I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość

Okładka książki I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość Andrzej Tucholski
Okładka książki I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość
Andrzej Tucholski Wydawnictwo: Andrzej Tucholski poradniki
poradniki
Andrzej Tucholski
2022-04-25
2022-04-25
psychologia filozofia wysokosprawczość

Okładka książki User Friendly. Jak niewidoczne zasady projektowania zmieniają nasze życie, pracę i rozrywkę Robert Fabricant, Cliff Kuang
User Friendly.... Robert Fabricant, C...
Okładka książki Ona. Zdrowie, seksualność, ćwiczenia mięśni dna miednicy. Kamila Raczyńska-Chomyn, Ewelina Tyszko-Bury
Ona. Zdrowie, ... Kamila Raczyńska-Ch...
Okładka książki Kochaj ludzi, używaj rzeczy. Odwrotnie to nie działa Joshua Fields Millburn, Ryan Nicodemus
Kochaj ludzi, ... Joshua Fields Millb...

Tę książkę czytałam dość długo , chyba z pół roku, aby poświęcić jej pełną uwagę, bo rzeczy które są w niej zawarte wymagają wdrożenia. Samo przeczytanie nie sprawi że będziemy wysokosprawczy. Wyciągnęłam stąd dla siebie ważne rzeczy, które pomogły mi w codziennym funkcjonowaniu, czasem trochę bardziej siebie przycisnąć, a czasem pogłaskać się i powiedzieć sobie że nic się nie stało. Z całego serca mogę polecić tę książkę, a także inne materiały udostępnione przez Andrzeja w internetowych, bo naprawdę są warte uwagi i pomagają nie zwariować w dzisiejszych czasach

To była pierwsza książka, co do której nie miałam spiny "MUSZĘ PRZECZYTAĆ OD RAZU, MUSZĘ ZROZUMIEĆ OD RAZU I WDROŻYĆ OD RAZU". To była pierwsza książka, którą czytałam... ponad rok. Dawkowałam sobie rozdział po rozdziale (które są dość krótkie),dawałam sobie duuużo czasu nad rozkminieniem ćwiczeń i absolutnie niczego nie przyspieszałam.

Efekt? Wprowadziłam część zasad w życie, pytanie "i co z tym zrobisz/zrobimy?" na stałe zagościło nie tylko w moim życiu, ale też w życiu mojej rodziny.

Książkę potraktowałam jako taki zapalnik do myślenia. Czytam rozdział, odkładam, a potem nagle pod prysznicem albo podczas jedzenia obiadu wpadam na odniesienie danego tematu do mojego życia albo jakiś genialny pomysł, co mogę zrobić żeby to moje życie było lepsze. Książkę bardzo polecam, czyta się ją świetnie, jest napisana genialnym językiem, ale właśnie to dawkowanie sobie tematów wrzucanych przez Andrzeja zaowocowało u mnie realnym wdrożeniem praktyk w życie.

Efekt? Wprowadziłam część zasad w...

Bardzo fajna książka trochę poradnikowa, trochę "do namysłu". Podoba mi się, że mówi o sprawczości rozumianej nie tylko jako "dowożenie" do końca, realizowanie założeń, celów ale widzi też szerszy aspekt naszego funkcjonowania i człowieka w większej strukturze społecznej. To ją wyróżnia. Też mam ochotę sięgnąć do kilku spośród cytowanych tutaj pozycji.
Jednocześnie zabrakło mi rozwinięcia pewnych tematów, które zostały potraktowane zbyt zdawkowo, jakby zbyt syntetycznie, a chciało by się więcej o nich poczytać, żeby lepiej zrozumieć. Nie wiem czy taki był zamysł. Są momenty, w których nie wiem o czym dokładnie mowa, albo nie jestem pewna czy moje postrzeganie danej kwestii jest właściwe, bo brakuje uszczegółowienia, zniuansowania i trochę tego szkoda.
Co do wydania, rzeczywiście dużo pustych stron. Mogłaby być krótsza, bardziej poręczna.
Niemniej, polecam.

Jednocześnie zabrakło...

Książka, która ma w sobie mnóstwo inspiracji a także napędza do działania. Jednocześnie jest to książka do pomyślenia, można ją od razu połknąć - jasne, ale też można ją czytać stopniowo i poddawać pod myśl słowa czy spróbować wykonać zadania, które proponuje Andrzej 😁 Polecam, na pewno zmienia sposób myślenia i każdy znajdzie w niej coś dla siebie ❤

Absolutny must. Ta książka mała nie jest. Pierwsza część jest bardziej fabularna i krok po kroku prowadzi nas przez wysokosprawczość. Druga część to taki zestaw technik, przydatnych żeby rozwijać rzeczy omówione w części 1.

Mam całą pokolorowaną, wracam do niej już 3 raz i ciągle znajduje nowe rzeczy.

W morzu skrajnych (i głupich poradników),które na zmianę albo ci radzą siebie wyłącznie głaskać i chronić albo "zdobywać świat, bo chcieć to móc" to jedyna sensowna pozycja (a przeczytałam dużo).

Mam całą pokolorowaną, wracam do niej już 3 raz i ciągle znajduje nowe rzeczy.

W morzu skrajnych (i głupich poradników),które na zmianę albo ci...

To jedna z książek, które mam pod ręką. Książka dla mojej osobistej zmiany, odwagi i większej sprawczości. Techniczna strona książki jest dla mnie OK, ponieważ odczytuję zamysł wydawniczy. Piszę, notuję, wracam.

Zgadzam się z poprzednimi opiniami. Merytorycznie książka bardzo dobra. Wydanie natomiast dosyć dziwaczne i trochę szkoda papieru i tuszu na te strony całe zadrukowane na malinowo :(

Można się czepiać strony technicznej, tego, jak książka została wydana itp., ale nie zamierzam być małostkowa i trwonić punktów na kwestie drugorzędne, bo praca Andrzeja zasługuje na absolutną dychę. Jeśli do tej książki podejdzie się z uważnością i trochę z nią popracuje, zamiast biernie przeczytać, to są to treści zmieniające życie i świat na lepsze.

Treść wchłaniam tak samo, jak podkasty Andrzeja. Książka musiała trafić w odpowiedni moment w moim życiu, bo udało mi się przerobić większość opracowań na które się powołuje, a i skupienie wokół relacji z innymi ludźmi i optymalizację głównie czasu pracy traktuje na ten moment w moim życiu jako główne priorytety.
Spowodowała, że traktuje swoje życie bardziej poważnie i z większym naciskiem na to, co mogę dać innym ludziom, nie tylko sobie. I uważam, że to piękne.

Spowodowała, że traktuje swoje życie bardziej poważnie i z...

Ta książka jest jak podróż. Autor zebrał tu mnóstwo wiedzy, którą "przetworzył" pod kątem tematu książki. Myślę, że nie ma drugiej takiej czy podobnej książki. Bardzo liczne odwołania do psychologii, filozofii, kultury powodują, że mój gallupowski talent "Intelekt" jest niezmiernie usatysfakcjonowany.
Jeśli nie wiesz, czy to książka dla Ciebie, posłuchaj gdzieś Andrzeja i sprawdź, czy Ci leży - jest napisana w bardzo jego stylu i podobnie jak już tu ktoś wspomniał, czytając "słyszałam" jego głos :-)
Krótkie rozdziały bardzo na plus.
Wiedzy i materiału do rozkmin ogrom.
Oczywiście wiedzę tę trzeba dopasować do siebie i wybrać, co wdrożyć we własne życie, a jest z czego wybierać - samych drobnych narzędzi zmian podanych jest kilkadziesiąt.
Sposób wydania - duża książka zamiast małej skondensowanej książeczki i zostawianie miejsc m.in. na notatki jakoś szczególnie mnie nie razi. Ceny papieru zdaje się wzrosły ciut później niż książka była wydana. W tym momencie, gdy książka jest już "na świecie" chyba najlepiej skupić się na treści, a nie na jojczeniu, że to nie tak powinno być, tym bardziej, że wydawnictwo mocno ograniczyło swoje plany i ponoć będzie wydawać 2 książki rocznie.

Jeśli nie wiesz, czy to książka dla Ciebie, posłuchaj gdzieś Andrzeja i...

• Chcę kupić
  • Do kupienia
  • Być może interesujące
  • Biznes
  • Nowości roku 2022

Dodaj cytat z książki I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość