Darmowe dodatki Edytuj książkę
Girls in Love

Zabawna, wzruszająca opowieść o perypetiach uczuciowych trzynastoletniej Ellie i jej dwóch przyjaciółek, Magdy i Nadine. Jest to pierwszy tom trzyczęściowego cyklu dla nastolatek wielokrotnie nagradzanej angielskiej autorki.

Ilustrował Nick Sharratt.

źródło opisu: opis dytrybutora

źródło okładki: Media Rodzina, 2002

"Magda ma na sobie nowiuteńką czerwoną kieckę, a jej usta, pomalowane nową błyszczącą szminką, wyglądają po prostu niesamowicie, jak łuk Amora".

"Upudrowała twarz na biało, a oczy obwiodła czarną kredką. Ciemnofioletowa szminka na jej ustach wydaje się czarna, tak samo lakier na paznokciach. W czarnej spódniczce, czarnej ażurowej bluzce i butach ze spiczastymi czubkami Nadine robi niesamowite wrażenie".

Czyżby Jacqueline Wilson przerzuciła się na trochę starsze dziewczyny? Nie, to tylko trzynastolatki wybierają się na zabawę urodzinową do swojej koleżanki. Ale nie martwcie się, w klubie na imprezie też były. I pewnie też podobnie odstawione, przecież seksowne rozcięcia spódnicy są w ubiorze trzynastolatek elementem obowiązkowym!

I co ja mam powiedzieć? Że w wieku trzynastu lat bardziej interesowały mnie ogniska z gitarą i marsze na azymut niż chodzenie po klubach? Zupełnie nie ogarniam tej dzisiejszej młodzieży :P Ani książek, które są dla nich dedykowane.

Nie wiem co...

Przeczytałam ją 2 razy, ponieważ strasznie przypadła mi do gustu. Idealnie odzwierciedla to, co dzieje się w głowie dziewczyny w wieku 14-15 lat. Moim zdaniem jedna z najlepszych książek, jakie poznałam będąc w gimnazjum :)

Mystery | 2017-01-12
Przeczytana: 2005 rok

Jak dla mnie super.

Młodzież może się zabierać do czytania! ;)

Natalia | 2012-12-26

Kolejna książka, którą czytałam w podstawówce i która mi się bardzo podobała.

Luna | 2014-04-22

Od kilku lat jestem ogromną fanką twórczości Jacqueline Wilson, a seria "Dziewczyny" była jedną z najlepszych jaką kiedykolwiek czytałam! Książka "Dziewczyny się zakochują" była pewnym przełomem co do mojego podejścia do książek J.W. Dotychczas myślałam, że autorka pisze o poważnych problemach, jednak jej bohaterki nie żyją w dość współczesnym świecie. Ich kłopoty często wiązały się z rodziną i przyjaciółmi. Sądziłam, że autorka odbiega od problemów z używkami, chłopakami, imprezami itp. Do czasu kiedy przeczytałam "Dziewczyny się zakochują".
Ta książka bardzo mnie poruszyła i myślę, że każda nastolatka w wieku 12-14 lat powinna ją przeczytać. Sama czytałam ją niedawno, a mam 13 lat.
Ta część porusza wiele tematów, jednak motywem przewodnim jest tu zauroczenie. Powieść pokazuje, jak łatwo nastolatka może dać się zmanipulować i jak jest ufna w tym wieku. Myślę, że zamiast ostrzegać na lekcjach WDŻ przed starszymi chłopakami, przed tym, że nie każdemu znajomemu można zaufać,...

Asia | 2014-12-10

Bardzo przyjemna seria dla nastolatek :) czytałam wielokrotnie, oglądałam też wieki temu serial, jednak nawet w połowie nie urzekł mnie tak jak książki. P O L E C A M!

Pani_Kultura | 2011-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2011

Fajna, śmieszna książka ukazująca jak nastolatki mogą oślepnąć z miłości. Zabrałam się za nią, bo kiedyś uwielbiałam serial na podstawie tych książek. I nie zawiodłam się. Może nie mówi o niczym ważnym, ale pokazuje nam też, że przyjaźń może wszystko zwyciężyć nawet kłótnie spowodowane chłopakiem. Książka fajna, akurat na jeden wieczór. Polecam.

molksiazkowy | 2013-11-16
Przeczytana: 13 listopada 2013

Ta książka bardzo mnie zaskoczyła...
w negatywnym tego słowa znaczeniu. Zawiodłam się. Przeczytałam kilka książek tej autorki i długo szukałam tej książki, byłam strasznie ciekawa i liczyłam na coś równie powalającego jak poprzednie.
Książka jest prymitywna i w momentach irytująca. Sam pomysł jest dobry, ale opisane-beznadziejne.
,,Słyszałam, że chcesz to zrobić z Liamem, głupia krowo"... i to ma być normalne?
Za często tu się powtarza:
,,Jestem gruba."
,,Nikt mnie nie chce" itp.itd...
Spodziewałam się czegoś lepszego po jednej z moich ulubionych autorek...

MaiTakeru | 2011-05-25
Na półkach: Przeczytane, Z dzieciństwa

Bardzo mi się podobała i pamiętam, że zawsze żałowałam, że w bibliotece nie było innych książek z tej serii. Bohaterki zdecydowanie przypadły mi do gustu, czytelnik szybko "wkręca się" w ich problemy. Myślę, że w dużej mierze to zasługa postaci narratorki, najsympatyczniejszej z trójki przyjaciółek. Niby nic oryginalnego, ale wciąga. Zawsze będę ją miło wspominać. :)

Książkoholiczka | 2012-07-14

Serię książek o dziewczynach bardzo lubiłam. Opowiadają one o dziwnych przypadłościach płci żenśkiej :)