Lassiter

Okładka książki Lassiter J.R. Ward
Okładka książki Lassiter
J.R. Ward Wydawnictwo: Gallery Books Cykl: Bractwo Czarnego Sztyletu (tom 21) fantasy, science fiction
Bractwo Czarnego Sztyletu (tom 21)
Gallery Books
2023-04-11
2023-04-11

Powieść bardzo przeze mnie wyczekiwana ze względu na głównego bohatera, Lassitera, tajemniczego anioła.
Lektura wywołała dość ambiwalentne uczucia. Oczekiwałam bardziej dynamicznej fabuły związanej z historią miłości Lassitera i Rahvyn. Z tej strony otrzymałam zdecydowanie mniej niż oczekiwałam, z drugiej strony, perypetie Pierwszej Rodziny zdecydowanie mnie przerosły - dostałam więcej niż oczekiwałam. A wolta w zakończeniu rozłożyła mnie emocjonalnie.

Aniołek i jego amory....fajna ta część, choć czytając Ravyn momentami mnie totalnie wkurzała...ale nie zdradzam szczegółów. Choć wygladalo że to chyba ostatni tom Bractwa....tak nie jest najprawdopodobniej ...I super. Dodam że łzy mi poleciały na momencie z psem Ghroma....ryczałam jak bóbr! Ward umie z premedytacją wciskać czytelników w emocjonalna przepaść...umie! Polecam!

2054

Na półkach: , , , , , , , , , ,

21 książek później nadal jestem zakochana w serii BCzSz. Lassiter był fantastyczną i kluczową książką, której nie można przegapić.
Uwielbiam Rahvyn i Lassitera od ich zamieszania i udręki po zabawne, słodkie chwile. Ich podróż była piękna, bolesna i pełna dramatów. Moje serce bolało z powodu Rahvyn, gdy dowiedziałam się więcej o jej przeszłości, ale uwielbiam siłę i zaciekłość, którą pokazała w trakcie tej historii i to, jak bardzo dorosła. Pokochałam Lassitera odkąd uratował Thora, był tak zabawną, żywą postacią. Podobało mi się widzieć jego poważniejszą stronę i wszystkie jego warstwy. Czuję, że Rahvyn i Lassiter przeszli prawdziwą transformację, a ja cieszę się, że byłam częścią tego.
Jako para Rahvyn i Lassiter dobrze do siebie pasują. Rahvyn jest zaciekła i ma w sobie wojownika i tak samo jak Lass zrobi wszystko dla tych, których kocha. A moje serce kilka razy bolało przez Lassitera. Muszę powiedzieć, że walka Lassitera ze złem pod koniec książki jest jedną z moich ulubionych scen w całej książce.
W międzyczasie bracia muszą stawić czoła Lashowi i jego Korporacji Reduktorów, który z pomocą Daviny stworzył nową, ulepszoną armię. Odkąd Lash został wychowany jako wampir, ma wewnętrzną wiedzę, której nie miał jego ojciec Omega, i to czyni go bardzo niebezpiecznym…… nie wspominając już o tym, że Davina jest jego złą dziewczyną i wspólniczką w zbrodni, która wie, jak sprowadzić śmierć, rozpacz i tragedię.
Rozdzierające serce zakończenie tej części historii było doskonałe pod wieloma względami… Podobało mi się, jak ta historia zakończyła serię dla obecnego pokolenia Bractwa. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, z czym przyjdzie się zmierzyć nowej generacji (wygląda na to, że książka Nalli jest następna.

• Romans,
  • Kindle