Przyciągnij miłość

2018-09-05
Poradnik miłość

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Ah te poradniki... Kto z nas nie spotkał się z chociażby jednym? Są tacy, którzy z nich korzystają, a są tacy, którzy uważają je za stratę czasu. Ja osobiście podchodzę do nich z wielkim dystansem, starając się nie brać wszystkiego, co w nich zawarte na poważnie. Zapewne ciekawi was, czy Przyciągnij Miłość naprawdę pomaga w odnalezieniu miłości. No cóż... to już jest kwestia sporna.

Agnieszka Przybysz jest profesjonalnym coachem, pionierką tegoż zawodu w Polsce i autorką kilku poradników. W książce Przyciągnij Miłość udziela rad dotyczących budowania relacji z innymi ludźmi, a także rozwiązywania życiowych problemów. Obala i potwierdza przeróżne mity na temat miłości, a także opowiada o namiętności i seksie. Tytuł ten posiada również wiele zadań, które pozwalają czytelnikowi lepiej poznać siebie samego i przez chwilę zastanowić się nad swoim życiem i wyborami. Autorka przedstawiła również wiele historii ze swojego życia prywatnego, co pozwala lepiej poznać zawód coacha. Nadają one książce również odrobinę osobistego charakteru. Nie brakuje w niej również opowieści osób po przejściach. Dają one do myślenia i na pewno robią z książki coś wiarygodnego. No bo skoro inni rozwiązali swoje problemy, to czemu my nie mamy?

Osobiście z porad przedstawionych w książce nie skorzystam, gdyż dzieło pani Agnieszki Przybysz niekoniecznie do mnie przemówiło. Nie zmienia to jednak faktu, że na pewno znajdą się ludzie, dla których tytuł ten będzie kompendium wiedzy o związkach i czymś, co pomoże im znaleźć drugą połówkę. Przyciągnij Miłość trudno jest mi w jakikolwiek sposób ocenić, gdyż mnie być może zawarte w niej informacje w żaden sposób nie zmotywowały, no ale może ktoś inny będzie czegoś takiego potrzebował. Wszystko zależy od tego, czy tytuł tego typu jest w ogóle komuś potrzebny. Jako czytadła na zabicie czasu tego nie polecam, po prostu to się nie sprawdzi. Na dzień dzisiejszy problemów sercowych nie mam, dlatego dla mnie książka ta była jedynie czymś, co być może kiedyś wykorzystam w praktyce.
Denerwowało mnie również, że na końcu każdego rozdziału był link do strony, z której pobrać można dodatkowe materiały. Mniejsza o to, gdyby pojawiło się to raz, ewentualnie dwa. Ale na końcu każdego rozdziału? Wydaje mi się, że jakby ktoś chciał dowiedzieć się czegoś więcej, to już dawno by to zrobił.

Przyciągnij Miłość polecam ludziom, którzy potrzebują dowiedzieć się czegoś o budowaniu relacji interpersonalnych. Niektóre z przedstawionych porad można wykorzystać w praktyce, ale czy zadziałają to zależy jedynie od nas. Ja niczego od tej książki nie oczekiwałam i w sumie się nie zawiodłam - jak już wspominałam, to poradnik.

Zamówiłam książkę, gdy moje życie wywróciło się do góry nogami - w krótkim odstępie czasu poroniłam i odszedł mężczyzna, z którym byłam wówczas 9 lat. Wierzyłam, że znajdę albo odpowiedź albo podpowiedź jak sobie poradzić nie tylko z utraconą miłością, ale i jak ją odzyskać. Nie chciałam poznawać nikogo nowego, chciałam tego, który był "całym moim światem". Oglądałam wszystkie możliwe filmiki na YT, czytałam wszystkie artykuły pani Przybysz.. Nie myślałam racjonalnie. Gdy do mnie to dotarło (zwróciła mi na to uwagę osoba patrząca "z boku") czułam się oszukana przez autorkę. Miałam wrażenie, że wykorzystała moją słabość, żeruje na moim cierpieniu. Z perspektywy czasu cieszę się, że nie zainwestowałam finansowo w "pomoc" p. Przybysz więcej niż w tę książkę (sorry - dwie książki, bo zamówiłam dwie, w tym jedną dla przyjaciółki). I nie o rozsądek tu się rozchodzi, a o brak funduszy (całe szczęście wystarczało mi dosłownie na "od 1-go do ostatniego", bo pewnie poświęciłabym fortunę.. :/ )
Ileś lat wstecz uznana by była za szarlatana. Gdy tak spojrzeć trzeźwym okiem, to można jej wypowiedzi sprowadzić do typowych określeń "masło maślane", "woda jest mokra"..

Nie polecam lektury.. Opisane doświadczenia innych podnoszą na duchu tylko przez chwilę. I to wszystko. Słowa autorki nie mobilizują do wyjścia ze stanu otępienia, ale owszem tak okręcają czytelnikiem, że jest gotów kupować kolejne "mądrości".. Takich ludzi czy też ich słowa powinno się najpierw poddać cenzurze pod kątem hipnozy ;)

Historie osobiste autorki mocno wyssane z palca i niepotrzebne. Zaś z perspektywy kobiety, cóż, dziwię się, że jeszcze żyję bez mężczyzny... zero budowania samoświadomości kobiecej, a patriarchalne wzorce, napotykane w każdym rozdziale, są jak drzazgi wbijane w oczy. Aczkolwiek pomimo moich negatywnych odczuć, myślę, że jest znaczna część osób, do których autorka, ze swoim podstawówkowym stylem wypowiedzi, może trafić.

W życiu nie czytałam tak beznadziejnej książki! Nie będę się rozpisywać nad jej oceną, bo z tego co widziałam to większość wystawiła pozytywną ocenę, więc moją pewnie uznają za przejaw buntu, niezrozumienia lub braku inteligencji. Oczywiście każdy dokona swojego wyboru, jednak dla mnie za dużo było ciągłego JA, JA, JA, MOJE reguły, MOJE zalecenia, MOJE wszystko jest najlepsze. W ogóle co to za pojęcie "ponieważ byłam psychologiem od urodzenia"?! Czytając, sorry - zmuszając się do czytania - miałam wrażenie jakby autorka pozjadała wszystkie rozumy na świecie, jednocześnie mówiąc innym co mają robić. Odebrałam to jak brak pokory i szczyt egocentryzmu. Czasami miałam wrażenie jakbym "słyszała najlepszą" koleżankę jaka ona to nie jest mądra i wszystko wie! Strata czasu na czytanie tego typu lektury.

Recenzja pochodzi z mojego bloga http://literutopia.blogspot.com

Po wcześniejszym pobieżnym zaznajomieniu się z coachingiem Agnieszki Przybysz, postanowiłam przeczytać jej książkę Przyciągnij miłość. Prawo Przyciągania nie jest mi obce, więc ciekawą perspektywą wydawało się być poznanie sposobu na przyciąganie miłości według pani Agnieszki.

Książka Przyciągnij miłość wydana jest w sposób elegancki i ułatwiający zachowanie publikacji w dobrym stanie przez dłuższy czas. Zielona, twarda okładka skryta jest w obwolucie z czerwonym sercem, które bardzo sugestywnie wspomaga podpis: Odkryj tajniki miłości i wspaniałych relacji. Książka rozpoczyna się wierszem autorstwa Agnieszki Przybysz, który do złudzenia przypomina Hymn o miłości. Dalej przechodzimy do pochwalnych peanów pisanych przez klientów pani Agnieszki. Czytamy krótkie historyjki utwierdzające nas w przekonaniu, że coaching pani Przybysz jest czymś najlepszym, co spotkało ich w życiu i całym sercem polecają jej usługi.

W rozdziale pierwszym poznajemy historię miłości samej autorki, jej nieudany związek z Bratnią Duszą i poszukiwanie kolejnej, takiej, która da jej szczęście i poświęci wystarczającą ilość uwagi, zamiast tylko oczekiwać, że sam je otrzyma. Historia jest trudna i wzruszająca, ale przedstawia też autorkę jako silną, zdecydowaną i wiedzącą czego chce w życiu kobietę, która postanawia zawalczyć o swoje szczęście.

Początek każdego nowego rozdziału poprzedzony adekwatnym do jego treści cytatem, a koniec rozdziału trochę denerwująco odsyła nas ciągle na stronę internetową z materiałami uzupełniającymi, które możemy pobrać gratis po zakupieniu książki. Być może jest to korzystny dla autorki zabieg, ale ja, jako czytelnik chciałabym całą wiedzę uzyskać w treści książki (wszak po to ją czytałam).

Przyciągnij miłość jest idealną pozycją dla tych, którym tematyka rozwoju osobistego i Prawa Przyciągania nie jest jeszcze dobrze znana, lub jest znana w stopniu podstawowym. Na mnie, jako na weterance tego typu poradników, nie zrobiła jakiegoś ogromnego wrażenia, gdyż większość technik i informacji zawartych w publikacji już znam. Książka stała się więc swego rodzaju przypomnieniem praw, które rządzą naszym życiem i dzięki którym możemy dokonywać w nim pozytywnych zmian. Dowiadujemy się w jaki sposób poprawić swoje relacje z partnerem, przyciągnąć nowego, takiego, jakiego sobie wymarzymy. Na tym jednak autorka nie poprzestaje, dodatkowo poznajemy techniki pozwalające poprawić nam kontakt z dziećmi, bądź szefem w pracy. Jak wiadomo, wszystkie związki międzyludzkie rządzą się tymi samymi lub podobnymi prawami, a poznanie ich pozwala nam osiągać na tym polu bardziej zadowalające rezultaty.

Moim skromnym zdaniem jedyną wadą książki jest zbyt duży nacisk na promowanie swojej działalności i innych swoich publikacji. Efekt ten można było równie dobrze osiągnąć dzięki jednej lub dwóch stronach prezentujących osiągnięcia i opinie klientów, a tak mam wrażenie, że książka czasami krzyczy; wejdź na moją stronę i umów się na coaching.

Konkludując, Przyciągnij miłość polecam czytelnikom, którzy zaczynają swoją przygodę z umysłem i jego mocami, natomiast tym, którzy temat znają przeczytanie książki może przydać się wyłącznie w taki sposób, w jaki przydało się mnie, czyli w ramach powtórzenia materiału.

Recenzja pochodzi z mojego bloga http://literutopia.blogspot.com

Książka Przyciągnij miłość...

Spodziewałam się czegoś lepszego. W większości książek możemy znaleźć prawie to samo co w tej. Tyle jest podanych sposobów, ale nie sa ukazane w tej ksiazce. ;/

Niestety, nie udało mi się przeczytać książki do końca. próbowałem, ale zrozumiałem, że nic na siłę. W sumie nawet nie pamiętam,. czy ją zamawiałem. Tak czy inaczej trafiła w moje ręce, więc wypadało ją przeczytać.

Przeczytałem mniej więcej połowę i zrozumiałem, że dalej nie ma sensu. Pewnie dlatego, że książka jest skierowana głównie do kobiet. Autorka jest określana jako pionierka coachingu i ekspert relacji.

Znalazłem tutaj ciekawe przykładu "z życia wzięte", znalazłem tutaj coś, co przypomina mi secret. Ogólnie wielki misz-masz. Większość przekartkowałem, ale ostatecznie poległem. Niektóre tytuły podrozdziałów nawet mnie ubawiły jak np."Jak się przygotować do zaistnienia w serwisie randkowym"? Zdecydowanie nie dla mnie, ale bez wątpienia znajdzie wielu odbiorców, pragnących poprawy relacji w związkach.

"Przyciągnij miłość" to druga książka Agnieszki Przybysz, którą miałam okazję poznać. Kobieta ta jest polskim pionierem coachingu, czyli trenerem w doskonaleniu siebie.
Książka "Przyciągnij miłość", jak sama nazwa wskazuje, ma na celu pomóc nam w znalezieniu odpowiedniego partnera/partnerki. Jednak wskazuje również drogę do tego, aby odmienić swój sposób myślenia, bo dopóki my siebie nie pokochamy i ciągle będziemy żyć przeszłością i błędnymi decyzjami, dopóty nie mamy szans na znalezienie prawdziwej miłości. Autorka przekonuje, że to o czym myślimy przychodzi do nas, więc powinniśmy myśleć pozytywnie, dobrze, a wówczas będzie się nam żyło łatwiej i wszystko się ułoży. Agnieszka Przybysz w tej książce radzi również jak sprecyzować swoje wymagania i oczekiwania dotyczące przyszłego partnera, czy też w późniejszym etapie i związku. Myślę, że wielu z Was znajdzie w tej pozycji to, czego akurat potrzebujecie, ja - poza wieloma złotymi myślami i cytatami, które rzeczywiście do mnie trafiają, niestety ale nie odnajduję się w typowo coachingowych książkach, więc to pewnie moje drugie i ostatnie podejście. Za to bardzo podziwiam osoby, które skrupulatnie potrafią się stosować do zasad w nich zawartych. Podobnie jak w książce "Kobieca moc", której recenzję możecie przeczytać tutaj, w tej również znajduje się masa odnośników do strony internetowej autorki, gdzie jesteśmy przekonywani, że za odpowiednią opłatą znajdziemy raj na ziemi. To duży minus, który mnie osobiście mocno irytuje. Poza tym, myślę, że pozycja ta jest w stanie dać szczęście wielu osobom. Dużo ludzi potrzebuje bodźców zewnętrznych do działania, a ta pozycja zdecydowanie taka jest. Jeśli ktoś z Was będzie mocno skupiony na osiągnięciu swojego celu to niektóre porady zawarte w tej książce mogą okazać się strzałem w dziesiątkę.
Chcesz przekonać się jak przyciągnąć odpowiednią miłość oraz jak założyć udany związek? "Przyciągnij miłość" może Ci w tym pomóc. Jeśli natomiast nie przekonują Cię tego typu pozycje to lepiej odpuść.

• Zrecenzowane
  • Sprzedam/wymienię
  • Psychologia
  • » miłość&związki

Dodaj cytat z książki Przyciągnij miłość