Inna bajka

Purple Book
2024-03-13
2015-06-03
ciąża

Karolina studiuje chemię, ma plany zawodowe. Wszystko układa się dobrze do czasu wyjazdu w towarzystwie Rafała. We dwójkę mieli przygotować przyjęcie dla przyjaciółki Karoliny.

Po kilku drinkach sytuacja stała się swobodna i doszło do zbliżenia, w efekcie czego Karolina zaszła w ciążę. Na domiar złego zaraz po tym dowiedziała się, że Rafał ma dziewczynę. Poczuła się upokorzona i wykorzystana i postanowiła nic mu nie mówić.
Tak naprawdę ukrywała ciążę nawet przed przyjaciółmi. Jest młodą, przerażoną dziewczyną, której świat stanął na głowie.
Najbardziej bała się reakcji bogobojnej babci i przyznam, że razem z nią czekałam na wybuch, tymczasem starsza pani kościółkowa zaskoczyła nas pozytywnie. Gorzej zareagowali rodzice dziewczyny. Jej matka wprost dała do zrozumienia, że nie będzie utrzymywać córki i wnuczka a nie wyobrażam sobie, żeby w takiej sytuacji zostawić dziecko samo sobie.

Karolina jest pełna obaw, które doświadczonej matce mogę wydać się śmieszne, ale osoba, która czerpie wiedzę z internetu, może się wystraszyć tego wszystkiego.

Towarzyszyłam bohaterce przez dziewięć miesięcy i przypominałam sobie jak sama przed laty znosiłam ciążę (też nie mogłam znieść zapachu mięsa a nie byłam wegetarianką).

Autorka doskonale oddała realia polskiej służby zdrowia i opryskliwość pielęgniarek, dla których to tylko kolejna pacjentka.

Niby to prosta historia, ale tak mnie wciągnęła, że nie mogłam się oderwać. Duża w tym zasługa lektorki o miłym głosie, ale poza tym tekst jest po prostu świetnie napisany. Jest to lekka obyczajówka o nieskomplikowanej fabule, przy której można odpocząć.

Na pewno sięgnę też po inne powieści autorki, bo jej styl bardzo mi przypadł do gustu.

Dziecko?! To zdecydowanie inna bajka 🙃

Bardzo życiowa i optymistyczna historia studentki, która musi zrewidować plany i marzenia z powodu nieplanowanej ciąży.

Karolina ma doskonale zaplanowaną przyszłość: skończy studia, zrobi karierę, a potem pozna wyjątkowego mężczyznę, z którym założy rodzinę. Proste? Do czasu imprezy-niespodzianki, której owocem będzie dziecko. Młoda kobieta staje przed trudnym wyborem: aborcja czy samotne macierzyństwo.

Karolina zrywa kontakty z przyjaciółmi, ukrywa ciążę przed znajomymi i ojcem dziecka. W końcu o dziecku informuje rodziców i babcię. Dziewięć najbliższych miesięcy dla Karoliny to przyspieszony kurs dorosłości, a także czas zrozumienia siebie i weryfikacji życiowych planów.

Wielokrotnie uśmiechnęłam się, czytając opis doświadczeń ciążowych głównej bohaterki. Pewnie niejedna odnajdzie w Karolinie coś z siebie z tego okresu 😉 Zaskoczyła mnie jej babcia, taka bardzo kościółkowa, która jednak stanęła na wysokości zadania i otoczyła opieką wnuczkę i przyszłe prawnuczę. Książkę czyta się jednym tchem.

Bardzo lubię powieści Kasi Bulicz-Kasprzak za poczucie humoru, doskonale wykreowane postacie i pozytywne nastawienie do świata i ludzi ❤️

Dziecko?! To zdecydowanie inna bajka 🙃

Karolina przeżywa najpiękniejszy czas w swoim życiu, studiuje, snuje plany na przyszłość. Wraz ze swoją przyjaciółką i znajomymi chodzi po różnych imprezach, spotkaniach. Ot życie młodej studentki bez zobowiązań. Jednak wystarczyła jedna iskra, zapłon, moment zapomnienia i jej świat zmienił się o 180 stopni.

Kończyła studia, zaraz chciała robić doktorat. Marzyła o fajnej pracy, o ciekawym życiu. Jednak los dał jej pstryczka w nos i na teście ciążowym pokazał dwie piękne, dorodne kreseczki.

Ciąża nie była planowana, baaa ona dopiero co poznawała tego chłopaka. Jednak coś między nimi zaiskrzyło, wspólne tematy, zainteresowania. Wystarczyła chwila i teraz Karolina musi podjąć chyba najważniejszą decyzję w życiu.

Ta młoda dziewczyna nie jest gotowa do bycia mamą, a co dopiero samotną mamą. Autorka między wierszami zadaje nam pytanie – a ty co byś zrobiła, dając przestrzeń do dyskusji.

Zabawnie stara się zagłuszyć ten trudny czas, jednocześnie pokazując, że nie ma sytuacji bez wyjścia. Fakt zachowanie Karoliny chwilami doprowadzało mnie do szaleństwa, nie rozumiałam jej toku myślenia, podejścia do pewnych rzeczy.

Kasia Bulicz-Kasprzak w humorystyczny sposób rozprawia się z tą trudną sytuacją. Przechodzimy z Karoliną wszystkie ciążowe bolączki, problemy, dylematy i rozmyślania. Obserwujemy, jak zmienia się jej ciało, jak dojrzewa. Chwilami nie jest łatwo, kiedy w domu rodzinnym jest babcia, która wciąż wznosi ręce ku górze. Wnuczka z nieślubnym dzieckiem?

Książka mimo poważnego tematu dostarcza nam niezłej zabawy, możemy się głośno pośmiać. To opowieść o przyjaźni, miłości, wybaczeniu.

Może jakaś czytelniczka odnajdzie w tej opowieści fragment siebie i uśmiechnie się do wspomnień?

„Inna bajka ”wydana przez Purple Book to wznowienie po lekkim liftingu. Bardzo polecam!

Kończyła studia, zaraz chciała robić doktorat. Marzyła o fajnej...

"Inna bajka" Kasi Bulicz Kasprzak wydawnictwa Purple Book to piękna powieść, taka życiowa.
Główna bohaterka Karolina ma wszystko zaplanowane w swoim życiu. Jej cel w życiu to skończyć studia, znajdzie pracę, pozna fajnego chłopaka z którym założy rodzinę. Czyżby nie proste? Dziecko miało być ostatnio punktem jej spełniania... ale los chciał inaczej... zaszła w nieplanowaną ciąże. Wszystko idzie nie tak...

Autorka przede wszystkim zapoznała nas z historią o nieplanowanej ciąży, o podejmowaniu decyzji na które nikt nie był przygotowany, na nagłe wstąpienie w dorosłość. Powiedziałabym, że jest to idealna książka młodzieżowa, dla wszystkich nastolatek. Przedstawiona historia może uświadomić nastolatkom jakie konsekwencje może nieść jedna chwila zatracenia. Jak cały obecny świat może się zmienić. jakie to jest ważne, że trzeba liczyć się z konsekwencjami i mieć zawsze głowę na karku.

"Inna bajka" to historia bardzo życiowa i realistyczna. Wydawała mi się taka prawdziwa. Autorka ma bardzo lekkie pióro, przez co książkę czyta się niesamowicie szybko. A humor autorki sprawia, że momentami czytałam ją z uśmiechem na twarzy :)

"Konsekwencje naszych czynów biegną szybciej, niż my przed nimi uciekamy."(J.D.)

⬇️

"Inna bajka"
Autor @kasiabuliczkasprzak
Wydawnictwo @purple_book_wydawnictwo

Studentka chemii- Karolina jest bardzo ambitna, sumienna i pracowita. Ma starannie zaplanowaną swoją przyszłość. Stroni od imprez, nie lubi szaleć, jedynie ceni sobie czas spędzony z przyjaciółmi.

Gdy Tomek, prosi o pomoc w organizacji imprezy niespodzianki dla swojej dziewczyny, Karolina nie ma pojęcia, że cała praca spadnie na jej głowę. Na szczęście (lub nie) ma do pomocy kumpla chłopaka, którego Tomek również prosił o przysługę.

Wspólnie spędzony czas i wypity alkohol doprowadza do namiętnej nocy.Nawet dwóch. Niestety sielanka nie trwa długo, bo okazuje się, że Rafał ma dziewczynę! Wkurzona Karola zrywa z nim kontakt.

Studia stają pod znakiem zapytania, gdy los daje jej prezent, odwraca życie o 180 stopni i zmienia wszystkie dotychczasowe plany.

Historia opowiada o nieplanowanej ciazy. Świadczy o tym już to, w jaki sposób są zatytułowane rozdziały. Śledzimy w niej przebieg całej ciąży, od poczęcia, aż po rozwiązanie. Towarzyszymy bohaterce w każdym miesiącu.Książka bazuje na trudnych momentach dla dziewczyny. Szybki romans, gdzie bezmyślność ma swoje Konsekwencje, przyjaźń wystawiona na próbę, strach przed tym co przyniesie przyszłość i wizja bycia złą mamą. Oprócz losów głównej bohaterki, poznajemy kilkoro przyjaciół, którzy muszę przyznać zachowują się naiwnie i głupio jak na swój wiek. Rozumiem, młodość ma swoje prawa, a wygoda i pieniądze zasłaniają prawdziwy charakter człowieka. Skrywana miłość jest tu też super wątkiem. Powieść ta, to doświadczenia kobiet będących w ciąży, jak i już po porodzie. Autorka przyznała, że wpisała do niej ogrom własnych przeżyć. Ciąża to nie zawsze najpiękniejszy czas, każdy jest inny, ma inną sytuację czy wrażenia. Bohaterka jest "zielona" w byciu przyszłą mamą, ale to jest normalne. Sama taka byłam. Powieść ma zabawne dialogi i babcię, która jest cudowną duszą tej historii. Historia nie jest przesadzona ani przesłodzona. Lekka, przezabawna obyczajówka, która obudziła wiele wspomnień, ale dla przyszłych rodziców może posłużyć jako wskazówka.

meggi.books

⬇️

"Inna bajka"
Autor @kasiabuliczkasprzak
Wydawnictwo @purple_book_wydawnictwo

Gdy Tomek,...

Czytałam dawno temu, więc opinia będzie jedynie zdawkowa. Z tego co pamiętam nudna i banalna historia. Zdecydowanie odradzam. Szkoda czasu.

Kolejny raz zasugerowałam się dobrymi opiniami na tym portalu i kolejny raz zastanawiam się, kto je wystawia.
Książka banalna, główna bohaterka irytująca, można powiedzieć, że mameja życiowa, która na własne życzenie i przez swoją głupotę od razu nie była z ojcem dziecka. Przebieg ciąży też opisany beznadziejne... autorka powinna się dokształcić, w dzisiejszych czasach np. badania prenatalne to podstawa ;)

Urocza opowieść!!

Sięgnąłem po tę pozycję, choć autorka szczerze mnie ostrzegła, że to taka dziewczyńska książka.
Zgoda, może i jest dziewczyńska, ale ja, dorosły facet, przeczytałem ją z ogromną przyjemnością.
Perypetie dziewczyny, której przez 'noc zapomnienia' trochę skomplikowało się życie są opowiedziane w taki sposób, że każdemu powinny się spodobać.
Świetny styl, barwny język i ogromna dawka humoru gwarantują rozrywkę na naprawdę wysokim poziomie.
Jak tu pogodzić pisanie magisterki, marzenia o doktoracie z mającym wkrótce pojawić się na świecie dzieciaczkiem ?
Jakoś trzeba, zwłaszcza, że Karolinie nie brakuje samozaparcia.
Chwilami dopada ją zwątpienie, nie pomagają zbytnio ingerencje w życie prywatne przyjaciół i brak kontaktu ze współsprawcą całego ambarasu.
Matko Kochana, jestem ojcem, ale choćby mnie bili nigdy nie zgodziłbym się asystować przy porodzie!!

Świetna książka na poprawę nastroju!!
Polecam z czystym sumieniem!!

8/10.

Urocza opowieść!!

Świetny styl,...

Lekka i zabawna, a jednak poruszająca ważne tematy

Lekka i zabawna, a jednak poruszająca ważne tematy

"Bóg nienawidzi kobiet. Teraz to wiem. Nie dość, że znosimy niedogodności ciąży i ból porodu, to na dodatek musimy znosić facetów."

Książka przezabawna i do tego autentyczna jeśli chodzi o kwestie związane ze "stanem błogosławionym". Ciążowe spodnie (lub legginsy),które wydają się obszerne a potem nagle idealne i niezastąpione, elastyczna bielizna, woda z imbirem i oczywiście nieodłączne migdały (które ja osobiście nosiłam wszędzie, w pudełkach i kieszeniach:)
Pochłania się (oczywiście książkę, nie migdały) błyskawicznie!

• 2015
  • 2015