Okładka książki Liceum Avalon

wydawnictwo
AMBER
typ
papier
6,59 (1654 ocen i 143 opinie)

Opis książki

Liceum Avalon wygląda jak zwyczajne liceum. Ale szesnastoletnia Ellie jest tu nowa i dopiero po pewnym czasie odkrywa, że nie wszystko jest takie, jak się wydaje. W Liceum Avalon na nowo rozgrywają się dramatyczne zdarzenia z legend o królu Arturze. Najwyraźniej jednak Ellie zakłóca bieg tej historii, bo zakochuje się w niewłaściwym bohaterze...

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników
AmyColl | 2011-03-25

Ciekawe jak to jest być postacią prosto z bajki. Ellie wie jak to jest i kiedy okazuje się, że bierze udział w jakimś chorym przedsięwzięciu, postanawia zrobić cos sensownego, czyli…. Iść popływać w basenie na dmuchanym materacu. Ta książka to takie współczesne odniesienie legendy o królu Arturze. No… tylko smoka i Merlina brak (a, może po prostu przeoczyłam ten rozdział). W każdym razie nie potrzeba żadnego czarodzieja, bo ta książka i tak jest magiczna.

kam1716 | 2010-12-03
Przeczytana: wrzesień 2009

Książka,która bardzo, bardzo mi się podobała. Czytałam ją już dawno, ale do tej pory jestem pod wrażeniem historii przedstawionej w tej książce. Autorka naprawde miała świetny pomysł, aby przedstawić tą znaną historię w takim świetle. Pamiętam, że pochłonęłam tą książke w jedno popołudnie. Wciągnęła mnie bardzo, czytałam ją z wypiekami na twarzy i bardzo kibicowałam głównej bohaterce. Cieszyłam się że własnie tak a nie inaczej skończyła się ta opowieść. Czytałam wiele książek Meg Cabot, ale ta jest jedną z najlepszych. Polecam wszystkim.

KatiaBlue | 2013-07-16
Przeczytana: 16 czerwca 2013

"Liceum Avalon" - współczesna historia o średniowiecznym władcy na zamku w Camelot, królu Arturze. Książka dla młodzieży, lecz młodzieży tego wieku, do którego ją już się nie zaliczam, autorstwa znienawidzonej przeze mnie Meg Cabot - ta kobieta zrujnowała moje wyobrażenia "Pamietnika Księżniczki".

Ellie Harrison jest nastolatką, której rodzice są naukowcami, maniakami średniowiecza i legend arturiańskich. Dziewczyna musiała przeprowadzić się na wschodnie wybrzeże USA do Annapolis - miasta marynarki wojennej - z powodu badań, które prowadzi jej ojciec na starym mieczu.
Harrison poznaje tam chłopaka - A. Williama Wagnera - szkolnego przystojniaka (a jakżeby inaczej), zawodnika drużyny footballu amerykańskiego... W tym momencie zaczyna się współczesna opowieść o królu Arturze, który według wierzeń Bractwa Niedźwiedzia miał powrócić.

Oczywiście każdy bohater "Liceum Avalon" ma swojego średniowiecznego odpowiednika, który może ale nie musi pomóc Arturowi pokonać Mordreda.

Książka nie j...

klaudiabla2 | 2010-09-23
Przeczytana: 22 września 2010

Śiwetna książka na jeden wieczór. Legenda arturiańska we współczesnym liceum, do tego wątek miłosny i wiele komplikacji. Polecam!!! Gdy skończy się czytać jeden rozdział nie sposób nie zacząść drugiego i tak ciągle, aż do końca książki.

Kalissa | 2014-01-11

To, co jest najbardziej ujmujące i czarujące to sam pomysł - autorka rewelacyjnie połączyła legendy arturiańskie z życiem nastolatków w amerykańskim liceum:)

I chociaż dostrzegam wielką naiwność tej powieści, bohaterów trochę sztampowych i jednowymiarowych ( no bo jasne: jest 16-letnia! zwyczajna-niezwyczajna heroina:), popularny sportowiec i najlepszy uczeń, jego przyjaciel i cheerliderka:) i zwyczajowy zły charakter w postaci przyrodniego brata) To powieść i tak mnie urzekła.

Uwielbiam scenę pierwszego spotkania Willa i Elle, uwielbiam ich rozmowy nad basenem, wycieczkę jachtem, a nade wszystko bieg przez błyskawice Elle, aby ochronić Willa. I mistrzowską paralelę, kiedy postać Pani z Jeziora ( a jest to najbardziej tajemnicza i niedoceniana postać legend arturiańskich:) wychodzi na pierwszy plan całej powieści.

Luiza | 2013-07-11

Czytałam ją dobrych kilka lat temu, ale pamiętam, że byłam nią zachwycona! Także polecam nastolatkom przede wszystkim! :)

monishka90 | 2014-07-31
Przeczytana: 01 lipca 2014

Swoją przygodę z Meg Cabot zaczęłam od książki "Porzuceni" i po przeczytaniu zaczęłam szukać kolejnych jej książek, ponieważ bardzo spodobał mi się lekki i przyjemny w odbierze styl pisania autorki.

"Liceum Avalon" jest opowieścią o Ellie, która z powodu kariery rodziców musi się przeprowadzić. Jej rodzice są badaczami średniowiecza, a w szczególności czasów arturiańskich. Zbiegiem okoliczności Ellie trafia w sam środek wydarzeń, które już się kiedyś wydarzyły i staje się jedną z głównych bohaterek dramatu rodem z Camelotu.
Will jest szkolną gwiazdą, inteligentny, przystojny i popularny. W jakiś nie wytłumaczony dla nich sposób Ellie i Will czują jakby się już wcześniej poznali... a może w poprzednim wcieleniu?
Akcja jest wciągająca i tak naprawdę, aż do samego końca trzyma w niepewności.
Uwielbiam tą książkę i pokochałam głównych bohaterów. Szczerze polecam i na pewno jeszcze wrócę do tej książki.

Aria | 2013-03-21
Przeczytana: 14 czerwca 2013

Super, film też nawet fajny :)

Afrodyta | 2011-05-05
Na półkach: Biblioteka, 2011, Przeczytane
Przeczytana: 05 maja 2011

Rewelacyjna książka! Nie mogłam się od niej oderwać :)

charlotte12 | 2011-02-16
Przeczytana: 15 lutego 2011

„Liceum, które zachęca do nauki historii. Niemożliwe?”

Liceum Avalon to książka napisana przez Meg Cabot, autorkę wielu bestsellerów takich jak seria Pośredniczka, Pamiętnik Księżniczki, itd. Kolejna książka, a pani Cabot wciąż ma do tego rękę. Dobra passa jej nie opuszcza, bo znów odliczałam minuty, które dzieliły mnie od sięgnięcia po książkę. Nawet zachęciła mnie do lektury legend z czasów średniowiecza, co graniczy z cudem. Chciałabym chodzić do Liceum Avalon. Oczywiście, w roli Elle. Bo która z nas nie chciałaby spotkać Willa?...

Akcja książki rozgrywa się w Ameryce. Rodzice Ellie Harrison, wykładowcy, biorą roczny urlop na napisanie książek opartych na źródłach. W ich poszukiwaniach wyprowadzają się ze swojego domu, a Elle razem z nimi. Jej rozgoryczenie rozstania łagodzi basen na tyłach domu, w którym spędza większość swojego wolnego czasu. Ucieka tam przed rodzicami, którzy – choć mili i kochający – mają bzika na punkcie średniowiecznych legend, króla Artura, pani na Shallo...

Załóż konto za darmo!

71. rocznica
  • Małgorzata Kalicińska
    58. rocznica
    urodzin
    Kiedy się coś ma na stałe, za darmo, nie docenia się tego. Czasem trzeba to stracić, by zrozumieć, co się straciło.
  • Truman Capote
    90. rocznica
    urodzin
    Ja się nie przyzwyczajam. Nigdy i do niczego. Kiedy się przyzwyczajasz, to jakbyś umierał.
  • Elie Wiesel
    86. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie zapomnę tej nocy, pierwszej nocy spędzonej w obozie, która zamieniła moje życie w mroczne, zaryglowane więzienie. Nigdy nie zapomnę tego dymu. Nigdy nie zapomnę drobnych twarzyczek dzieci, których ciała zamieniały się na moich oczach w kłęby dymu pod milczącym niebem. Nigdy nie zapomnę pł... pokaż więcej
  • Laura Esquivel
    64. rocznica
    urodzin
    Moja babka miała bardzo interesującą teorię. Mówiła mianowicie, że chociaż wszyscy rodzimy się z pudełkiem zapałek w środku, nie możemy ich zapalic sami, gdyż potrzebujemy do tego (...) tlenu i ognia. Tylko że w naszym przypadku tlen może pochodzic z oddechu ukochanej osoby, a funkcję ognia może spe... pokaż więcej
  • Cecelia Ahern
    33. rocznica
    urodzin
    Bratnia dusza to ktoś, kto rozumie Cię lepiej niż ktokolwiek inny, kocha Cię bardziej niż ktokolwiek inny, będzie przy Tobie zawsze, bez względu na wszystko.
  • Cecelia Ahern
    33. rocznica
    urodzin
    strasznie mnie wkurza, kiedy wszyscy mówią, że czas leczy rany, a jednocześnie powtarzają, że im dłużej kogoś nie ma, tym bardziej się za tym kimś tęskni
  • Jakub Porada
    45. rocznica
    urodzin
    W końcu wszystkie drogi prowadzą ... przed siebie.
  • Jay Asher
    39. rocznica
    urodzin
    Nikt nie wie ze stuprocentową pewnością, w jakim stopniu jego postępowanie odbija się na życiu innych. Bardzo często nie mamy choćby bladego pojęcia. Mimo to robimy, co nam się żywnie podoba.
  • Téa Obreht
    29. rocznica
    urodzin
    Pragnęli zwycięstwa, ale klęska była większym zaszczytem, bo kształtowała charakter i tym chętniej opiewali ją w pieśniach.
  • Gustave Mark Gilbert
    10. rocznica
  • Anna Świrszczyńska
    30. rocznica
    śmierci
    Jeśli nie mogę uciec od nieszczęścia,
    zawsze mogę się schronić
    w nieszczęściu.
  • Patrick White
    24. rocznica
    śmierci
    Brak litości dla zwierząt (...) jest pierwszym sygnałem okrucieństwa w naturze ludzkiej.
  • św. Teresa od Dzieciątka Jezus
    117. rocznica
    śmierci
    Ach! Biedne kobiety, jakże są pogardzane!...A przecież o wiele więcej kobiet niż mężczyzn kocha Dobrego Boga i podczas Męki Naszego Pana kobiety miały więcej odwagi niż apostołowie, ponieważ nie ulękły się obelg żołnierzy i ośmieliły się otrzeć godne uwielbienia Oblicze Jezusa...Bez wątpienia właśni... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku