W grobie

Tłumaczenie: Anna Reszka
Cykl: Nocna Łowczyni (tom 3)
Wydawnictwo: Mag
At Grave's End
Rose

Niektóre rzeczy nie pozostają w grobie. To powinien być najlepszy czas w życiu półwampirzycy Cat Crawfield. Ze swoim nieumarłym kochankiem Bonesem u boku z powodzeniem chroni śmiertelników przed złymi nieumarłymi. Jednakże, chociaż Cat używa kolejnych przebrań, żeby zachować swoją prawdziwą tożsamość w tajemnicy przed zuchwałymi krwiopijcami, zostaje w końcu zdemaskowana, a to naraża ją na...

Niektóre rzeczy nie pozostają w grobie.

To powinien być najlepszy czas w życiu półwampirzycy Cat Crawfield. Ze swoim nieumarłym kochankiem Bonesem u boku z powodzeniem chroni śmiertelników przed złymi nieumarłymi. Jednakże, chociaż Cat używa kolejnych przebrań, żeby zachować swoją prawdziwą tożsamość w tajemnicy przed zuchwałymi krwiopijcami, zostaje w końcu zdemaskowana, a to naraża ją na straszliwe niebezpieczeństwo.

Jakby tego było mało, dawna znajoma Bonesa z determinacją usiłuje pogrzebać go raz na zawsze. Schwytana w sieć mściwej wampirzycy, ale zdecydowana pomóc Bonesowi, który stara się nie dopuścić do użycia śmiertelnie groźnej magii, Cat pozna prawdziwe znaczenie określenia „zła krew”. I nie pomogą jej sztuczki, których się nauczyła jako agentka specjalna. Będzie musiała zdać się na swoje wrodzone instynkty, żeby uratować siebie i Bonesa od losu gorszego niż śmierć.

źródło opisu: http://www.mag.com.pl

źródło okładki: http://www.mag.com.pl

katala | 2019-04-09
Przeczytana: 17 stycznia 2014

Ponownie początek rewelacyjny. Wciągający od pierwszej linijki. Tym razem trwa poszukiwanie wampirów w miejscu odpoczynku i zabaw rodziców i dzieci. Adrenalina od razu daje o sobie znać.
A potem pojmanie Cat i tortury. Odcięcie skory z tatuażem. Oczywiście, że pomyślałam o Błaźnie Hobb, a to nie jest najmilsze wspomnienie. Nie lubię takiego bestialstwa w książkach, nie wiem na ile uzasadnione jest wprowadzenie go tutaj, ale zwykle kiedy czytam coś takiego, od razu mam ochotę odłożyć książkę.
Kolejne nieporozumienia Cat i Bonesa. Chyba jednak bardziej wolę gdy bohaterowie współpracują, niż gdy przeplatają tę współpracę z obrazą. Docinki, przedrzeźniania, nawet kłótnie dla mnie są zdecydowanie przyjemniejsze w odbiorze. Niestety, obawiam się, że tak będzie dalej. Będzie? Z tego co przelotnie zobaczyłam w 4 tomie będzie jeszcze gorzej. W jednym tomie rozumiem, w dwóch jestem w stanie przeżyć, ale w większej ilości zaczyna mnie denerwować.
Dodatkowa moc Bonesa? Ciekawe i chętnie...

satinification | 2019-02-18
Na półkach: Przeczytane, Romans Fantasy
Przeczytana: 16 lutego 2019

Bones i jego puszczalska przeszłość zaczynają mnie już lekko irytować. Facet zaczyna być momentami zbyt kontrolujący i stara się zamknąć główną bohaterkę w klatce. Traci na tym akcja, a jest ona znaczącym elementem w tej serii. Na szczęście Cat nie traci swojego ciętego języka i książka wciąż jest zabawna i pełna scen krwawego siekania wszystkiego, co się rusza. Trochę wstyd to przyznać, ale mnie to cieszy.

DB_Foryś | 2019-01-04

Seria "Nocna Łowczyni" opowiada o przygodach Cat i Bones'a. Historia osadzona w świecie wampirów i innych istot nadprzyrodzonych. Zdecydowanie bardzo fajna fabuła, dobrze wykreowani bohaterowie oraz ciekawe wątki poboczne. Seria zawiera kilka powieści, krótkie opowiadania oraz książki o pobocznych postaciach. Czytało mi się przyjemnie i szybko. Jedyny minus to przeciąganie akcji. Czasem miałam wrażenie, że te kilka książek można by połączyć w jedną, gdyby usunęło się połowę dziwnych sytuacji czy opisów. Ogólnie polecam. Dużym plusem są dorosłe postacie i brak akcji w stylu "dzieci ratują świat. Miłego czytania :)

Edziam | 2017-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2017

Kolejna rewelacyjna część a teksty rozwalają , czytając tą serię lepiej się śmieje niż na nie jednej komedii :D, polecam

Dorota2210 | 2017-07-13
Na półkach: Przeczytane, E-book, Wampiry, Fantasy
Przeczytana: 20 lipca 2017

Fajna

Warto było czekać, mieć niedosyt po drugim tomie, ponieważ Frost wróciła do formy i to nie byle jakiej!
Świetnie się czyta, wręcz nie można się oderwać, gdyż akcja goni akcję a nasi bohaterowie nie raz stają do walki na śmierć i życie, są też nie byle kim Cat i Bones, mieszaniec i wampir.
Autorka stanęła na wysokości zadania, W grobie jest naprawdę imponujące zarówno pod względem stoczonych walk, krwi, miłości, zazdrości, przyjaźni, wszystkiego wręcz. Emanuje swobodą a jednocześnie sprawia, że czytelnik niemal wkracza do świata Cat i razem z nią przeżywa wszystko.
Czy ja już gdzieś nie wspomniałam, że nigdy nie lubiłam narracji pierwszoosobowej?
Narracja z perspektywy Cat mnie w zupełności przekonała, że jest odwrotnie :)

książek: 1952

Książkę czyta się równie szybko jak poprzednie, jednak nie zapadła mi w pamięci równie mocno jak poprzednie części. Z chęcią przeczytam resztę serii, ale mam nadzieję, że w następnych częściach będzie już tylko lepiej :)

Melanie | 2016-10-27
Przeczytana: 27 października 2016

Trzeci tom serii Nocna Łowczyni "W grobie", to jak na razie moim zdaniem najlepsza książka z tej serii, jaką do tej pory przeczytałam. Akcja, dramatyczne momenty, opisy tak dokładnie nam obrazowane, że nie da się czasami powstrzymać wstrzymania oddechu, z kłębiących się emocji, jakie niesie ta książka.

Dobrze nam znana, Łowczyni Wampirów Cat, czy też nazywana w świecie wampirów Rudą Kostuchą, jest kobietą, w której żyłach płynie nie tylko krew człowieka, ale również wampira. Właśnie to połączenie, pozwala jej na uczynki, które dla zwykłego człowieka byłyby niemożliwe, ale nie dla Cat. Jest silną i pewną siebie kobietą, której krew czy łamanie kończyn nie jest obce.

Tym razem, widzimy z czym Cat ma do czynienia. A mianowicie, musi zmierzyć się z samą sobą, z zaufaniem do swojego dopiero co nowo upieczonego męża Bonsa, z własnym znienawidzonym ojcem, ze złem czyhającym w mroku, które nie ma zamiaru dalej pozwalać działać Cat tak jak jej się podoba i przemianie bliskiego...

Adrianna | 2016-08-23

Uwielbiam, i jeszcze do niej wrócę:)