Przeorane miedze

Okładka książki Przeorane miedze Kasia Bulicz-Kasprzak
Okładka książki Przeorane miedze
Kasia Bulicz-Kasprzak Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Saga wiejska (tom 4) literatura obyczajowa, romans
Saga wiejska (tom 4)
Prószyński i S-ka
2022-06-28
2022-06-28

Los nami miota…

Uważam, że to najsłabsza część Sagi. Dłużyła się okropnie. Wielokrotnie powtarzane fragmenty oraz, według mnie, za dużo powtarzających się opisów. Fabuła ciągnie się leniwie.

Kolejny tom sagi wiejskiej autorstwa Pani Bulicz - Kasprzak.
Z przyjemnością znów zaczytałam się w dzieje wspaniałych ludzi w przededniu II wojny światowej.
Jak dla mnie wspaniałe spojrzenie na zatargi klasowe /dotyczące nie tylko Żydów/ oraz przemian politycznych.
W tle zmieniające się pory roku oraz uwielbienie wsi /nie tak sielskiej jak się wszystkim wydaje/.
Bardzo polecam całą serię, również ten tom.

Kolejny tom sagi wiejskiej autorstwa Pani Bulicz - Kasprzak.
Bardzo...

Pod względem historii fabularnej książkę oceniam wysoko, ale są niestety słabe strony w aspekcie historii prawdziwej. Dlatego ocenę obniżyłam o 2 stopnie.

Czwarty tom sagi wiejskiej trochę mnie rozczarował. W porównaniu z pozostałymi wypadł nieco słabiej.

Liczyłam na to, że autorka bardziej dokładnie ukaże okupacyjne życie mieszkańców Tynczyna i okolic.
Niestety wojenna rzeczywistość jest nakreślona dość słabo. Wątki są bardzo chaotycznie i pobieżnie zarysowane. Zbyt dużo też opisów i nic nie wnoszącego "przegadania". Momentami wieje nudą.

Jak dla mnie jedna ze słabszych części Wiejskiej Sagi. Książka jednak trzyma klimat i warta jest przeczytania.

ZNA - KO - MI - TA!!!

Poplątane losy czterech chłopskich rodzin, zmiksowane z przepięknymi opisami wiejskiego życia, podprawione wiejską odsłoną początków II wojny światowej, która właśnie zawitała do Tynczyna.
Postaci jest bardzo dużo: każda z czterech rodzin jest liczna, a tu w życie wchodzi nowe pokolenie, które staje na ślubnym kobiercu, więc rodzą się dzieci, jest ich już spora gromadka. I jeszcze postaci drugoplanowe, które często wychodzą z tła. Tylu bohaterów, tyle zdarzeń, niełatwo się w tym połapać. Ale tę drobną niedogodność rekompensuje piękna polszczyzna, zmyślna, ale niezagmatwana fabuła, postaci, które łatwo polubić i polska wieś - ani spokojna, ani wesoła. Wiadomo: wojna.
Nie rozpiszę się bardziej szczegółowo, bo jeśli ktoś nie czytał poprzednich trzech tomów, niechaj się za czwarty nie bierze, tylko wraca do początków. A jeśli czytał, to nie trzeba zachęcać. Niech wystarczy tyle: z tomu na tom saga jest coraz lepsza.

ZNA - KO - MI - TA!!!

Okolice Zamościa.
Przepiękna! Gratuluję autorce wspaniałego talentu.
To powieść ponadczasowa. Wybitna.

Okolice Zamościa.
Przepiękna! Gratuluję autorce wspaniałego talentu.
To powieść ponadczasowa. Wybitna.

Bardzo ciekawie przedstawiona obyczajowość polskiej wsi.

Bardzo ciekawie przedstawiona obyczajowość polskiej wsi.

Każdą książkę, którą zaczynam czytać, to kończę. Przez tą myślałam, ze nie przebrnę. Ogólnie bardzo nudna i ciężko się czyta. Dłużyzny, brak wartkiej akcji, Może będzie coś ciekawszego w następnym tomie.

Na półkach: , , , , , ,

Do akcji wkraczają następne pokolenia mieszkańców wsi. Zaczyna się wojna, życie na wsi staje się coraz trudniejsze, w oczy zagląda już głód.
Sielskie klimaty, tragedie rodzin, miłość, zdrady .....to wszystko w Wiejskiej sadze.
Ciekawa jestem jak rozwiążą się problemy mieszkańców, jak potoczą się ich dalsze losy.

• Saga rodzinna