Idol nastolatek

Tłumaczenie: Edyta Jaczewska
Wydawnictwo: Amber
Teen Idol
gwiazdy, tajemnice

Kiedy dyrektor prosi Jenny, żeby zaopiekowała się nowym uczniem, nic jeszcze nie zapowiada katastrofy. Ale to przecież... Luke Striker, największy nastoletni gwiazdor Hollywood! Jako Lucas Smith przygotowuje się w liceum w Clayton do nowej roli. I nikt nie może się o tym dowiedzieć. Czy Jenny potrafi dochować tajemnicy? I nie stracić głowy dla najwspanialszego chłopaka na świecie?

Słaba ta powieść, początek fajny, ale reszta tragiczna.

Mara K | 2015-08-16
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane

Spodziewałam się więcej, ale nie było tak źle.

zakreconaxxd | 2014-09-06
Na półkach: Przeczytane, Wypożyczone

Coś lekkiego.

dzosefinn | 2012-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2012

Jest to typowa książka dla nastolatków. Zresztą pani Cabot słynie przede wszystkim z tego typu powieści. Idol nastolatek był dla mnie miłą i relaksującą odskocznią od książki, którą czytałam w tym samym czasie w wersji papierowej.
Wydaje mi się, że przesłanie widać w tej książce bardzo wyraźnie. A mianowicie: trzeba starać się zmieniać świat, a nie przyglądać się mu biernie. Dla mnie może być, choć czytałam lepsze jej książki.

anymore | 2014-01-31
Przeczytana: 04 lipca 2012

Dokładnie nie pamiętam akcji, ponieważ dawno czytałam tą książkę, ale wszystkie książki Meg Cabot bardzo przypadły mi do gustu :)

Justilla | 2013-01-19
Na półkach: Przeczytane, Zagraniczna, 2013
Przeczytana: 17 stycznia 2013

"Ale najwyraźniej od urodzenia jestem skazana na role powiernicy całego świata. [..] Kiedyś myślałam, ż e mam w środku jakiś dziwaczny magnes, bo gdziekolwiek się ruszyłam, jacyś obcy ludzie podchodzili do mnie, żeby opowiadac z detalami, na przykład o swojej kolekcji młotków albo o chorej fretce."

"Idol nastolatek" to nic innego jak kolejna lekka młodzieżówka. Jej bohaterką jest Jenny, dziewczyna grzeczna, ze sporą dozą empatii, która pomaga wszystkim wokół. Jednak jej rola ogranicza się do pocieszania i grzecznego przytakiwania "Tak, zrobię to", "Przepraszam, postaram się..."... Gdy więc dyrektor, w zaufaniu, prosi o zaopiekowanie się "nowym uczniem", a więc aktorem, który chce przygotować się do roli, także zgadza się na to. Jednak czy naprawdę nikt się nie domyśli, że Lucas Smith to w istocie Luke Striker?

Chyba każdy słyszał o Meg Cabot, a ten kto słyszał, wie jak ona pisze. Czyli pozycje lekkie, na jeden wieczór czy dwa, zabawne i odprężające. Nie inaczej jest w tym...

dziewczynazusterką | 2014-02-25
Przeczytana: 24 lutego 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Więc tak.
Muszę powiedzieć, że spodziewałam się czegoś lepszego po pani Cabot. Sięgnęłam po tę książkę czytając uprzednio pozytywne opinie na internecie oraz opis z tyłu książki. Nie powiem, zaciekawiła mnie. Tak jak początek książki uważałam za genialny, tak gdzieś w 2/3 straciłam całe zainteresowanie po części pewnie przez ciągnące się w nieskończoność myśli głównej bohaterki. Nie zwlekając około 153 strony znudzona i zawiedziona "przewinęłam Idola Nastolatek" chcąc zobaczyć jak się to wszystko zakończy.
Końcówka naprawdę mnie zawiodła. Oczekiwałam (chociaż oczywiście przewidywałam, że skończy się inaczej), że Luke i Jenny będą razem, a tu co? Wielkie NIC.
Dodam jeszcze, że książka strasznie przewidywalna i całkowicie fikcyjna.
Hmm... To teraz może coś o głównych bohaterach:
Jenny-bardzo przesłodzona, w sumie ją polubiłam, gdyby nie ten Scott/... UGH.
Luke-nie mam pojęcia z jakiej paki pani Cabot go w ogóle wytrzasnęła. Jakby faktycznie sławni małolaci byli tak inteligentni,...

Maromira | 2015-03-06
Przeczytana: 19 lutego 2015

Oj, pani Cabot napisała powieść na jedno kopyto. A szkoda. "Idol nastolatek" mógł być lepszy. Wystarczyło lepiej rozwinąć wątki, dodać jeszcze z połowę stron obecnej objętości książki. Bez nich sprawia wrażenie niepełnej, słabego fanfiction pisanego przez nastolatkę. Niestety. Zakończenie nieprawdopodobne, a tytułowy idol pojawia się przez jakieś kilka rozdziałów, by później odpłynąć w nieznane, aby ukazać się ponownie na sam koniec.
Nie spodziewałam się aż tak słabej książki. Meg Cabot po raz pierwszy mi podpadła i to znacząco.

Kasia1101998 | 2016-02-18

Dzięki tej książce na pewno nie będę przyjaciółką całego świata :P Książka naprawdę fajna i przyjemna. Typowa dla nastolatek, ale jako miła odskocznia-polecam :)

red_diva | 2015-10-08
Na półkach: Romans, E-book, Przeczytane
Przeczytana: 2013 rok

Typowa książka dla nastolatek. Przyjemna i lekka, miła się ją czytało, mimo, że już dawno nastolatką nie jestem :)