Liceum Avalon

Wydawnictwo: Amber
6,58 (1796 ocen i 148 opinii)
Avalon high

Inne wydania

Liceum Avalon wygląda jak zwyczajne liceum. Ale szesnastoletnia Ellie jest tu nowa i dopiero po pewnym czasie odkrywa, że nie wszystko jest takie, jak się wydaje. W Liceum Avalon na nowo rozgrywają się dramatyczne zdarzenia z legend o królu Arturze. Najwyraźniej jednak Ellie zakłóca bieg tej historii, bo zakochuje się w niewłaściwym bohaterze...

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• Te chwile
  • Tajemnice haremów
  • Podziemny labirynt
  • Słowa pamięci
  • Nie zmienił się tylko blond
  • Oddech smoka. Morderstwa na Sodermalmie

6,34 (56 ocen i opinii)
Słowa pamięci
Rowan Coleman

7,71 (14 ocen i opinii)
Nie zmienił się tylko blond
Agata Przybyłek

7,69 (181 ocen i opinii)
Elementarz współczesny
Anna Boboryk

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
AmyColl | 2011-03-25

Ciekawe jak to jest być postacią prosto z bajki. Ellie wie jak to jest i kiedy okazuje się, że bierze udział w jakimś chorym przedsięwzięciu, postanawia zrobić cos sensownego, czyli…. Iść popływać w basenie na dmuchanym materacu. Ta książka to takie współczesne odniesienie legendy o królu Arturze. No… tylko smoka i Merlina brak (a, może po prostu przeoczyłam ten rozdział). W każdym razie nie potrzeba żadnego czarodzieja, bo ta książka i tak jest magiczna.

KatiaBlue | 2013-07-16
Przeczytana: 16 czerwca 2013

"Liceum Avalon" - współczesna historia o średniowiecznym władcy na zamku w Camelot, królu Arturze. Książka dla młodzieży, lecz młodzieży tego wieku, do którego ją już się nie zaliczam, autorstwa znienawidzonej przeze mnie Meg Cabot - ta kobieta zrujnowała moje wyobrażenia "Pamietnika Księżniczki".

Ellie Harrison jest nastolatką, której rodzice są naukowcami, maniakami średniowiecza i legend arturiańskich. Dziewczyna musiała przeprowadzić się na wschodnie wybrzeże USA do Annapolis - miasta marynarki wojennej - z powodu badań, które prowadzi jej ojciec na starym mieczu.
Harrison poznaje tam chłopaka - A. Williama Wagnera - szkolnego przystojniaka (a jakżeby inaczej), zawodnika drużyny footballu amerykańskiego... W tym momencie zaczyna się współczesna opowieść o królu Arturze, który według wierzeń Bractwa Niedźwiedzia miał powrócić.

Oczywiście każdy bohater "Liceum Avalon" ma swojego średniowiecznego odpowiednika, który może ale nie musi pomóc Arturowi pokonać Mordreda.

Książka...

kam1716 | 2010-12-03
Przeczytana: wrzesień 2009

Książka,która bardzo, bardzo mi się podobała. Czytałam ją już dawno, ale do tej pory jestem pod wrażeniem historii przedstawionej w tej książce. Autorka naprawde miała świetny pomysł, aby przedstawić tą znaną historię w takim świetle. Pamiętam, że pochłonęłam tą książke w jedno popołudnie. Wciągnęła mnie bardzo, czytałam ją z wypiekami na twarzy i bardzo kibicowałam głównej bohaterce. Cieszyłam się że własnie tak a nie inaczej skończyła się ta opowieść. Czytałam wiele książek Meg Cabot, ale ta jest jedną z najlepszych. Polecam wszystkim.

monishka90 | 2014-07-31
Przeczytana: 01 lipca 2014

Swoją przygodę z Meg Cabot zaczęłam od książki "Porzuceni" i po przeczytaniu zaczęłam szukać kolejnych jej książek, ponieważ bardzo spodobał mi się lekki i przyjemny w odbierze styl pisania autorki.

"Liceum Avalon" jest opowieścią o Ellie, która z powodu kariery rodziców musi się przeprowadzić. Jej rodzice są badaczami średniowiecza, a w szczególności czasów arturiańskich. Zbiegiem okoliczności Ellie trafia w sam środek wydarzeń, które już się kiedyś wydarzyły i staje się jedną z głównych bohaterek dramatu rodem z Camelotu.
Will jest szkolną gwiazdą, inteligentny, przystojny i popularny. W jakiś nie wytłumaczony dla nich sposób Ellie i Will czują jakby się już wcześniej poznali... a może w poprzednim wcieleniu?
Akcja jest wciągająca i tak naprawdę, aż do samego końca trzyma w niepewności.
Uwielbiam tą książkę i pokochałam głównych bohaterów. Szczerze polecam i na pewno jeszcze wrócę do tej książki.

Kalissa | 2014-01-11

To, co jest najbardziej ujmujące i czarujące to sam pomysł - autorka rewelacyjnie połączyła legendy arturiańskie z życiem nastolatków w amerykańskim liceum:)

I chociaż dostrzegam wielką naiwność tej powieści, bohaterów trochę sztampowych i jednowymiarowych (no bo jasne: jest 16-letnia! zwyczajna-niezwyczajna heroina:), popularny sportowiec i najlepszy uczeń, jego przyjaciel i cheerliderka:) i zwyczajowy zły charakter w postaci przyrodniego brata) to powieść i tak mnie urzekła.

Uwielbiam scenę pierwszego spotkania Willa i Elle, uwielbiam ich rozmowy nad basenem, wycieczkę jachtem, a nade wszystko bieg przez błyskawice Elle, aby ochronić Willa. I mistrzowską paralelę, kiedy postać Pani z Jeziora ( a jest to najbardziej tajemnicza i niedoceniana postać legend arturiańskich:) wychodzi na pierwszy plan całej powieści.

klaudiabla2 | 2010-09-23
Przeczytana: 22 września 2010

Śiwetna książka na jeden wieczór. Legenda arturiańska we współczesnym liceum, do tego wątek miłosny i wiele komplikacji. Polecam!!! Gdy skończy się czytać jeden rozdział nie sposób nie zacząść drugiego i tak ciągle, aż do końca książki.

Luiza | 2013-07-11

Czytałam ją dobrych kilka lat temu, ale pamiętam, że byłam nią zachwycona! Także polecam nastolatkom przede wszystkim! :)

Aria | 2013-03-21
Przeczytana: 14 czerwca 2013

Super, film też nawet fajny :)

Do przeczytania tej książki zachęcił mnie film o takim samym tytule, który jest jednym z moich ulubionych. Jak się okazało wydarzenia w filmie są w większości inne niż w książce. Mimo to powieść mnie bardzo wciągnęła i przeczytałam ją w kilka godzin. Okazało się, że jest to książka z gatunku romansów, ale umieszczonych w nie do końca normalnym świecie. Ta powieść jest lekką i krótką lekturą. To dobry sposób na odpoczęcie od tych wszystkich grubych tomisk.
Polecam wszystkim!

charlotte12 | 2011-02-16
Przeczytana: 15 lutego 2011

„Liceum, które zachęca do nauki historii. Niemożliwe?”

Liceum Avalon to książka napisana przez Meg Cabot, autorkę wielu bestsellerów takich jak seria Pośredniczka, Pamiętnik Księżniczki, itd. Kolejna książka, a pani Cabot wciąż ma do tego rękę. Dobra passa jej nie opuszcza, bo znów odliczałam minuty, które dzieliły mnie od sięgnięcia po książkę. Nawet zachęciła mnie do lektury legend z czasów średniowiecza, co graniczy z cudem. Chciałabym chodzić do Liceum Avalon. Oczywiście, w roli Elle. Bo która z nas nie chciałaby spotkać Willa?...

Akcja książki rozgrywa się w Ameryce. Rodzice Ellie Harrison, wykładowcy, biorą roczny urlop na napisanie książek opartych na źródłach. W ich poszukiwaniach wyprowadzają się ze swojego domu, a Elle razem z nimi. Jej rozgoryczenie rozstania łagodzi basen na tyłach domu, w którym spędza większość swojego wolnego czasu. Ucieka tam przed rodzicami, którzy – choć mili i kochający – mają bzika na punkcie średniowiecznych legend, króla Artura, pani na...