Liceum Avalon

wydawnictwo
Amber
typ
papier
6,58 (1784 ocen i 148 opinii)

Opis książki

Liceum Avalon wygląda jak zwyczajne liceum. Ale szesnastoletnia Ellie jest tu nowa i dopiero po pewnym czasie odkrywa, że nie wszystko jest takie, jak się wydaje. W Liceum Avalon na nowo rozgrywają się dramatyczne zdarzenia z legend o królu Arturze. Najwyraźniej jednak Ellie zakłóca bieg tej historii, bo zakochuje się w niewłaściwym bohaterze...

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
AmyColl | 2011-03-25

Ciekawe jak to jest być postacią prosto z bajki. Ellie wie jak to jest i kiedy okazuje się, że bierze udział w jakimś chorym przedsięwzięciu, postanawia zrobić cos sensownego, czyli…. Iść popływać w basenie na dmuchanym materacu. Ta książka to takie współczesne odniesienie legendy o królu Arturze. No… tylko smoka i Merlina brak (a, może po prostu przeoczyłam ten rozdział). W każdym razie nie potrzeba żadnego czarodzieja, bo ta książka i tak jest magiczna.

KatiaBlue | 2013-07-16
Przeczytana: 16 czerwca 2013

"Liceum Avalon" - współczesna historia o średniowiecznym władcy na zamku w Camelot, królu Arturze. Książka dla młodzieży, lecz młodzieży tego wieku, do którego ją już się nie zaliczam, autorstwa znienawidzonej przeze mnie Meg Cabot - ta kobieta zrujnowała moje wyobrażenia "Pamietnika Księżniczki".

Ellie Harrison jest nastolatką, której rodzice są naukowcami, maniakami średniowiecza i legend arturiańskich. Dziewczyna musiała przeprowadzić się na wschodnie wybrzeże USA do Annapolis - miasta marynarki wojennej - z powodu badań, które prowadzi jej ojciec na starym mieczu.
Harrison poznaje tam chłopaka - A. Williama Wagnera - szkolnego przystojniaka (a jakżeby inaczej), zawodnika drużyny footballu amerykańskiego... W tym momencie zaczyna się współczesna opowieść o królu Arturze, który według wierzeń Bractwa Niedźwiedzia miał powrócić.

Oczywiście każdy bohater "Liceum Avalon" ma swojego średniowiecznego odpowiednika, który może ale nie musi pomóc Arturowi pokonać Mordreda.

Książka...

kam1716 | 2010-12-03
Przeczytana: wrzesień 2009

Książka,która bardzo, bardzo mi się podobała. Czytałam ją już dawno, ale do tej pory jestem pod wrażeniem historii przedstawionej w tej książce. Autorka naprawde miała świetny pomysł, aby przedstawić tą znaną historię w takim świetle. Pamiętam, że pochłonęłam tą książke w jedno popołudnie. Wciągnęła mnie bardzo, czytałam ją z wypiekami na twarzy i bardzo kibicowałam głównej bohaterce. Cieszyłam się że własnie tak a nie inaczej skończyła się ta opowieść. Czytałam wiele książek Meg Cabot, ale ta jest jedną z najlepszych. Polecam wszystkim.

monishka90 | 2014-07-31
Przeczytana: 01 lipca 2014

Swoją przygodę z Meg Cabot zaczęłam od książki "Porzuceni" i po przeczytaniu zaczęłam szukać kolejnych jej książek, ponieważ bardzo spodobał mi się lekki i przyjemny w odbierze styl pisania autorki.

"Liceum Avalon" jest opowieścią o Ellie, która z powodu kariery rodziców musi się przeprowadzić. Jej rodzice są badaczami średniowiecza, a w szczególności czasów arturiańskich. Zbiegiem okoliczności Ellie trafia w sam środek wydarzeń, które już się kiedyś wydarzyły i staje się jedną z głównych bohaterek dramatu rodem z Camelotu.
Will jest szkolną gwiazdą, inteligentny, przystojny i popularny. W jakiś nie wytłumaczony dla nich sposób Ellie i Will czują jakby się już wcześniej poznali... a może w poprzednim wcieleniu?
Akcja jest wciągająca i tak naprawdę, aż do samego końca trzyma w niepewności.
Uwielbiam tą książkę i pokochałam głównych bohaterów. Szczerze polecam i na pewno jeszcze wrócę do tej książki.

Kalissa | 2014-01-11

To, co jest najbardziej ujmujące i czarujące to sam pomysł - autorka rewelacyjnie połączyła legendy arturiańskie z życiem nastolatków w amerykańskim liceum:)

I chociaż dostrzegam wielką naiwność tej powieści, bohaterów trochę sztampowych i jednowymiarowych (no bo jasne: jest 16-letnia! zwyczajna-niezwyczajna heroina:), popularny sportowiec i najlepszy uczeń, jego przyjaciel i cheerliderka:) i zwyczajowy zły charakter w postaci przyrodniego brata) to powieść i tak mnie urzekła.

Uwielbiam scenę pierwszego spotkania Willa i Elle, uwielbiam ich rozmowy nad basenem, wycieczkę jachtem, a nade wszystko bieg przez błyskawice Elle, aby ochronić Willa. I mistrzowską paralelę, kiedy postać Pani z Jeziora ( a jest to najbardziej tajemnicza i niedoceniana postać legend arturiańskich:) wychodzi na pierwszy plan całej powieści.

klaudiabla2 | 2010-09-23
Przeczytana: 22 września 2010

Śiwetna książka na jeden wieczór. Legenda arturiańska we współczesnym liceum, do tego wątek miłosny i wiele komplikacji. Polecam!!! Gdy skończy się czytać jeden rozdział nie sposób nie zacząść drugiego i tak ciągle, aż do końca książki.

Luiza | 2013-07-11

Czytałam ją dobrych kilka lat temu, ale pamiętam, że byłam nią zachwycona! Także polecam nastolatkom przede wszystkim! :)

Aria | 2013-03-21
Przeczytana: 14 czerwca 2013

Super, film też nawet fajny :)

Do przeczytania tej książki zachęcił mnie film o takim samym tytule, który jest jednym z moich ulubionych. Jak się okazało wydarzenia w filmie są w większości inne niż w książce. Mimo to powieść mnie bardzo wciągnęła i przeczytałam ją w kilka godzin. Okazało się, że jest to książka z gatunku romansów, ale umieszczonych w nie do końca normalnym świecie. Ta powieść jest lekką i krótką lekturą. To dobry sposób na odpoczęcie od tych wszystkich grubych tomisk.
Polecam wszystkim!

Afrodyta | 2011-05-05
Na półkach: 2011, Przeczytane, Biblioteka
Przeczytana: 05 maja 2011

Rewelacyjna książka! Nie mogłam się od niej oderwać :)

Bestseller drugiej Rzeczpospolitej
Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Marcin Szczygielski
    43. rocznica
    urodzin
    Bo jak się ludzie kochają, z wzajemnością, to nie mają głowy do podłości i są dobrzy.
  • Richard A. Knaak
    54. rocznica
    - Bądź przeklęty!
    - Dziękuję, już jestem Pójdziemy?
  • Ian Fleming
    107. rocznica
    urodzin
    Jedyny sposób, na to, aby rzucić palenie, to przestać i już nie zaczynać. Jeżeli pani chce udawać przez tydzień czy dwa, że porzuca palenie, to ograniczenie ich nic nie da. Tyle, że zanudza się innych i ciągle o tym myśli. (...) A drugi sposób to mieć papierosy za słabe, albo za mocne
  • Małgorzata Szejnert
    79. rocznica
    urodzin
    Pozwoliła mi zadawać pytania. Sama nie zadała ani jednego. Uznała widocznie, że mam prywatny powód, by pytać. Z kolei, jako osoba, która traktowała dosyć obojętnie nocne transporty, co ją dziś zasmuca i niepokoi, miała prywatny powód, by odpowiadać.
  • Maeve Binchy
    75. rocznica
  • Krystyna Żywulska
    97. rocznica
    urodzin
    A czy kiedyś... jeśli nawet uda się wyjść na prawdziwą wolność, czy potrafię nie kojarzyć najpiękniejszego krajobrazu, najbardziej uroczych zakątków z czarnym dymem, z krwistym płomieniem, z rozpaczliwym ostatnim krzykiem palonych ludzi? Chyba nigdy już, nigdy. Ludzie będą mieli swoje sprawy, a ja b... pokaż więcej
  • Irena Krzywicka
    116. rocznica
    urodzin
    A los, wie pan, to nie jest wcale sumienny księgowy, tylko głupi, bezmyślny dureń, który wszystko mili i plącze i wszystko zawsze nie w porę załatwia. Za późno. Za późno, rozumie pan?
  • Patrick White
    103. rocznica
    urodzin
    Fizyczna miłość wydawała mu się teraz jak gdyby wesołym wyścigiem z przeszkodami, w którym ostatecznie prawie każdy zawodnik zasługuje na dyskwalifikację za mniejsze lub większe oszustwa.
  • Wojciech Karolak
    76. rocznica
  • Jarosław Stukan
    42. rocznica
    urodzin
    W człowieku bowiem piękne jest to, że wie, nawet
    jeśli ze swoją wiedzą się nie zgadza.
  • Michał Piróg
    44. rocznica
  • Miljenko Jergović
    49. rocznica
    urodzin
    (...) czuje, jak rośnie w nim strach. I to nie zwyczajny, paniczny, histeryczny ludzki strach, tylko taki, przed którym nie ma ucieczki. Zaczyna się bać, jak w dzień biblijnego potopu, i nikomu nie potrafi powiedzieć, z czego zrobiony jest jego strach. Do szału doprowadza go niezrozumienie, tępota,... pokaż więcej
  • Frank Schätzing
    58. rocznica
    urodzin
    Im bardziej kogoś lubię, tym mi głupiej mu to powiedzieć. Jeśli chodzi o ciebie, jestem prawdopodobnie największym głupcem wszech czasów.
  • Irena Jurgielewiczowa
    12. rocznica
    śmierci
    Jak komuś życie krzywo się ułożyło (...) i jest sam, to robi się trochę dziwny i nieraz głupie pomysły przychodzą mu do głowy.
  • Anne Brontë
    166. rocznica
    śmierci
    Gdy straciłem panią Graham z oczu, zdało mi się, że wraz z nią odeszła cała radość [...]
  • Stefan Wyszyński
    34. rocznica
    śmierci
    Myśl o Mnie, a Ja już będę myślał o tobie”. – „Uwolnisz się od zbędnego niepokoju, daremnych rozważań, zbędnych myśli. Ile natomiast zyskasz czasu, który możesz poświęcić wyłącznie dla Mnie i dla mojego Kościoła. Chcesz mieć więcej czasu? Myśl tylko o Mnie, a przekonasz się, ile przybędzie ci czasu”... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku