Superzwiązek. Jak stworzyć dobrą i trwałą relację, która się nie rozpadnie

Okładka książki Superzwiązek. Jak stworzyć dobrą i trwałą relację, która się nie rozpadnie Alina Adamowicz, Justyna Moraczewska
Alina AdamowiczJustyna Moraczewska Wydawnictwo: Słowne (dawniej Burda Media Polska) poradniki
poradniki
Słowne (dawniej Burda Media Polska)
2022-04-20
2022-04-20
poradnik zwiazek adamowicz moraczewska milosc relacje

Okładka książki Superfacet. Jak znaleźć właściwego mężczyznę Alina Adamowicz, Justyna Moraczewska
Superfacet. Ja... Alina Adamowicz, Ju...

Książka ma bardzo przyjemną grafikę i szybko się ją czyta, nie odkrywa ona jednak nic szczególnego, zawarte w książce historie są opisane w taki sposób że trudno się z nimi utożsamiać..

Całkiem przydatna książka. Sedno opisane prosto i przystępnie. Niby oczywiste, a jednak warto przeczytać. Rady opisane w książce na pewno nie zaszkodzą, a mogą tylko pomóc w stworzeniu czy utrzymaniu fajnej relacji.

Nie ma się do czego przyczepić, No może jedynie poradnik mógłby być dłuższy.
Jedni powiedzą, że jest banalny, ale wg mnie świetnie porusza najistotniejsze kwestie jeśli chodzi o tworzenie udanych związków, ma bardzo przystępną formę i język, czyta się go bardzo lekko i szybko, ale też jego układ pozwala na „zatrzymanie się” i zastanowienie. Podoba mi się brak sztucznej pozytywności i wiecznego optymizmu, a przestawienie relacji w sposób realny - kiedy należy walczyć, a kiedy odpuścić, bo ta pozycja nie neguje ani nie unika tematu takich związków.
W skrócie - bardzo życiowy poradnik, wywiady sprawiają ze jest jeszcze bardziej interesujący i myśle ze nie koniecznie tylko dla kobiet, chociaż teoretycznie do nich skierowana jest narracja. Polecam wszystkim!

Nie ma się do czego przyczepić, No może jedynie poradnik mógłby być dłuższy.

Początkowo stroniłam od tej książki myśląc, że tylko kiedy związek się rozpada sięga się po takie rzeczy... W końcu, kiedy czujesz, że jest okej, to czy trzeba temu pomóc?

Kiedy w końcu się przełamałam i postanowiłam sprawdzić, co takiego "super" jest w tej książce, przez pierwszych kilkanaście stron silnie trzymałam się myśli, że się nie odnajdę. Że to nie do mnie adresowana jest książa. Że kupując ją, zdradziłam związek, w który wierzę.

Z czasem jednak spotrzegłam, że nie jestem w stanie się oderwać. Całą pozycję pochłonęłam praktycznie na jednym posiedzeniu i zamykając książkę zdałam sobie sprawę, że myśli towarzyszące mi na początku, kompletnie się zmieniły.

"Super związek" jest książką adresowaną do wszystkich, nawet jeśli nie spotykacie się z problemami opisanymi w konkretnym rozdziale. Każda część rozpoczynana jest krótką historią, która, choć zmyślona, oparta jest na rzeczach, które naprawdę spotykają ludzie. Następnie opisywane jest to, co (dalej nawiązując do historyjki) mogło tutaj zawieść, czego mogło zabraknąć w związku - i nie są to rzeczy w stylu "jak nie kupuje ci kwiatów codziennie to go zmień" czy coś w tym stylu... Ale np w jednym z rodzialow było omówione to, jak obserwować, że ludzie w związku oddalają się od siebie. Na tym jednak nie koniec i z pomocą przyszły potem ćwiczenia dla par oraz generalne rady, jak można sobie poradzić z odwróceniem tego procesu. A na koniec działu - rozmowa z ekspertem.

Z rzeczy wartych wspomnienia jest to, że w rozdziale o zdradzie nie jest stawiana krecha, że po zdradzie nie warto jest być razem. I chociaż ja sama nie wyobrażam sobie żyć z kimś, kto zrobił mi coś takiego, ta pozycja otwarcie mówi o tym, że jeśli tylko obydwie strony tego chcą i przepracują to, czemu do tego doszło, jak najbardziej można dalej się kochać i mieć razem cudowny związek. Jest to jeden z najmocniejszych dla mnie przykładów tego, że ta książka nie dyskryminuje tego, co robicie w waszym związku i określenie "super związek" nie jest sztywnym opisem jednego "słysznego" związku.

Dałabym tej książce 10 na 10 gdyby nie to, że wystawiło w niej kilka momentów, porad czy stwierdzeń, na które mam akurat bardzo silne opinie i z którymi nie byłam się w stanie zgodzić.

Na koniec zdradzę, że sama jednak skorzystałam z kilku ćwiczeń zawartych w książce, mn zawsze po powrocie do domu pierwsze co robimy z partnerem to się przytulamy. Początkowo nie byłam przekonana co do tego, ponieważ przytulamy się normalnie... Jednak wprowadzenie tego jako pierwsza czynność po powrocie do domu naprawdę sprawiło, że jest nam lepiej - jak kolwiek głupio by to nie brzmiało. Nawet mój facet, który jest średnim fanem przytulania, potrafi zwrócić mi uwagę, że jestem w domu od kilku minut i jeszcze się z nim nie przytuliłam.

Ostatnie, co mam do powiedzenia o tej książce to chyba tylko to, że polecam sięgnąć każdemu. Nigdy nie wiadomo, kiedy książa pozytywnie nas zaskoczy.

"SUPER ZWIĄZEK" ALINA ADAMOWICZ, JUSTYNA MORACZEWSKA

Jest to przyjemna, lekka książka, przedstawiona w przystępnej graficznie formie.

Składa się z rozdziałów takich jak:
„Kiedy przestajecie się dla siebie starać”,
„kiedy nie umiecie rozmawiać”,
„kiedy przestajecie walczyć o związek”,
„kiedy przestajecie cieszyć się seksem”
czy „sekret udanego związku”.
Każdy z rozdziałów wypełniony jest historią kobiety – przedstawione są losy Zuzy, Hanki czy Agnieszki.
Nie brakuje również wywiadów z postaciami takimi jak Bianca-Beata Kotoro, Karolina Nowakowska czy długoletnią parą: Marta Król i Marcin Gajko, na koniec z Edytą i Cezarym Pazurami!
Praktyczne wskazówki czy złote zasady komunikacji, obszary w których warto ustalić zasady – ciekawie i bardzo klarownie wypisane sposoby i pomocne wskazówki
Niektóre z nich mogą wydawać się błahe i oczywiste, znajdzie się jednak też mnóstwo przydatnych i zaskakujących porad, i wskazówek..
Wywiady przeplatają się z „broszurami” z ważnymi informacji całość wypełniona zielonymi grafikami, bardzo przyjemnie się czysta i pięknie uzupełnia, podając nam wiedzie „w pigułce” do której zawsze możemy wrócić.
Lektura ta skłania do refleksji nad swoimi zachowaniami, skłonnościami i nawykami względem siebie i drugiej osoby w relacjach intymnych.

"SUPER ZWIĄZEK" ALINA ADAMOWICZ, JUSTYNA MORACZEWSKA

Składa się z rozdziałów takich jak:
„Kiedy przestajecie się dla siebie starać”,
„kiedy nie umiecie rozmawiać”,
„kiedy przestajecie walczyć o związek”,
„kiedy przestajecie cieszyć się seksem”
czy „sekret udanego związku”.
Każdy z...

Nie oczekiwałam po tej książce zbyt wiele i się pomyliłam. To rewelacyjny, fantastyczny poradnik, z którego nic tylko czerpać i czerpać! Autorki rozmawiają na temat różnych problemów, które pojawiają się w związkach. Każdy z nich jest omawiany w innym rozdziale, dzięki czemu możemy poświęcić wystarczająco uwagi każdemu z nich. Znajdziesz tutaj też krótkie opowiadania, które obrazują istotę problemu oraz rozmowy z osobami, od których można brać przykład. Bardzo mi się podobało, że nie ma tutaj pustosłowia. Są za to konkretne wskazówki dotyczące tego, jak można się zachować i jak walczyć z danym kłopotem w związku. Znajdziesz też jasne podpowiedzi dotyczące słów czy zachowań, jakie powinny Cię zaalarmować, że w Waszej relacji nie dzieje się zbyt dobrze. To niepozorna, ale świetna książka, którą zdecydowanie polecam.

"Super związek" opowiada nam o meandrach relacji damsko-męskich. Co zrobić, kiedy zaczynamy się od siebie oddalać? Kiedy powinniśmy o siebie walczyć, a kiedy odpuścić. Co zrobić, gdy dochodzi do zdrady oraz jak bardzo nasza samoocena oddziałuje na nasz związek.

Jest to książka dla kobiet i mężczyzn. Mam takie poczucie, że lektura tego poradnika naprawdę poprawi Wasze relacje jeśli oboje po nią sięgniecie. Ten poradnik zaszczepi w was wyrozumiałość dla siebie i partnera w niektórych kwestiach i może odważycie się porozmawiać na tematy tabu, które często psują relacje.

Nie mogę nie wspomnieć o wyglądzie okładki i bardzo przepięknych ilustracjach umieszczonych w środku, jeszcze bardziej zachęcających Was do czytania. W ogóle rozmieszczenie informacji w książce jest czytelne i przejrzyste, dlatego dużo łatwiej będzie wam zapamiętać najistotniejsze informacje w niej zawarte.

Super książka - wpierw kupiłam sobie, a teraz jeszcze siostrze i córce. Bardzo mądra i przydatna. Gdybm wcześniej miała dostęp do takiej wiedzy, to nie popełniłabym wielu błędów i zrobiła różne rzeczy inaczej. Świetny poradnik.

Mam tu coś dla fanów poradników, szczególnie tych związkowych. Jeśli chcecie wiedzieć jak stworzyć związek, jeśli brakuje wam zrozumieniq, nie wiecie co zrobić i wydaje skę, że mqcie pecha w miłości, ta książka może pomóc.

Ta książka ma nie tylko dać rady. Ona ma zburzyć całe twoje myślenie o związku i złożyć je od nowa w calkiem nowy ilepszy sposób. Tym razem skuteczny. Czy tak będzie? Najlepiej samemu się przekonać.

Dzięki tej ksiaza powinniśmy być w stanie stworzyć nowy, trwały i szcześliwy związek. Oczywiście nie wszystko jest takie proste, ale przeczytanie tej książki naprawdę może pomóc zauważać swoje błędy, lepiej komunikować się i poprawić poprawić relacji. Znajdziemy tu wskazówki terapeutów, historię kobiet wiele wiedzy.

Przyjemny, ciekawy poradnik, który daje do myślenia i pokazuje inne spojrzenie na relacje. Mamy tu ćwiczenia, pytania, wszystko wyjaśnione, a najważniejsze treści podkreślon, vo jest bardzo przydatne w czytaniu. Lekkie, nie męczące, nie jest to sucha wiedza, a prawdziwe rady, które dają do myślenia i wprawiają w doby humor. Bardzo mi się podoba.

Kolejna książka, która nie powinna zostać wydana. Nie marnuj swojego czasu, energii i pieniędzy. Rady zawarte w książce może trafia do nastolatków ale nie dorosłych ludzi.

• Przeczytane 2023
  • Rozwój osobisty