Pięć sposobów na upadek

Cykl: Ten Tiny Breaths (tom 4)
Wydawnictwo: Filia
Five Ways to Fall
Ag2S

Pyskata, z wiśniowymi końcówkami blond włosów, Reese Mackay popełniła tak wiele błędów w swoim dwudziestokilkuletnim życiu, że wie już o nich chyba wszystko. Gdy jej krótkotrwałe, gwałtowne małżeństwo kończy się złamanym sercem, decyduje, że nadszedł czas na zmiany. Przeprowadza się do Miami z zamiarem ponownego startu i nawet całkiem dobrze by jej szło, gdyby nie mega upokarzająca jednonocna przygoda w Cancún z blond ochroniarzem imieniem Ben. Dzięki Bogu, że udaje jej się wsiąść do samolotu i zostawić za sobą tę katastrofę.

Futbolowe stypendium i imprezy w bractwie z seksownymi laseczkami? To część planu czarusia Bena Morrisa. Rozwalone kolano, które przekreśla karierę profesjonalnego futbolisty? Zdecydowanie nieplanowane. Na szczęście w parze z jego świetnym wyglądem oraz magnetyzmem idzie jego umysł. Po trzech długich latach studiowania prawa i pracy jako ochroniarz w Pałacu Penny, jest gotów zacząć dorosłe życie – aż w pierwszy dzień swojej nowej pracy trafia do biura tej zwariowanej, seksownej dziewczyny, którą poznał w Cancún. Tej, o której nie potrafi zapomnieć.

Gdyby Ben naprawdę był mądrym facetem, to trzymałby się z dala od Reese. Ona jest pasierbicą szefa, który bardzo wyraźnie zaznaczył, że biurowy romans to podstawa do zwolnienia z pracy. Problem w tym, że Ben uwielbia kłopoty, zwłaszcza gdy są aż tak pociągające.

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl/

mclena | 2016-02-10
Na półkach: Przeczytane, 2016 ✔
Przeczytana: 09 lutego 2016

"-Dlaczego już nikt, kurwa, nie pali?
-Bo to strasznie niefajne. Do tego i tak mam już czarne serce. Czarne płuca byłyby przesadą."

Oj, tak dawno czytałam wcześniejsze trzy tomy cyklu "Dziesięć płytkich oddechów", że byłam szczerze zaskoczona, że pamiętam mniej więcej bohaterów i fabułę (chociaż książkę pierwszą naprawdę trudno byłoby zapomnieć). Ten tom poświęcony Benowi, który szczerze mało mnie interesował i tak też długo odkładałam jego przeczytanie, że dopiero teraz się zdecydowałam, szukając czegoś na rozluźnienie szarych komórek. I trafiłam idealnie. Momentami zabawna, czasem trudna i emocjonalna, i przyjemnie spędziłam z nią czas, jednak dla mnie ta książka wcale sie nie wybija na tle innych. Mimo iż Ben i Reese są bardzo barwnymi postaciami i trudno ich nie lubić, to jednak dla mnie była to książka płaska pod względem emocjonalnym. Nie było mi żal Bena, kiedy wyjawił sekret rodzinny, nie było mi żal Reese kiedy dowiedziała sie prawdy o ojcu. Nic. A uważam się za...

„Nie wiem, czy śmiać się, czy też jęczeć.”

Młoda dziewczyna, której kartoteka jest rozrywana w szwach. Ale sama stwierdziła, że ma po prostu głupie pomysły w stylu Reese i daje się złapać. Jest również impulsywna i w imię miłości po 6 tygodniach znajomości wychodzi za mąż, próbując tym doznać miłości, której zabrakło jej przez lata dzieciństwa. A po głupim wybuchu, kiedy to już jej były mąż ją zdradził, zaczyna pracę u swojego ojczyma, gdzie spotyka pewnego chłopaka...
Ben po nieudanej z powodu kontuzji karierze piłkarskiej, siada za biurko i zaczyna pracę w firmie adwokackiej. Ale zanim to nastąpi przejdzie się do klubu, gdzie pozna pewną fioletowo włosom osóbkę, które w noc romansu wyrzyga się na niego i zniknie bez śladu.
Już pewnie się domyślacie kim ona jest i jaka będzie jej reakcja na wspólną pracę z jegomościem. Więc oczywiście bywa zabawnie:
„W odpowiedzi Reese celuje karabinkiem w moje krocze.
I strzela.”
Ale również dziko, słodko i romantycznie. Pomijając niektóre...

Kasiek | 2016-02-05
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 05 lutego 2016

Czwarta część cyklu, a nadal znakomita. Autorka trzyma poziom, jak zwykle zaskakuje i nie pozwala oderwać się na dłużej od lektury. Świetne osobowości, które stworzyła nakreślając głównych bohaterów, są kwintesencją tej pozycji. Zarówno Reese, jak i Ben są niepowtarzalni. Nie da się ich nie polubić. Ich poczucie humoru, przejawiające się nie tylko ciętym językiem, ale także komicznymi sytuacjami, udziela się czytającemu. Nie pamiętam, kiedy ostatnio tak często śmiałam się przy książce. Oczywiście historia obojga nie jest wolna od dramatów, jednak autorka potrafiła wszystko skrzętnie zrównoważyć, a tym samym wywołać w czytelniku zmienne emocje. Nie ma znaczenia fakt, że fabuła jest przewidywalna, a zakończenie oczywiste, bo całość jest interesująca i czyta się ją bardzo dobrze.

Aneta Wiola | 2016-10-21
Przeczytana: 21 października 2016

Pierwsza książka K.A Tucker, jaką przeczytałam. Muszę przyznać, że autorka zaskoczyła mnie olbrzymim poczuciem humoru. Ciężko mnie rozśmieszyć, jednak w tej powieści ubawiłam się do łez. Jest to jednak jedna z niewielu zalet tej książki.

Historia przedstawiona jest ze strony Reese i Bena, co jest zarówno plusem jak i minusem. Zaletą jest, że czytelnik może poznać myśli bohatera, zaś irytujące główne postacie sprawiają, że przez książkę ciężko było mi przebrnąć.
Reese jest rozpuszczona jak dziadowski bicz i nie kupuję tej bajki z trudnym dzieciństwem, Jest wiele ludzi, którzy mieli pod górką a wyszli na normalnych, dojrzałych i lojalnych ludzi. Ta lala nawet nie widziała jaka jest podobna do matki. Z jednej strony zgrywała buntowniczkę i twardzielkę z motocyklem, a z drugiej zachowywała się jakby miała wyprany mózg! Chłopaka trochę lepiej znosiłam, ale też mnie wnerwiał. Rozumiem, że jest wiele ludzi pewnych siebie, ale wszystko ma swoje granice! Ben to typowy narcyz wyrywający...

Bardzo lubię książki Tucker, ale akurat ta jej powieść raczej nie będzie należała do moich ulubionych. Nie dlatego, że jest gorzej napisana - czyta się ją tak samo dobrze i lekko jak poprzednie. Przyczyną mojego rozczarowania są bohaterowie - babiarz Ben i rozrywkowa Reese zdecydowanie nie przypadli mi do gustu. Drażnili mnie, a ich zachowanie i podejście do życia sprawiły, że stali się dla mnie nie do polubienia. A to z kolei było przyczyną, że nie wczułam się ani w ich dramaty, ani w ich miłość.

Bardzo żałuję, że zamiast spodziewanych emocji czułam tylko obojętność. Szkoda, to takie niezbyt udane zakończenie mojej ulubionej serii.

WampirkaJustynka | 2016-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2016

Nawet przyjemnie się czytało. Jednak moją ulubioną częścią i tak pozostanie "Cztery sekundy do stracenia". Nie mniej warto poznać bliżej podrywacza Bena. Trochę żałuję, że nie ma tu Caina (choć pojawia się Nate). Można się zarówno nieźle uśmiać jak i popłakać. Szkoda, że to to ostatnia część z serii "Dziesięć płytkich oddechów" bo chętnie bym poznała historie innych bohaterów (zwłaszcza Masona).

MartaKu | 2016-07-20
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 15 lipca 2016

Przyznaje się bez bicia-nie czytałam żadnej poprzedniej części, ale przecież nic straconego :) zwłaszcza, że po lekturze "pięć sposobów..." z wielką chęcią sięgnę po pierwsze tomy.
Książa bardzo mile mnie zaskoczyła. Dla mnie była przezabawna. Po pierwszych rozdziałach miałam "banana" na twarzy. Lubie takie odskocznie od kryminałów. Lektura lekka, bardzo fajnym, przystępnym językiem napisana.
Polecam

Ranech | 2016-07-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Romanse, 2016
Przeczytana: 01 lipca 2016

Kolejna już piąta i ostatnia część z serii "Ten Tiny Breaths" i kolejny strzał w dziesiątkę! Historia Bena i Reese jest przezabawna i urocza, pełna dobrego poczucia humoru. Gratulacje dla autorki, która potrafiła utrzymać styl przez wszyskie 5 częśći, każda z nich była inna i zaskakująca.

Całkowicie świadomie polecam każdy tom z tej serii, nie będziecie zawiedzeni! :)

Pinina_Paulina | 2016-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2016

Przezabawna część! Uśmiałam się bardzo podczas czytania. Ben i Reese to mieszanka wybuchowa - dosłownie! On to kobieciarz o przewlekłej erekcji, a ona to pyskata i zbuntowana piękność. I pomimo, że w książce nie padają słowa: kocham cię, to bez wątpienia można stwierdzić, że to książka o miłości.
Ogromnie żałuję, że to już koniec. Spędziłam wspaniale czas podczas czytania tych czterech książek.
Gorąco polecam!

Bo czasami tak trudno znaleźć w sobie odwagę by się zmienić...
Czytałam wszystkie poprzednie części. Dwie mnie zachwyciły, jedna nieszczególnie. We wszystkich z nich wśród jednych z głównych bohaterów przewijał się Ben i jest to zdecydowanie moja ulubiona postać. Z zapartym tchem czekałam więc aż opowie nam swoją historię i nie zawiodłam się. Ale po kolei :)
Ben był jednym z ochroniarzy w Pałacu Penny. Idealnie wpasował się do klubu ze striptizem :) Diabelnie przystojny, seksowny, wygadany ale okazuje się że poza wyglądem zewnętrznym posiada też całkiem niezłą inteligencję i właśnie dzięki niej dostaje pracę w kancelarii gdzie spotyka go duża niespodzianka. Pyskata, wyszczekana, dowcipna i piękna Reese natruje trochę krwi naszemu kasanowie :D Nie jest to pierwsze spotkanie naszych bohaterów. Poprzednie było wybuchowe, elektryzujące i bardzo, bardzo bliskie :) Więc wzajemna fascynacja i pociąg fizyczny jest widoczny już od samego początku. Jednak bratanie się w firmie może...