Książka Roku 2018

Cykl: Haker (tom 1)
Wydawnictwo: Burda Książki
Hardwired
DxxxG

Główna bohaterka Erica Hathaway, mająca za sobą trudną przeszłość, postanawia zacząć życie na własny rachunek. Zaraz po skończeniu szkoły bierze udział w panelu dla inwestorów. Ci nie traktują jej zbyt poważnie. Zwłaszcza jeden, przystojny i arogancki Blake London, próbuje ją zbić z tropu. Milioner Blake London dorobił się majątku na softwarze. Jest przyzwyczajony, że dostaje wszystko,...

Milioner Blake London dorobił się majątku na softwarze. Jest przyzwyczajony, że dostaje wszystko, czego o chce. Zauroczony uroda Eriki chce ja jak najszybciej zdobyć. Aby to zrobić stara się pozyskać jej zaufanie . Blake odkrywa jednak jej tajemnice z przeszłości. Gra staje się niebezpieczna.

źródło opisu: http://www.burdaksiazki.pl

źródło okładki: http://www.burdaksiazki.pl

Kasiek | 2015-11-27
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 27 listopada 2015

Książka jest początkiem kolejnej serii z fabułą opartą na schemacie: on - przystojny, charyzmatyczny, bogaty; ona - piękna, skrzywdzona, niekoniecznie majętna. Przy takim układzie partnerów, treści można się domyślić jeszcze przed lekturą. Nie jest ona porywająca, a tym bardziej zaskakująca, jednak trzeba przyznać, że jest całkiem dobrze opowiedziana. Większość dialogów jest interesująca i wnosi wiele do treści. Tempo akcji pozwala na utrzymanie względnego zainteresowania, choć same wątki są powieleniem tego, co już gdzieś kiedyś zostało napisane. Jak zwykle nie brakuje scen erotycznych, momentów zazdrości i rodzącej się miłości.
Nie potrafię stwierdzić, czy książka mi się podobała, czy nie. Dawno nie miałam tak obojętnego stosunku do przeczytanej historii. Niby jest dobrze napisana, ale jednak zbyt wiele już powstało pozycji tego typu, aby się nią zachwycać.

szaraczek | 2017-01-14
Przeczytana: 14 stycznia 2017

Pierwsze rozczarowanie w tym roku.

Po tak dobrych książkach, na jakie sięgnęłam w ostatnim czasie liczyłam, że ta książka naprawdę mnie zachwyci albo przynajmniej, że mi się spodoba.

Na pewno podpadnę fanom serii niestety pierwszy tom… może nie tyle pod kontekstem historii o ile pod kątem wykonania jest po prostu mdła i mało ciekawa. Przeczytać ją przeczytałam, ale nie powiem żeby jakoś specjalnie całość mnie zaciekawiła czy wciągnęła. Trochę na zasadzie: jest, bo jest.

Zacznijmy od podstaw. Nie polubiłam ani jednego bohatera tej historii. Wszyscy, bowiem wydają mi się być byle jacy, płytcy, całkowicie bez charakteru. Jak z resztą i cała historia. Albo może inaczej. Nie czuję by była ona wyjątkowa i wyróżniająca się na tle innych tego typu powieści. Pogrążając się powiem więcej, przypomina mi bardziej kiepski harlequin. Liczyłam, że może, choć raz wydarzy się w tej książce coś, co mnie zaciekawi. Niestety nie doczekałam się. A nawet, jeśli już coś miało mnie ruszyć to...

AuroraBorealis | 2015-12-24
Przeczytana: 24 grudnia 2015

Nie ukrywam, że kiedy widzę na okładce tekst łączący daną pozycję z "Pięćdziesięcioma twarzami Greya" to aż boję się sięgnąć po dany tytuł - tak często działa na mnie odstraszająco, wręcz anty marketingowo. Ale zdecydowałam się na nią, ponieważ zainteresował mnie opis na okładce. To było trochę jak powiew świeżości.

Erica - dziewczyna po studiach, 20-kilkulatka, zagubiona szara myszka, zakładająca internetowy portal społecznościowy związany z modą i spotykająca potencjalnych przyszłych inwestorów oraz on Blake - facet około 30stki, były haker, a aktualnie miliarder i właściciel firm inwestycyjnych, charyzmatyczny przystojniak, kontroler (jakoś przestało mnie już to dziwić, bo przecież pieniądze = władza = kontrola), ale według mnie sporo słabszy od Greya i tak jak wspomniała jedna użytkowniczka w swojej opinii najwyraźniej dobrze, ba nawet bardzo dobrze potrafi sprawić kobiecie przyjemność i mam tutaj na myśli w szczególności intymne chwile (chociaż takie rzeczy potrafią robić nie...

Ostrzegaliście mnie!

Nie czytaj!

Nie warto!

Szkoda czasu!

Ach..........głupia ja.........naiwna jak pięcioletnie dziecko.

Adnotacja ,że książka jest "Dla tych, którzy uwielbiają Pięćdziesiąt twarzy Greya" jest chyba jakimś żartem, a już twierdzenie, że "ta seria jest genialna" mocno przesadzone.

Historyjka jakich wiele. Nie miała w sobie nic, co mogłoby mnie przekonać abym sięgnęła po kolejne części.

Plus dla autorki, za lekki i przyjemny język.

Ranech | 2015-11-30
Na półkach: Przeczytane, Erotyk, Posiadam, 2015
Przeczytana: 30 listopada 2015

Książka jakich ostatnio wiele na rynku. Zachowany jest ten sam schemat, On powalający miliarder, Ona skryta myszka.
Ale czyta się ją zadziwiająco dobrze i szybko, jest wiele wątków, akcja toczy się ze strony na stronę, czytelnik nie ma czasu na nudę. Powiem szczerze, że mi się podobała, przeczytałam ją w ekspresowym tempie.
Mam przeczucie, że ta część jest wprowadzeniem do serii i to zaledwie zalążek problemów jakie czekają Ericę i Blake'a :)

Seria "Haker":
5. Hard Love

Pinina_Paulina | 2015-11-25
Na półkach: Przeczytane, 2015 rok ✔
Przeczytana: 25 listopada 2015

Kiedy sięgam po jakąś książkę, a ta na okładce ma hasło "dla tych którzy uwielbiają Grey'a" to aż drżę z obawy co mnie czeka.
Bardzo ciężko jest mi ocenić tą historię.
Jak na razie ani Erica ani Blake jakoś szczególnie nie zrobili na mnie wrażenia.
Ona jakaś taka niezdecydowana, bo myśli jedno a mówi drugie. On wykreowany na maniaka kontroli ale z marnym skutkiem.
W książce mamy wiele niewiadomych które zapewne zostaną wyjaśnione w kolejnych częściach, po które oczywiście sięgnę z czystej ciekawości.
Cała historia ma potencjał, zatem czekamy na ciąg dalszy.

rinos | 2017-10-27
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 27 października 2017

Dobrnęłam do 60%, więcej nie jestem w stanie przeczytać. Dno, strata czasu, do tego nudna fabuła i dialogi tak płytkie, że to aż przeraża.
Nie polecam, a wręcz ostrzegam przed czytaniem tego gniota.

Kasia | 2016-09-04
Na półkach: Przeczytane, Ebooki
Przeczytana: 04 września 2016

Historia jakich wiele, on piękny i bogaty z mrocznym sekretem, ona piękna i walcząca o swoją przyszłość również z trudną przeszłością. Mimo to autorka ciekawie i prosto przeprowadza czytelnika przez pierwszą część otwierając wątki, które będą tworzyły obraz życia głównych bohaterów w kolejnych częściach.
Polecam :)

Zakładka | 2016-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2016

Na okładce widnieje opinia, iż jest pokroju „Pięćdziesięciu twarzy Greya”. I zastanawiam się czemu. Porusza ona podobny ale zgoła inny temat i według mnie łączy je jedynie fakt, iż należą do erotyków. Faktem jest, iż „Grey'a” nie czytałam, ale widziałam i znam całą fabułę z opowiadań znajomych. Może się mylę, ale uważam, iż ta opina, może zwieść czy odrzucić niektórych czytelników już na starcie. A książka jest naprawdę ciekawa.

Choć fabuła jest dość schematyczna, to przyciąga do siebie czytelnika lubiącego taki typ książek. Kobieta, która dąży do jakiegoś celu i interesujący się nią bogaty biznesmen. Typowe. Jednak istnieje coś, co przyciąga do tej książki. Lekki styl autorki i fakt, iż książkę czyta się szybko, z pewnością do tego należą. Historia co ważne łączy ze sobą nie tylko wątki erotyczne, ale i te związane z pozostałymi problemami bohaterów. Co prawda traciło tu lekkim idealizmem sytuacji, gdyż brakowało mi aby sytuacje, w jakich znaleźli się bohaterowie były bardziej...

książek: 1918
IsaX | 2016-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2016

No cóż sama nie wiem co mnie podkusiło do sięgnięcia po tą książkę, chciałam małej odskoczni, czegoś lekkiego , przyjemnego z odrobiną pikanterii, taki przerywnik od innej lektury. Tymczasem dostałam starego odgrzewanego kotleta, kolejną wersję Greya z nieco lepiej wykreowanymi bohaterami, przynajmniej gówna bohaterka nie była tak mdła i infantylna jak w Greyu. Nic ciekawego, ale to oczywiście moja subiektywna ocena. Książka, jak widać po recenzjach, na pewno znajdzie wielu fanów, którym przypadnie do gustu.
Ja z pokorą wracam do przerwanej sagi fantasy.I po co było robić przerywnik?