Chłopak, który zakradał się do mnie przez okno

Tłumaczenie: Magdalena Krysik
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
The Boy Who Sneaks In My Bedroom Window
9788327619372
_Harper_

Od zawsze unikam jakiegokolwiek fizycznego kontaktu. Dotykać może mnie tylko mama, mój brat Jake i… Liam. Od ośmiu lat co wieczór chłopak z domu naprzeciwko zakrada się przez okno do mojej sypialni i zasypiamy niewinnie przytuleni. Gdyby Jake wiedział, że Liam spędza u mnie każdą noc, chybaby go zabił. Liam to największe szkolne ciacho. Szaleją za nim wszystkie dziewczyny, a on zmienia je jak rękawiczki. Nie mogę go rozgryźć. W dzień zachowuje się jak megadupek, a w nocy jest ciepły i kochany. Wiem, że nie mogę się w nim zakochać – związki Liama nie trwają dłużej niż kilka nocy…

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Wkp | 2016-04-05
Na półkach: Przeczytane, Współpraca

UROCZA NAIWNOŚĆ CHŁOPAKA I DZIEWCZYNY

Powieści takie jak te zawsze czyta się miło i szybko i choć przy okazji bez większych refleksji, nie żałuje się zarazem poświęconego im czasu. Bo niekiedy nie potrzeba nic więcej, niż uśmiech na twarzy i urocza naiwność uczuć, które potrafią poprawić humor.

Nastoletnia Amber nigdy nie miała lekkiego życia. Razem z mamą i bratem zawsze drżała przed surowym, często okrutnym ojcem, który posuwał się w stosunku do niej nawet zdecydowanie dalej. To wtedy, gdy miała tylko osiem lat, po raz pierwszy przez okno do jej pokoju przyszedł on – Liam, przyjaciel jej brata a jej, tak Amber się wydawało, wróg. Przyszedł, pocieszał, zaczął przychodzić tak co wieczór, zasypiając z nią niewinnie przytulony. I ten stan rzeczy utrzymuje się przez kolejnych osiem lat. Tylko dlaczego za dnia w stosunku do niej Liam zachowuje się tak koszmarnie? Poza tym czy można mu w pełni ufać, skoro dziewczyny traktuje bardziej jak chwilową rozrywkę, niż jako kogoś, z kim można...

Ligeria | 2016-03-30

Nierzeczywista... to pierwsze słowo jakie nasuwa mi się po przeczytaniu tej historii. Owszem, literatura to przecież fikcja literacka autora więc jak może być realna?
Czytając książki z takiego gatunku lubię myśleć że coś takiego mogłoby spotkać każdego z nas, a może już spotkało? Dzięki temu książka ma pewien osobliwy urok, a ja potrafię wczuć się lepiej w sytuację i zżyć z bohaterami. W przypadku tej historii nic takiego nie miało miejsca.
Nie potrafię sobie wyobrazić że dziewczyna która tyle przeszła i podobno ma kłopoty z dotykiem i bliskością innych ludzi co noc śpi w łóżku przytulona do faceta. Nawet jeśli to chłopak, którego zna całe życie. Z punktu widzenia psychologii jest to po prostu niemożliwe. To właśnie chyba drażniło mnie najbardziej. Może dlatego że to jeden z kierunków moich studiów? Po prostu uważam że jeśli autor podejmuje się tworzenia powieści otoczonej problemami i zagadnieniami psychologicznymi to powinien mieć chociaż to minimum pojęcia.
Bohaterowie... tak...

Kasia1101998 | 2016-04-09

Cóż... mam mieszane uczucia po przeczytaniu tej książki.
Czy wy też macie takie uczucie, że książka się wam podoba i jest naprawdę świetna, ale z drugiej strony jesteście zawiedzeni? Ja właśnie się tak czuję.
Pomysł na książkę jest... inny, ale naprawdę fajny. Jednak nie mogę się pozbyć uczucia, że to wszystko za szybko się rozwinęło. Rozumiem znali się tyle lat i to wielka miłość, ale to i tak jest za szybko. Dobra w końcu to Ameryka, więc czego się spodziewałam? Na pewno to powinno być wyjaśnienie na moje przemyślenia i rozterki, ale nie jest. To jest na pewno jeden z ważniejszych powodów dla których nie nadawałabym się do mieszkania USA(w końcu lekarz nie dziwi się ciążą u 16-nastolatki), ale odeszłam od tematu.
Przyznaję się z ręką na sercu, że nie polubiłam Amber, chociaż jej historia jest naprawdę przykra. Ona ma 16 lat, a wszystko co robi, mówi i myśli, jak u dorosłej osoby. Nie lubię czegoś takiego, a w szczególności nie podobało mi się jej zachowanie w stosunku do Liama,...

kaktusowaona71 | 2017-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2017

„Chłopak, który zakradał się do mnie przez okno” Kirsty Moseley, to książka, która ubiera w słowa, najczulsze i najbardziej naiwne marzenia dorastających dziewcząt. I tak też należy do niej podchodzić. W innym razie, zakończymy lekturę szybciutko i z dużym zmulonym niesmakiem. Słodka ekstremalnie , rozczulająca niczym małe kocię czy psiątko które nawet mimo naszej woli, zawsze obudzi w nas ciepłe uczucia, do bólu romantyczna i wyidealizowana, przy tym bardzo naiwna i ze schematycznie przedstawionymi czarno-białymi bohaterami ( wszystkimi ), ale………. Ma w sobie tyle ciepła , że mnie bardzo zauroczyła i przeczytałam ją z ogromną przyjemnością.
Oczywiście nie ma nic wspólnego z ambitną literaturą, lub choćby z literaturą pretendującą do takowej… ale przecież nie wszystko co jest wydawane, koniecznie musi startować do nagrody Pulitzera. Czasem wystarczy, jeśli osłodzi parę chwil i załagodzi najgłębiej skrywane tęsknoty i marzenia. W życiu każdej kobiety nadchodzi wszak taki moment,...

agusia96a | 2018-05-16
Na półkach: E-book, Przeczytane
Przeczytana: 15 maja 2018

Bardzo przyjemna książka, szybko się ją czytało. Przesłodka historia dzięki której robi się ciepło na sercu. Wszystko było super ale końcówka nie do końca mi się podobała, taka trochę chaotyczna. Fajnie wykreowani bohaterowie i dobre dialogi. Nie wyróżnia się spośród innych romansów ale wywołuje uśmiech na twarzy i ma uroczą okładkę. Myślę, że warto po nią sięgnąć w wolny wieczór.

Ruthless_Woman | 2017-10-17
Na półkach: Ebook, Przeczytane, 2017
Przeczytana: 17 października 2017

Trochę przesłodzona jak na mój gust.
Powieść skierowana ewidentnie do młodszej grupy czytelników w przedziale wiekowym 15-18 lat.
Nie mniej jednak przyjemnie i lekko się czytało, a niektóre momenty rozbawiły mnie.
Przypomniały mi się czasy, gdy ja sama byłam nastolatką i miałam różne dziwne pomysły w głowie :)

lulamae | 2016-09-26
Przeczytana: 26 września 2016

Amber i Jake są rodzeństwem i przeżyli ciężkie dzieciństwo przez swojego ojca. Zwłaszcza ciężko przechodziła to wszystko Amber, ale w ukojeniu jej koszmarów i stanów lękowych zawsze pomagał jej chłopiec zakradający się do niej przez okno - Liam. Liam - najlepszy przyjaciel jej brata i sąsiad znad przeciwka. Chłopak, który za dnia ją drażnił, a co noc był jej ukojeniem od lat.

Teraz Amber ma 16 lat, a Liam 18. Jak wgląda ich obecna relacja?

Szczerze? Czytanie tej książki to jakaś totalna męczarnia?! Nie za bardzo warto sobie strzępić język po niej, ale naprawdę miałabym ochotę rzucić tutaj kilkoma dosadnymi epitetami.

Główna bohaterka? Nie do zniesienia.
Ilość absurdu i braku logiki? Przekraczająca skalę.

Ta autorka kreuje totalnie bezsensowny obraz nastolatków. I to nie pierwsza jej książka, w której to widzę. To jakaś masakra.

Jest to książka młodzieżowa, ale mimo to lubię czasami sięgnąć i po taką książkę, bo niektóre z nich mają naprawę coś ciekawego do przekazania. Ale...

maggie | 2016-07-13
Na półkach: Przeczytane, Dobre, Biblioteka, 2016
Przeczytana: 13 lipca 2016

O tej książce słyszałam już dawno, ale nie zainteresowałam się nią. Dopiero gdy zobaczyłam polską okładkę stwierdziłam, że muszę ją przeczytać. Gdy tylko wypatrzyłam ją w bibliotece, wzięłam się za jej czytanie.
Nie oczekiwałam po niej wiele. I nie dostałam więcej niż się spodziewałam. Czytałam opinię, że książka jest przesłodzona, jednak nie spodziewałam się, że aż tak. Czytając co stronę opis cudowności Liama, pocałunków itd. można było dostać cukrzycy. Jednak co parę stron trafiał się smaczek, który sprawiał, że czytałam dalej.
Książka nie wyróżniająca się w swoim gatunku, ale uprzyjemniająca wieczór.

| 2015-08-20

Zdecydowanie zbyt przesłodzona... Aczkolwiek sama fabuła jest bardzo ciekawa! Końcówka wynagradza wszystko!

Madi | 2017-02-05
Przeczytana: 03 lutego 2017

Kolejna młodzieżówka.
Tak się dzieje ,gdy w domu ma się nastolatkę,a pod ręką nie ma już nic do czytania.
Jak dla mnie wszystkie tego typu książki są praktycznie jednakowe,wszystkie lekkie,słodkie i przyjemne,trochę nie realne(ale warto czasem pomarzyć o takiej romantycznej miłości ).
Są taką odskocznią od codziennego życia,odprężające.
Tak samo było i z tą pozycją .
Choć nie realne było to,że przez 8 lat noc w noc chłopak już wtedy 10letni zakradał się przez okno do 8letniej dziewczynki i nikt ich przez te lata nie nakrył oraz to,że nadopiekuńczy brat ani razu nie krzyknął na siostrę ,to można na to wszystko przymknąć oko,wysilić swoją wyobraźnię,a czyta się wtedy z dużą przyjemnością.