Złoto

Okładka książki Złoto Mateusz Gostyński
Okładka książki Złoto
Mateusz Gostyński Wydawnictwo: Wydawnictwo ReWizja Cykl: Paradoks Cnót (tom 3) Seria: Paradoks Cnót kryminał, sensacja, thriller
Paradoks Cnót (tom 3)
Paradoks Cnót
Wydawnictwo ReWizja
2024-04-24
2024-04-24
9788367520478

Okładka książki Żelazo P.K. Farion, Mateusz Gostyński
Żelazo P.K. Farion, Mateus...
Okładka książki Mężczyzna, którego kochałam Mateusz Gostyński, Ewa Reiser
Mężczyzna, któ... Mateusz Gostyński,&...

Jeszcze raz dziękuję za egzemplarz do recenzji!
Po zaskakującym zakończeniu drugiego tomu, przebierałam nóżkami, żeby dowiedzieć się kto, jak i dlaczego? I uwaga dostajemy tutaj książkę napisaną z perspektywy jednego bohatera!
Autor nie zatrzymuje się, dowiadujemy co się działo w przeszłości Artura, jak to rzutowało na to jakie cnoty przestrzega w swoim życiu. Miesza nam to z czasami obecnymi i sprawą , którą próbuje rozwiązać gangster.
I kolejne ostrzeżenie! Mamy tutaj tyle scen hooot! Nie będziecie chcieli jej odłożyć!
Zawrotną akcja, piękne kobiety, szybkie samochody to wszystko dostaniecie od autora!
Dodatkowo poznamy bliżej Szczurka i to jak przyjaźń jest w życiu cenna.
I nasuwa się tylko jedno pytanie: czy możemy liczyć szybko na kolejny tom? 🔥

Jeszcze raz dziękuję za egzemplarz do recenzji!

Drogi Czytelniku...

Na wstępie chcę zaznaczyć, że tak jak w poprzednich tomach znajdziemy tu między innymi sceny erotyczne (nieliczne, ale są) i wulgarne słownictwo, więc jest to powieść skierowana głównie do pełnoletnich miłośników literatury.

Pewien gangster? Jak zawsze obecny.
Pewne porachunki? Tak.
Wpływy? Są.
Silne charaktery? Jasne.
Powrót 'przeszłości'? Oczywiście.
Narkotyki? Niestety...
Pożądanie, namiętność, seks? Pewnie.
Zamachy? Tak.
Problemy? Znajdą się.
Kłamstwa? Nie obędzie się bez nich.
Wyjaśnienie pewnych spraw? Częściowo.
Zatracenie samego siebie? Cóż...
Sprzeczności? Obecne.
Paradoks? Bez niego nic tu nie miałoby sensu.
Ciągłe zagrożenie życia, niebezpieczeństwa? Jak i wcześniej.
Wytrwałość? Tak.
Odwaga? Melduje się.
Między innymi tym razem właśnie taką mieszankę serwuje nam Mateusz Gostyński w swojej najnowszej książce pod tytułem „Złoto. Paradoks cnót”.
Jaki osiągnął efekt? By poznać odpowiedź na to pytanie, jak zawsze odsyłam do lektury, książki oczywiście.
Jest to trzeci tom cyklu Paradoks Cnót.

Wspaniale było po raz trzeci przenieść się do świata Artura, Tomka, Krzyśka, Amira, Olivii, Omara, Marty, Mai i innych.

Na pewno zastanawiacie się jakie są moje odczucia po lekturze.
Już odpowiadam.

Po pierwsze, bohaterowie. Po raz kolejny są bardzo dobrze wykreowani, zróżnicowani i bardzo interesujący. Tym razem muszę przyznać, że z nikim nie było mi po drodze, co było tu niewątpliwie plusem. To co niektóry wyprawiali...
Dobra, nie napiszę już nic więcej. Nie chcę zdradzać za dużo.

Po drugie, fabuła. Nie chcę nikomu zdradzać tu szczegółów, jednak powiem, że nie do końca jest to prawdziwy rollercoaster, przynajmniej dla mnie. Muszę przyznać, że akcja rozkręca się swoim tempem. Ani przez chwilę nie było spokojnie. Dobra, nic więcej już nie pisze. Chwilami brakowało mi tu zaskakujących zwrotów akcji, lecz nie wywoływania w nas skrajnych uczuć i problemów, którymi obarczone są na każdym kroku nasze persony, zwłaszcza Artur.

Po trzecie, styl. Książka napisana jest lekkim językiem, przystępnym dla każdego. To ułatwia, bardzo uprzyjemnia czytanie i sprawia, że czyta się bardzo szybko (jak dla mnie zdecydowanie za szybko, książka mogłaby mieć jeszcze z pięćdziesiąt (a sto to już w ogóle byłoby fajnie) stron...). Daję za to oczywiście plusika.

Po czwarte, układ. Historię ponownie poznajemy tym razem z perspektywy Artura. Zdziwiłabym się gdyby było inaczej... choć nie do tego jestem przyzwyczajona.
Muszę jednak troszkę ponarzekać, brakowało mi tu tych kilku rozdziałów z perspektywy Olivii (kto czytał będzie wiedział dlaczego). Przyznaję za to kolejnego plusa, ale i minusika.

Po piąte, bezwzględny świat gangsterów i nie tylko. Autor po raz trzeci dość barwnie i w ciekawy sposób oprowadza nas po ich świecie i 'pokazuje' zasady w nim panujące, a te są naprawdę... no powiedzmy, że nie podlegające zbędnym dyskusjom. Niczego mi tu w tej kwestii nie brakowało. Leci za to następny plusik.

Po szóste, sceny erotyczne. Są dobrze napisane, nie są zbyt wulgarne, a jednocześnie są pikantne i rozpalają zmysły.

Po siódme, skoki w czasie. Tak, były tu obecne i wręcz bardzo ważne. Wiele wyjaśniały chwile, podczas których cofaliśmy się kilka lat wstecz i było to bardzo fajne. Za nie przyznaję oczywiście plusika.

Powieść, tak jak tom pierwszy i drugi, nie do końca jest lekką lekturą do poduszki.

Opowieść pokazuje, że osoby, które tracą sens swojego życia nie mają już nic do stracenia i są naprawdę nieprzewidywalne i zdolne do wszystkiego, ponieważ wszystko już im jedno...

Książka, tak jak jej poprzedniczki, praktycznie czyta się sama (no może z małymi wyjątkami). Historia nawet wciąga i sprawia, że chce się być częścią życia (chociaż naprawdę niebezpiecznego) naszych bohaterów i nie opuszczać go aż do ostatniej kropki, przynajmniej w tej części.

Szczerze? Niestety poprzedni tom podobał mi się nieco bardziej niż ten...

Autorowi bardzo dziękuję za kolejną przygodę. :)
Nie do końca zgadzam się z zakończeniem tej historii, no ale... nie można mieć wszystkiego...

Ogólna ocena - 8/10. :)
POLECAM, POLECAM.
Warto po nią sięgnąć.

Pozdrawiam, Iza.

Drogi Czytelniku...

Pewien gangster? Jak zawsze obecny.
Pewne porachunki? Tak.
Wpływy? Są.
Silne charaktery? Jasne.
Powrót 'przeszłości'?...

⚜️ W wielkim oczekiwaniu czekałam na trzeci tom serii Paradoks cnót.I od pierwszego rozdziału jesteśmy wrzuceni na głęboką wodę.
Nieplanowana śmierć,dylematy,ryzykowne decyzje,dalekie podróże i powrót do przeszłości sprawiają,że możemy dowiedzieć się istotnych faktów z życia bohatera.Spotkanie Olivii wraz z otrzymywanymi rozdziałami z przeszłości dają wielu ciekawych newsów o Arturze.Nie tylko jest niebezpiecznie,ale także bardzo gorąco za sprawą odważnych scen powodujących wypieki na twarzy.
Dociekanie prawdy-kto kim jest było emocjonujące oraz uzależniające!

⚜️Interesy poza prawem dają niebezpieczeństwa i wejścia w życia człowieka zagubionego jakim jest nasz bohater.Trzeba skupić się na wydarzeniach,które przyprawia o zawrót głowy.To historia kryminalna będąca nie do końca niejasna.Możliwość towarzyszenia Arturowi krok po kroku w jego działaniach daje wiele emocjonujących chwil,bo on kocha ryzyko i nie boi się wyzwań.Adrenalina jest jego drugim imieniem.

⚜️Powieść po raz kolejny potrafi zaskoczyć zawrotnymi zwrotami akcji,zmieniającymi decyzjami postaci oraz brawurową detekcją zachowań innych osób.Historia jest dzięki temu warta przeczytania i czekam już na kolejną część!

⚜️seria Paradoks cnót zaskokuje za każdym!!Mieszanka kryminału,sensacji,dilerki bądź erotyki tworzy odurzającą historię!
Warto przeczytać!
P O L E C A M

Świetna!

Świetna!

Artur jest załamany tym co stało się z jego Pszczółką, postanawia dowiedzieć się kto za tym stoi i doprowadzić sprawę do końca. W tym celu wyrusza w podróż do przeszłości, a mianowicie do Kabulu, gdzie trwa wojna, a najważniejszą rzeczą by przetrwać są pieniądze. Artur staje twarzą w twarz z ludźmi których opuścił, co nie jest dla niego łatwe i nie wie też komu może zaufać, a komu nie. Czy Artur doprowadzi sprawę do końca?

Nie spodziewałam się takie obrotu sprawy, autor już na samym początku mocno mnie zaskoczył. Artur po tym co spotkało Maję, wraca do początku. Poznajemy go z jeszcze bliższej strony, ponieważ Mateusz cofa nas w przeszłość mieszając ją z teraźniejszością. Mamy okazję przeczytać i wczuć się w to co czuje Artur, z przed śmierci jego żony jak i co czuje teraz. Jego zachowanie nie zawsze jest takie jakbyśmy chcieli. Dla Artura też ważną kwestią jest zaufanie i lojalność o czym mógł się przekonać Krzysztof, którego mieliśmy już okazję poznać. Autor daje nam rownież dużo przemyśleń bohatera i pokazuje sposób jego działania. Poznamy również nowe postacie, które są interesujące, jak np Oliwia. Nie wiem do końca jak ją ocenić, jest dla mnie jeszcze trochę niewiadomą. Książkę czytało mi się wyjątkowo szybko, nie zabrakło tu gorących i pikantnych scen, niebezpiecznych sytuacji, zaskakujących zwrotów akcji. Zakończenie tylko rozbudziło moją ciekawość i z niecierpliwością czekam na kolejny tom. Was oczywiście gorąco zachęcam do sięgnięcia po tą serię. Muszę też dodać że ta cześć jest przepięknie wydana.

Tym razem nie wyczujemy tu duetu jak w poprzednich tomach tejże serii. Książka pt "Złoto" napisana jest jedynie przez Mateusza ale to co w niej dostajemy przechodzi najśmielsze oczekiwania.

Artur Konop - Śnieg chcąc znaleźć winnych śmierci żony nie może być niewierny swoim zasadom. Wszystko się komplikuje. Krzywda wyrządzona Pszczöłce dodatkowo go napędza. Musi zmierzyć się z przeszłością a zarazem stawić czoła teraźniejszości. Nie jest to wcale takie proste jak mu się wydaje. Próbując zagłuszyć wyrzuty sumienia podąża niebezpieczną ścieżką i wraca do korzeni z których jeszcze niedawno miał nadzieję uciec. Postanawia zagrać wrogowi na nosie. Udaje się w podróż do Kabulu gdzie panuje wojna a światłem rządzi pieniądz. Tam każdy za korzyści materialne jest w stanie zrobić wszystko więc musi bacznie uważać na siebie i dostrzegać zagrożenie zanim nadejdzie. Nie wie co tam zastanie i czy stary przyjaciel okaże się być w dalszym ciągu lojalny. W dotarciu do wyznaczonego celu z pomocą przychodzi Omar. Jednak czy tak naprawdę można mu ufać? Czy stara znajoma Olivia ma coś z tym wspólnego?

Autor trzyma czytelnika w napięciu balansując między uczuciami bohatera. Emocjonalna rozgrywka tocząca sie między sercem a rozumem nie jest łatwa. Przed Arturem stoi wiele niewiadomych ale chęć stawienia im czoła jest wielka. W powieści nie zabrakło scen zbliżeń, które zostały przedstawione ze smakiem. Zdecydowanie nie gorszą a powodują wypieki na twarzy. Z tą częścią polubiłam Szczurka
Oddany człowiek i świetny przyjaciel - uwielbiam tego chłopaka jego odwaga, pyskatość i samozaparcie dodają mu charakteru.
Dzięki przywołaniu przez autora wydarzeń z minionych lat znacznie więcej dowiadujemy się o Olivii i relacjach które ich łączyły, przez co łatwiej czytelnikowi odnaleźć się w teraźniejszości. Świetne posunięcie
Akcja z każdą kolejną kartką pędzi nieubłaganie. Nie ma tu czasu na nudę. Wszystko jest rewelacyjnie przemyślane i nic nie jest oczywiste. Gangsterska na wysokim poziomie. Autor trzyma nas w napięciu nie zdradzając wszystkich szczegółów a zakończenie wbija w fotel.

Tą serię należy poznać od pierwszej części. Gwarantuję że nie pożałujecie.

• Kryminał sensacja thriller
  • Kindla