życiu na pensji i w rzeczywistości "czarodziejskiej".
Wielu czytelników będzie porównywać ją do pierwszego tomu przygód Gemmy pod tytułem 'Mroczny sekret". Czy autorka potrafiła drugi raz stworzyć tak magiczny klimat, pełen subtelnych intryg? Czy jej pomysły nadal zaskakują czytelnika ?Czy fabuła i sposób kreowania świata jest podobny?
Wracamy do Akademii Spence po kilku miesiącach od ostatnich dramatycznych wydarzeń. Teraz wszystkie nauczycielki i uczennice przygotowują się do Bożego Narodzenia. Świąteczny klimat , ręcznie robione ozdoby i dziewczęta czekające na wyjazd na ferie zimowe do domu to nieoczekiwanie pogodne i pełne ciepła obrazy. Pozornie...
Wyjazd do Londynu na święta wydaje się wspaniałym oderwaniem od kłopotów ,chwilą oddechu, radosnych dni z rodzina .Dla czytelnika to okazja zaznania klimatu , w jakim żyła arystokracja...

Lenalee | 2010-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2010

Niektóre osoby mogą być zawiedzione tym, że akcja tej książki tak minimalnie toczy się w Akademii Spence, większość swego czasu poświęcając Londynowi i jego pięknym zakątkom. Mimo to książka ta trzyma poziom pierwszej części, choć mało w niej tej sympatycznej Akademii, w której Gemma musiała spędzić tyle czasu. Nie możemy narzekać na brak akcji, gdyż praktycznie cały czas coś się dzieje. Poznajemy nowych bohaterów, nawiązują się nowe znajomości, odkrywane są tajemnice, zagadki. Generalnie od początku akcja tak nas porywa, że płyniemy idealnie z jej nurtem, dając się porwać tej cudownej powieści. Ja tymczasem dałam się tak ponieść tej historii, że naiwnie wierzyłam w każde słowo i praktycznie każdy zwrot akcji był dla mnie niesamowitą niespodzianką. Zaskakujące, jak bardzo dałam się omotać.

Dopiero po przeczytaniu tej książki uświadomiłam sobie, jak bardzo Gemma przypomina mnie samą. Chodzi mi tu przede wszystkim o jej przyjaźń z Felicity i Ann. Dziewczyny często ją krzywdzą,...

Dodi | 2012-07-14
Przeczytana: sierpień 2011

Cała seria MAGICZNY KRĄG zagwarantowała mi cudownie spędzone chwile nad lekturą w ubiegłoroczne wakacje. Każda z części potrafi wciągnąć czytelnika w cudowny świat pełen magii i dziewczyńskich sekretów. Dzięki narracji pierwszoosobowej z łatwością możemy wcielić się w rolę Gemmy i wspólnie z nią i jej przyjaciółmi przeżywać jej przygody.
Szczerze polecam

kasandra_85 | 2013-02-05
Przeczytana: luty 2013

Nana | 2010-08-25
Przeczytana: 07 kwietnia 2010

Zdecydowanie lepszy tom!!!

Pierwszy tom był świetny, zaintrygował mnie ogromnie i bardzo długo musiałam czekać na ukazanie się wreszcie tego drugiego. Nie zawiodłam się kontynuacją.

W "Zbuntowanych Aniołach" jest wszystko to co zafascynowało mnie w "Mrocznym Sekrecie" i kapka więcej;) Nie dość, że jak tylko wzięłam tą książkę do ręki i jak poczułam, i zobaczyłam jej wielkość po prostu byłam oczarowana, tak po przeczytaniu jeszcze bardziej mnie zadowoliła - przeważnie uważamy, że książki przydługawe nie mają nic w sobie ciekawego, ale w tym wypadku to założenie jest jak najbardziej nie słuszne. Czytając ją nie można się oderwać, a świat Londynu z dawnych lat otacza nas z każdej strony. Jest jeszcze więcej magii, miłości i intryg.
Jestem zadowolona, bo w kulminacyjnym momencie wszystko obraca się o 180 stopni! I to jest PIĘKNE!!!
Zazdroszczę Libbie Bray takiego pomysłu na całkiem inny świat...

Polecam wszystkim niezależnie od upodobań, ani wieku!!!;***

lacerta | 2014-06-12
Na półkach: Rozczarowały, Przeczytane
Przeczytana: 11 czerwca 2014

Trochę lepsza niż pierwsza część, ale i tak mnie nudziła. Dość przewidywalna, niczym mnie nie zaskoczyła.
XIX wiek trochę lepiej ukazany w tej części, wydaje mi się, że tłumacz bardziej się postarał.
Mimo wszystko książki nie mogę zaliczyć do świetnych, jest przeciętna.
Trzecią część raczej już sobie daruję.

elenkaa | 2014-04-26
Przeczytana: 26 kwietnia 2014

Druga część o czterech przyjaciółkach, uczennicach Szkoły dla Pań - Spence, rozgrywająca się w czasach wiktoriańskich. Ta część trochę obszerniejsza od pierwszej, ale też i trochę gorsza.

"Mroczny sekret" to był taki powiem świeżości, ciekawy pomysł, dobrzy skonstruowany, a tutaj mamy po prostu powoli rozwijające się dalsze tajemnice. Chyba bym wolała, żeby więcej akcji działo się w Spence, która jest o wiele ciekawsza niż bale w Londynie. Wielkim plusem jest jednak pojawienie się nowej, tajemniczej nauczycielki panny McCleethy. Pod koniec robi się dużo ciekawiej, bo wszystko się zmienia całkowicie.

Ostatnią część oczywiście przeczytam, jestem ciekawa jak zakończą się losy dziewczyn.

O wiele lepsza niż pierwsza część :)

patusia_dorota | 2014-03-28
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2014
Przeczytana: 22 marca 2014

Piękne, delikatne, uskrzydlone stworzenia. Cudowne, przynoszące nadzieję i spokój. Opiekujące się nami, będące tarczą i ochroną przed złem. Nie pozwalające by dotknęła nas krzywda, czy cierpienie. Ocierające zły, pocieszające. Będące blisko, gdy ich potrzebujemy. A może wcale tak nie jest?

„Zbuntowane anioły” to tytuł drugiej części serii „Magiczny Krąg” stworzonej przez Libbę Bray, amerykańską pisarkę, której debiutem był pierwszy tom tego cyklu, a mianowicie „Mroczny sekret”. Książka przyniosła jej niemały sukces, jednak ja po jej lekturze nie miałam wielkiej ochoty na czytanie kontynuacji. Stała więc sobie ona na półce i czekała na czas, kiedy będę gotowa spróbować ponownie i przekonać się, czy kolejna część okażę się bardziej wciągająca niż poprzednia. Z takim nastawieniem sięgnęłam po „Zbuntowane anioły”, czy ta książka w moich oczach wypadła lepiej? To za chwile się osądzę, ale najpierw przybliżę Wam jej treść.

„A jeśli zło tak naprawdę nie istnieje? Jeśli zostało...

dilbi | 2016-03-04
Przeczytana: 04 marca 2016

Jest dużo lepiej niż w pierwszym tomie. Dzieje się naprawdę dużo i właściwie do końca nie wiadomo kto jest dobry, a kto niekoniecznie.
Magii jest sporo, XIX wieku również dużo więcej - więc całość jest zwyczajnie sympatyczna.
Zastanawiam się co może wydarzyć się w 3 tomie, bo ten zakończył się tak, że właściwie wiele rzeczy zostało rozwiązanych i zamkniętych.