Chłopak, który zakradał się do mnie przez okno

Okładka książki Chłopak, który zakradał się do mnie przez okno Kirsty Moseley
Nominacja w plebiscycie 2016
Okładka książki Chłopak, który zakradał się do mnie przez okno
Kirsty Moseley Wydawnictwo: HarperCollins Polska literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
The Boy Who Sneaks In My Bedroom Window
HarperCollins Polska
2016-03-16
2016-03-16
9788327619372
Magdalena Krysik
chłopak dziewczyna literatura dla młodzieży nastolatka szkoła trauma uczucie związek
Inne

Emocje jak na polowaniu, bo bardzo sensacyjne życie mają ci bohaterowie, aż w pewnym momencie miałam już trochę dość tych "zwrotów akcji"... Mam duży problem z relacją bohaterów, bo tyle, ile zdań, które są niestosowne, padło w tej książce, to naprawdę przykre (np. że biednemu chłopcu na pewno będzie brakować seksu, aż jego ciało będzie się go tak domagać, że zrobi skok w bok). Nie jestem psychologiem, ale wydaje mi się, że coś między nimi jest niepokojącego, tak z perspektywy zwyczajnej dziewczyny, bo jak ktoś jest zazdrosny, że płód jest bliżej ukochanej dziewczyny niż on, to mocno nie halo xD

Fabuła lekka, schemat dość prosty i nieco przewidywalny. Momentami zbyt cukierkowa, a momentami jakby autorce zabrakło pomysłu i ciągnęła historię na siłę. Poruszony przez nią wątek przemocy domowej i wykorzystywania chyba też nie do końca wyszedł tak jak powinien; bohaterka przechodzi traumę i ma blokadę w stosunku do innych, jednak nagle w jednej chwili tak o się przełamuje. Bohaterowie dają się naprawdę polubić, Liam, Jake i Kate są świetni. Natomiast niestety główna bohaterka okazała się niby w porządku, ale jednak bywa czasami irytująca i zbyt lekkomyślna. Duży plus dla autorki za dobre wykreowanie relacji Amber i Jake'a (młodsza siostra-starszy brat) oraz Jake'a i Liama jako najlepszych przyjaciół od dzieciństwa.
Książka raczej dla niewymagających czytelników bądź takich, którzy szukają optymistycznej powieści zawierającej związek idealny (a momentami nawet tak idealny, że aż nierealny).

Fabuła dziwaczna. Sytuacja w domu Amber chora i matka nie reagująca na to przez wiele lat. Przecież ojciec powinien być w więzieniu.

10/10-bo jest dla mnie sentymentalna ( i od kogoś wyjątkowego)

4/10-sama w sobie książka

10/10-bo jest dla mnie sentymentalna ( i od kogoś wyjątkowego)

4/10-sama w sobie książka

Para idealna, bez spin i problemów, bez żadnych przeszkód ?
Nie warte uwagi czytadło, nawet dla przełamania zastoju czytelniczego.

No niestety, mimo obiecującego opisu i wysokiej ogólnej ocenie tutaj ta książka jest fatalna. Od połowy to żałuję, że nie przerwałam czytania. Wszystko słodkie i idealne, poziom absurdu sięgający zenitu. Bohaterowie bez żadnej głębi, płascy jak deska. Poważne tematy poruszone pobieżnie. Nikt nie zgłosił przemocy? Nikt nie widział z sąsiadów czy w szkole, że dzieci są bite ?...

Jest to książka o nastolatkach, którzy pozostawieni sami sobie podejmują całą mase nieodpowiedzialnych, momentami wręcz dziwnych decyzji.
Główni bohaterowie udają, że się nienawidzą, ale od kilku lat spędzają wspólnie noce.
Główna bohaterka ma na imię Amber, ale jest nazywana przez przyjaciela swojego brata Aniołkiem. Dlaczego o tym piszę? Ponieważ to jedyne słowo, które zapadło mi w pamięć po przeczytaniu tej książki. Aniołek pada w niej milion razy.

Totalnie płaska książka, w której przez większość czasu się imprezuje, albo prowadzi wątłej jakości flirt.

"Chłopak, który zakradł się do mnie przez okno"
Recenzja:
Jest to historia Amber i Liama. Amber z powodu doświadczeń z przeszłości boi się dotyku innych ludzi. Jedną z niewielu osób, której pozwala się dotykać jest Liam, chłopak z sąsiedzi i najlepszy przyjaciel jej brata. Zasypiają razem odkąd Amber skończyła 8 lat.
Jeśli chodzi o moją opinię to bardzo mi się podobała. Taka lekka historia na lato, aby odpocząć z książką. Romans, motyw od przyjaźni do miłości i fajni bohaterowie - czego chcieć więcej? Ta historia bardzo mnie wciągnęła. Porusza również ważny temat jakim jest przemoc domowa i strach przed oprawcą. Jest to jednak część fabuły i nie jest to wciśnięte na siłę jak to często bywa. Relacja między bohaterami była urocza. Niektórzy mówią, że jest przesłodzona, ale to zależy od wieku osób, które ją czytają. Liam jest jednym z najbardziej uroczych facetów w książkach. Co do minusów tej historii był to taki teatralne podkreślenie pewnej tragedii w tej historii. Poza tym fajna historia i polecam wam ją, jeśli chcecie przeczytać coś uroczego. 7 \ 10 ⭐

"Chłopak, który zakradł się do mnie przez okno"
Recenzja:
Jeśli chodzi o moją opinię to bardzo mi się podobała....

#chlopakktoryzakradlsiedomnieprzedokno historia zaczęła się słabo, jednak skuszona opiniami czytałam dalej i wcale nie było tak źle… chociaż prawda jest taka, że skończyłam ją słuchając jako audiobooka do auta. Naprawdę jestem już trochę za stara, na wczucie się w klimat głównych bohaterów 🙈 Mimo wszystko historia ich miłości była ciekawa. Trochę zawirowana, chwilami nierealna ale naprawdę ciekawie przestawiona. Myśle, że młodszym czytelniczkom bardzo się spodoba. Jeśli szukacie czytelniczego pomysłu na prezent to ta książka może się okazać dobrym wyborem - bo umówmy się, która z nas w wieku nastoletnim nie chciałaby takiego przystojnego sąsiada, który co wieczór zakradałby się do nas przez okno 🤣 6/10

Po tę książkę sięgnęłam z polecenia i od pierwszych stron się w niej zakochałam. Bo czy jest coś lepszego niż przystojny chłopak, który za dnia jest irytującą gwiazdą szkoły a w nocy przemienia się w czułego obrońcę? Postać Liama to zdecydowanie najsłodsza, najszlachetniejsza i w ogóle najbardziej naj z całej przeczytanej dotychczas przeze mnie literatury. Ale...
Oczywiście, że znalazłam coś do czego się przyczepię (w końcu słynę z narzekania🤪). Ta książka była tak słodka, że w pewnej chwili myślałam, że będę 🤮🌈🦄
Czekałam na jakiś moment zwrotny, jakieś potknięcie bohaterów, jakąś dramę przez duże D. Owszem mamy tutaj czarny charakter ale nie jest on głównym bohaterem. Amber i Liam są zbyt idealni.
Podsumowując mam mieszane uczucia po tej lekturze. Z jednej strony mi się podobało, jest facet ideał i jest słodko. Ale z drugiej strony zabrakło mi większej dramy, jakiejś skazy na głównych bohaterach.
Mogłabym się pokusić o stwierdzenie, że to książka dla młodych ludzi, może nastolatków ale zaraz zapala mi się czerwona lampka, że po jej przeczytaniu mogą mieć złudne poczucie idealności i efektu superhero (bo sobie poradzą sami, bez działań osób dorosłych).

Romantyczna powieść, która wciąga. Rzeczywistość bohaterów nie jest idealna, zmagają się oni z przeciwnościami, zatem jest to obraz prawdziwego życia. Dodatkowo trauma z dzieciństwa ciąży nad główną bohaterką. Wydarzenia pełne emocji. Wniosek po przeczytaniu: miłość jest piękna, gotowa do największych poświęceń.

• 2017