Nie?słusznie skazany

Okładka książki Nie?słusznie skazany Mateusz Gostyński
Okładka książki Nie?słusznie skazany
Mateusz Gostyński Wydawnictwo: Pascal Cykl: Niesłusznie skazany (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Niesłusznie skazany (tom 1)
Nie?słusznie skazany
Pascal
2022-04-27
2022-04-27

Okładka książki Żelazo P.K. Farion, Mateusz Gostyński
Żelazo P.K. Farion, Mateus...
Okładka książki Mężczyzna, którego kochałam Mateusz Gostyński, Ewa Reiser
Mężczyzna, któ... Mateusz Gostyński,&...

Jorge Garcia odsiedział swoje za zabójstwo przyjaciela. Wychodzi z więzienia po dwudziestu latach. Przyjeżdża po niego Carmen, siostra zabitego Diega. Kobieta najwyraźniej jest nim zauroczona i twierdzi, że nie wierzy w jego winę. Zresztą, wiele osób mu to wyznaje na kolejnych stronach, ale żadna nie próbowała mu pomóc.

Jorge aktywnie szuka prawdziwego mordercy. Pomaga mu Carmen oraz poznany w więzieniu Miguel Castano, który udziela mu schronienia w swoim domu.

Jorge i Carmen tropią złoczyńcę, przy czym zbliżają się do siebie. Seks jest szybki i brutalny, zwykłe zaspokojenie potrzeb.

Akcja mknie od początku do końca, padają trupy. Chwilami wszystko dzieje się tak szybko, że trudno się w tym rozeznać.

Moje pierwsze wrażenie: błyskawicznie się czyta i dużo się dzieje. Drugie: pewne sytuacje wydają się mało wiarygodne. Uwaga, spojler!
Carmen po otarciu się o śmierć w kilka minut daje radę się pozbierać i choć przed chwilą omal nie zamarzła, jakby nigdy nic organizuje akcję ucieczkową. Ciężko ranny Jorge biega sprintem...

Od początku czas obecny przeplata się ze wspomnieniami z przeszłości, dzięki którym coraz lepiej poznajemy Carmen.

Myślę, że książka spodoba się miłośnikom szybkiej akcji. Zakończenie jest niejednoznaczne, ciąg dalszy w powieści "Bossowie kartelu". Pewnie sięgnę po kolejny tom, bo mimo wszystko dobrze mi się czytało.

Jorge aktywnie szuka prawdziwego mordercy. Pomaga mu...

Jorge trafia za kratki w wieku kilkunastu lat. I choć nie jest jeszcze dorosły, zostaje potraktowany bardzo surowo. Nie tylko on wie, że nie dopuścił się czynu, za który go skazano. Nie zna życia, tym bardziej nie potrafi poradzić sobie w więzieniu. W potoku nieszczęśliwych wydarzeń stracił najlepszego przyjaciela i rodzinę.
Gdy po dwudziestu latach wychodzi na wolność ma w głowie jeden cel: zemstę. Szybko dochodzi do wniosku, że z tym nastawieniem nic nie wskóra i postanawia dowiedzieć się prawdy. Sprawa okazuje się jednak bardziej skomplikowana niż mogłoby się wydawać. A bliscy, którzy znajdują się w jego otoczeniu są zbyt podejrzani, by można im było zaufać.
Ostrożnie dobierając sobie towarzyszy, odnajduje wraz z nimi kolejne elementy układanki. Jest rozbity, gdy nie składają się one w całość, a jedynie dają kolejny trop. Za wszelką cenę chce jednak poznać prawdę i odkryć, kto stoi za jego osobistą tragedią.
Pierwsza część pochłonęła mnie do tego stopnia, że inne obowiązki stały się nieważne. Czytałam, przerzucając kartki z zainteresowaniem i odkrywając coraz to nowe intrygi. W pewnym momencie złapałam się na tym, że sama już nie wiem, co jest prawdą, a co kolejną pułapką.
Jeśli chodzi o fabułę, nie jest ona skomplikowana, czyta się bardzo przyjemnie. Wątków jest kilka, przez co wciąż zastanawiamy się, jak potoczą się losy bohaterów, w jaki sposób łączą się opisywane wydarzenia i czy na końcu wszystko się wyjaśni.

Gdy po dwudziestu latach wychodzi na wolność ma...

Przeczytałam ale bez jakiś większych emocji

Przeczytałam ale bez jakiś większych emocji

Pokręcona, ale fajna historia.

Pokręcona, ale fajna historia.

Przesłuchałem książkę w ramach audiobooka w serwisie Legimi.

Szukałem czegoś lekkiego, co można puścić w tle, no i znalazłem. Bardzo lekkie! Dosyć prosta historia gangsterska. Przypomina nieco filmy klasy B z lat 90. Do tego mnóstwo scen erotycznych opisanych wulgarnym językiem.

Generalnie, trochę jak twórczość B. Lipińskiej. Może jest to odrobinę lepsze, niż historie z Massimo, ale jak już, to tylko odrobinę. Raczej nie polecam.

Przesłuchałem książkę w ramach audiobooka w serwisie Legimi.

Są takie książki, które przeczyta się raz i można odstawić na półkę. Są takie, które czytane kolejny raz odkrywają przed nami trochę więcej niż przy pierwszym czytaniu.
"Nie?Słyszenie Skazany" zdecydowanie jest taką historią. Kiedy czytałam tą książkę na #wattpad byłam ciekawa jak potoczą się losy głównego bohatera Jorge, którego dorastanie odbyło się w więziennych murach. Dojrzewanie młodego człowieka jest trudne ,pełne nieufności wobec innych oraz wahań między tym co dobre a co złe.

A co jeśli trzeba dorastać w zamknięciu? Gdzie od pierwszego dnia otaczającą rzeczywistość od razu narzuca twarde prawa i hierarchię wartości w której najważniejsza jest lojalność, więzienna rodzina i rozpoznanie kto przyjaciel, a kto wróg?

Jorge poznajemy w momencie, kiedy opuszcza więzienie i ludzi, którzy otoczyli go opieką. Rusza do realiów świata zewnętrznego, aby z pomocą opiekuna, którego zostawił za kratkami dojść prawdy co stało felernej nocy, kiedy zginął jego przyjaciel, syn wpływowego biznesmena.

Już od pierwszych chwil na wolności Jorge nawiązuje bliskie stosunki z siostrą zmarłego przyjaciela, a jej urok osobisty sprawia, że te stosunki stają się iście erotyczne. Carmen (bo tak ma na imię kobieta) staje się dla Jorge ważna. On sam zaczyna widzieć w niej także cząstkę rodziny, ktorej tak bardzo pragnął a którą stracił wiele lat temu przez zbrodnie, która wpłynęła na całe jego życie.Można by pomyśleć, że jest to historia jak wiele innych, gdzie jest zdrada pokładanego w człowieku zaufania, lojalność, która została wystawiona na próbę i miłość , która przysłania wszystko. Nic bardziej mylnego…
„Nie?Słusznie Skazany” to historia, która będzie was trzymać w napięciu do samego końca, a jej bohaterzy zaskoczą was nie raz swoim sprytem, intencjami jakie mają wobec innych a także emocjami. Chociaż te ostatnie nie wychodzą na zewnątrz to kłębią się w ich głowach. Objawia się to przemyśleniami zarówno Jorge jak i Carmen w chwilach, kiedy ich wewnętrzne "ja" dochodzi do głosu. Czy któreś z nich słucha tych podszeptów podświadomości? O tym w książce...
Dla mnie to nie historia chłopaka, który pogubił się gdzieś w świecie swojej szalonej młodości i stał się przestępcą. Dla mnie to opowieść o chłopcu, który stał się mężczyzną w okolicznościach, który nie były dla niego przyjazne, ale stał się nim, ponieważ wyzwania , jakie postanowiło przed nim życie prowadziły do jednego celu… Odnalezienia prawdy, odzyskania honoru, ale chyba przede wszystkim ufności wobec ludzi, którzy otaczali Jorge.
Czy mu się to udało?
Nie wiem. To znaczy wiem, ponieważ przeczytałam do końca i chętnie bym Matuszowi powiedziała co nie co , ale na to przyjdzie pora… Natomiast wam napiszę, że warto zajrzeć do świata Jorge nie tylko dlatego, że rzecz dzieje się w pięknych okolicznościach krajobrazów Malibu. Sięgnijcie po ta książkę. Jestem pewna , że odnajdziecie w niej coś więcej, niż chęć zemsty bohatera oraz gorące sceny erotyczne, które są napisane z męskiej perspektywy, którą kobiety tak bardzo pragną poznać…
polecam

2012

Spodobał mi się styl pisania autora, gdy przeczytałam powieść Rtęć, której był współautorem. I to pierwsze wrażenie ma pokrycie w tej powieści.
Rzadko kiedy można się spotkać z tak wieloma sprzecznymi emocjami w jednej książce o które zadbał autor w tej powieści.
Bardzo pomysłowa i trochę nietypowa fabuła, która porywa od pierwszej strony.
Historia niesłusznie skazanego za morderstwo Jeorge Garci jest po prostu niesamowita. Trafił do więzienia w wieku 16 lat na 20 lat, bez prawa zmniejszenia wyroku za morderstwo na swoim najlepszym przyjacielu. Zamieszkał w celi z mordercą skazanym na dożywocie, który miał posłuch u innych więźniów i bardzo pomógł mu nie tylko przetrwać, ale nauczył różnych rzeczy, które teraz pomagają mu w zemście....bo to jest teraz jego najważniejszy cel.
Po wyjściu z więzienia nawiązuje romans z dwoma kobietami w tym z Carmen, siostrą jego zamordowanego przyjaciela, która prócz tego, że zaspokaja go w łóżku, to też pomaga w walce ze swoim ojcem, który jest głównym winowajcą jego uwięzienia.
Tylko czy tak jest naprawę?
Co jest prawdą a co manipulacją. Czy przyjaciele są prawdziwymi przyjaciółmi a wrogowie wrogami. Kto zabił jego przyjaciela i dlaczego. Prawda okazuje się bardziej skomplikowana niż się na początku wydawało.
Muszę przyznać, że zakończenie wprawiło mnie w niemałe osłupienie, bo się tego nie spodziewałam.
To powieść świetnie napisana, przeznaczona szczególnie dla osób szukających mocnych wrażeń a nie romansu, chociaż seksu też tutaj nie brakuje.

Bardzo pomysłowa i trochę nietypowa fabuła, która porywa od pierwszej strony.
Historia niesłusznie skazanego...

Poznaj intrygę, której będziesz pożądać tak samo jak seksu.

Po 20-latach więzienia wychodzi na wolność Jorge Garcia. Mężczyzna został skazany za morderstwo swojego najlepszego przyjaciela. Jak sądzi niesłusznie skazany. Dąży do tego aby znaleźć prawdziwego mordercę.
Nagle w jego życiu pojawia się Carmen siostra zmarłego przyjaciela. Mówiąc że mu wierzy i proponuje mu pomoc, twierdząc że sama chce poznać prawdę. Tak się składa że dziewczyna jest również córka jego największego wroga.
Czy Carmen rzeczywiście chce pomóc? A może ma w tym jakiś ukryty plan?

Historia pełna intryg, tajemnic, namiętności i pikantnych scen. To jest to co znajdziecie w tej książce. Chodź była to moja pierwsza przygoda z piórem autora to na pewno nie ostatnia. Ufff mówię Wam kochani działo się oj działo. Było mi na przemian duszno i gorąco a za chwilę oblewał mnie zimny pot. Strony leciały jedna za drugą, ciężko było się oderwać. Jak zawsze powtarzałam sobie jeszcze jeden rozdział i idę spać. A skończyło się jak zawsze nad ranem🤣
Polecam jest co czytać.

Poznaj intrygę, której będziesz pożądać tak samo jak seksu.

Nawet sobie nie wyobrażam co trzeba czuć, kiedy ktoś niesprawiedliwie wsadzi nas do więzienia. Już plotka, którą ktoś puści na mój temat mnie boli, a co dopiero to. Jednak prawdą jest, że człowiek po przejściach staje się silniejszy. Taki właśnie staje się Jorge. W momencie wyjścia na wolność stara się dowiedzieć kto sprawił mu tak przykre wakacje. Zbiera wszelkie informacje, które mogą być w tym celu przydatne. W międzyczasie poznamy w jaki sposób trafił do celi i kto go wykiwał. W sferze zamkniętej pozna pewnego mężczyznę, który o dziwo będzie dla niego miły. Jak sądzicie, czy będzie to czymś spowodowane?
Powiedzieć można, że bohaterów obowiązuje zasada ograniczonego zaufania. Nie można im wierzyć, gdyż knują na prawo i lewo. Niemal wszędzie widać tutaj spisek. Wielkim wyzwoleniem będą tutaj sprawy łóżkowe, które niekoniecznie będą akurat działy się w jego pobliżu. Dobrym określeniem będzie tutaj ustronne miejsce;-) Zbliżenia bywają gwałtowne, ale nie sieją zniesmaczenia. Być może dlatego, że od początku czuć tutaj twarde męskie pióro, które nie zmienia się do samego końca. Bohaterzy coś o sobie wspominają, ale bez jakichś znaków szczególnych. Lubią być tajemniczy, gdyż zdradzenie czegokolwiek może być wykorzystane przeciwko nim. Dość sympatyczną osobą będzie tutaj pewna kobieta, która już jako mała dziewczynka podkochiwała się w głównym bohaterze. Później przeistoczy się we wszelkie prawa przeciwności niewinności, ale może resztę poznajcie już sami:-)
Miłe było to, że w książce jest większy druczek naprawdę przejrzyście ukazany. Delikatne ozdobniki dodają jej smaku. Przekleństwa się pojawiają, ale rzadko. Zresztą i tak nie zwracałam na nie uwagi, gdyż treść pochłonęła mnie doszczętnie:-) Według mnie idealna na wieczór, gdzie obok będzie nasz mężczyzna, gdyż nie wiadomo czy się do czegoś nie przyda:-)))

Świetna książka, bardzo dobry pomysł na intrygę i erotyczne sceny. Jorge wychodzi z więzienia po 20 latach odsiadki za czyn, którego nie popełnił. Pragnie zemsty, chce dopaść winnego. Długo nie mogłam wytypować sprawcy, a zakończenie i tak zaskakuje. Autor przedstawił historię w teraźniejszości, ale przemyca wątki z życia bohatera w więzieniu. Zdecydowanie to najlepsza książka w dorobku autora, czekam na kontynuację tej powieści.

Mateusz Gostyński Nie?słusznie skazany Zobacz więcej