Dziewczyny się zakochują

Tłumaczenie: Jolanta Kozak
Cykl: Dziewczyny (tom 1)
Wydawnictwo: Media Rodzina
Girls in Love

Zabawna, wzruszająca opowieść o perypetiach uczuciowych trzynastoletniej Ellie i jej dwóch przyjaciółek, Magdy i Nadine. Jest to pierwszy tom trzyczęściowego cyklu dla nastolatek wielokrotnie nagradzanej angielskiej autorki.

Ilustrował Nick Sharratt.

źródło opisu: opis dytrybutora

źródło okładki: Media Rodzina, 2002

Przeczytałam ją 2 razy, ponieważ strasznie przypadła mi do gustu. Idealnie odzwierciedla to, co dzieje się w głowie dziewczyny w wieku 14-15 lat. Moim zdaniem jedna z najlepszych książek, jakie poznałam będąc w gimnazjum :)

Natalia | 2012-12-26

Kolejna książka, którą czytałam w podstawówce i która mi się bardzo podobała.

Luna | 2014-04-22

Od kilku lat jestem ogromną fanką twórczości Jacqueline Wilson, a seria "Dziewczyny" była jedną z najlepszych jaką kiedykolwiek czytałam! Książka "Dziewczyny się zakochują" była pewnym przełomem co do mojego podejścia do książek J.W. Dotychczas myślałam, że autorka pisze o poważnych problemach, jednak jej bohaterki nie żyją w dość współczesnym świecie. Ich kłopoty często wiązały się z rodziną i przyjaciółmi. Sądziłam, że autorka odbiega od problemów z używkami, chłopakami, imprezami itp. Do czasu kiedy przeczytałam "Dziewczyny się zakochują".
Ta książka bardzo mnie poruszyła i myślę, że każda nastolatka w wieku 12-14 lat powinna ją przeczytać. Sama czytałam ją niedawno, a mam 13 lat.
Ta część porusza wiele tematów, jednak motywem przewodnim jest tu zauroczenie. Powieść pokazuje, jak łatwo nastolatka może dać się zmanipulować i jak jest ufna w tym wieku. Myślę, że zamiast ostrzegać na lekcjach WDŻ przed starszymi chłopakami, przed tym, że nie każdemu znajomemu można zaufać,...

Asia | 2014-12-10

Bardzo przyjemna seria dla nastolatek :) czytałam wielokrotnie, oglądałam też wieki temu serial, jednak nawet w połowie nie urzekł mnie tak jak książki. P O L E C A M!

Maggie_Rose Black | 2011-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2011

Fajna, śmieszna książka ukazująca jak nastolatki mogą oślepnąć z miłości. Zabrałam się za nią, bo kiedyś uwielbiałam serial na podstawie tych książek. I nie zawiodłam się. Może nie mówi o niczym ważnym, ale pokazuje nam też, że przyjaźń może wszystko zwyciężyć nawet kłótnie spowodowane chłopakiem. Książka fajna, akurat na jeden wieczór. Polecam.

molksiazkowy | 2013-11-16
Przeczytana: 13 listopada 2013

Ta książka bardzo mnie zaskoczyła...
w negatywnym tego słowa znaczeniu. Zawiodłam się. Przeczytałam kilka książek tej autorki i długo szukałam tej książki, byłam strasznie ciekawa i liczyłam na coś równie powalającego jak poprzednie.
Książka jest prymitywna i w momentach irytująca. Sam pomysł jest dobry, ale opisane-beznadziejne.
,,Słyszałam, że chcesz to zrobić z Liamem, głupia krowo"... i to ma być normalne?
Za często tu się powtarza:
,,Jestem gruba."
,,Nikt mnie nie chce" itp.itd...
Spodziewałam się czegoś lepszego po jednej z moich ulubionych autorek...

MaiTakeru | 2011-05-25
Na półkach: Przeczytane, Z dzieciństwa

Bardzo mi się podobała i pamiętam, że zawsze żałowałam, że w bibliotece nie było innych książek z tej serii. Bohaterki zdecydowanie przypadły mi do gustu, czytelnik szybko "wkręca się" w ich problemy. Myślę, że w dużej mierze to zasługa postaci narratorki, najsympatyczniejszej z trójki przyjaciółek. Niby nic oryginalnego, ale wciąga. Zawsze będę ją miło wspominać. :)

Książkoholiczka | 2012-07-14

Serię książek o dziewczynach bardzo lubiłam. Opowiadają one o dziwnych przypadłościach płci żenśkiej :)

Patrycjaa | 2010-11-29
Przeczytana: 25 października 2010

pierwsza książka którą przeczytałam w całości. opowiada o dziewczynie która myśli że nie ma powodzenia u chłopców.

Kociara | 2011-02-01
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane
Przeczytana: grudzień 2010

Nie najgorsza, ale lepsza wydaje mi się "dziewczyny się odchudzają".