Angus, stringi i przytulanki

Cykl: Zwierzenia Georgii Nicolson (tom 1)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Angus, Thongs and Full - Frontal Snogging
832372041X
Nyx

Fantastyczny pamiętnik, który oddaje nastroje nastolatek. Zabawna wersja "Dziennika Bridget Jones" dla młodszych czytelniczek.

źródło opisu: Egmont Polska, 2004

źródło okładki: Egmont Polska, 2004

„Co to znaczy, kiedy chłopak kładzie ci dłoń na piersi? Czy jest strasznie napalony? Czy po prostu zmęczyła mu się ręka?”

ODSYSACZ MÓZGU NA NUDNE DNI I KACE KSIĄŻKOWE!

Nie mogę uwierzyć, że autorka przedstawiła tą głupią i przy okazji jakże zabawną gąskę jako moją rówieśniczkę!

Georgia Nicolson prowadzi pamiętnik, opisując w nim co ważniejsze szczegóły ze swego życia. Regulacja brwi nie zawsze jest udana, farbowanie włosów nie zawsze dochodzi do skutku (dorośli!), życie szkolne nie zawsze jest nudne, a pierwsza miłość i całuśne wydarzenia nie są jak z bajki. Ale jedno jest pewne: trzeba iść przez życie z uśmiechem, pieprzyć innych, kiedy nie da się inaczej, mieć blisko przy sobie przyjaciół, a miłość... coś się wymyśli!

Ta książka jest totalnie genialna, a film również niczemu sobie... szczególnie niektórzy aktorzy! W każdym razie przez całą książkę nie mogłam powstrzymać wybuchów śmiechu! Zachwyca humorem, typowymi problemami nastolatek, całusami i pierwszymi miłościami oraz...

Pati | 2014-05-09

Wspaniała książka, jedna z moich ulubionych, od razu podbiła moje serce. Od pierwszych stron tryska niesamowitą energią i humorem. Uśmiech dosłownie nie schodził mi z twarzy. Na pewno sięgnę po następne części. Rewelacyjna :)

nigrum | 2012-05-09

Nigdy w swoim życiu nie czytałam niczego tak zabawnego jak właśnie pamiętniki Georgi:) A wszystko oczywiście się zaczęło od... chłopaka.Georgia i jej przyjaciółki wyznaczyły sobie misje poderwania Robbiego, boskiego Boga Sexu;)Czy to nie słodkie, że przy tym zdążyły ogolić sobie brwi, zaliczyć pierwsze całuśne spotkania i stworzyć Skale całowania? A w tle oczywiście poruszał się bezszelestnie(czyli całkiem głośno:)) Nieustraszony i prawdopodobnie chory psychicznie kot, Angus.

Speechless | 2011-02-05
Przeczytana: 04 lutego 2011

W sumie to książka jest o niczym, ale jest tak śmieszna, że po prostu ją kocham :D

Książka zalicza się do grona pozycji łatwych w odbiorze przez czytelników. Śmieszy – pomysły Georgii i jej znajomych nie raz to udowodniły. Jednakże czasem znajduje się w pozycji cienkiej linii granic dobrego smaku. Zastanawia mnie fakt, czy naprawdę wszystkie dziewczyny w wieku bohaterki: golą brwi brzytwą (nie używają pinsetki?!), przeklinają w innym języku (przecież to też przekleństwo!),udają, że całują się ze zdjęciami gwiazd (jak Georgia ze zdjęciem Claudii Schiffer), chcą zostać zakonnicami (bo zastanawiają się, czy chłopak stwierdził, że są żałosna?), wymyślają sposób oceniania całowania ?! Myślę, że książka nadaje się do polecenia, szczególnie, jeśli chcecie pośmiać się z wesołych sytuacji bohaterki, tudzież z żenujących czasami części powieści. Na zakończenie dodam, że książkę przeczytałam z uśmiechem na twarzy.

lucy | 2012-05-23

Szczerze powiem nigdy się tak nie uśmiałam przy książce.To jest niezwykła książka która tak wciąga że chcesz więcej i więcej...Główna bohaterka to nastolatka która ma kompleksy i problemy z chłopakami.Ma również postrzeloną rodzinkę i kota Angusa...Przez cała serie humor jest powalający.Polecam ją każdemu kto lubi takie książki jak ta.Nie znudzisz się nią na pewno.

drogabezasfaltu | 2015-02-28

Zwierzenia Georgii Nicolson to moja najukochańsza seria książek z dzieciństwa. Zawsze bardzo miło ją wspominałam. Ostatnio stwierdziłam, że może warto odświeżyć pamięć i przeczytać ją ponownie, póki wciąż nie czuję się jeszcze w pełni dorosła. Książka jest przezabawna, czytanie jej sprawiło mi chyba jeszcze większą przyjemność niż kilka lat temu. Wydaje mi się, że nawet jakbym sięgnęła po nią w wieku 40 czy 80 lat to bawiłaby mnie tak samo. Pozycja świetna na zabicie nudy, odstresowanie, sprawia, że uśmiech nie schodzi z twarzy nawet na chwilę. Polecam wszystkim, bez względu na wiek.

deChavannes | 2010-08-14

Książka, która odsysa z mózgu wszystkie racjonalne i produktywne myśli. Ogłupiacz, odmóżdżacz, mogłabym wymienić jeszcze kilka synonimów, lub też sama je wymyślić. Książka na wieczory, kiedy głowa styrana jest zmęczeniem, a ma się ochotę przeczytać coś durnego. I nie dziwi nawet cichy rechot wydobywający się z gardła w połowie czytania. Rechot jest tu całkiem na miejscu. Tak jak błyszczyki, lakiery, egzystencjalne problemy pt. mam pryszcza na czole, a mama nie puściła mnie do kina. Ot, czytadło. Na odstresowanie.

Ervisha | 2010-10-19

Książka okropna. Czytałam ją na siłę a kiedy skończyłam byłam w siódmym niebie, że te tortury się skończyły. W treści nie odnalazłam żadnych zabawnych czy ciekawych fragmentów. Z ciekawości obejrzałam film chcą wiedzieć czy będzie on też tak denny i ku mojemu zaskoczeniu okazał się o wiele lepszy. Zdecydowanie polecam film. Książkę możecie sobie odpuścić.