Okładka książki Liceum Avalon

wydawnictwo
Amber
typ
papier
6,59 (1747 ocen i 146 opinii)

Opis książki

Liceum Avalon wygląda jak zwyczajne liceum. Ale szesnastoletnia Ellie jest tu nowa i dopiero po pewnym czasie odkrywa, że nie wszystko jest takie, jak się wydaje. W Liceum Avalon na nowo rozgrywają się dramatyczne zdarzenia z legend o królu Arturze. Najwyraźniej jednak Ellie zakłóca bieg tej historii, bo zakochuje się w niewłaściwym bohaterze...

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
AmyColl | 2011-03-25

Ciekawe jak to jest być postacią prosto z bajki. Ellie wie jak to jest i kiedy okazuje się, że bierze udział w jakimś chorym przedsięwzięciu, postanawia zrobić cos sensownego, czyli…. Iść popływać w basenie na dmuchanym materacu. Ta książka to takie współczesne odniesienie legendy o królu Arturze. No… tylko smoka i Merlina brak (a, może po prostu przeoczyłam ten rozdział). W każdym razie nie potrzeba żadnego czarodzieja, bo ta książka i tak jest magiczna.

kam1716 | 2010-12-03
Przeczytana: wrzesień 2009

Książka,która bardzo, bardzo mi się podobała. Czytałam ją już dawno, ale do tej pory jestem pod wrażeniem historii przedstawionej w tej książce. Autorka naprawde miała świetny pomysł, aby przedstawić tą znaną historię w takim świetle. Pamiętam, że pochłonęłam tą książke w jedno popołudnie. Wciągnęła mnie bardzo, czytałam ją z wypiekami na twarzy i bardzo kibicowałam głównej bohaterce. Cieszyłam się że własnie tak a nie inaczej skończyła się ta opowieść. Czytałam wiele książek Meg Cabot, ale ta jest jedną z najlepszych. Polecam wszystkim.

KatiaBlue | 2013-07-16
Przeczytana: 16 czerwca 2013

"Liceum Avalon" - współczesna historia o średniowiecznym władcy na zamku w Camelot, królu Arturze. Książka dla młodzieży, lecz młodzieży tego wieku, do którego ją już się nie zaliczam, autorstwa znienawidzonej przeze mnie Meg Cabot - ta kobieta zrujnowała moje wyobrażenia "Pamietnika Księżniczki".

Ellie Harrison jest nastolatką, której rodzice są naukowcami, maniakami średniowiecza i legend arturiańskich. Dziewczyna musiała przeprowadzić się na wschodnie wybrzeże USA do Annapolis - miasta marynarki wojennej - z powodu badań, które prowadzi jej ojciec na starym mieczu.
Harrison poznaje tam chłopaka - A. Williama Wagnera - szkolnego przystojniaka (a jakżeby inaczej), zawodnika drużyny footballu amerykańskiego... W tym momencie zaczyna się współczesna opowieść o królu Arturze, który według wierzeń Bractwa Niedźwiedzia miał powrócić.

Oczywiście każdy bohater "Liceum Avalon" ma swojego średniowiecznego odpowiednika, który może ale nie musi pomóc Arturowi pokonać Mordreda.

Książka...

monishka90 | 2014-07-31
Przeczytana: 01 lipca 2014

Swoją przygodę z Meg Cabot zaczęłam od książki "Porzuceni" i po przeczytaniu zaczęłam szukać kolejnych jej książek, ponieważ bardzo spodobał mi się lekki i przyjemny w odbierze styl pisania autorki.

"Liceum Avalon" jest opowieścią o Ellie, która z powodu kariery rodziców musi się przeprowadzić. Jej rodzice są badaczami średniowiecza, a w szczególności czasów arturiańskich. Zbiegiem okoliczności Ellie trafia w sam środek wydarzeń, które już się kiedyś wydarzyły i staje się jedną z głównych bohaterek dramatu rodem z Camelotu.
Will jest szkolną gwiazdą, inteligentny, przystojny i popularny. W jakiś nie wytłumaczony dla nich sposób Ellie i Will czują jakby się już wcześniej poznali... a może w poprzednim wcieleniu?
Akcja jest wciągająca i tak naprawdę, aż do samego końca trzyma w niepewności.
Uwielbiam tą książkę i pokochałam głównych bohaterów. Szczerze polecam i na pewno jeszcze wrócę do tej książki.

Kalissa | 2014-01-11

To, co jest najbardziej ujmujące i czarujące to sam pomysł - autorka rewelacyjnie połączyła legendy arturiańskie z życiem nastolatków w amerykańskim liceum:)

I chociaż dostrzegam wielką naiwność tej powieści, bohaterów trochę sztampowych i jednowymiarowych (no bo jasne: jest 16-letnia! zwyczajna-niezwyczajna heroina:), popularny sportowiec i najlepszy uczeń, jego przyjaciel i cheerliderka:) i zwyczajowy zły charakter w postaci przyrodniego brata) to powieść i tak mnie urzekła.

Uwielbiam scenę pierwszego spotkania Willa i Elle, uwielbiam ich rozmowy nad basenem, wycieczkę jachtem, a nade wszystko bieg przez błyskawice Elle, aby ochronić Willa. I mistrzowską paralelę, kiedy postać Pani z Jeziora ( a jest to najbardziej tajemnicza i niedoceniana postać legend arturiańskich:) wychodzi na pierwszy plan całej powieści.

klaudiabla2 | 2010-09-23
Przeczytana: 22 września 2010

Śiwetna książka na jeden wieczór. Legenda arturiańska we współczesnym liceum, do tego wątek miłosny i wiele komplikacji. Polecam!!! Gdy skończy się czytać jeden rozdział nie sposób nie zacząść drugiego i tak ciągle, aż do końca książki.

Luiza | 2013-07-11

Czytałam ją dobrych kilka lat temu, ale pamiętam, że byłam nią zachwycona! Także polecam nastolatkom przede wszystkim! :)

Aria | 2013-03-21
Przeczytana: 14 czerwca 2013

Super, film też nawet fajny :)

Afrodyta | 2011-05-05
Na półkach: 2011, Przeczytane, Biblioteka
Przeczytana: 05 maja 2011

Rewelacyjna książka! Nie mogłam się od niej oderwać :)

charlotte12 | 2011-02-16
Przeczytana: 15 lutego 2011

„Liceum, które zachęca do nauki historii. Niemożliwe?”

Liceum Avalon to książka napisana przez Meg Cabot, autorkę wielu bestsellerów takich jak seria Pośredniczka, Pamiętnik Księżniczki, itd. Kolejna książka, a pani Cabot wciąż ma do tego rękę. Dobra passa jej nie opuszcza, bo znów odliczałam minuty, które dzieliły mnie od sięgnięcia po książkę. Nawet zachęciła mnie do lektury legend z czasów średniowiecza, co graniczy z cudem. Chciałabym chodzić do Liceum Avalon. Oczywiście, w roli Elle. Bo która z nas nie chciałaby spotkać Willa?...

Akcja książki rozgrywa się w Ameryce. Rodzice Ellie Harrison, wykładowcy, biorą roczny urlop na napisanie książek opartych na źródłach. W ich poszukiwaniach wyprowadzają się ze swojego domu, a Elle razem z nimi. Jej rozgoryczenie rozstania łagodzi basen na tyłach domu, w którym spędza większość swojego wolnego czasu. Ucieka tam przed rodzicami, którzy – choć mili i kochający – mają bzika na punkcie średniowiecznych legend, króla Artura, pani na...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Maria Nurowska
    71. rocznica
    urodzin
    ,,Ten kocha naprawdę, kto nie wie, dlaczego kocha.
  • Isabel Abedi
    48. rocznica
    urodzin
    Są w życiu rzeczy, o które trzeba walczyć, ponieważ czas, jaki na nie zostaje, niekiedy jest krótszy, niż sądzimy.
  • Andrzej Maleszka
    60. rocznica
    urodzin
    Mama zapaliła świece, a Filip latarkę i z ziemi dom wyglądał jak jeszcze jedna gwiazda. Miasto zostało daleko pod nimi. Choć stali na balkonie, to żadne z nich nie mogło już zobaczyć, jak czerwone krzesło powoli wstaje z trawy i unosi się w górę.
  • Max Allan Collins
    67. rocznica
    urodzin
    Ludzkie duchy, przemykające bez śladu, niezauważalnie. kiedy któryś z nich znika, nikogo to nie obchodzi.
  • Kazimierz Władysław Wójcicki
    81. rocznica
  • Marguerite Duras
    19. rocznica
    śmierci
    I płacząc robi to. Z początku jest ból, a potem ten ból staje się kolejną zdobyczą, odmieniony, narastający z wolna, wznoszący się ku rozkoszy, spleciony wraz z nią. Morze, nieuchwytne w swym kształcie, po prostu niezrównane.
  • Eugene B. Sledge
    14. rocznica
    śmierci
    Wojna to zorganizowany obłęd niszczący najlepszych ludzi.
  • John Williams
    21. rocznica
    śmierci
    Jakże porządni i przyzwoici wydajemy się samym sobie, dopóki nie mamy okazji ani powodu, żeby się zachować nieprzyzwoicie! Potrzeba dopiero miłości, żebyśmy mogli czegoś się dowiedzieć o sobie samych.
  • Arthur Koestler
    32. rocznica