Idol nastolatek

2005-10-05
2005-10-05
Edyta Jaczewska
gwiazdy tajemnice

Książka była okej, ale bez szału. Pod koniec trochę zaskoczyła. Było coś niby spodziewanego, ale i tak mialam nadzieję na inny koniec. Książka zdecydowanie napisana dla młodszych (nie dla 16-latek sama się o tym przekonałam) gdyż lektura może trochę nudzić, że ma się poczucie żeby tylko dobrnąć do końca. Polecam zdecydowanie młodszym.

W książkach pani Cabot zaczytywałam się jako młodsza nastolatka. To jedna z moich ulubionych autorek z tamtych czasów. Moje serce podbiła zwłaszcza seria "Pośredniczka" (przy ostatnim tomie przepłakałam ze 20 stron, ledwo widziałam litery - chyba żadna książka mnie aż tak nie ruszyła w całym moim czytelniczym życiu). Lubiłam też cykl "Pamiętnik księżniczki", sięgałam również po inne tytuły. "Idol nastolatek" na pewno się wśród nich znalazł. Kiedy więc zobaczyłam tę książkę kilka lat na kiermaszu za oszałamiającą złotówkę, musiałam ją wziąć. A że młodsza się nie robię (lada moment skończę 26 lat - trudno mi w to uwierzyć, bo gdzieś w głębi duszy czuje się wciąż jakbym miała 16),to postanowiłam, że to z nią zakończę rok 2019. Tym samym udało mi się przeczytać w nim 100 książek :)

Pani Cabot ma naprawdę przyjemne pióro, a jej książki są na swój sposób urocze. Nie cierpiałam podczas lektury, czego zawsze się trochę obawiam przy takich powrotach (i patrząc na oceny danego tytułu). Od początku miałam nadzieję, że Jenny będzie że Scottem. Oczywiście nie zdradzę Wam, czy tak się stało :) Na pewno nie jest to coś, co koniecznie trzeba przeczytać, ale też nie będę jej nikomu odradzać. Wiadomo, grupa docelowa to raczej 12-15 lat.

Ekranowy idol w szkole, oj może się dziać. Dziewczyna miła dla wszystkich pomaga jak się da, ale nie zawsze się udaje. Aktor zbiera doświadczenie do roli. A szkoła się zmienia... Życie nastolatków nie jest łatwe.

Meg Cabot to jedna z moich ulubionych pisarek kiedy byłam dzieckiem. Niezbyt ambitna, ale za to lekka i z dobrym morałem. Bardzo dobrze się czytało.

Jedna z gorszych książek Cabot. Niby jest charakterystyczny styl, ale sama historia nie budzi zbytnio ciekawości. Bohaterzy typowi dla autorki, średnio coś nowego. Szkoda.

Czytałam tą książkę kiedy miałam szesnaście lat. Wtedy, pamiętam byłam nią zachwycona. Polecam każdej młodej dziewczynie.

Lekka i przyjemna lektura dla nastolatki.

Lekka i przyjemna lektura dla nastolatki.

Całkiem spoko ;)

Całkiem spoko ;)

Bardzo dobra pozycja dla nastoletnich czytelniczek. Przyjemnie się czyta, jest wciągająca. Oczywiście, nie jest to dzieło wybitne, ale bardzo dobra lektura dla relaksu.

Łatwo się czyta, kolejna z serii "lekkie leniwe popołudnie". Mogę śmiało polecić jako zabijacz czasu ; ))

• Młodzieżowe
  • Dzieciństwo
  • Meg Cabot
  • 2010

Dodaj cytat z książki Idol nastolatek