Krąg miłości Dalajlamy. Droga do osiągnięcia jedności ze światem

Wydawnictwo: Onepress
poradniki

Uczyń z Twojego czystego umysłu i bezkompromisowego serca świątynię i nie zgadzaj się na zło panoszące się wokół Ciebie. Podążaj drogą, którą wskazuje Ci Dalajlama. Samodzielnie wcielaj w życie siedmioetapowy program, który pozwoli Ci uwolnić serce i umysł oraz przybliży Cię do stanu wiecznej mądrości i oświecenia. świat nie zna filozofii bardziej pokojowej niż buddyzm. Nauki Buddy od tysięcy lat prowadzą jasne umysły ku wyzwoleniu, spokojowi i nirwanie. Dalajlama XIV, który przez większość s

Marta Kilian | 2013-07-25
Przeczytana: luty 2009

Dalajlama uczy jak zostać lepszym człowiekiem, pokazuje nam drogę do doskonałości, która wymaga wielu wyrzeczeń, walki z własną naturą, skupienia, cierpliwości. Ksiązki nie można przeczytać jak powieści, należy się w nią całą zatopić, skupić się nad czytanymi słowami, nimi żyć i delektować się. Lektura potrzebuje czasu, gdyż dla lepszego i pełnego zrozumienia przesłania czytelnik winien wykonywać ćwiczenia i pokonywać każdy z etapów drogi ku miłości stopniowo i z namaszczeniem, dokładnie i spokojnie. W obecnej rzeczywistości medytacja i wsłuchanie się w samego siebie jest nam obca, jednak dla lepszej znajomości zakamarków naszego umysłu takiej właśnie lekturze powinniśmy poświęcić co najmniej pół godziny dziennie, a będzie to skutkowało poprawą nie tylko naszego samopoczucia, ale wewnętrznego spełnienia.

Każdy człowiek powinien mieć w sobie współczucie i miłość dla wszystkich Istot, powinien budować i pielęgnować te wartości na potrzeby społecznego dobra. Kto nie wie jak sobie z takim uwalnianiem uczuć radzić, to ten poradnik może mu pomóc.

Kamila | 2010-08-23

miłość jest wszędzie