Challenge Accepted

Okładka książki Challenge Accepted Lena M. Bielska
Okładka książki Challenge Accepted
Lena M. Bielska Wydawnictwo: Wydawnictwo Kreatywne Cykl: Dylogia Challenge (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Dylogia Challenge (tom 1)
Wydawnictwo Kreatywne
2023-05-16
2023-05-16
9788383207391

Chciałam coś lekkiego w porównaniu do drugiej książki, którą czytam. Fabuła w sumie bez szału, ale bardzo przywiązałam się do bohaterów tej powieści.
Była idealna na odmóżdżenie i np w porównaniu do „bad friends” to arcydzieło.

Była idealna na odmóżdżenie i np w porównaniu do „bad friends” to arcydzieło.

Super historia od nienawiści do miłości. Ciekawe co się wydarzy w drugiej części.

[Audiobook]

Ta książka nie różni się bardzo od innych tego typu.
Znienawidzony przyjaciel brata, zakład i skrywana miłość.

Ale właśnie czegoś takiego potrzebowałam.
Prostej „wattpadowskiej” historii przy której będę się dobrze bawić, bez żadnych oczekiwań.

I tak właśnie było. Przesłuchałam praktycznie na raz i naprawdę dobrze się bawiłam.

[Audiobook]

Ta książka nie różni się bardzo od innych tego typu.
Znienawidzony przyjaciel brata, zakład i skrywana miłość.

Ale właśnie czegoś takiego potrzebowałam.

,,Challenge accepted" zdecydowanie jest tą lekką i komfortową książką. Najpierw wydawało mi się na prawdę nudne i takie "płytkie" ale z czasem zaczęło coraz bardziej mnie wciągać. Polubiłam bohaterów, styl pisania autorki a to w jaki sposób wydana jest tą książką jest po prostu cudowne. Chyba najładniejsza książka jaką mam. Miles jest cudowny, stara się być najlepszą wersją siebie dla Mall. By zbliżyć się do dziewczyny angażował w to nawet osoby trzecie co było urocze. Są przedstawione perspektywy obu bohaterów, a książka jest krótka, słodka, lekka i z humorem.

Ksiazka do latwegi szybkiego przeczytania

Ksiazka do latwegi szybkiego przeczytania

Myślę, że jest to przyjemna książka dla młodzieży. Główna bohaterka Mallory chce trafić do stowarzyszenia, niestety aby tak się stało musi wykonać serię zadań związanych z zabraniem na imprezy gracza koszykówki. W przypadku Mallory tym graczem okazał się przyjaciel jej brata, który od lat dogryza jej przy każdej okazji. Tą dwójkę łączy układ, który z czasem zaczyna przeradzać się w sympatie.

O czym jest książka? Cała historia rozpoczyna się w momencie, gdy Mallory – nasza główna bohaterka zapragnęła kontynuować rodzinną tradycję dostania się do Siostrzeństwa Beta. Wiążą się z tym rozmaite zadania, a przepustką do ich zrealizowania staje się znienawidzony przez Mall przyjaciel jej brata - Miles. O tym skąd ta nienawiść wypływa Wam nie powiem, jednak zdradzę, że po części wiążę się to z pewnymi przykrymi sytuacjami z przeszłości. Mall przez życie towarzyszy jej najlepsza przyjaciółka Brittany, która w moim mniemaniu ma anielską cierpliwość.

A teraz chwila ode mnie… Mocno przypadły mi do gustu realistyczne opisy, których nie jest zbyt wiele, ale to dobrze. Romantyczne czy spicy sceny są opisane w sposób wyrazisty. Pozwalają odpłynąć oczami wyobraźni i oddać się chwili. Autorka zachowała idealną proporcję opisu do dialogu. Przynajmniej dla takich osób jak ja, których nie urzeka czytanie pięćdziesiąty raz o przeszywających tęczówkach. Jesteśmy w stanie wyobrazić sobie bohaterów, a ta wizualizacja nie jest wymuszona, jak gdyby autorka chciała nam wkleić tam ich zdjęcia. Zostawia to pole do pobudzenia wyobraźni z czego mocno się cieszę. W końcu mam możliwość uczestniczenia w kreacji tej historii.

Wątki następują po sobie i są dość prędko rozwiązywane, przez co da się odczuć dynamikę historii. Zdecydowanie jest to książka z tych ,,na jeden wieczór”. Nie łamie serca i jest w pewien sposób komfortowa. Miles spełnia nasze wszelkie oczekiwania dobrego chłopca. Pojawia się znikąd i jest go dużo. Jest zazdrośnikiem wyłącznie o Mall, która jest jego oczkiem w głowie. Jeżeli gdzieś jest potrzebny to trafi tam za sekundę, bądź dwie. Jeżeli w pewnym momencie w niego zwątpisz, to wiedz że powróci tysiąc razy słodszy niż dotychczas był. Spełnia oczekiwania wyjątkowego chłopaka. Takiego w świecie rzeczywistym ze świecą szukać. Bezpieczna przystań.

Jeżeli chodzi o kilka słów ode mnie, to…nie ten czas i nie to miejsce. Książka jest umieszczona w kategorii 16+ ze względu na ilość scen spicy, erotycznych (jest ich dość sporo),ale także wątku samookaleczania się. W wieku 16/17 lat faktycznie mogłabym coś takiego przeczytać. Akcja jest przewidywalna, spełniająca oczekiwania słodkiej miłości. Jeżeli o czymś pomyślałam, to kilka stron później się to pojawiało. Najbardziej spontaniczną sceną według mnie była ta w pick-upie z rozdziału pt. ,,Chcę dziś zrobić coś szalonego” (- jest to 27 rozdział). Tytuł faktycznie oddaje, to co miało tam miejsce.

Wspomniałam o bezpiecznej przystani, jaką jest Miles. Jeżeli ktoś jej potrzebuje, to polecam. Spełni on wasze wyobrażenia. Ja takiej przystani nie poszukuję.

Hmmmm nie przemówiła do mnie. Chyba nawet drugiej części czytać nie będę

Hmmmm nie przemówiła do mnie. Chyba nawet drugiej części czytać nie będę

Jezu tragedia. ledwo przebrnelam..nie wiem czy sięgnę po 2 tom. raczej nie. mega słaba książka. Mall byla straszna. taka wydawała sie wręcz pusta. ciągle sie zawstydzala, czerwienila, dziwiła. do przygania. zarumieniłam sie, stanęłam jak wryta, te teksty były co rozdział. bez przesady. przeslodzona, tandetna. naprawdę długo czekałam na kontynuację żeby zacząć te dylogię ale zawiodłam sie. jeżeli ta książka sie komuś podoba to chyba tylko 14-latka. nie wiem kto puszczą do druku te książki. ehh żenada. nie polecam. strata czasu serio. książka jakby była napisała przez gimnazjalistkę.

Książka zdecydowanie dla młodzieży. Fabuła przez połowę krążyła w okół powiedzenia kto się lubi ten się czubi. A tych dwoje jest w tym mistrzami. Ciągłe docinki i przekomarzania się ich nie opuszczają. Rewelacji nie było ale czytało się dobrze. Co się może wydarzyć w drugiej części nie wiem...