Osobiste demony

Tłumaczenie: Ewa Spirydowicz
Cykl: Megan Chase (tom 1)
Wydawnictwo: Amber
Personal Demons
demony, potwory, Megan Chase
Leonor

Zabawny, seksowny i niebezpieczny romans pani psycholog z San Francisco z demonem. Zabiję twoje demony – obiecuje doktor Megan Chase w swojej audycji radiowej. Pacjenci jej wierzą. Demony też… i traktują to bardzo serio, chociaż pani psycholog nie ma pojęcia o ich istnieniu. Zabójczo przystojny Dante bardzo szybko otwiera jej oczy na obecność innego świata… do którego sam należy. Dlaczego? Bo...

Zabiję twoje demony – obiecuje doktor Megan Chase w swojej audycji radiowej. Pacjenci jej wierzą. Demony też… i traktują to bardzo serio, chociaż pani psycholog nie ma pojęcia o ich istnieniu. Zabójczo przystojny Dante bardzo szybko otwiera jej oczy na obecność innego świata… do którego sam należy. Dlaczego? Bo jego zadaniem jest chronić Megan – jedyną śmiertelniczkę, która może pomóc demonom w walce z potężnymi przeciwnikami. Ale czy zdoła ją ocalić – przed mitycznym potworem i swoim demonicznym urokiem?

vampireheart | 2014-08-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, E-book
Przeczytana: 12 sierpnia 2014

"Osobiste demony" autorstwa pani Kane niejednokrotnie pojawiały się w mojej biblioteczce na półce książek, które chciałam przeczytać i niejednokrotnie stamtąd znikały. Wciąż nie byłam przekonana do tej pozycji, kiedy sięgałam po nią trzy dni temu.

Terapeutka Megan Chase posiada szczególny dar- potrafi "czytać ludzi". Zagląda w ich wnętrza, dzięki czemu dowiaduje się, co ich trapi. Zaczyna prowadzić audycję radiową jako Pogromca Demonów, a dzwoniący pacjenci dostarczają jej makabrycznych wizji. Ale oprócz nich, audycją interesuje się również prasa i... demony. Prawdziwe demony. Jeden z nich- przystojny Greyson Dante, chce ją chronić. Ale czy można zaufać demonowi? Jak ktoś, kto na co dzień pomaga ludziom może nawiązać kontakt z kimś, kogo ludzkie nieszczęście bawi? Ale jednocześnie w głowie pani psycholog pojawia się inne pytanie- jak długo zdoła mu się oprzeć?

Przyznam otwarcie, że najbardziej lubię męskie charaktery w książkach, a Greyson Dante przypadł mi szczególnie do gustu....

immortal15 | 2014-09-08

"-Śpi?
Odgłos uderzenia.
-A co ty sobie myślisz? Pyta,czy śpi. A nie wygląda, jakby spała?
- No,wygląda.
- No to śpi. Najbardziej śpiąca kobieta, jaką kiedykolwiek widziałem - ciągną drugi głos.
Megan otworzyła oczy.
- Nie śpi!"

Uwielbiam tą książkę! :D

wolfie | 2013-10-17
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane
Przeczytana: 17 października 2013

Po książkę "Osobiste demony" sięgnęłam wyłącznie dlatego, że nie miałam nic lepszego do czytania.
Główna bohaterka, Megan Chase, jest terapeutką, która pomaga zwalczać ludziom prześladujące ich demony. Jej życie zmienia się, gdy Meg poznaje niezwykle tajemniczego Greysona Dante...
Książka pani Kane była przyjemna, momentami rozbawiała mnie, a co najważniejsze szybko się ją czytało. Nie była zła - może zabrakło w niej oryginalności, ale nie była też najgorsza - taka opowieść na wieczór z kubkiem herbaty i osobistymi demonami.

daria | 2014-04-25
Na półkach: 2014, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 25 kwietnia 2014

Inna serię tej autorki, którą zaczyna książka "Nieświete duchy" kocham do szaleństwa. Spotykałam się z wieloma opiniami, że seria o demonach jest o wiele gorsza, tak więc tyle lat się za nią nie zabierałam. Na jednym forum pewna użytkowniczka zachwalała "Osobiste demony" i swoją opina sprawiła, że natychmiast sięgnęłam po książkę.
Książka ta jest momentami chaotyczna i niedopracowana, nie tak szczegółowa i głęboka jak moja ukochana druga seria Pani Kane. Czytałam bez porywów serca czy zawirowań emocjonalnych. Mimo to spędziłam z nią czas bardzo chętnie, z zainteresowaniem i już sięgnęłam po kontynuację.

Edit

Po przeczytaniu drugiego tomu, który mnie w sobie rozkochał, ten również nagle inaczej wygląda w moich oczach, dlatego teraz ląduję w Ulubionych :)

Monika | 2013-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2013

"Osobiste demony" - książka ta trafiła w moje ręce zupełnie przypadkowo. Streszczenie znajdujące się na tylnej okładce zapowiadało,że będzie ciekawie. I muszę powiedzieć,że było, chodź było trochę minusów.
Czyta się ją przyjemnie,chociaż zdarzało mi się,że nie wiedziałam o co chodzi. Miałam wrażenie,że w pewnych momentach autorka pisząc jedną kwestię, nagle zmieniała ją na drugą. Nie zmienia to faktu,że książka mi się spodobała i z ciekawością biorę się za drugą część. Mam nadzieję,że się nie rozczaruje.
Ogólnie książkę oceniam jaką dobrą i polecam :).

książek: 1936
ola161 | 2010-09-25
Przeczytana: 25 września 2010

"Osobiste demony" to nie jest może literatura wysokich lotów, ale książkę czyta się łatwo, lekko i przyjemnie. Fabuła nie powala na kolana i jest dosyć przewidywalna, jednak wszystko jest zgrabnie napisane i pasuje do siebie. W tej książce jest dosyć sporo akcji, która umila lekturę. Natomiast postacie nie są jakoś specjalnie rozwinięte, ale wzbudzające sympatie.
Podsumowując książka ta pomogła mi miło spędzić wieczór:)

Patrycja | 2010-12-07
Na półkach: Przeczytane, 2010
Przeczytana: 07 grudnia 2010

Książka pozytywnie mnie zaskoczyła. Szybkie zwroty akcji i nieprzewidywalne wydarzenia sprawiły że czytało się ją bardzo szybko.
Z chęcią sięgnę po kolejne tomy.

myślnik | 2013-04-17
Przeczytana: 2012 rok

Nieświadomość posiadanych umiejętności na ścieżce,gdzie demony to najnormalniejsza rzecz pod słońcem!
Megan dojrzała kobieta z pożądanymi psychicznymi atrybutami!
Dante potężny,władczy i uwodzicielski demon!
Sytuacje zabawne i niebezpieczne są jak ścieżka usłana różami dla ukrytych pragnień!

Czyta się bardzo dobrze i oczekuje na ciąg dalszy...

"Osobiste demony", pierwszą część trylogii, o Megan Chase, kupiłam po promocji. I to nie tylko dla tego, że była atrakcyjna cena, ale również dlatego, iż spodobał mi się opis, oraz okładka. Szczerze - na opis ledwo rzuciłam okiem, nie doczytalam do końca. Po prostu potrzebowałam czegoś lekkiego i niedługiego do czytania. I, oczywiście, czego, nad czym nie musiałabym za wiele główkować, czy poznawać całkowity inny świat. Myślałam, że właśnia ta książka będzie czymś takim i, że przedstawi mi stary świat demonów i tak dalej. Jednak się myliłam i to bardzo. Pani Stacia pokazała nam całkowicie inny świat demonów i ich hierarchię. Strasznie spodobała mi się postać Dantego, zaś Megan była najlepszą z głównych bohaterek, z jaką do tej pory miałam styczność. Polubiłam ją od początku.
Co do fabuły jeszcze, to bardzo mi się podobała. Dużo zawrotów akcji, kilka zagadek i wiele niespodziewanych wydarzeń. Super.

Aramina | 2015-01-28
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 01 lutego 2015

Ta książka mnie całkowicie urzekła. Główny bohater męski, Greyson Dante, swoim uporem, stanowczością, opisywanym wyglądem, udawaniem tego złego twardziela pomimo wielu pozytywnych uczuć, jakie w sobie nosi przypominał mi żywo Damona Salvatore z "Pamiętników wampirów". Powieść pisana językiem łatwym, codziennym, wciągająca, z akcją. Jest jakaś delikatna fabuła, charakterystyczna dla fantastyki, jest uczucie, wyraźna chemia między główną parą (Megan i Greysonem), przyplątało się też troszkę erotyki, ale wplecionej subtelnie w akcję. Wrażenia "tuż po" są jak najbardziej pozytywne i polecam powieść każdemu, kto lubi historie z cyklu fantastyki paranormalnej z delikatnym wątkiem miłosnym, nie przesłaniającym fabuły, jak to bywa zbyt często w takich książkach.