Ofiara krwi

Tłumaczenie: Igor Murawski
Cykl: Bractwo Czarnego Sztyletu (tom 2)
Wydawnictwo: Videograf II
Black Dagger Brotherhood: Lover Eternal
bractwo, czanego, sztyletu, ofiara, krwi
horror
Sela9030

Niechcący sprowadza na Bractwo wielkie niebezpieczeństwo: przeciwnicy planują śmiertelny atak, a tymczasem Pani Kronik chce, by złamanie jej przykazań zostało surowo ukarane. By uratować siebie i swoją ukochaną, Rankohr musi przezwyciężyć straszną klątwę, która ciąży na nim od stu lat. Tylko wówczas będzie miał szansę uniknąć śmiertelnego zagrożenia. Także Mary musi podjąć swoją walkę...

KatiaBlue | 2014-01-18
Przeczytana: 05 stycznia 2014

"Bractwo Czarnego Sztyletu", seria autorstwa J.R. Ward, to najlepsza kreacja wampirów z jaką miałam styczność. Walka wampirów z reduktorami o przetrwanie ich zagrożonej rasy przyciągnęła już tylu czytelników, że mówiąc o serii, mówimy o bestsellerach. "Ofiara krwi" jest drugą częścią opowieści grozy z miłością w tle, którą serwuje nam amerykańska pisarka paranormal romance. Tym razem o swoją miłość starać będzie się mój ulubiony członek Bractwa, niejaki "Hollywood".

Rankohr jest tym wojownikiem, który słynie ze swojego bujnego i ciekawego życia prywatnego. Wszystko za sprawą klątwy, którą przed laty nałożyła na niego Pani Kronik. By nie pozwolić drzemiącej w nim bestii się obudzić, Rankohr musi się rozładowywać, a najprostszym na to sposobem jest seks. Pewnego dnia w drzwiach Bractwa staje Mary, człowiek, kompletnie samotna na tej wyspie wampirów. Jakie w skutkach może być spotkanie tych dwojga? Czy związek seksownego wampira i kobiety, która nie uważa siebie za atrakcyjną i...

młoda_pisarka | 2013-12-26
Przeczytana: 04 grudnia 2012

Książkę szybko się czyta - plus.
Można się pośmiać - plus.
Nie jest to opowiastka o kolejnej szalenie zakochanej nastolatce w wapirze, który chce ją zabić - plus.
Akcja szybko się toczy - plus.
Intryguje na tyle, by sięgnąć po kolejną część - plus.
Wampiry zostały przedstawione tak, jak powinny: często niebezpieczne - plus.
Fajny jest też pomysł, jeśli chodzi o samo Bractwo Czarnego Sztyletu - wampirzą policję i agentów specjalnych. A jednak, ja ciągle mam pewien niedosyt, tak jak po pierwszej części.

Iza | 2015-08-06

Uwielbiam książki o wampirach - bez wyjątku. Ale na serię Bractwo Czarnego Sztyletu nie byłam w żaden sposób przygotowana. Nie mam słów...po prostu kocham ich wszystkich ( Braci oczywiście ;)) I chociaż skończyłam dopiero drugą część autorstwa pani J.R.Ward, boję się, co będzie gdy dobrnę do ostatniej. Na ten cios muszę się bowiem odpowiednio przygotować. Według mnie - majstersztyk. Polecam z całego serca.

Marianna | 2016-05-07
Przeczytana: styczeń 2015

Ofiara krwi - to trzymająca w napięciu powieść grozy z fascynującym wątkiem miłosnym w tle. Jest to opowieść o bezlitosnej walce tajnego bractwa wampirów z ich odwiecznymi prześladowcami, rozgrywającej się w realiach współczesnej Ameryki. Bractwu Czarnego Sztyletu udaje się wygrać bitwę z Korporacją Reduktorów, ale wojna toczy się dalej. Ghrom wraz z garstką towarzyszy musi zadbać o bezpieczeństwo swego ludu. Przeciwnicy są coraz okrutniejsi, a na dodatek Bractwo może stracić swojego najdzielniejszego wojownika. Rankohr, piękny i niezwyciężony wampir, zakochał się bez pamięci w Mary, która nie dość, że jest człowiekiem, to w dodatku jest śmiertelnie chora. Tym samym złamał obowiązujące w świecie wampirów zasady, czym naraził się na gniew Pani Kronik. Niechcący sprowadza na Bractwo wielkie niebezpieczeństwo: przeciwnicy planują śmiertelny atak, a tymczasem Pani Kronik chce, by złamanie jej przykazań zostało surowo ukarane. By uratować siebie i swoją ukochaną, Rankohr musi...

Jaka to musi być książka, która potrafi straszliwego lenia wybudzić o 5.00 rano, tylko po to by ją czytać? No to musi być książka niezwykle wciągająca, ciekawa... i ta właśnie taka jest. Rankohr, wreszcie coś więcej o tym naszym Hollywoodzie, zakochuje się w śmiertelniczce, która jest chora na białaczkę. Dla niej gotów jest zrobić wszystko, znosi ryth, przestaje chodzić do One Way po wiadomo co, przez co wszyscy są w szoku, bo... bardzo się zmienił, na dodatek bestia łagodnieje przy Mary. I na koniec ta ofiara, jak on zgodził się jej unikać, by ta była zdrowa... aż mi się płakać chciało, ale całe szczęście wszystko skończyło się dobrze. Teraz ciekawe co będzie ze Zbihrem, ponieważ przez tą Bellę. Wyczuwam kolejną mega część :33

asia20100 | 2013-12-08
Przeczytana: 08 grudnia 2013

Kolejny tom serii o Bractwie, którym jestem zachwycona. Ta część pokazuje siłę miłości, poświęcenie i oddanie ukochanemu… Rozwijające się uczucie pomiędzy Mary i Rankohrem jest bardzo silne, ale ciągle trafia na przeszkody. Jednak kochankowie nie poddają się i zawzięcie walczą o swoje szczęście, są w stanie poświęcić dla siebie wszystko, nawet swoje życie. Książka bardzo wzruszająca, poruszająca kwestie ciężkiej choroby, utraty najbliższych, zmaganiu się z przeciwnościami losu. Dodatkowo nie skupia się na ukazaniu tylko jednej pary, pokazuje trudne życie i wybory innych członków bractwa. Kika wątków zostało niewyjaśnionych więc z przyjemnością rozpocznę czytanie części 3 :)

Cornelie | 2012-05-31

Pamiętacie Bractwo Czarnego Sztyletu? Ja raczej nie będę w stanie ich zapomnieć. Po „Mrocznym kochanku” przyszedł czas na drugi tom fascynującej sagi, która wyszła spod pióra pani Ward. Mówię oczywiście o „Ofierze krwi”.

Bohaterem tej części jest Rankhor, jeden z braci. Przydomek „Hollywood” nie wziął się z nikąd. Wampir oszałamia bowiem wyglądem i każda kobieta chciałaby go mieć. Jego życie nie jest jednak idealne. Naraził się kiedyś Pani Kronik, która nałożyła na niego przerażającą klątwe. Otóż Rankhor nosi w sobie bestię budzącą się do życia w momencie, gdy wampir nie potrafi stłumić w sobie energii. Jej pojawienie się niesie za sobą jedynie kłopoty, a każdy, kto pojawi się na jej drodze staje się potencjalną ofiarą. Są dwa sposoby na tłumienie jej – przemoc lub seks. Z tego też powodu Rankhor często przesiaduje w klubach, licząc na dobrą bójkę lub kolejną panienkę.

Mary Luce to ciężko chora kobieta, która stara się pomagać niedoszłym samobójcom. Otrzymuje dziwne telefony,...

Irena | 2011-09-18
Przeczytana: 17 września 2011

„- Siądź przy mnie, pani, aby mógł, pijąc, patrzyć na ciebie, czuć twój dotyk i zapach, wiedzieć, że jesteś częścią tego wszystkiego. Inaczej zrezygnuje, a to będzie dla was bardzo niebezpieczne. (…) Chyba widzisz, że to jedyny sposób, żeby się dokroił. Musisz to zrobić dla niego.”*

Nie powinni się spotkać, nie powinni się w sobie zakochać. Ją czekała śmierć, a jego jeszcze długie lata walka z potworem w nim mieszkającym. Los bywa jednak przewrotny, a przeznaczenia nie da się oszukać czy zmienić. Czasem coś musi się stać, nawet jeśli mamy coś stracić zaraz gdy to odzyskamy.

To już drugi tom z serii Bractwa Czarnego Sztyletu. Każda część mówi o innym członku Bractwa. Tym razem głównymi bohaterami są Mary i Rankor. Ona jest człowiekiem i choruje na białaczkę, prowadzi normalne życie pracuje i dodatkowo pomaga w „telefonie zaufania”, stara się nie pamiętać się o tym, że każdy dzień, miesiąc, rok może być jej ostatnim. On jak wiadomo jest wampirem, członkiem Bractwa, obciążony...

myślnik | 2013-03-28
Przeczytana: luty 2012

Najlepsza z wszystkich części! Najbardziej poruszająca i roztapiająca!

Rankhor to czuły i opiekuńczy wojownik. Żadnemu z jego braci nie brakuje tych cech,ale Rankhor jest wyjątkowy. Spotkanie z Mary było niespodziewane i świeże jak jej zapach. Spotkanie z nią skomplikowało i tak już ciężkie życie tego wojownika. Nie tylko on podziwia Mary. Bestia,w którą się zmienia,łypie z jego pleców za dziewczyną.

Który zakochany facet,chciałby aby jego kobieta dostała się w łapska potwora?!

Jedyna rada,trzymać się na dystans. Ale nawet to,a może przede wszystkim to nie wychodzi mu najlepiej. Zwłaszcza,że za każdym razem Mary odbiera to jako odrzucenie. Co jej wcale nie dziwi!Jest przecież pospolita,zwyczajna a do tego ma wznowę raka i najprościej mówiąc umiera.

Los jednak kpi sobie z tak banalnych powodów na-nie.

Głos i dotyk Mary,przyciągają nieobliczalnego wojownika,jak magnez. Ukojenie jakie zaznaje,to nieodparta pokusa i rzadki stan.

Nic co jest ważne,nie przychodzi...

theperkss | 2011-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2011

z samego początku jak pani z biblioteki wcisnęła mi tą książkę do ręki to nawet nie było mowy że będzie mi się chciało przeczytać.Wzięłam się w garść i pochłaniałam tą książkę (dosłownie). Jest bardzo ciekawa, wile się w niej dzieje i dla czytelników którzy lubią wątki od 18 lat też się coś znajdzie. Opowiada o wzlotach i minimalnych upadkach bohaterów, czyli Rankohra i Mary.Pomimo, że dziewczyna jest chora na białaczkę ich miłość jest najważniejsza i tylko to się liczy. Miło mi się czytało i było warto !! :)