Moralność nie istnieje

Okładka książki Moralność nie istnieje Mateusz Gostyński
Okładka książki Moralność nie istnieje
Mateusz Gostyński Wydawnictwo: Pascal Cykl: Żądze władzy (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Żądze władzy (tom 1)
Moralność nie istnieje
Pascal
2022-06-15
2022-06-15
romans erotyk sensacja kryminał seks miłość kłamstwo tajemnica zdrada

Okładka książki Żelazo P.K. Farion, Mateusz Gostyński
Żelazo P.K. Farion, Mateus...
Okładka książki Mężczyzna, którego kochałam Mateusz Gostyński, Ewa Reiser
Mężczyzna, któ... Mateusz Gostyński,&...

Erotyk z delikatnym wątkiem kryminalnym to co lubię najbardziej czekam aż kurier przywiezie następna książkę P. Mateusza :)

" Wystarczy iskra , żeby cały świat
rodziny Hamiltonów zapłonął "

To najlepsze zdanie , które opisuje tę rodzinę . Pomimo tego , że każde z nich zabijało się myślami , to po trudach i upartości Grace , wszyscy intryganci zrozumieli , że bardziej liczą się uczucia niż zalepione karierą oczy .

Nie mogę doczekać się drugiej części "Świąt nie będzie ". ❤️

" Wystarczy iskra , żeby cały świat
rodziny Hamiltonów zapłonął "

Nie mogę doczekać się drugiej części "Świąt nie będzie "....

2003

Ta powieść jest trochę inna niż pozostałe książki autora. Opisuje historie bardzo bogatej ale toksycznej rodziny, która nie pała do siebie zbytnia miłością.
Po zaginięciu głowy rodziny, następuje walka o to kto będzie przywódcą rodzinnego biznesu.
Książka pisana z perspektywy każdego członka rodziny przez co możemy poznać wydarzenia z ich punktu widzenia, jak również lepiej poznać ich myśli i charaktery.
Powieść nie jest zbyt obszerna, ale za to bardzo ciekawa.
Mamy wątek sensacyjny, są tajemnice rodzinne i bardzo dużo scen gorącego seksu, bo każdy bohater ma swoje życie erotyczne.
Wciągnęła mnie ta historia również za sprawą bardzo dobrego stylu pisania autora, który nie leje wody, tylko przedstawia same suche ale istotne fakty.
Trochę zaskakujące zakończenie, które też zmienia tę historię . Ciekawa jestem co będzie się działo w drugiej części skoro tyle tajemnic ujrzało światło dzienne.

Książka choć bardzo mała, ma dużo wątków, a tytuł "Moralność nie istnieje" idealnie odwzorowuje całą akcje.
Opowieść trzyma ta od początku do końca. Jest ona pełna intryg i romansów w świecie bogaczy. Kilkuosobowa narracja sprawia, że możemy poznać historię z różnych kątów, dzięki czemu nabiera ona jeszcze szybszego tępa.

„Moralność nie istnieje” to książka o idealnym tytule, tutaj żaden z bohaterów nie jest moralny. Książka opowiada o władzy, do której wszyscy dążą. Hamiltonowie są całkowicie zaślepieni i zrobią wszystko, co w ich mocy.
Książka nie posiada zbyt wielu stron, więc zbytnio nie ma się o czym rozpisywać. Czytałam już inne książki autora i jego pióro trzeba lubić. Wyróżnia się na tle innych, ale ja powiem szczerze, że dwie poprzednie książki podobały mi się bardziej. W tą nie mogłam się wciągnąć, ale kolejny raz wymyślił coś swojego, i to jest super. Jeśli czytaliście Zepsute Miasto, to tutaj jest o wiele spokojniej, co nie znaczy, że grzeczniej.

Dno. Cała ta "książka" jest pozbawiona jakiegokolwiek sensu. Jeszcze jeden przykład na to, iż obecnie każdy może pisać. Co nie znaczy, że każdą szmirę należy wydawać.

W rodzinnej korporacji Hamiltonów zaczyna się walka o przejęcie władzy. Każdy chce wygrać i chęć bycia prezesem jest tak ogromna, że więzy krwi nie mają znaczenia. Nienawiść, zdrady, szantaże i tajemnice są w tej rodzinie na początku dziennym, dlatego wszystkie chwyty dozwolone. Zaczyna się zacięta rywalizacja. Kto wygra? Czy ta rodzina przetrwa tak ogromną próbę?

To było moja pierwsza książka tego autora. Muszę przyznać, że bardzo mi się podobała. Historia bardzo ciekawa, wątek tajemnicy rodzinnej trzyma nas w napięciu. Z całą pewnością stwierdzę, że u Hamiltonów na pewno nie istnieje coś takiego jak moralności. Ciągłe intrygi, kłamstwa są tam codziennością. Najbardziej podobał mi się wątek miłosny Grece i Nate'a. "Moralność nie istnieje" to super historia, od której nie można się oderwać. Czytając ją zaczęłam się zastanawiać nad pytaniem, które Wam zadałam. Podzielcie się swoją opinią na ten temat. Pozdrawiam ❤️

To było...

Świat bogaczy, intrygi i zawiłe romanse to jest to co znajdziecie w tej książce.

Hamiltonowe są bardzo bogatymi i wpływowymi ludźmi. Kasy starczy im do końca życia i jeszcze dłużej. Ale co zrobić kiedy nie muszą walczyć o pieniądze?
Jak nie chodzi o kasę to w takich rodzinach chodzi o władzę. Dla nich nie istnieje lojalność, zaufanie ani szczerość. Każdy szuka tylko sposobności do wbicia noża w plecy temu drugiemu.
Lecz w tej rodzinie jest jeden członek Nate któremu zależy na czymś innym, a mianowicie na swojej przybranej siostrze.

Do czego posuną się członkowie rodziny aby zdobyć władzę?
Kto chciał śmierci Nate?
I co stało się z Morgan?

Książka napisana jest z perspektywy kilku bohaterów ale nie zrażajcie się jest tak świetnie napisana że nawet tego nie poczujecie. Autor ma tak fajne i lekkie pióro że książkę czyta się z prędkością światła. Fabuła jest świetna, dynamiczna akcja, zwroty akcji i dobre napięcie nie pozwolą wam złapać tchu na dłużej.
Autor świetnie pokazał jak ludzie nawet najbliżsi sobie są zdolni do wszystkiego żeby tylko osiągnąć swój cel.
Polecam

Intrygi i romanse w świecie bogaczy ? Lubicie takie klimaty? Jeżeli tak to książka zdecydowanie dla was😊

Do tej pory miałam przyjemność czytać tylko jedną książkę Mateusza,która nie trafiła w mój gust czytelniczy 🙈Postanowiłam jednak,że nie przekreślę autora w oparciu o jedną historię i powiem szczerze, że cieszę się ze swojej decyzji. ,,Moralność nie istnieje " zdecydowanie bardziej mi się spodobała i chociaż było kilka rzeczy,które trochę mi przeszkadzały(np. to ,że rodzina raz jest nazywana Hamiltonami ,a raz Morganami od imienia głowy rodu i nie wiedziałam czy to celowe czy czyjeś niedopatrzenie) to ogólnie książkę oceniam na dyży plus. Szybka akcja nie pozwala nudzić się czytelnikowi,fajnie wykreowani bohaterowie i tajemnica utrzymana praktycznie do samego końca to to co bardzo lubię. Mały format i niezbyt duża ilość stron sprawiają,że jest to idealna lektura na jeden wieczór. Na pewno nadrobię pozostałe książki autora😊

Recenzja

"Żądze władzy. Moralność nie istnieje"

@mateusz.gostynski
@wydawnictwo_pascal_books
@lovebook

Premiera 15.06.2022

Kochani wiecie dlaczego tak lubię styl i pióro Mateusza? Bo zawsze mnie zaskakuje. Z każdą kolejną książką, którą dostaje od niego, nie jestem w stanie przewidzieć co takiego się wydarzy i czy dam się podejść. Na razie mu się to udaje idealnie, a ja z każdej powieści wyciągam jakąś lekcje.

Dostajemy tu historię rodziny Hamiltonów i jak sam tytuł wskazuje prawie każda postać dąży do jednego. Do władzy.
Bohaterowie charakterni z silnymi osobowościami nie zważający na nikogo w drodze po własny cel.
Akcja toczy się bardzo szybko, a sama treść jest składna i wypchana po brzegi intrygami i tajemnicami.

Czy potrafiłam się zżyć z którąś z postaci? Nie było takiej. Dla mnie to były osoby zepsute do szpiku kości, które nie miały w sobie za grosz empatii i moralności. Każdy z bohaterów, który gdzieś objawiał jakiekolwiek uczucia, pojawiały się one tylko w momencie, gdy coś dotykało bezpośrednio tej postaci.

I tak naprawdę z pozoru dostaliśmy historię krótką i czystą fikcję, ale czy na pewno? Mnie osobiście ta powieść zmusiła do jednego. Do zastanowienia się nad tym, czy przypadkiem nasze zachowanie nie zmierza do tego samego. Czy pragnąc tak bardzo osiągnąć swój własny wymierzony cel nie gubimy swojej moralności. Do czego byśmy się posunęli w prawdziwym życiu by dostać to czego chcemy? Ile osób, które nas otaczają byśmy poświęcili dla własnej idei?

Czytając tą książkę dostałam pewnego rodzaju naukę i wiem jedno: "osiągnięcie i zaspokojenie własnych żądz, nigdy nie da satysfakcji jeżeli po drodze zgubiliśmy siebie i porzuciliśmy własne wartości".

Słowo do Autora:
Mateusz cieszę się, że wydałeś tą pełną intryg historię, która jest niby fikcją, a która niestety wydaje się być tak rzeczywista. Czekam na dalsze części i dziękuję, że dajesz nam czytelnikom powieści, które zawsze nas zaskakują.
M.Martinez

Recenzja

"Żądze władzy. Moralność nie istnieje"

@mateusz.gostynski
@wydawnictwo_pascal_books