Wojowniczka

Okładka książki Wojowniczka Małgorzata Szafrańska
Okładka książki Wojowniczka
Małgorzata Szafrańska Wydawnictwo: Wydawnictwo MGS Cykl: Mistrzyni (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Mistrzyni (tom 3)
Wojowniczka Powieść dla każdej kobiety
Wydawnictwo MGS
2021-12-24
2021-12-24
Wojownoczka mistrzyni inspiracja kobieta kobieca motywująca

"Kobiety są niezwyciężone nie dlatego, że się nie boją ale dlatego, że idą do przodu pomimo strachu."

"Wojowniczka" to opowieść o kobietach dla kobiet. To splot losów trzech różnych postaci: Gosi, Hani i Letycji. Każda z nich staje w swoim życiu przed trudnymi pytaniami i musi podjąć jakieś decyzje. Każda jest inna i na swój sposób wyjątkowa.
W tej powieści możemy jako czytelnicy wczuć się w losy przedstawionych osób. Mamy tu rozważania na temat uczuć, skrywanych sekretów i nieprzepracowanych dotąd życiowych kwestii.
"Wojowniczka" to swoista rozmowa o tym, co leży na duszy, uciska i nie pozwala się podnieść.
Książka jest bardzo ciekawa, łączy krótkie historie z pasującymi refleksjami tworząc spójną całość. Podoba mi się przedstawienie bohaterek poprzez urywki z ich życia. Dopasowane do nich przemyślenia nie tylko ukazują odpowiedni obraz sytuacji, pozwalają także na inne spojrzenie na dane przeżycie. Interesująca lektura, a przede mną jeszcze poprzednie książki autorki.

W tej powieści możemy jako...

Książka bardzo mi się podobała. Każda książka autorki jest cudowna. Takie książki powinno się czytać i głośno o nich mówić. To lektury mądre i wartościowe. Wnoszą w nasze serce różne porady, które mogą się przydać w życiu codziennym. Są o nas kobietki, każda z nas znajdzie tu kawałek siebie. Powiem, że czytając tą książkę jestem zaskoczona mądrością autorki, musiała wiele przejść w życiu żeby tak pięknie pisać. Ciężko było się oderwać od czytania. A co najważniejsze wszystko co się czyta, to się nad tym myśli, analizuje i stara się jak najwięcej zapamiętać i chce się to realizować na sobie. W tej historii jest siła i moc. Trzy różne kobiety, różne wiekiem. Próbują znaleźć szczęście. Każda ma jakieś kompleksy i jest na różnym etapie życia. Z ich akceptacją samej siebie jest ciężko. Czują się gorsze. Mamy tu pokazane czego boją się bohaterki ich obawy życia codziennego. A co najważniejsze po każdym rozdziale mamy cenne porady autorki która w ciekawy sposób wyjaśnia wszystko. Bo tak naprawdę każdy z nas ma kompleksy. Ale musimy pokochać siebie. To my mamy być szczęśliwi nie otoczenie. Patrzmy na siebie mniej krytycznie. Mówmy głośno o tym co chcemy. Ta nasza codzienność bardzo nas pochłania i zapominamy o samym sobie. I warto rozmawiać bo to jest potrzebne. Nigdy też nie wolno się wstydzić siebie, swoich marzeń. A każde potknięcie w życiu niech jest mobilizacją aby jeszcze bardziej się wzmocnić. Jeśli my siebie akceptujemy to inni też to zrobią. Jeśli chce przeczytać coś innego, mądrego to POLECAM z całego serca tą książkę. Koło takiej lektury nie można przejść obojętnie. Cudowny poradnik.

"Wojowniczka" Małgorzaty Szafrańskiej to faktycznie powieść dla każdej kobiety. Każda z nas ma chwilę zwątpienia, słabości oraz różne obawy. Trzy historie kobiet to jakby pamiętnik, a jednocześnie poradnik, mówiący o tym, że trzeba wierzyć w siebie i walczyć o swoje dobro.

Książka przedstawia myśli i przeżycia Gosi, Hani i Letycji. Każda z nich jest na innym etapie swojego życia. Dojrzała Małgorzata mająca własne rozterki i pragnienia, z racji doświadczenia jest wsparciem dla swojej córki Hani, która jako młoda studentka, wkracza w dorosłość. Gosia służy także radą przedsiębiorczej i zaradnej Letycji, która niespodziewanie, w dość nieodpowiednim momencie zostaje mamą. Trzy historie opisują wyzwania i problemy, przed którymi stoi większość kobiet.

Tytułowe wojowniczki to normalne kobiety, spotykane na ulicy, w pracy i w domu, które dość często muszą stawić czoła codziennym przeciwnościom losu. Myśli bohaterek to rozważania, które kiedyś z pewnością przemknęły przez większość damskich głów.
W książce znajdziemy mnóstwo refleksji ubranych w piękne i motywujące słowa. Przeczytamy wiele mądrych zdań, które z pewnością będą pasować do niektórych chwil z naszego życia. Utarte schematy i stereotypy niejednokrotnie określają rolę kobiet we współczesnym świecie, dlatego autorka próbuje przekazać, że najważniejsze w tym wszystkim jest to, żeby nie zgubić samej siebie. Mimo że jesteśmy partnerkami, żonami czy matkami to przede wszystkim jesteśmy sobą. Propozycja pani Małgorzaty Szafrańskiej zwraca uwagę na to, co prawdziwe. Autorka nie koloryzuje życia, bo wie, że dla wielu kobiet nie jest ono usłane różami. Ważne jednak jest to, żeby nie poddawać się i umieć otwarcie rozmawiać o swoich problemach i pragnieniach.

Biorąc do ręki "Wojowniczkę" nie spodziewałam się, że dostanę książkę z tak bogatą i wartościową treścią. Opowieść Gosi, Hani i Letycji to motywujący podręcznik, który może być wsparciem dla niejednej kobiety. Nie jest to książka, która porwie Was akcją, czy wartką fabułą. Jest to propozycja pełna pozytywnej energii dla wszystkich kobiet, która bardzo często jest potrzebna, by z uśmiechem spojrzeć w przyszłość.

Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

⭐Recenzja 0️⃣9️⃣⭐

🏵"Wojowniczka" jest naprawdę niezwykłą książką. Biorąc ją do ręki nie spodziewałam się, że kryje w sobie tyle mądrości życiowej.

🏵Opowiada historię trzech różnych kobiet, które są w innym wieku i na innym etapie życia, oraz zmagają się z innymi problemami.
Gosia jest dojrzałą kobietą, po rozwodzie, ma córkę Hanię, która dopiero wkracza w dorosłość. Obie kobiety walczą z utartymi schematami i próbują znaleźć szczęście i akceptację siebie i swojego ciała.
Trzecią kobietą jest Letycja, znajoma Gosi, która znajduje swoją miłość, ale macierzyństwo ją przerasta i nie czuje się już prawdziwą kobietą. Czuje, że jest gorsza i czegoś jej brakuje, by być w pełni szczęśliwa.
Po każdym rozdziale autorka opisuje nam swoje myśli i spostrzeżenia, oraz daje szereg bardzo mądrych i przydatnych rad.

🏵Te historie naprawdę dały mi do myślenia. Sama mam dużo kompleksów, i wiem jak trudno zaakceptować siebie i swoje ciało. Ale jak pisze nam autorka, kochanie samej siebie to nasz obowiązek. Jak inni mają nas kochać i szanować, skoro sami tego nie robimy.
Jeśli nie akceptujemy tego kim jesteśmy i jak wyglądamy, to jak mamy być szczęśliwi?
Nie musimy spełniać oczekiwań otoczenia, bo to my mamy być szczęśliwi, i nasze wybory powinny być naszymi wyborami, które podejmujemy aby zadowolić nas, a nie innych.
Czasem musimy spojrzeć na siebie w mniej krytyczny sposób, i widzieć te dobre rzeczy, które osiągnęliśmy, a nie skupiać się na porażkach.
Naprawdę polecam każdej kobiecie przeczytać tą książkę. Nie ważne ile masz lat, kim jesteś i co robisz, ta książka sprawi, że spojrzysz na siebie i swoje życie z innej perspektywy, oraz popchnie cię we właściwym kierunku, aby odnaleźć prawdziwą CIEBIE.

⭐Recenzja 0️⃣9️⃣⭐

Książka trafiła do mnie w idealnym czasie, jakby ktoś od początku wiedział jak wielką moc sprawczą będzie mieć słowo pisane w niej zawarte. Wojowniczka. Powieść dla każdej kobiety jest skarbnicą wiedzy ukryta pomiędzy zmyślnie nakreślonymi wersami. Wśród opowieść każda z Nas znajdzie przesłanie skierowane bezpośrednio do niej ale również do naszej przyjaciółki, matki czy też babci (przecież ona też może jeszcze wiele nauczyć się o samej sobie). Wojowniczka rzuca blask na trudy codzienności z którymi wiele z Nas musi radzić sobie każdego dnia. Utwierdza czytelników w przekonaniu, że nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło... Że tak na prawdę to co wydarzy się w życiu jest tylko i wyłącznie sumą naszych starań i sił. Pomimo przeciwności losu i dramatycznych, często niechcianych, zdarzeń każda z Nas ma prawo być kochana taka jaka jest. Każda kłoda przedłożona pod nasze nogi ma budować Nasze ja, i wiecie co? Wielkość tej kłody zależy również od nas. Ten tytuł to wysublimowany dialog pomiędzy każda kobietą na tym świecie, to opowieść o prawdziwe, wstydzie, złości i pragnieniach, nie zawsze tych do których chcemy się przyznać. Książka dająca poczucie, że zasługuje się na chwilę zwątpienia oraz chwilę bezgranicznej wiary w siebie, właśnie w ten sposób buduje się równowagę. Nie zawsze jest źle i nie zawsze jest dobrze, najważniejsze to pokochać siebie i właśnie Wojowniczka mi to uświadomiła. Tylko od nas zależy jacy ludzie znajdą się w naszym życiu i tylko my decydujemy o tym jaka ma być ich rola w egzystencji, której kolor wybieramy sami. Mądra i dobitna lektura, perełka wśród szamir, które tak często wychodzą na rynek. Książka potrzebna, ważna i z przesłaniem. Warto poznać ten tytuł.

• Koniecznie przeczytać
  • Literatura Polska