Słowiańskie Boginie Ziół

2021-11-24
2021-11-24

Strasznie nudna ale ma śliczną oprawę i nawet czegoś się nauczyłam

Strasznie nudna ale ma śliczną oprawę i nawet czegoś się nauczyłam

Książka, z którą dzisiaj do Was przychodzę jest nie tylko słowiańskim zielnikiem. "Słowiańskie Boginie Ziół" łączy w sobie opowieści mitologiczne z opisami zastosowania określonych roślin o wyjątkowych właściwościach. Książka opisuje Trójboginię, która jest przy nas przez całą długość trwania Koła Roku. Każde jej oblicze patronuje nad innymi ziołami, są one do nich przyporządkowane i dokładnie opisane. W zielniku znajdujemy historię obrzędów słowiańskich z wykorzystaniem ziół, ale także zastosowanie ich w lecznictwie i praktykach magicznych. W książce odczuwa się to, że autorka naprawdę mocno interesuje się tematem i chętnie dzieli się z nami zdobytą wiedzą.

Wszystko opisane zostało w przyjemny do słuchania sposób. Książka nie jest długa, a mimo to dostarcza sporą ilość wyjątkowych i przydatnych informacji. Zielnik naprawdę inspiruje do dalszego zagłębienia się w temat.

Na pewno chętnie zakupię sobie papierowy egzemplarz, żeby móc z jego pomocą uzupełnić mój zielnik.

Ciepła i pozytywna książka. Zawiera także konkretne przepisy! Zioła, historia i nasze babcie 😊

Ciekawe opowieści o mocach i postaciach tajemnych, głównie związanymi z magicznymi ziołami. Dużo historii, ciekawostek i zastosowań popularnych roślin występujących w Polsce. Są też rusałki prowadzące mężczyzn do zguby. Dobrze się czyta i jeszcze lepiej przy tej lekturze odpoczywa.

W porządku. Są informacje o wybranych roślinach i ich właściwościach. Znajdziemy również ciekawostki o dawnych wierzeniach i zastosowaniach tychże roślin.

Może gdybym obcowała z papierową, podobno zachwycająco wydaną książką miałabym inne odczucia. Po samej treści mogę tylko powiedzieć, że było średnio, żadnych powodów do wytykania niedostatków, ale też bez zachwytów.
Przeczytałam na raty, zapomnę.

Przeczytałam na raty, zapomnę.

Przede wszystkim książķa przepięknie wydana i tyle... Kilka historii o Słowiańskich boginiach i spora dawka wiedzy o ziołach. Bardzo dużo przypisów, czasami po kilka na stronie, które bardzo rozpraszają podczas czytania. Zero magii, a spodziewałam jej się tu. Lekka, może trochę nawet za lekka, czytając ją czułam się jakbym czytała kolorowe czasopismo. Jest mnóstwo książek, które chcę przeczytać, więc trochę szkoda mi na nią czasu, porzucam, może kiedyś wrócę, a może podaruję komuś w prezencie.

Przepiękne wydanie i genialna, ciekawa treść w srodku. Polecam 🫶

Przepiękne wydanie i genialna, ciekawa treść w srodku. Polecam 🫶

Pięknie wydana książka, pełna wartościowej wiedzy. Czyta się przyjemnie, a oko można nacieszyć wspaniałymi ilustracjami. Jeśli chcesz wiedzieć, jakich ziół używali dawni Słowianie podczas swojego życia, to jest pozycja dla ciebie!

Ciekawa, ja poznałam ja w formie audiobooka, jednak uważam że lepiej mieć egzemplarz fizyczny jeśli chce się naprawdę czerpać z tej pozycji wiedzę.

• Audiobooki