Nadejście chaosu

Wydawnictwo: Amber
Pray for Dawn
Dni Mroku
Dorota_1988

Odwieczni wrogowie raz jeszcze jednoczą swe moce w walce o ocalenie świata. Nieśmiertelna wojowniczka i łowca wampirów w okrutnym starciu z morderczymi wrogami ludzi i wampirów. Nadchodzi czas chaosu. Naturi wyswobodzili się ze swego odwiecznego więzienia, aby żerować na bezbronnych, nieświadomych ich istnienia mieszkańcach Ziemi. Gdy młoda dziewczyna pada ofiarą makabrycznej zbrodni, Mira i...

Gdy młoda dziewczyna pada ofiarą makabrycznej zbrodni, Mira i Danaus wiedza, że to dopiero początek. Znów muszą się zjednoczyć, by nie dopuścić do unicestwienia swych gatunków. Wyzwanie, któremu stawia czoło Danaus, jest jeszcze większe, bo musi walczyć i o własną duszę. A Mira, którą powinien ochraniać i której moc jest ostatnią nadzieją Ziemi, zmaga się z niszczącymi jej umysł duchami mrocznej przeszłości…

kaktusowaona71 | 2015-09-10
Na półkach: Fantasy / S-F, Przeczytane
Przeczytana: 10 września 2015

"Nadejście chaosu" jest czwartą częścią cyklu "Dni mroku", tym razem opowiedzianą z perspektywy Danausa. W akcję został wpleciony delikatny motyw kryminalny, co nadało treści orzeźwiającego tchnienia i odświeżyło wizerunek tej opowieści. Czytałam tą część z zaciekawieniem, choć znowu........ Nie porwała mnie ona do tego stopnia, żeby zarywać dla niej noce.
Niemniej jednak, znajdziemy tu moc przygód, których doświadczają nasi bohaterowie, a które i nas przyciągną i zainteresują. Pochwalić należy również dobry stylistycznie język narracji, który zapewnia łatwość przyswajania treści.
Ogólnie - to bardzo poprawna pozycja. Nic wybitnego, ani niezapomnianego, ale ciekawie wypełni nam popołudnie przez kilka dni.
Końcówka również zachęca ze wszech miar do sięgnięcia po kolejny tom, co też z chęcią uczynię, bo pcha mnie ciekawość :))

freeqa | 2011-06-28
Przeczytana: 27 czerwca 2011

...
Po prostu mnie zatkało. Jest to najlepsza z wszystkich, dotychczas wydanych części. Miłym zaskoczeniem okazała się narracja pierwszoosobowa, bo jest z punktu widzenia Danausa, a nie jak w poprzednich księgach - Miry. Nowy wróg, nowe postaci, nowe (a raczej wreszcie odkryte)zauroczenie. I zakończenie równie zaskakujące. Wszystko jest niby dobrze, ale ostatnie akapity całkowicie zmieniają sytuację.
Śmierć, walka, miłość, nienawiść, przyjaźń, strata. Po prostu NIESAMOWITE

nigrum | 2012-05-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadamy
Przeczytana: 2012 rok

W porównaniu do poprzednich części wydaję się mniej ciekawa. Zaczęłam ja dość niedawno , ale już sporo zdążyłam przeczytać. Danaus w końcu spojrzy przychylnym okiem na Mirę!

Alice | 2011-03-18
Przeczytana: 18 marca 2011

Polecam, jak zwykle zakończyło się następną zagadką ;)
Narratorem w książce jest Danaus.

Mel | 2012-01-27

Nie mogę się już doczekać kolejnego tomu. Co się stało z Mirą???? :(

Linethin | 2011-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2011

Tym razem Mirze, wampirzycy i Krzesicelce Ognia oraz Danausowi, łowcy wampirów, który nie dokońca jest również człowiekiem, przyszło zmierzyć się z kolejnym zagrożeniem, które naraża na niebezipieczeństwo nie tylko inne rasy, ale także ich samych.

Tym razem książka jest pisana tak, że widzimy wszystko oczami Danausa, co mi niestety nie przypadło do gustu. Zdecydowanie wolałam jak wszystko dzieje się z perpesktywy Miry, może dlatego, że bardzo lubię jej postać, podczas gdy jakoś nie miałam ochoty zagłębiać się w świat Danausa.

Ogólnie kolejna ciekawa książka, ale przez to, że pisana jest z innej perpektywy, trochę na tym straciła, przynajmniej moim zdaniem.

Beata | 2014-05-06
Przeczytana: 10 czerwca 2014

Nie zawiodła mnie. Jest świetna!

girl995 | 2012-01-28
Przeczytana: 27 stycznia 2012

Zdecydowanie najlepsza część. Miałam zamiar przeczytać ją później, ale chciałam zaspokoić ciekawość, która zżerała mnie od środka po skończeniu poprzedniej. Powiedziałam sobie, że przeczytam tylko pierwszy rozdział i wrócę do czytania w ferie. Jednak kiedy zobaczyłam, że moje marzenia się spełniły i to Danaus jest narratorem, nie mogłam się powstrzymać.
Te strzępy informacji, które autorka dawała nam w poprzednich częściach, okazały się tylko wystającą na powierzchnię częścią góry lodowej. W środku Danausa, kryje się dużo więcej niż się można spodziewać. Powoli odkrywamy coraz więcej sekretów jego długiego życia. Mogłoby się wydawać, że jest pewny słuszności misji jaką sobie wyznaczył, a okazuje się, że targają nim wątpliwości. Ma więcej wspólnego z Mirą niż sądzi.
Relacje Danausa i Miry wreszcie weszły na wyższy poziom. Zaskakujące było to jak Mira traktowała Danausa, wcześniej uciekała od jego dotyku, a teraz sama się o niego prosiła. Ta część podtrzymała mnie na duchu, już się...

I wreszcie się doczekałam. Coś zaczyna się rodzić między naszymi sprzymierzeńcami, a mi jak najbardziej to odpowiada. Szkoda tylko, że "Nadejście chaosu" tak się zakończyło. Koniec nie za bardzo przypadł mi do gustu, ale czwarta część i tak jest świetna, tak samo jak poprzednie. Teraz czekam na, prawdopodobnie, ostatni tom, a szkoda bo bardzo polubiłam tą serię. Niestety, piąta część nie została jeszcze skończona, więc zostaje mi tylko czekać.

puchacz02 | 2013-09-28
Przeczytana: 28 września 2013

Hmm... Przeczytałem tą książkę i tak się zastanawiam: Co dalej? No jak to co? - Trzeba się zabrać za 5 część! Naprawdę nie mogę się doczekać, aż po nią sięgnę. Ale po kolei.
W "Nadejściu chaosu" nasza wampirzyca schodzi na drugi plan, a jej miejsce zajmuje Danaus, który staje się naszym narratorem. Oglądanie świata oczami łowcy jest nowością, jednak sądzę, że pozostawienie Myry, jako narratorki nie byłoby gorsze. Jednakże nie zamierzam osądzać autorki - jej decyzja po prostu moim zdaniem nie wywarła większego wpływu na jakość tej książki.
Pojawiają się nowi bohaterowie, zbliża się kolejne niebezpieczeństwo, z którymi Danaus i Mira muszą sobie poradzić.
W czwartej części serii pojawiają się głębsze relacje, między łowcą, a wampirzycą ( w końcu! xd). Jednak irytowało mnie to, że bohaterowie byli tacy "niedomyślni". Nie chcę spojlerować, powiem więc, że chodzi mi o to, że ja jako czytelnik domyśliłem się "pewnych rzeczy" już po 10-15 stronie, co bohaterom zajęło 250 stron... Z drugiej...