Kody młodości

Wydawnictwo: Rebis
poradniki

Kody młodości to książka o tym, jak się odżywiać, jak ćwiczyć i w ogóle jak żyć, by zachować zdrowie i młodzieńczy wygląd, a nawet cofnąć swój zegar biologiczny. Doktor Marek Bardadyn, jest ekspertem w dziedzinie żywienia i stosowania naturalnych środków leczniczych w profilaktyce i terapii schorzeń cywilizacyjnych. Jest autorem wielu publikacji i książek medycznych. Jego autorskie rubryki porad medycznych w poczytnych czasopismach, takich jak ,,Naj i ,,Zwierciadło od lat cieszą się ogromną popularnością. Doktor Bardadyn pracuje obecnie w specjalistycznym gabinecie medycznym w Warszawie oraz współpracuje jako konsultant z wieloma krajowymi i zagranicznymi klinikami. Z jego porad korzystają gwiazdy show biznesu, znani politycy i sportowcy. Przedstawiona w tej książce metoda wzmacniania, regeneracji i odmładzania organizmu człowieka jest rezultatem doświadczeń wynikających z wieloletniej praktyki lekarskiej autora, między innymi w dziedzinie medycyny sportowej, oraz badań prowadzonych w niemczech i Stanach Zjednoczonych. Kody młodości to lektura obowiążkowa dla każdego, kto chce żyć zdrowo, wyglądać młodo i cieszyć się pełnią życia aż do późnej starości.

Dobra książka, wiele zawartych w niej rad odnośnie pokarmów jakie należy spożywać i ziół które warto pić wcieliłam w życie. Osobom zainteresowanym tematem zdrowia, zachowania młodości i przedłużenia życia poprzez właściwe odżywianie i uprawianie sportów, polecam również książkę pt. "100 sposobów na zachowanie młodości" autorstwa Enriquez Tareixa i Nazra Jorge.

Przeczytana: 27 sierpnia 2015

Niczym szczególnym jest obecnie widok osób, które codziennie biegają po lesie, ścieżkach, parkach, czy po prostu chodnikach. Nastała moda na zdrowy styl życia. Dzisiaj ktoś, kto otwarcie mówi o tym, że nie uprawia sportu jest postrzegany jak przybysz z innej planety. Nie ma w tym nic złego. Ludzie chcą walczyć z "wyścigiem szczurów" i jego konsekwencjami. Zaczynają rozumieć, że tu chodzi o nasze zdrowie i życie, ale również o bardziej prozaiczne sprawy, czyli o dobre samopoczucie i ładną sylwetkę.

My również postanowiłyśmy podążać tą drogą, ale jak na razie nie mamy w tym żadnego doświadczenia. Ale to (oczywiście) nie jest żaden problem. Wystarczy parę książek, które pomogą nam w rozwinięciu skrzydeł i można już ruszać do dzieła.
Dlatego już teraz chciałabym was zaprosić na cykl trzech książek o zdrowym stylu życia, odpowiednim jedzeniu oraz ćwiczeniach.

Pierwsza książka, jaką wam przedstawię, to "Kody młodości" Marka Bardadyn. Ta pozycja jest dobrym wstępem do rozpoczęcia...

Lisek | 2016-02-01

D*** nie urywa, że tak się wyrażę.
Kredowy papier, sporo obrazków...
Wyrwałam rozdział opisujący, które warzywa zawierają jakie witaminy i minerały, bo to akurat jest dla mnie istotne, ale w co drugiej zdrowotnej gazecie mamy taki opis.
Poczytałam przygodne historie pacjentów z tą, czy tamtą dolegliwością - beletrystyka, zawsze lubię, ale żeby w poradniku?
Otrzymałam parę nazw homeopatycznych leków na "szum w uszach" itp.
Zobaczyłam obrazki Ginko Biloba i korzenia żeń-szenia w dziale "pokarm dla mózgu", spojrzałam na stojący na półeczce suplement żeń-szenia i Ginko Biloba... i pomyślałam, ok, a coś, czego nie wiem?! Interesuję się tym tematem od niecałego miesiąca, nie mogę być aż tak dobra.
Reasumując, za ten kredowy papier i zdjęcia usmiechniętych seniorów musimy zapłacić 45zł. To zdecydowanie za dużo jak na maleńką ilość wiedzy zawartej w książce. Ilość wiedzy równą trzem numerom gazety typu "Samo Zdrowie" po, jak się nie mylę, 6zł. Nazwać swoją autorską dietą pomysł na picie...

mariola | 2016-10-23
Magda Lena Błaszczak | 2016-05-23