Lover Eternal

Okładka książki Lover Eternal J.R. Ward
Okładka książki Lover Eternal
J.R. Ward Wydawnictwo: Piatkus Cykl: Bractwo Czarnego Sztyletu (tom 2) fantasy, science fiction
Bractwo Czarnego Sztyletu (tom 2)
Piatkus
2011-02-10
2011-02-10
romans paranormalny wampiry

J.R. Ward to uznaną autorka literatury paranormalnej i romansów. Jej talent w tworzeniu wciągających historii o wampirach i ich nieustannej walce wciąga czytelników w świat pełen napięcia i emocji. Ward ma zdolność tworzenia fascynujących wątków miłosnych, które stanowią ważną część jej powieści.

W powieści "Ofiara krwi" autor przedstawia nam kontynuację historii tajnego bractwa wampirów, które staje w obliczu coraz większych zagrożeń. Po zwycięstwie nad Korporacją Reduktorów muszą stawić czoła nowym przeciwnościom, które są jeszcze bardziej okrutne. Głównym bohaterem jest Rankohr, wampir będący jednym z najbardziej dzielnych wojowników Bractwa, który zakochuje się w Mary, człowieku cierpiącym na śmiertelną chorobę. Ich związek stoi w sprzeczności z zasadami wampirów, co rodzi konsekwencje i ryzyko gniewu Pani Kronik.

Historia skupia się na walce Rankohra o ocalenie siebie i ukochanej przed atakiem przeciwników oraz konieczności pokonania klątwy, która na nim ciąży od stu lat. Mary również musi stanąć do walki, aby przezwyciężyć swoje własne przeszkody. Powieść oferuje trzymającą w napięciu fabułę, pełną niebezpieczeństw i emocji, które wprowadzają czytelnika w świat Bractwa Czarnego Sztyletu.

Mimo że "Ofiara krwi" dostarcza fanom serii "Czarna bractwo" kolejną dawkę akcji i romantycznych napięć, ocena 5/10 odzwierciedla pewne ograniczenia. Fabuła, mimo że pełna potencjału, jest przewidywalna, a niektóre wątki mogą wydawać się powtarzalne w porównaniu do poprzednich tomów. Ponadto postacie są nieco schematyczne i słabo przedstawione.

Jednakże, dla fanów serii "Czarna bractwo" i miłośników literatury paranormalnej, "Ofiara krwi" może stanowić kolejną satysfakcjonującą lekturę. Wciąż oferuje napięcie, emocje i romantyczne wątki, które przyciągają czytelnika. Dla nowych czytelników zainteresowanych serią, może jednak być trudniejsze wejście w świat tej powieści bez znajomości poprzednich tomów.

Podsumowując, "Ofiara krwi" to powieść pełna napięcia, emocji i romantycznych wątków, która kontynuuje historię Bractwa Czarnego Sztyletu. Mimo pewnych ograniczeń i powtarzalności, może zadowolić fanów serii i miłośników literatury paranormalnej, jednak dla nowych czytelników może wymagać większego zaangażowania w świecie i postacie, co wpływa na ostateczną ocenę 5/10.

W powieści "Ofiara krwi" autor przedstawia nam kontynuację historii tajnego...

Gdybym nie przeczytała w opiniach, że trzeci tom jest lepszy od tego, zakończyłabym czytanie serii właśnie po drugim tomie :(. Jest słabszy, bardziej naiwny i "cukierkowy", a dziwne nazwy, imiona i język tłumaczki razi coraz bardziej ( to bezsensowne "h" wstawiane wszędzie i odmiana
"człowieków" zamiast ludzi -to tylko kilka przykładów :( To powinno być zakazane ! Autorka widać miała fajny pomysł na wielotomową powieść ale nasza tłumaczka mocno zepsuła efekt. Niemniej trzeba przeczytać, żeby sięgnąć po ciąg dalszy :)

2056

Rankohr aka Hollywood jest, jak dla mnie, prawdopodobnie najbardziej niedocenianym członkiem Bractwa.
Oto ten niesamowity facet, który może zdobyć każdą kobietę, jakiej chce, ale on szuka kogoś do kochania, troszczenia, a to wydaje mu się być tylko marzeniem. Boi się kochać z powodu tego, co w nim jest.
I wreszcie spotyka Mary, ludzką kobietę, która kocha go za to, kim jest, za to, co kryje się pod tym pięknem, widzi duszę, którą warto kochać.
Jest to historia odnalezienia prawdziwej miłości, poświęceń, walki ze złem, lojalności, gorącego i erotycznego seksu oraz oddania.
Rankohr został przeklęty przez Panią Kronik ze smokiem, którego można kontrolować tylko poprzez walkę, seks z różnymi kobietami. Rankohr jest zmęczony bezsensownym seksem i tęskni za kobietą, którą mógłby pokochać i z którą mógłby spędzić życie. Spotyka Mary Luce, bardzo przeciętnie wyglądającą kobietę, która swoim głosem dotyka jego serca. Walczy z białaczką, jest w końcowej fazie choroby i wie, że nie zostało jej dużo czasu.
Ich związek jest taki słodki i czuły. Rankohr poświęca to co dla niego najcenniejsze, by utrzymać Mary przy życiu, to jest całkowicie zdumiewające. W ich historii jest tyle pasji i przez to wiesz, że są sobie przeznaczeni.
Dowiadujemy się więcej o Korporacji Reduktorów, a konkretnie o Panu X, Panu O.
Opowieść wprowadza nas również w nowe postacie: wampirzyca Bella, i przyjaciel Mary, młody chłopiec John Mathews/Tehrror, który jest reinkarnacją ojca Beth, Hardhy’ego, oraz więcej o życiu Ghroma i Beth.
Dostajemy wskazówki dotyczące tego, co nadchodzi w następnych książkach, historia Butcha i Marissy, Zbihra i Belli oraz koniec tej książki jest naprawdę świetna, bo zachęca do rozpoczęcia następnej historii.

I wreszcie spotyka Mary, ludzką kobietę, która kocha go za to, kim...

Czytałam dawno temu, mam prawię całą serię w swojej biblioteczce. Dla fanów wampirów, dobrze i szybko się czyta, szybka akcja, każda książka o innym bohaterze.

„Ofiara krwi” to drugi tom cyklu „Bractwo Czarnego Sztyletu” autorstwa J.R.Ward. Tym razem akcja skupia się wokół kolejnego z braci – Rankohra.

Bractwu Czarnego Sztyletu udaje się wygrać bitwę z Korporacją Reduktorów, ale wojna toczy się dalej. Ghrom wraz z garstką towarzyszy musi zadbać o bezpieczeństwo swego ludu. Przeciwnicy są coraz okrutniejsi, a na dodatek Bractwo może stracić swojego najdzielniejszego wojownika. Rankohr, piękny i niezwyciężony wampir, zakochał się bez pamięci w Mary, która nie dość, że jest człowiekiem, to w dodatku jest śmiertelnie chora. Tym samym złamał obowiązujące w świecie wampirów zasady, czym naraził się na gniew Pani Kronik.

Niechcący sprowadza na Bractwo wielkie niebezpieczeństwo: przeciwnicy planują śmiertelny atak, a tymczasem Pani Kronik chce, by złamanie jej przykazań zostało surowo ukarane. By uratować siebie i swoją ukochaną, Rankohr musi przezwyciężyć straszną klątwę, która ciąży na nim od stu lat. Tylko wówczas będzie miał szansę uniknąć śmiertelnego zagrożenia. Także Mary musi podjąć swoją walkę...

Pierwszy tom zakończyłam z pewnym zadowoleniem. Beth szczęśliwie przeżyła przemianę, Wyszła za Ghroma a Butch zdołał się z tym pogodzić. Mało tego, zdecydował się na życie z wampirami. Zaczynając czytać kolejny tom byłam pełna złych przeczuć w związku z tym jak potoczą się losy naznaczonego klątwą Rankohra. Bo że dobrze nie będzie to wiedziałam już z opisu.

Rankohr jest najprzystojniejszym z Braci. A jego czas wolny sprowadza się do zaliczania kolejnych panienek. Co przychodzi mu zresztą bez trudu. Jednak wampir obarczony jest okrutną klątwą, której skutki odczuwa gdy da porwać się gniewowi. Wtedy nawet Bracia wolą usunąć się z pola jego widzenia. W tym tomie poznajemy powód, dla którego został ukarany. Ale klątwa to jego najmniejszy problem. Otóż Rankohr zakochał się. I to w ludzkiej kobiecie. A to nie podoba się nikomu. A do tego przez nieostrożność stawia się na celowniku reduktorów.

Mary to zwykła niepozorna dziewczyna. Taka szara myszka. Pracuje w kancelarii prawnej ale udziela się też społecznie w telefonie zaufania. I przez to stanie się obiektem zainteresowania wampira. Bo Mary pomaga pewnemu chłopcu, w którym jej przyjaciółka rozpoznaje młodego wampira. Jeden telefon do Bractwa wywraca życie Mary do góry nogami. Musze jednak przyznać, że niestety ta dziewczyna drażniła mnie niesamowicie. Była jakas taka... No właśnie. Nijaka. Rozmemłana panienka, która nie wie co ma ze sobą zrobić. Jej brak pewności siebie jest aż za bardzo przejaskrawiony. Na szczęście w trakcie całej historii nastawienie dziewczyny zmienia się i w końcu zaczyna jej na czymś zależeć. Ale jeszcze tak do końca jej nie kupuję.

Bardzo dobrze czytało się mi ten tom. Wykreowany przez J.R.Ward świat wampirów wciągnął mnie na całego. Przedstawione postacie są intrygujące i powoli, naprawdę powoli zdradzają swoje tajemnice. A każdy z bohaterów powieści ma jakąś. Pisarka wprowadziła też nowe postacie, które są interesujące i wnoszą świeży powiew. Mam pewne podejrzenia co do Johna. Zobaczymy czy się potwierdzą. Bo na pewno sięgnę po kolejny tom. Polecam.

Najsłabszy dla mnie z tomów tej - bardzo zresztą dobrej(!) serii, ten tom to taka bajka dla samotnych singielek, że naprawdę i dla nich zaświeci kiedyś słońce. Etos Kopciuszka. Najpiękniejszy z mężczyzn, zwany Hollywood zakochuje się w dziewczynie nie tylko skrajnie przeciętnej, śmiertelnie chorej, pokrytej bliznami, prawie wyłysiałej po chemioterapii.
Niewiarygodne aż boli.
No ja rozumiem że ksiązki mają pomóc poczuć się lepiej i podleczyć kompleksy mniej atrakcyjnych osób, dać im wiare i nadzieję że jutro spotkają księcia, no ale...błagam. Aż tak?
Zakonczenie rozczarowuje swoim banałem. Pani Kronik wymyśla taki absurd by....(nie spoileruje) że siedziałam i nie mogłam uwierzyć co autorka miala w głowie,pisząc?
Cała seria podoba mi się BARDZO, ale ten tom to nieporozumienie.
Pomijajcie go śmiało i bierzcie następny, bo jest miodny!

Niewiarygodne aż...

Następna część cyklu ,, Bractwo Czarnego Sztyletu’’. W drugim tomie głównym bohaterem jest Rankohr, najprzystojniejszy Wampir z całego bractwa - jak amant filmowy. To na nim wisi klątwa Pani Kronik, to on sprowadza niebezpieczeństwo na Bractwo, to on zakochał się w kobiecie człowieku - Ale jak z tym wszystkim poradzi....

Coraz bardziej wkręcam się w historię Bractwa... Nie ukrywam, uwielbiam to, że przyjemnie napisane wątki erotyczne są połączone z epickimi walkami, czy problemami świata codziennego, rzeczywistego. Bohaterowie tej części pokazują siłę miłości i to, że każdy może się zmienić. Z "babiarza" w oddanego mężczyznę, haha no po prostu coś pięknego. Wielowątkowość, która zarazem jest zapowiedzią przyszłych wydarzeń, powoduje, że jak na razie nie ma postaci, która jest dla mnie oczywista, czy przewidywalna. Ostrzegam, seria może wciągnąć, tak bardzo, że nie chce się robić nic innego.

Wydaje mi się, że jest ciut lepiej niż w pierwszym tomie aczkolwiek problemy pozostają te same - fatalne tłumaczenie, błędy językowe, banalna fabuła. Wszystko znów kręci się wokół jednego z Braci, który zakochuje się w totalnie przeciętnej ludzkiej dziewczynie. Przewija się wątek reduktorów ale autorka wcale nie sprawia, że na ich myśl drżysz z obawy o swoich ulubionych bohaterów. Epickie walki? Brak. Wyraziste postacie? Meh. Opisy świata? Nie ma. Za to jak zwykle dużo scen erotycznych i słowo "erekcja" pojawiające się w książce chyba z 500 razy. Znów - można przeczytać, ale nie trzeba.

Kolejny naprawdę wciągający tom tej serii, od początku wiedziałam, że wsiąknę w ten świat, a i historia przedstawiona w tej części spodobała mi się jeszcze mocniej niż jej poprzedniczka. Nie mogłam się oderwać od tej książki i dosłownie ją pochłonęłam. Wszyscy członkowie bractwa są dla mnie idealni i bardzo intrygujący, a w tej części Holywood mnie nie zawiódł ani trochę. Lecę czytać kolejną książkę z tej serii.

• Wampiry