Kiedy spadnie pierwszy śnieg

Okładka książki Kiedy spadnie pierwszy śnieg Beata Majewska
Okładka książki Kiedy spadnie pierwszy śnieg
Beata Majewska Wydawnictwo: Jaguar literatura obyczajowa, romans
Jaguar
2021-11-10
2021-11-10

Święta bez śniegu są kijowe…

A żeby sobie troszkę zrekompensować jego brak sięgnęłam po książkę „Kiedy spadnie pierwszy śnieg" Beaty Majewskiej. I wiecie, co wam powiem? Czuję się trochę, w sumie to nawet bardziej niż trochę, oszukana… Byłam absolutnie przekonana, że to będzie książka w zimowym klimacie. Okładka i tytuł jasno na to wskazują. A tu Zonk moi mili. 😅
Musicie jednak wiedzieć, że mimo wszystko jestem historią Hanki i Kajetana całkowicie oczarowana. 😍

Hania to młoda rozwódka, która próbuje ułożyć sobie życie na nowo. Kupuje domek na wsi i podejmuje pracę w tamtejszym przedszkolu. Kobieta w końcu czuje, że może odetchnąć pełną piersią i teraz może być już tylko lepiej. Niestety bardzo szybko okazuje się, że jej nowy dom wymaga wielu napraw.
Hania od jednej z mieszkanek wsi dostaje namiary na mężczyznę, który uchodzi za złotą rączkę i nie ma usterki, z którą by sobie nie poradził. Jeszcze tego samego dnia Hania puka do drzwi Kajetana…
Mężczyzna uchodzący wśród mieszkańców również za odludka zgadza się pomóc kobiecie i nie przyjmuje za to zapłaty, a przynajmniej niepieniężnej. Nie pogardzi natomiast dobrym ciastem…

Jak rozwinie się znajomość Hani i Kajetana? Czy emocjonalnie poturbowani przez życie, skrzywdzeni przez byłych partnerów będą w stanie sobie zaufać?

„Kiedy spadnie pierwszy śnieg" jest moim pierwszym spotkaniem z twórczością autorki i jestem zła sama na siebie, że tak długo zwlekałam z sięgnięciem po którąś z jej powieści. Tym razem padło na ten tytuł, ale już wiem, że na nim nie poprzestanę.

Jest to lekka i bardzo przyjemna opowieść romantyczna, którą czyta się błyskawicznie. Bohaterowie są bardzo realistyczni. Ufamy im, razem z nimi przeżywamy każdą emocję i kibicujemy, by życie dobrze im się poukładało, bo oboje zasługują na szczęście.

Polecam.

Święta bez śniegu są kijowe…

Musicie...

Lekka i przyjemna w czytaniu, bardzo szybko się czyta. Jeśli chodzi o historię to nic mnie nie zaskoczyło, książka jakich wiele. Biedna skrzywdzona kobieta i bogaty książę na białym koniu :)

Rewelacyjna i wciągająca opowieść o dwójce młodych ludzi. Niech Was nie zwiedzie okładka, ta książka nie jest świąteczna. A fabuła? Dla mnie super, w dodatku tak lekko się czytało, że aż trudno było się oderwać.

1963

Lekka, przyjemna historia na jedno-dwa popołudnia.

Lekka, przyjemna historia na jedno-dwa popołudnia.

W połowie książki zaczęłam się zastanawiać czy czytać dalej, niestety czytałam. Szkoda czasu, romansidło na niskim poziomie.

Hania po nieudanym małżeństwie rzuca całe dotychczasowe życie i kupuje domek w małej wiosce pod Warszawą. Dom, mimo nowości wymaga gruntownej naprawy, której podejmuje się tajemniczy Kajetan, przystojny samotnik z wyboru. Między tą dwójką zaczyna rodzić się pewne uczucie. I tak bym to streściła, brzmi nawet fajnie, pasuje do opisu oraz okładki jednak całość woła o pomstę do nieba.

Ta historia zapowiadała się fajnie, ale generalnie strasznie mnie zmęczyła, była nudna, schematyczna, a czasami odwrotnie - nieprawdopodobna?! Życie Hanki, te wszystkie pokrętne układy z byłym mężem i bratem to jakiś wymysł.

Bohaterowie napisani płytko, nie są ani trochę wiarygodni, dialogi między nimi były męczące, autorka używa bardzo potocznego języka, co mogłoby przybliżać czytelnikowi postacie, jako swojskie, takie które możemy spotkać w codziennym życiu, a jednak działa to na odwrót i po prostu denerwuje. Książka niby świąteczna, ale tak naprawdę nie.

Nie wiem czy tam w ogóle spadł jakiś śnieg, ale wcale bym się nie zdziwiła, gdyby go tam w ogóle nie było, bo ta książka jest pełna absurdów i często nie trzyma się kupy.
Do tego napisana jest okropnym językiem. Coś jak powieść, którą sama próbowałam napisać w wieku 13 lat.
A jeśli pomyśleliście, że w książce znajdziecie jakiś świąteczny, zimowy akcent to od razu uprzedzam, że nic z tego.

Książka fajna, luźna, miła. Przeczytałam szybko. Trochę nie czułam przy niej emocji, ale zandurzyłam się w naturalnych reakcjach i rozmowach bohaterów. Wydaję mi się, że też nastawiłam się na coś czego nie było. Mianowicie, myślałam, że jest to książka świąteczna, która prowadzi mnie w magiczny klimat Bożego Narodzenia. Może stąd też nijaki brak entuzjazmu z mojej strony? Cóż, mimo wszystko mogę polecić. To już trzecia lektura od autorki, którą czytam i zdecydowanie jestem fanką stylu, jakim pisze.

🤍🤎🤍🤎RECENZJA🤎🤍🤎🤍
"Kiedy spadnie pierwszy śnieg" to pełna miłości i nadziei opowieść o życiu. Autorka stawia raczej na zdroworozsądkowy wątek romantyczny serwując nam 'samo życie'. Realnie wyglądająca fabuła dobrze wpływa na lepsze poznanie świata w książce. Jest wciągająca i napisana w bardzo przyjemny i lekki sposób.
Kiedy spadnie pierwszy śnieg” autorka ukazała historię dwojga trzydziestolatków, którym w przeszłości nie wyszło ze swoimi życiowymi partnerami.
Historia zaczyna się latem, kończy kiedy spada pierwszy śnieg i to niezbyt romantycznie. 'Widać' emocje bohaterów oraz fajnie przedstawione tło psychologiczne. Duże znaczenie w powieści mają również wątki poboczne oraz bohaterowie drugoplanowi.
Opowieść, która mówi przede wszystkim o tym, że każdy, niezależnie od tego, jak bardzo poturbowany przez życie i zraniony, zasługuje na nowy początek.

🤍🤎🤍🤎RECENZJA🤎🤍🤎🤍
Kiedy spadnie pierwszy śnieg” autorka ukazała historię...

Książka bardzo przyjemna do czytania, świetnie odrywa od rzeczywistości. Okładka trochę mnie zwiodła myślałam, że to będzie typowo świąteczna książka, ale z każdą stroną przekonywałam się że jednak okładka nic nie ma wspólnego z treścią.... ale zakończenie idealnie pasuje do okładki dlatego wiem czemu autorka ją wybrała :) Polecam, przyjemnie się czyta, lekka opowieść, z bohaterami również się polubiłam.

• Przeczytane 2022

Beata Majewska Kiedy spadnie pierwszy śnieg Zobacz więcej