Miłość i pieniądze

2015-10-21
2015-10-21
rozwój osobisty

www.tinarecenzuje.blogspot.com

W życiu są przeważnie dwa warianty dotyczące pieniędzy, albo je się posiada albo też i nie. Albo ma się ich dostatek, na który trzeba poświęcić duży nakład pracy własnej, albo powstaje obawa przed utraceniem tego co do tej pory udało się uzbierać, co za tym idzie – włącza się ‘tryb oszczędzania’ na tak zwaną ‘czarną godzinę’. Im bardziej jesteśmy zamożni tym wyższe są rachunki i jest ich więcej, aby na wszystko urobić, trzeba zarobić i kółko się zamyka. Wybrałam tę książkę, ponieważ byłam bardzo sceptycznie nastawiona do podręcznikowej pomocy. Jednak w tym wszystkim pojawił się element, który popchnął mnie w kierunku lektury. O tym czy warto przeczytać przewodnik i czy przede wszystkim daje on coś, piszę poniżej.

Agnieszka Przybysz – profesjonalny Mentor Coach, ekspert w budowaniu relacji zarówno zawodowych, osobistych, jak i grupowych w biznesie. Ambasadorka Przedsiębiorczości Kobiet. Założyła pierwszy w Polsce Coaching Institute, pomaga w ponad 11 krajach Europy. Autorka „Przygarnij miłość” (2009),„Przyciągnij sukcesy” (2009),„Kobieca moc” (2018).

Przewodnik Pani Agnieszki Przybysz „Miłość & pieniądze” to prawdopodobnie jedyna taka książka w Polsce w które przedstawione z życia wzięte przykłady zmieniające podejście do pieniędzy. Mowa tutaj o tym jak są traktowane pieniądze, dlaczego czasem ‘trzymają się’, innym razem szybko zostają roztrwonione. Dlaczego trzeba na nie tak ciężko pracować? Jest to jedyna taka lektura, która łączy ze sobą kilka elementów, takich jak: rozwój osobisty ze świadomością bycia bogatym. Poparta wieloletnimi badaniami, własnymi doświadczeniami pionierki coachingu w Polsce, oraz wielu tysięcy osób, którzy mogą pochwalić się udaną terapią.

Bardzo długo się broniłam przed przewodnikiem, który mam przed sobą. Moje pierwsze myśli - ‘o nie, znowu będzie kolejna przegadana, bez ładu i składu książka. Na zasadzie byleby coś napisać, dorzucić jakiś paten, który sprawdza się u większości i cieszyć się ‘popularnością’’. Teraz, po przeczytaniu lektury mogę śmiało zdementować to jak pomyślałam wyżej, jak bardzo się pomyliłam. Bardzo przyjemnie napisany przewodnik, Pani Agnieszka ma wyjątkowo lekkie pióro, co pokazała już od samego początku, bardzo spodobał mi się zaprezentowany styl pisania. Problemy i przykładowe ich rozwiązania zostały opisane na realnych przykładach, takich które miały miejsce kiedyś, a więc nie są wyssane z palca. Uwielbiam książki, które są autentyczne.

Ponadto Pani Agnieszka nie tylko tłumaczy wybrane zagadnienia sporu, ale również przewidziała miejsce na przemyślenia własne pojawiające się podczas zagłębiania się w lekturę. Za pomocą egzemplarza jesteśmy w stanie w takim samym stopniu ‘wchłonąć’ wiedzę, co przez rozmowę twarzą w twarz. By ułatwić owe zadanie, dostajemy dostęp do darmowej sesji, gdzie pisarka umożliwia nam wysłuchania materiałów, które mogą się okazać nam potrzebne w dalszym życiu. Przemiły głos Pani Przybysz sprawia, że króciutkie ‘zajęcia’ upływają jeszcze szybciej.

Po przebrnięciu wszystkich stron śmiało mogę polecić przewodnik, gdyż porady zamieszczone w niej są naprawdę skuteczne, lecz wymagają czasu na ‘przestawienie się’. Nie trzeba się jednak niczego obawiać, gdyż na każdym kroku pionierka wśród coachingu jest z nami. Czułam się jakby mnie prowadziła ‘za rękę’, aż do osiągnięcia mojego upragnionego sukcesu. Jestem naprawdę bardzo pozytywnie zaskoczona, jak można stworzyć coś tak dobrego. Zaintrygowana tą pozycją na pewno będę chciała poznać inne. Śmiało czytajcie.

www.tinarecenzuje.blogspot.com

• Rodzina
  • DlaZony
  • Coaching
  • Sens
  • Jobfulness.pl
  • Recenzenckie/Sztukater.pl

Dodaj cytat z książki Miłość i pieniądze