Kobieca moc

Nowa Proza
2018-03-14
2018-03-14
rozwój osobisty

Nawet nie bardzo wiem, co o niej napisać, bo jako poradnik to ocenić się jej nie da, gdyż "Kobieca moc" to przede wszystkim reklama usług autorki cytowanie opinii zadowolonych klientek. A każdy jest zadowolony. Każdemu mnożą się pieniądze po programach pani Przybysz, każdy, gdy sobie zamówić bratnią duszę to ją dostaje. W ogóle - cud, miód i orzeszki. 😅

👎 Nie polecam.

Szkoda czasu na tą lekturę. No i nadal nie zmieniłam zdania na temat couchingu i couchów (tak to się odmienia? 😅). Szkoda, bo może gdzieś jest dobry couch, dla którego przede wszystkim liczy się klient a nie kasa. U pani Przybysz mam po lekturze mam wrażenie, że kasa jest najważniejsza. Może się mylę. Obym się myliła.

👎 Nie...

Spodziewałam się niestety więcej porad, niż opisów z życia innych i zachwalania płatnego kursu.

Autorki nie znałam wcześniej i z ciekawością zagłębiłam się w książkę. W zbiorze porad, którym jest ta książka wplecione są doświadczenia życiowe kobiet z którymi autorka pracowała ale także jej samej.

Znajdziemy tu także rozmowy (wywiady) z autorkami innych książek dla kobiet. Poradnik składa się z dziesięciu rozdziałów o tytułach różnych mocy: Pewności siebie & Bezpieczeństwa, Obfitości, Pieniędzy itd. Każda z tych mocy ma inne wyznaczone zadanie. A wszystkie mają pomóc nam nauczyć się jak je wdrożyć w życie.

Oczywiście „złotej recepty” na udane i szczęśliwe życie nie znajdziemy i tutaj.
jednak jest dobrym zaczynem, aby spróbować coś w swoim życiu zmienić.
Warto przynajmniej zajrzeć do tej książki, a to co z jej zawartością zrobimy i tak zależy od nas samych… jednak na początek warto ruszyć choć drobny kamyk, by lawina lepszych zdarzeń mogła ruszyć.

Dla każdego przychodzi kiedyś taki czas, że pragnie zmienić coś w swoim życiu. Czasami wie, czasami nie wie, co. Sama miałam taki czas jakieś pół roku temu i to właśnie wtedy przekonałam się do wszelkiego rodzaju poradników. Teraz nie zaglądam do nich tak często jak wtedy, ale nadal lubię szukać ciekawych porad na "ulepszenie" siebie bądź swojego życia.

Kobieca Moc to książka, która pomoże odkryć 10 mocy drzemiących w każdej kobiecie. Przebudza kobiecość, by przełamać ukryte wewnętrzne blokady, by aktywować kobiecą moc. Pomaga stworzyć cudowne relacje, miłość, odkryć prawdziwą siebie i pokazuje co zrobić, by spełnić się we wszystkich dziedzinach życia.

Kobieca Moc to niezwykła książka. Agnieszka Przybysz podzieliła się z czytelniczkami świetnymi poradami i pomysłami na życie. Pokazała co robić, by nasze życie było takie jakie chcemy, by było efektywne i spełnione. Pokazuje nam 10 mocy, dzięki którym osiągniemy to co zaplanujemy. Dzięki tej książce możemy zasmakować Kobiecej Mocy.

Kobieca Moc to...

Książka jest o niczym. Zamiast merytorycznej treści jak obudzić w sobie kobiecą moc (czymkolwiek według autorki ona jest) mamy marketingową sieczkę zadowolonych "klientek", które po kilku sesjach coachingu zmieniły swoje życie. Od "wyleczonych" ze związku z kobietą, po te które nagle dostają telefon z propozycją o wiele lepszej pracy. Mnóstwo historii zero informacji co zastosowała autorka że pomogło tym kobietom. Zgadzam się z wcześniejszą opinią że jest to książka wydana do promowania seminariów i programów coachingowych Pani Przybysz.

„To, co dzieje się na naszej planecie, ma wpływ bezpośrednio na Ciebie. Zmiany te zwiastują wejście w nowy etap świadomości i triumf żeńskiej energii. Otwarcie wspaniałych możliwości dla KOBIET.”

Do tego rodzaju poradników, książek podchodzę zawsze z wielkim dystansem, a kiedy zatapiam się w lekturze patrzę na styl autora i czy aby nie przemawia do mnie z treści zbyt wiele moralizatorstwa. „Kobieca moc” to przede wszystkim kobiecy punkt spojrzenia na zmiany zachodzące we współczesnym społeczeństwie, które ewidentnie podkreślają, że świadomość i perspektywy zmian w kobietach były i są nieuniknione. Autorka zwraca uwagę, że era kobiet, które nie mają za wiele do powiedzenia, są podporządkowane obowiązkom domowym, czy rodzinnym, bez perspektyw – już dawno minęła. Współczesna kobieta potrafi dużo, jeszcze więcej jest w stanie przyjąć na siebie, wytrzymać, jest lepiej zorganizowana i jest pod wieloma psychicznymi względami silniejsza.

Oprócz ważnych reguł i aspektów oraz kilka inspirujących rozmów, z kobietami, które dokonały w swoim życiu istotnych zmian, książka zawiera przykłady, jak można odnaleźć w sobie ogromne pokłady motywacji, sił, by realizować się zawodowo i realizować swoje pasje, cele, założenia bez przeświadczenia, że ucierpi na tym nasza rodzina, bliscy. Wiem, że dla znacznej liczby współczesnych kobiet, aspirujących do kariery, goniących za zawodowym sukcesem ważne jest połączenie wielu ról w swoim życiu – pracować i jednocześnie poświęcać taką samą liczbę wolnego czasu bliskim. To wszystko jest możliwe, jak udowadnia autorka tej pozycji, wystarczy zmienić tok myślenia i nastawienie do świata oraz zaangażowanie pozostałych członków rodziny.

Dziewczynkom od pokoleń wpaja się, że powinny uczyć się gospodarowania w domu, porządku, dbania o wszystko wokół. Tymczasem książka ta udowadnia, że życie nie polega na tkwieniu w stereotypach, odrzucając ich sedno, skupiając się na zupełnie innych aspektach. Autorka bardzo wyraźnie motywuje swoje czytelniczki, używa konkretnych przykładów, uruchamia intrygujące rozmowy i od początku skłania do głębszych przemyśleń nad swoim poczuciem wartości, własnym ego.

Autorka „Kobiecej mocy” pokazuje, że kobiety są silnymi jednostkami, mają w sobie więcej odwagi i są bardziej otwarte na zmiany. Szybciej odblokowują swoje umysły, cieszą się z małych osiągnięć, są bardziej pewne siebie. Bo w kobietach drzemie ogrom pasji i determinacji. Łączy je ze sobą mocna nić zrozumienia i akceptacji. To wcale nie taka słaba płeć, jak może się niektórym wydawać, gdy im przyjdzie walczyć o swoje, są zdolne do wielu poświęceń. I o tym między innymi przeczytacie w tej niecodziennej i inspirującej książce. Książce pełnej kobiecego wigoru, energii, walki i dowodów na to, że jak się chce, to można naprawdę wiele, albo i jeszcze więcej.

Szczerze polecam!

Ludzie wciąż szukają przepisu na idealne, szczęśliwe życie, mają dość szarej codzienności i marzą o sukcesach. Tak, ja też jestem jedną z takich osób. Jednak wszelkie poradniki, które miałyby poprawić mój obecny stan ducha czy portfela traktuję bardzo sceptycznie. Z jednej strony cieszę się, że porady mentorów czy coachów (bo takie osoby zwykle biorą się za pisanie takich książek) pomogły setkom czy tysiącom osób odnieść zawodowe czy miłosne sukcesy, z drugiej jednak doszukuję się dzieła przypadku.

Od pierwszych zdań książki „Kobieca moc” nastroszyłam się, budując dobrze mi znaną skorupę, chroniącą przed zmianami i negującą każde słowo. Szybko jednak odpuściłam, poddając się wspomnieniom autorki. Agnieszka Przybysz nie miała łatwo, uciekła z koroporacyjnego świata wprost w objęcia porażki i zdradzonej miłości. Straciła wszystko, by z ruiny własnego życia zbudować prawdziwe mocarstwo. Postanowiłam, że dam jej szansę, ale kierowała mną ciekawość, a nie wiara w moje lepsze jutro.

Najmocniej uderzyły mnie jej słowa o miłości.

"W samolocie maskę zakładasz pierwsza, a potem pomagasz ją założyć innym… Tak samo jest z miłością – najpierw kochasz siebie, a potem kochasz innych. Problem pojawia się wtedy, gdy uzależnisz swoją wartość, miłość własną od innych… Gdy kochasz innych bardziej od siebie."

Trafiła w punkt.

Zasadniczo na książkę składają się historie osób, które korzystały z porad autorki i zbiór zasad, które mają doprowadzić do dobrostanu. Całość jest tak nasycona pozytywną energią, że w moich oczach traci na realności. Nie podważam historii opisanych przez autorkę, na pewno nie jedna osoba zmieniła dzięki Agnieszce Przybysz swoje życie na lepsze, ale taka formuła wzajemnego wsparcia do mnie nie przemawia.

Ale właśnie na tym polega urok poradników – jak wielu ludzi, tak wiele przypadków. To, co jest dobre dla jednego, dla kogoś innego będzie zupełnie bezużyteczne. Gdyby było inaczej, nie istniałoby tak wiele metod nauczania.

Choć zapowidało się obiecująco, książka „Kobieca Moc” nie zdoła zmienić mojego życia, nie pchnie mnie w objęcia sukcesu. Myślę jednak, że jest gro osób, do których taka formuła przemówi, którym pomoże zacząć wszystko od nowa i doda wiary w siebie.

Warto spróbować. Stawka, przecież jest bardzo wysoka – o szczęście warto walczyć.

Agnieszka Przybysz podnosi na duchu takie ofiary losu jak ja. Pełno tutaj mądrych rad, aczkolwiek nikt nikomu i niczego nie narzuca. Same decydujemy o zmianach, czy jesteśmy na nie gotowe, czy chcemy wprowadzić je w swoje życie. Jeśli potrzebujecie książki, która będzie takim dobrym początkiem, która pozwoli wam zrozumieć pewne sprawy, to obowiązkowo sięgnijcie po Kobiecą moc. Premiera już jutro!

Oto "Kobieca Moc", czwarta książka autorstwa Agnieszki Przybysz. Ekspertki od budowania relacji osobistych, zawodowych, i biznesowych.

Agnieszka Przybysz - polska pionierka coachingu i założycielka pierwszego w Polsce Coaching Institute. Publikacje dotyczące coachingu z jej udziałem znalazły się m.in. w dzienniku „Rzeczpospolita”, „Elle”, “Sens”, TVP „Pytanie na śniadanie”, TVN, w Radio Zet, RadioEuro i portalach internetowych, w których jest Ekspertem Coachingu. Ma ponad piętnastoletnie doświadczenie w biznesie. Zajmowała stanowiska od major account, menedżera do dyrektora sprzedaży i marketingu znanych marek. Pracowała w branżach: reklama, FMCG, elektronika biurowa, telefonia. Prowadzi własną firmę coachingową. Zdobyła doświadczenie w zakresie treningu osobistego w USA, Europie Zachodniej i w Polsce. Między innymi ukończyła jedną z najstarszych i prestiżowych szkół coachingu na świecie: Szkołę Coachingu: The Coaches Training Institute-CTI USA, akredytowaną przez ICF. Cechują ją ogromna intuicja i skuteczność działania, głęboka wewnętrzna mądrość, połączone z akceptacją, ciepłem i ludzką życzliwością, a jednocześnie bezpośrednim stylem pracy. Przynosi to doskonałe efekty, o czym świadczą setki referencji i udokumentowanych sukcesów zadowolonych klientów.

Kobieca Moc - odkryj 10 Mocy drzemiących w Tobie. Przebudź Kobiecość, by Przełamać Ukryte Wewnętrzne Blokady i Aktywować Twoją Kobiecą MOC, byś miała Cudowne Relacje, Miłość i Zawód z Pasją.
W opisie książki, trudno doszukać się jakichkolwiek informacji o jej dokładniejszej zawartości. Jednakże, bardzo klarownie stwierdza on, że jest to dzieło, które ma nas zachęcić do spełniania swoich marzeń. I nie można mu tego odmówić. Wszakże, istnieje wiele sposobów na zmotywowanie drugiego człowieka do działania. Można nawet do nich zaliczać, mówienie o swoich osiągnięciach. Ponieważ, właśnie to robi Agnieszka Przybysz. Przez całą książkę, opowiada nam o osobach, jakim pomogła poprzez swoje sesje, co chwile wspominając wcześniej napisane książki.

To, co się dzieje na naszej planecie, ma bezpośredni związek z tobą. Zmiany te zwiastują wejście w nowy etap świadomości i triumf żeńskiej energii. Otwarcie wspaniałych możliwości dla kobiet. Zmiany te są nieuniknione. Postanowienia, jakie teraz podejmiesz w różnych dziedzinach istnienia, będą miały odzwierciedlenie w kolejnych latach. To czas ważnych decyzji. A twój spokój, pokój na ziemi, bezwarunkowa miłość, harmonia w relacji z pieniędzmi to motyw przewodni zmian. Zmian w kierunku współprac i zrozumienia, a także harmonii żeńskiego i męskiego aspektu, zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Męski sposób zdobywania, działania i osiągania celów, poprzez rywalizację przestał działać tak skutecznie, jak do tej chwili. Żeńska energia uległa przebudzeniu, rodzi się teraz, a wraz z nią pojawiają nieskończone możliwości dla kobiet. Coraz więcej kobiet staje się liderkami, sięga po biznes z pasją lub po znaczące role w istnieniu zawodowym i społecznym. To idealna chwila na pracę taką jaką chcą mieć, czas dla bliskich, istnieć w harmonii, pełniąc różne role, i honorować swoją nieskończoną kreatywność. Podążać za pasjami, pracując, jak chcą. W wielkim biznesie, lub domu, Jak zechcą, w jakim czasie zechcą. To niepowtarzalny moment w historii ludzkości i naszej planety. To moment, którego nie możesz przegapić. Żeńska energia niesie potrzebę wolności, budowania znakomitych relacji i radosnej materializacji kobiecych pragnień, opartej na zaufaniu, zasilanej energią o wysokich wibracjach. To czas globalnej i indywidualnej transformacji dla każdego człowieka, przygotowań na nowy etap w dziejach ludzkości. Właśnie rodzi się nowy świat, a jednocześnie zakańcza się świat, jaki do tej chwili znała płeć piękna. Pełen stereotypów pani domu i męża zarabiającego na rodzinę. Gdzie panowało ego, dominacja mężczyzn i męski sposób zarządzania. To dla niektórych ludzi prawdziwy koniec świata i początek nowego porządku, w jakim kobiety odegrają znaczącą rolę. Dlatego wielu mężczyzn przechodzi ciężki okres, bo musi w sobie odnaleźć żeński pierwiastek. To wielkie wyzwania dla mężczyzn w korporacjach, biznesie i relacjach. Wiele relacji i związków się zakańcza, robiąc miejsce na nowe. Stare modele działania, zdobywania przewagi poprzez rywalizację, przestały tak dobrze działać. To obserwuje każde z nas. Czas na zmianę. Czas na autentyczną transformację.

Z pozycji można dowiedzieć się, jak odrzucić emocje, które blokują cię przed spełnieniem pragnień. Co to energia miejsc, i dlaczego ma związek z twoim istnieniem. Jak słuchać intuicji w podejmowaniu trafnych decyzji. Nie wpadać w pułapki logicznego osądu, a także, jak odróżnić jego głos od logiki. Jak zbudować zdrowe poczucie własnej wartości. Jak.pielęgnować kobiecość i pogodzić się na kompromisy, które pozbawiają cię chęci do codzienności, a nawet radości do istnienia. Jak realizować swoje pasje, bez względu na trudności, i stać się inspiracją dla innych kobiet. Jak tworzyć rzeczywistość tak, jak tego pragniesz, czyli porzucić logiczne techniki stawiania celów, które już nie działają. Jak pielęgnować unikalność biznesu i wznieść się ponad działania konkurencji. Jak otworzyć się na obfitość dostatku. Jak prosić o to, czego chcesz, i otrzymywać to z większą łatwością. Co mówią o swoich pasjach i doświadczeniach autorki bestsellerów Katarzyna Grochola i Małgorzata Kalicińska.

Książka w większości składa się z historii, jakimi obdarowało Agnieszkę Przybysz, kilka kobiet, którym zdołała pomóc. Po rozdziałach, trudno wnioskować, czego właściwie oczekiwać. Żadne nie jest adekwatne temu, do czego nawiązuje. I choć Agnieszka Przybysz, ma bardzo lekkie pióro, to historie, które nam przedstawia, brzmią bardzo łopatologicznie. Nie wspominając, że są strasznie nudne. Nic nie wnoszą do naszego istnienia. Ponadto, jak zostało wspomniane na początku tego tekstu, pisarka nieustannie nawiązuje do swoich poprzednich książek. Brak ich znajomości, mocno doskwiera.

Nic tak nie inspiruje, jak historie ludzi po ciężkich przejściach, jakim udało się odnieś sukces. Jednakże, nie w taki sposób, jak opisuje je autorka omawianego dzieła. Jeżeli nie interesuje was sama osoba, która napisała tę książkę, nie zabierajcie się za nią. Informacji, które mogą was ciekawić, jest naprawdę niewiele.

Recenzja z bloga: zatraceni w kartkach

Dzisiaj trochę inaczej, ponieważ o książce typowo kobiecej, powie kilka słów chłopak. Spojrzymy nieco innym okiem na kobiety i ich rozwój osobisty. Nie pozostało mi nic innego jak zaprosić do czytania!

Czym jest „Kobieca moc”?
Ta książka to poradnik dla każdej kobiety. Porady są ubogacone doświadczeniami autorki i innych kobiet, którym Agnieszka Przybysz świadczyła terapię. Łatwo je odróżnić. Twórczyni książki powołując się na życie innych kobiet, według mnie, chciała pokazać sens i udowodnić, że pisze o właściwych i prawdziwych rzeczach. Dodatkowo autorka pokusiła się o umieszczenie wywiadzików ze znanymi autorkami książek dla płci pięknej.

Jak to wygląda?
Książka podzielona jest na dziesięć rozdziałów- dziesięć „mocy”. Każdy rozdział zaczyna się od słowa „Moc”, dlaczego? Dlatego, że każdy z nich ma przekazać nam daną energię i każda z nich ma przekazać inną wartość. To coś takiego, jakby autorka miała dziesięć różnych kulek i każdego dnia dawała nam po jednej. Jeden dzień symbolizuje jeden rozdział, a jedna kulka jedną z tych „mocy”.

„Kobieca moc” to nie jest poradnik coachingowy. Skierowany jest bardziej dla kobiet, które mają jakiś kompleks, złe doświadczenie lub po prostu nie radzą sobie w życiu. Książka jest bogata w różne sentencje i mądrości, które zmuszają do zatrzymania się i przemyślenia ich głębokiego sensu. Co według mnie było głównym mottem całej książki? Według mnie autorka chciała zwrócić uwagę na dwie rzeczy. Na to jak ważne są w życiu marzenia i dążenie do ich spełnienia, to że nie można poddawać się i zniechęcać porażkami, które są nieuniknione oraz na swoją działalność w Internecie, gdzie kobiety pragnące kolejnych wskazówek, innej pomocy czy czego kol wiek mogą odnaleźć. Odebrałem trochę tą książkę jako reklamę strony internetowej, ale to dobrze, bo jeśli w jakimś aspekcie czytelnik czuje niedosyt, zawsze może przenieść się na stronę autorki.

Ale to nie wszystko, ponieważ „kobieca moc” pomaga zwalczyć podstawowe minusy każdego z nas. Jesteś nieśmiała, obawiasz się czegoś, masz skryte lęki i nie wiesz jak się ich pozbyć to ta książka jest dla Ciebie. Masz problem, bo nie możesz pogodzić się z czymś, co spotkało cię w przeszłości i nadal wraca jak fale na brzegu morza, to najwyższy czas zrobić pierwszy krok, aby zwalczyć niefajną przeszłość. Twoim pierwszym krokiem może być właśnie sięgnięcie po „Kobiecą moc” czyli dziesięć lekcji mogące pomóc Ci aktywować życie, które pokochasz.

Podsumowując „Kobiecą moc” Agnieszki Przybysz mogę powiedzieć, że jest to bardzo dobrze zrobiony poradnik dla płci pięknej, który pomoże odkryć ich prawdziwą, wewnętrzną i jeszcze nie poskromioną moc. Każdy rozdział zakończony jest podsumowaniem, które posiadacz książki może samodzielnie wypełnić. Myślę, że każda kobieta znajdzie w tej książce coś, co będzie skierowane do niej i tylko do niej. Może to być jedno zdanie, albo cały rozdział, ale na pewno skierowane będzie tylko i wyłącznie do niej.
Nie jest to książka dla mężczyzn, ale i ja uszczknąłem coś dla siebie. W przyszłości planuję studiować psychologię i każdy sposób radzenia sobie z problemami, którymi będę mógł się zainspirować, jest dobry.

Recenzja z bloga: zatraceni w kartkach

Czym jest „Kobieca moc”?

• Sprzedane
  • Mam!
  • 100 książek w 2018
  • 52 książki w 2018
  • Recenzenckie

Dodaj cytat z książki Kobieca moc