Kiedy nadciąga ciemność

Okładka książki Kiedy nadciąga ciemność Alexandra Ivy
Okładka książki Kiedy nadciąga ciemność
Alexandra Ivy Wydawnictwo: Amber Cykl: Strażnicy Wieczności (tom 1) fantasy, science fiction
Strażnicy Wieczności (tom 1)
When darkness comes
Amber
2010-09-21
2010-09-21
Agnieszka Kowalska
wampir miłość

Oceniam na 4, bo cała historia i świat, w którym rozgrywa się akcja moim zdaniem są świetne, ale główny bohater... no dla mnie dramat, ciągłe zwracanie się do bohaterki "kochanie" już od samego początku, bezczelny i arogancki, jednak nie w dobrym znaczeniu tych słów, poza tym rzucają się na siebie po 5 sekundach od rozpoczęcia książki, no jednak mi to nie pasuje, nie udało mi się przez to dobrnąć nawet do połowy, a szkoda, bo humorystycznie książka przypominała mi Kerrelyn Sparks i liczyłam na więcej.

RECENZJA ZAWIERA SPOILERY!
Dlaczego ta książka ma tak wysoką ocenę? Pomysł sam w sobie jest całkiem fajny ale poza tym nie widzę zbyt dużo plusów.
- Język książki jest bardzo prosty - co sprawia że lekko się to czyta ale nie jest to literatura nawet średnich lotów.
- Bohaterowie - Abby i Dante. Ja mam tylko pytanie: dlaczego? Ich relacja rozwija się od 0 do 100 na kilku stronach. na 40 już się namiętnie całują a przed połową książki zaliczają gorącą randkę w jaskini. Może mam inne wyobrażenia o relacjach ale ciężko w to uwierzyć. Postqać Abby i jej historia ma tyle do zaoferowania a cały potencjał został zmarnowany (np historia rodziny gdzie obecny był alkohol).
- Wiek czytających: dla kogo to jest? Język sprawia wrażenie książki dla nastolatek ale sceny erotczne są zdecydowanie 18+.

Daję dwie gwiazdki bo książka zadziałała jak odmóżdżacz, na więcej moim zdaniem niestety nie zasługuje. Szkoda.

RECENZJA ZAWIERA SPOILERY!

Na półkach: , , , , , ,

"Przeznaczenie nie ma nic wspólnego z tym, kim jesteś i skąd pochodzisz - powiedział z żarem. - Przeznaczenie zależy od serca i duszy. Ty po prostu musiałaś być kimś niezwykłym, Abby Barlow."

To moje pierwsze spotkanie z autorką i bardzo udane. Może akurat potrzebowałam takiej historii, fantasy z nutką ironicznego humoru, ale naprawdę losy wampirzego obrońcy i zadziornie pyskatej Abby, bardzo mi się podobały. Dante był dokładnie takim bohaterem, jakich uwielbiam 😍. Twardy, bezlitosny i od pierwszego spojrzenia pochłonięty pragnieniem zdobycia tej jednej. Postać kobieca natomiast, mimo wszystkiego, co ją spotkało, nie była zalękniona i rozhisteryzowana, a dzielnie walczyła ze złem i stawiała mu opór.
Po tak udanym początku, z wielką przyjemnością sięgnę po kolejne części serii.

I przez swoje dobre serce Abby została kolejnym Kielichem a wampir Dante, na którym ciążyła klątwa wiedźm, został jej obrońcą. Związani na wieczność aby chronić świat przed ciemnością....

Lekkie, czasem ociekające seksem czytadełko dla odmóżdżenia.

Lekkie, czasem ociekające seksem czytadełko dla odmóżdżenia.

Bardzo fajna

Bardzo fajna

Alexandra Ivy
"Kiedy nadciąga ciemność"

Po przeczytaniu powieści mam dwa odmienne odczucia. Z jednej strony książka spodobała mi się tak, że nie mogłam się od niej oderwać, lecz z drugiej strony brakowało mi takich rozbudowań w rozdziałach.

Od pierwszych stron akcja ruszyła z kopytem, według mnie zdecydowanie za szybko. Można było trochę dłużej ją przeciągnąć. Nie była oczywiście zła, fajny pomysł ale zdecydowanie za krótko. Czuło się niedosyt. Cała historia powieści jest bardzo ciekawa i intrygująca. W bardzo interesujący sposób autorka przedstawiła swój pomysł na napisanie książki. Mroczne elementy, intrygujące wydarzenia, a nawet przeplatany romans w rozdziałach dodaje charakteru powieści. Dzięki czemu czytelnik będzie zahipnotyzowany dalszym ciągiem zdarzeń.

Bohaterowie również odznaczają się ciekawym przedstawieniem. Aczkolwiek według mnie za mało było nadanych i przedstawionych im cech. W niektórych momentach byli zanadto fajni bez żadnych wad. Wszystko to co robili szło im tak bardzo łatwo i szybko, że można było ulec drobnej irytacji.

Czy polecam?
Polecam, ponieważ pomimo drobnych niedociągnięć i tak czytelnik będzie zahipnotyzowany powieścią, chociażby żeby w końcu dowiedzieć się jak zakończą się losy bohaterów. Wciąga tak mocno, że nie sposób nie skończyć jej w jeden dzień.

Alexandra Ivy
"Kiedy nadciąga ciemność"

Od dawna wiadomo, że wszelkie fantasy pociąga mnie najmocniej! Drugimi ulubionymi książkami są romanse. Także połączenie tych dwóch musiało gwarantować świetną zabawę.

Jest tu wszystko co lubie. Tajemnica, sporo akcji, ''fantastyczne/mityczne'' postacie, dreszczyk emocji i ...sporo miłości i humoru. Humor jest przedni. Poczucie humoru autorki nie jest cieżkie i obleśne. Można nieźle się usmiać. Ja w pewnym momencie to prawie płąkałam ze śmiechu, a mnie mimo wszystko ciężko rozśmieszyć także brawo dla autorki. No i jest wątek miłosny. Można powiedzieć - erotyczny. Sporo scen intymnych , gorących , które dodają smaczku powieści ale w żadnym wypadku nie są obleśne , obskurne i wulgarne.

Ksążkę czyta się mega szybko. Wciąga od pierwszej chwili. Abby okazuje się sympatyczną upartą kobieta, która mimo wszystkich dziwacznych sytuacji, które ją spotykają wciąz wydaje się mocno stąpającą po ziemi osobą a Dante...Dante umie uwieść czytelnika, choćby swoją troską o główną bohaterke. Niezwykle elekstryzująca powieść trzymająca w napięciu aż do końca i po przeczytaniu ostatniej strony.... nie ma się dość i od razu przychodzi ochota na złapanie za tom drugi z serii. :)

Ja jestem już po lekturze trzech części i przede mną czwarta (ostatnia którą posiadam). Na język polski przetłumaczono bodajże 7 tomów choć w języku angielskim jest ich wiecej. Szkoda, że nie wszystkie przetłumaczono bo twórczości Alekxandry Ivy nie ma się dość.

Już dawno tak nie spodobała mi się jakaś seria. Ma swój charakter, klimat i tempo.

Witajcie Robaczki :)

No cóż, książka Alexandry Ivy pod tytułem ,,Kiedy nadciąga ciemność” znalazła, się w mojej biblioteczce dawno temu jako coś, co chciałam, przeczytać. Niestety Bardzo się rozczarowałam, kiepska książka mam, wrażenie, że autorka duże rzeczy w fabule nie dopracowała.
Książki strasznie mi się kojarzą, z powieściami Lary Adrian jednak Lara stworzyła świat, który bardziej do mnie przemawia, wszystko ma, jakiś sens a tu kompletnie tego nie czuje.
Postacie są nijakie, Nawet Dante silny przystojny wampir, który powinien emanować, mocą nie zrobił, na mnie żadnego wrażenia.
Owszem pomysł na fabułę całkiem niezły, jednak zostanę przy Larze Adrian i Christine Feehan.
Jeśli chcecie się sami przekonać, zapraszam do czytania.
To tylko moja opinia i każdy ma prawo do swojego zdania.
Ja jednak wiem, że po książki Alexandry Ivy raczej już nie sięgnę. Chociaż nie skreślam jej ze swojej listy książek. Może kiedyś zmienię zdanie ;)

Buziaczki Słoneczka :*

Witajcie Robaczki :)

No nawet - z tych lekkich, romans od razu, nikt się nie musi starać za bardzo, a facet... to już trzeci wampir, który ma na imię Dante, ale długie czarne włosy ma? Ma - to 100 punktów ma :D

Długo czekała w poczekalni . Gdy sięgnęłam okazała się wciągającym wyborem. Wampiry na plus. Inne istoty na plus. Akcja jest i chce się jeszcze. Polecam.

• Wampiry