I'm your future

Weronika Dobrzyniecka Wydawnictwo: Borgis literatura obyczajowa, romans
Borgis
2022-03-09
2022-03-09

Drugi tom serii o cenie i uroku sławy.
Tym razem Autorka zabiera nas w podróż po zakamarkach dorastania. O tyle trudnych, że w blasku fleszy.

Bohaterka ma zaledwie 16 lat i już jest światowej sławy aktorką, córką znanego piosenkarza. Razem z nią przechodzimy przez najtrudniejszy okres jej nastoletniego życia. Pierwsza miłość, pierwsze rozczarowanie, pierwsze smutki. Poznaje smak zdrady, prawdziwej przyjaźni i gorycz łez. Bunt, niedogadywanie się z rodzicami i konflikt z przyjaciółką sprawiają, że dziewczyna wpada w przygnębienie. Z czasem dociera do niej skąd to wszystko się bierze.

Drugi tom serii o cenie i uroku sławy.

Tears Rogers podobnie jak jej rodzice - Marissa oraz Simon, uchodzi za sławną celebrytkę. Szesnastolatka bierze udział w licznych serialach oraz programach telewizyjnych. Pewnego dnia dostaje również propozycje wzięcia udziału w programie Tańca z gwiazdami. Choć Taras uwielbia swoją pracę, ciężko podjąć dziewczynie decyzję, gdyż już teraz brakuje jej godzin w dobie na pogodzenie pracy, z życiem osobistym oraz szkołą.

Sytuacje jakie zwykle przydarzają się nastolatce są pożywką dla mediów. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz oczywiście w książce.😁

I'm your Future to niewątpliwie historia przepełniona uczuciami. O odkrywaniu siebie, a także akceptacji siebie i reszty otoczenia. Nauce wyrażania własnych uczuć, emocji i chęci zaangażowania we wszystko, co miałoby przynieść nam choć odrobinę szczęścia. Docenieniu tego co mamy i kim jesteśmy. Dbania o własne potrzeby, czasu odcięcia się od mediów i fleszy, które w powyższej historii robią z życia nastolatki sensację.

Przyjemnie czytało mi się tą powieść. Z pewnością znajdziesz tu wiele ciekawych wątków, dram z życia młodych celebrytów oraz medialnego szumu - hejtu. Wsparcia, rozmów i wciągających dialogów.

Literatura obyczajowa, romans. Według mnie książkę można podpiąć także pod powieść młodzieżową. Zachęcam zajrzeć do świata Tears Rogers, jej rodziny i przyjaciół. Być może takiej książki właśnie szukasz.

Tears, córka Marissy oraz Simona z poprzedniej książki, jest zapracowaną 16 latka. Przygotowuje się do matury, gra w serialach, filmach, prowadzi "lajwy" dla fanów. Jest sławna co ma swoje plusy i minusy. Jej życiowe wybory są szybko komentowane przez plotkarskie portale. Po zdradzie chłopaka z przyjaciółką oraz niepochlebnym artykule dziewczyna przechodzi kryzys. Zaczyna zastanawiać się komu może ufać i co naprawdę łączy Ją z przyjaciółką z dzieciństwa Roxy.
Gdzie znajdzie wsparcie gdy odsuną się od Niej przyjaciele?

Wątek sławy i związany z tym motyw "bycia na językach" non stop. Miłość, młodość i poszukiwanie samego siebie i ... swojej seksualności.

Książka napisana bardzo przyjemnie. Wprost na letni wieczór. Pojawia się wątek LGBT, zdrady, przyjaźni w blasku fleszy.

Trochę nawiązań do pierwszego tomu mimo iż historia dotyczy teraz córki bohaterów poprzedniej książki. Można przeczytać jako osobne historie ale jednak polecam zapoznanie się najpierw z "I'm your past".

Czy tak naprawdę znacie samych siebie? Czy jesteście pewni, że wasze zachowanie byłoby takie a nie inne, gdybyście stanęli przed ważnym wyborem?
Ja nie. Kiedyś twierdziłam, że rysowanie nie jest moją mocną stroną. Nigdy nawet nie próbowałam, bojąc się, że mi nie wyjdzie. Kiedy jednak pewnego razu odważyłam się wziąć do ręki ołówek, okazało się, że wcale nie idzie mi źle. Bez podstawowej wiedzy z zakresu rysunku zaczęły wychodzić portrety, które dziś zdobią nie jeden dom.
Tears Rogers odkryła własny talent o wiele szybciej. Już w wieku szesnastu lat błyszczy w sieci jako sławna influencerka, aktorka oraz piosenkarka. Od małego znała ten świat od podszewki, wszak jej ojciec był wielkim Simonem Rogersem, muzykiem, którego sława zaliczała się do tych wyższych poziomów. Każdy jej ruch był bacznie obserwowany przez gapiów, niszcząc doszczętnie jej prywatność. Jak więc nie mając wolnej ręki, może odnaleźć własne ja? Czy będzie potrafiła być szczera z samą sobą?
Niestety nie czytałam pierwszej części, jednak po tej wiem, że będę musiała to nadrobić. Autorka bardzo dobrze przedstawia nam wielki świat, nie skupiając się wyłącznie na dobrych stronach sławy. Mimo młodego wieku udowadnia nam, że numer PESEL to jedynie nic nie znaczące liczby, a potęga, jaką jest rozum, może zakwitać znacznie wcześniej, niż w podeszłym wieku.
Czytając książkę zastanawiałam się, czy byłabym w stanie poradzić sobie ze sławą w taki sposób, w jaki robiła to Tears. Wątpię, że by mi się to udało. Ma w sobie olbrzymią siłę, która pozwala jej utrzymać własne uczucia na wodzy i z rozsądkiem podchodzić do własnych decyzji. Wszak obserwuje ją cały świat i każdy jej ruch, naraża nie tylko ją, ale i osobę, która jest jej zakazana.
Choć nie przepadam za młodymi bohaterami, to tym razem, dałam się ponieść literackiej fantazji autorki i się nie zawiodłam. Jest to lekka lektura, która pozwoli się zrelaksować i spojrzeć na świat sławy w całkiem inny sposób.
Gorąco polecam lekturę i dziękuję wydawnictwu Borgis oraz autorce za egzemplarz recenzencki.

#współpraca #maratonwakacyjny #nadrabiamyulubione #imyourfuture #borgis

I’m your past to opowieść o młodziutkiej, niespełna 16 letniej Tears, córce Marissy i Simona, których poznaliśmy w pierwszej części serii "I'm your past".
Poznajemy tu historię nastolatki, która będąc córką sławnego Rogersa, od dziecka obracała się w świetle fleszy, a i sama wybrała dla siebie podobną ścieżkę, gdyż pomimo młodego wieku już jest znaną aktorką, piosenkarką i infulencerką.

Czy świat, który oferuje tak wiele - liczne znajomości, ogromne pieniądze i rozpoznawalność, nie odbiera jednocześnie tego co najważniejsze - możliwości bycia sobą?
Czy w jej życiu, które nieustannie śledzą media i fani, odzierając z każdej chwili prywatności, jest jeszcze miejsce na szczerość, miłość i poczucie bezpieczeństwa?

Tym co zasługuje na wyróżnienie, jest konstrukcja głównej bohaterki.
Na kartach powieści śledzimy poczynania, przepełnionej jeszcze nastoletnim buntem, nie do końca gotowej, na to z czym wiąże się bycie "gwiazdą", Tears Rogers.
 Każdego dnia staje przed kolejnymi wyzwaniami, z którymi stara się radzić najlepiej jak potrafi.
Wraz z rozwojem fabuły, obserwujemy jak Tea dojrzewa, odkrywa siebie, swoje prawdziwe uczucia i emocje. Choć na co dzień wydaje się zdecydowana, pewna siebie i przebojowa, gdy kurtyna opada, a prawdziwe życie zaczyna ją przerastać, okazuje się krucha, niezmiernie wrażliwa i bardzo zagubiona.

Czy wciąż towarzyszące jej poczucie braku pełni szczęścia sprawi, że Tea w końcu znajdzie w sobie odwagę i siłę by przyznać się - przede wszystkim przed samą sobą – kogo tak naprawdę kocha?

Bardzo poruszyła mnie także relacja Tears z jej mamą, która zdaje sobie sprawę, że jej córka dorasta, musi doświadczać nowych rzeczy i brać na siebie konsekwencje podejmowanych decyzji, ale jednocześnie zawsze jest obok, wspiera córkę, jest dla niej ogromnym oparciem.
Nie mniej ważna jest tu także rola ojca, który, jako wytrawny już gracz w świecie show-biznesu, próbuje uchronić córkę przed niszczącym wpływem biznesu rozrywkowego.

Co prawda niektóre postaci wydawały mi się aż nazbyt wyidealizowane, a język (co było szczególnie widoczne w dialogach),był dla mnie nieco infantylny, lecz musimy pamiętać, że bohaterka jest nastolatką, więc był adekwatny do jej wieku.

Weronika Dobrzyniecka po raz kolejny udowadnia swój kunszt pisarski, posługując się  lekkim i niezwykle przyjemnym piórem, jednocześnie wzbudzając w czytelniku pełną paletę emocji.  Idealnie wyważone tempo akcji sprawia, że powieść niemal czyta się sama.

Choć do mnie zdecydowanie bardziej trafiła pierwsza część, uważam że  "I'm your future" to ważna lektura, szczególnie dla młodszych czytelników, gdyż za doświadczeniem bohaterów kryją się problemy, z którymi mierzy się na co dzień współczesna młodzież.

Namacalne problemy, ważne wartości, cenne życiowe lekcje i wyjątkowo prawdziwi bohaterowie - tym stoją powieści Weroniki Dobrzynieckiej.

"I'm your future" to druga część powieści "I'm your past" napisanej przez Weronikę Dobrzyniecką. Plusem jest to, że książki stanowią odrębne historie, więc można czytać je w dowolnej kolejności, nie psując sobie zabawy :)
O autorce niewiele wiem, nie czytałam poprzedniej książki wydanej przez nią, jednak jestem pełna podziwu, że w tak młodym wieku osiągnęła taki sukces. Książka, a której będę dziś pisała, zdecydowanie jest warta uwagi i poświęcenia czasu. Gratuluję serdecznie pomysłu na fabułę, niebanalnego ubrania go w słowa i determinacji w spełnienia swojego wydawniczego marzenia.

Teraz rozsiadzcie się wygodnie i posłuchajcie.

Główną bohaterką "I'm your future" jest Tears Rogers. Młoda, szesnastoletnia dziewczyna. Aktorka, piosemkarka, influenserka. Obserwowana, szpiegowana na każdym kroku już od wczesnych lat z racji, że jest córka znanego muzyka Simona Rogersa.

Zastanawialiście się kiedyś, jak to jest być "na językach" niemal cały czas? Jak media i fani tylko czekają, by móc narobić szumu wokół jakiegoś wydarzenia? Osobiście nie wiem, czy bym sobie poradziła wiedząc, że każdy mój krok jest obserwowany, a jeden niewłaściwy ruch może spowodować lawinę plotek czy sensacji.

Tears żyje tak od wielu lat, jednak ciągle musi uważać. Odpycha od siebie uczucie, które wydaje jej się być zakazane. Czy otworzy się na miłość? Może będzie od niej uciekała, aby nie robić szumu wokół własnej osoby?

Przeczytajcie! Uważam, że książka jest idealna na długie letnie wieczory. Napisana prostym językiem, czyta się bardzo szybko, a opisana akcja rozgrywa się w odpowiednim tempie. Głównymi bohaterami są nastolatkowie, więc dla mnie kolejny plus, bo akurat szukałam czegoś, co nie obciąży mi myśli, a pozwoli cieszyć się lekturą i zrelaksować po ciężkich dyżurach :) Ja ze swojej strony zachęcam do zapoznania się z lekturą "I'm your future" Weroniki Dobrzynieckiej.

• Do przeczytania
  • Samodzielne