Dlaczego mężczyźni nie słuchają, a kobiety nie umieją czytać map

Tłumaczenie: Małgorzata Samborska
Seria: Poradniki psychologiczne
Wydawnictwo: Rebis
Why men don't listen and women can't read maps
poradniki

Inne wydania

Autorzy przeanalizowali wiele przypadków relacji między kobietami i mężczyznami w różnych krajach, zapoznali się z najnowszymi odkryciami w funkcjonowaniu mózgu, badali zmiany zachowań społecznych. W efekcie powstała książka szokująca, ale też pouczająca i niezwykle barwna i dowcipna. Otóż nieporozumienia czy kłótnie nie wynikają ze złej woli, a z różnic mentalnych dzielących obie płcie. Przeczytajcie tę książkę, a zrozumiecie jej tytuł.

źródło opisu: Rebis

źródło okładki: Rebis

popiszsieplay | 2017-01-26
Przeczytana: 10 listopada 2016

REWELACJA!
Ten "poradnik" to prawdziwa petarda! Oczywiście jak wszystkie książki tego typu, należy czytać ją z przymrużeniem oka ;)
Nareszcie poznałam motorykę pewnych męskich zachowań i zrozumiałam ich sposób postrzegania świata. Wiedząc, jak bardzo się różnimy, możemy nad tym pracować.
Moim zdaniem to powinna być obowiązkowa pozycja w kanonie lektur szkolnych. Uczy tolerancji i zrozumienia drugiego człowieka.
Książka popularno-ale jednak też-naukowa. Napisana z polotem, lekko prześmiewczo, czyta się bardzo przyjemnie.
Polecam wszystkim otwartym umysłom.

"Ilu mężczyzn potrzeba do wymiany rolki papieru? Liczba nieznana, ponieważ nigdy się to nie zdarzyło."
"Kiedy się rodzimy, nasze przyszłe wybory i preferencje seksualne są już ustawione. Natura kontra wychowanie? To już zamknięta sprawa. Natura miała przewagę na samym początku. Teraz wiemy, że wychowanie to wyuczone wzorce zachowań."
"Jak już wiemy, mężczyzna ma o wiele gorzej wykształconą funkcje mowy. Być może jego...

Aneta | 2014-02-20
Przeczytana: 19 lutego 2014

Książkę dostałam od męża jako walentynkowy prezent. Dzięki niej miałam zrozumieć dlaczego mnie nie słucha i nigdy nie widzi rzeczy która stoi przed nim (czytaj: " może przestaniesz się o to czepiać")
Czytając miałam wrażenie, że ta książka jest napisana na podstawie mojego małżeństwa, sytuacje tak prawdziwe i znajome. Autorzy wyjaśniają różnice pomiędzy kobietą a mężczyzną. Znajomość tych różnic pozwoli nam wzajemnie zrozumieć swoje zachowania.
Polecam!

Siostra_Kopciuszka | 2016-11-24

Chociaż pozycja ta zakwalifikowana jest jako poradnik , ja jednak stworzyłabym specjalnie dla niej kategorię o nazwie '' objaśniacz '' , gdyż autorzy (małżeństwo , więc wiedzą o czym piszą) nie tyle radzą , co objaśniają pewne naprawdę ważne kwestie sporne codziennie dziejące się między parami ludzi którzy ze sobą żyją , mieszkają , przebywają . Oraz wielkie jak się okazuje różnice między mężczyzną a kobietą . Różnice atawistyczno - biologiczne , którym nijak nie da się racjonalnie zaprzeczyć . Autorzy serwują swoim czytelnikom naprawdę sporą porcję merytorycznej wiedzy na temat różnic płciowych , nie tych oczywistych fizycznych , lecz tych z których często nie zdajemy sobie sprawy . A to wszystko napisane świetnym lekkim językiem który nie obfituje w nadęte psychologiczne formułki , lecz jest zrozumiały i prosty , a co ważne często poparty przykładami . Dodam jeszcze tylko że treść jest również '' naszpikowana '' dowcipnymi , acz nie prostackimi zdaniami które wywołują może nie...

sigma122 | 2016-08-29
Przeczytana: wrzesień 2010

Książka świetnie obrazuje nie tylko męsko - damskie relacje, ale również w przystępny i niekiedy zabawny sposób pokazuje różnice między płciami. Bardzo przyjemna lektura, która nie tylko uczy, ale również bawi.

mariola3108 | 2012-01-06

Prawda, prawda i tylko prawda. Musiałam przeżyć trzydzieści parę lat, żeby zrozumieć o co chodzi z tymi męsko - damskimi sprawami. A wystarczyło przeczytać tę książkę. Już teraz wiem, dlaczego nigdy nie wiem gdzie jest w lewo i zrozumiałam wreszcie dlaczego mężczyźni mogą robić tylko jedną rzecz na raz. Te i wiele innych wyjaśnień dla przeróżnych zachowań płci znajdują swoje wytłumaczenie w książce Dlaczego... Polecam nie tylko paniom, ale przede wszystkim panom.

Cuddless | 2011-03-31
Przeczytana: 31 marca 2011

Bardzo przyjemna lektura. Zabawna, lekko napisana, poruszająca temat, który nikomu chyba nie jest obcy.
Przeczytałam z zainteresowaniem, z czystym sercem polecam.

Magda | 2015-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2015

Życiowy świetnie napisany poradnik. Zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

kacper | 2013-08-24
Przeczytana: 08 lutego 2013

Uwaga, ta książka może być niebezpieczna :) Po jej przeczytaniu żaden mężczyzna już nie musi nawet udawać, że słucha, wiedzieć gdzie co jest w mieszkaniu czy ukrywać, że woli spędzać czas z kumplami. Z drugiej strony żadna kobieta nie musi czytać map, parkować równolegle ani ograniczać ilość czasu spędzaną na telefonie. Autorzy w przystępny ale nie infantylny sposób wyjaśniają dlaczego te i wiele innych zachowań charakteryzują obie płci, jak one przejawiają się w ludzkich mózgach i jakie procesy ewolucyjne je ukształtowały.

Karolina Cebulska | 2016-03-13
Przeczytana: 13 marca 2016

Powinna znaleźć się na liście obowiązkowych lektur każdego obywatela! :) Być może dzięki temu związki nie byłyby tak kruche i łatwiej byłoby nam stworzyć długotrwałe relacje, być może dzięki temu wiele osób pozbyłoby się niepotrzebnych kompleksów, mielibyśmy większy dystans do siebie, i w końcu – być może dzięki temu ludzie darzyliby się większą tolerancją.

Książka opisuje jaką rolę w naszym życiu pełnią hormony, skąd się wzięły i właściwie po co są. Mistrzowsko rysuje obraz relacji damsko-męskich w dzisiejszych czasach, których przyszło nam żyć.

Wszystko to oparte na badaniach medycznych, psychologicznych i socjologicznych a przy tym opisane w nad wyraz przyjazny i zabawny sposób. Nieraz uśmiałam się podczas jej czytania. Bogata w zabawne ilustracje, przykłady i testy – możesz np. sprawdzić czy Twój mózg jest męski czy kobiecy ;-)

Nie krytykuje, nie obraża, nie dyskryminuje. Czyta się ją lekko i przyjemnie- lektura na jeden dzień. Ja na pewno jeszcze do niej wrócę, bo pewne...

igusia777 | 2014-02-16

Rewelacja:-) :-) :-) ksiązka lekka,peawdziwa:-) odzwierciedla problemy męsko żeńskie w 100%. Przy jej czytaniu czułam się jakby ktoś czytał mi w myślach:-) pelna humoru...jesli oczywiscie umiemy odnalezć siebie w tej ksążce to wtedy na pewno będziemy uśmiechac sie i śmać z siebie czytajac tą pozycje:-) polecam panom... po jej przeczytaniu na pewno lepiej zrozumieją kobiey:-)