Okładka książki Liceum Avalon

wydawnictwo
AMBER
typ
papier
6,58 (1666 ocen i 143 opinie)

Opis książki

Liceum Avalon wygląda jak zwyczajne liceum. Ale szesnastoletnia Ellie jest tu nowa i dopiero po pewnym czasie odkrywa, że nie wszystko jest takie, jak się wydaje. W Liceum Avalon na nowo rozgrywają się dramatyczne zdarzenia z legend o królu Arturze. Najwyraźniej jednak Ellie zakłóca bieg tej historii, bo zakochuje się w niewłaściwym bohaterze...

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników
AmyColl | 2011-03-25

Ciekawe jak to jest być postacią prosto z bajki. Ellie wie jak to jest i kiedy okazuje się, że bierze udział w jakimś chorym przedsięwzięciu, postanawia zrobić cos sensownego, czyli…. Iść popływać w basenie na dmuchanym materacu. Ta książka to takie współczesne odniesienie legendy o królu Arturze. No… tylko smoka i Merlina brak (a, może po prostu przeoczyłam ten rozdział). W każdym razie nie potrzeba żadnego czarodzieja, bo ta książka i tak jest magiczna.

kam1716 | 2010-12-03
Przeczytana: wrzesień 2009

Książka,która bardzo, bardzo mi się podobała. Czytałam ją już dawno, ale do tej pory jestem pod wrażeniem historii przedstawionej w tej książce. Autorka naprawde miała świetny pomysł, aby przedstawić tą znaną historię w takim świetle. Pamiętam, że pochłonęłam tą książke w jedno popołudnie. Wciągnęła mnie bardzo, czytałam ją z wypiekami na twarzy i bardzo kibicowałam głównej bohaterce. Cieszyłam się że własnie tak a nie inaczej skończyła się ta opowieść. Czytałam wiele książek Meg Cabot, ale ta jest jedną z najlepszych. Polecam wszystkim.

KatiaBlue | 2013-07-16
Przeczytana: 16 czerwca 2013

"Liceum Avalon" - współczesna historia o średniowiecznym władcy na zamku w Camelot, królu Arturze. Książka dla młodzieży, lecz młodzieży tego wieku, do którego ją już się nie zaliczam, autorstwa znienawidzonej przeze mnie Meg Cabot - ta kobieta zrujnowała moje wyobrażenia "Pamietnika Księżniczki".

Ellie Harrison jest nastolatką, której rodzice są naukowcami, maniakami średniowiecza i legend arturiańskich. Dziewczyna musiała przeprowadzić się na wschodnie wybrzeże USA do Annapolis - miasta marynarki wojennej - z powodu badań, które prowadzi jej ojciec na starym mieczu.
Harrison poznaje tam chłopaka - A. Williama Wagnera - szkolnego przystojniaka (a jakżeby inaczej), zawodnika drużyny footballu amerykańskiego... W tym momencie zaczyna się współczesna opowieść o królu Arturze, który według wierzeń Bractwa Niedźwiedzia miał powrócić.

Oczywiście każdy bohater "Liceum Avalon" ma swojego średniowiecznego odpowiednika, który może ale nie musi pomóc Arturowi pokonać Mordreda.

Książka nie j...

książek: 1969
Kalissa | 2014-01-11

To, co jest najbardziej ujmujące i czarujące to sam pomysł - autorka rewelacyjnie połączyła legendy arturiańskie z życiem nastolatków w amerykańskim liceum:)

I chociaż dostrzegam wielką naiwność tej powieści, bohaterów trochę sztampowych i jednowymiarowych ( no bo jasne: jest 16-letnia! zwyczajna-niezwyczajna heroina:), popularny sportowiec i najlepszy uczeń, jego przyjaciel i cheerliderka:) i zwyczajowy zły charakter w postaci przyrodniego brata) To powieść i tak mnie urzekła.

Uwielbiam scenę pierwszego spotkania Willa i Elle, uwielbiam ich rozmowy nad basenem, wycieczkę jachtem, a nade wszystko bieg przez błyskawice Elle, aby ochronić Willa. I mistrzowską paralelę, kiedy postać Pani z Jeziora ( a jest to najbardziej tajemnicza i niedoceniana postać legend arturiańskich:) wychodzi na pierwszy plan całej powieści.

klaudiabla2 | 2010-09-23
Przeczytana: 22 września 2010

Śiwetna książka na jeden wieczór. Legenda arturiańska we współczesnym liceum, do tego wątek miłosny i wiele komplikacji. Polecam!!! Gdy skończy się czytać jeden rozdział nie sposób nie zacząść drugiego i tak ciągle, aż do końca książki.

monishka90 | 2014-07-31
Przeczytana: 01 lipca 2014

Swoją przygodę z Meg Cabot zaczęłam od książki "Porzuceni" i po przeczytaniu zaczęłam szukać kolejnych jej książek, ponieważ bardzo spodobał mi się lekki i przyjemny w odbierze styl pisania autorki.

"Liceum Avalon" jest opowieścią o Ellie, która z powodu kariery rodziców musi się przeprowadzić. Jej rodzice są badaczami średniowiecza, a w szczególności czasów arturiańskich. Zbiegiem okoliczności Ellie trafia w sam środek wydarzeń, które już się kiedyś wydarzyły i staje się jedną z głównych bohaterek dramatu rodem z Camelotu.
Will jest szkolną gwiazdą, inteligentny, przystojny i popularny. W jakiś nie wytłumaczony dla nich sposób Ellie i Will czują jakby się już wcześniej poznali... a może w poprzednim wcieleniu?
Akcja jest wciągająca i tak naprawdę, aż do samego końca trzyma w niepewności.
Uwielbiam tą książkę i pokochałam głównych bohaterów. Szczerze polecam i na pewno jeszcze wrócę do tej książki.

Luiza | 2013-07-11

Czytałam ją dobrych kilka lat temu, ale pamiętam, że byłam nią zachwycona! Także polecam nastolatkom przede wszystkim! :)

Aria | 2013-03-21
Przeczytana: 14 czerwca 2013

Super, film też nawet fajny :)

Afrodyta | 2011-05-05
Na półkach: Biblioteka, 2011, Przeczytane
Przeczytana: 05 maja 2011

Rewelacyjna książka! Nie mogłam się od niej oderwać :)

charlotte12 | 2011-02-16
Przeczytana: 15 lutego 2011

„Liceum, które zachęca do nauki historii. Niemożliwe?”

Liceum Avalon to książka napisana przez Meg Cabot, autorkę wielu bestsellerów takich jak seria Pośredniczka, Pamiętnik Księżniczki, itd. Kolejna książka, a pani Cabot wciąż ma do tego rękę. Dobra passa jej nie opuszcza, bo znów odliczałam minuty, które dzieliły mnie od sięgnięcia po książkę. Nawet zachęciła mnie do lektury legend z czasów średniowiecza, co graniczy z cudem. Chciałabym chodzić do Liceum Avalon. Oczywiście, w roli Elle. Bo która z nas nie chciałaby spotkać Willa?...

Akcja książki rozgrywa się w Ameryce. Rodzice Ellie Harrison, wykładowcy, biorą roczny urlop na napisanie książek opartych na źródłach. W ich poszukiwaniach wyprowadzają się ze swojego domu, a Elle razem z nimi. Jej rozgoryczenie rozstania łagodzi basen na tyłach domu, w którym spędza większość swojego wolnego czasu. Ucieka tam przed rodzicami, którzy – choć mili i kochający – mają bzika na punkcie średniowiecznych legend, króla Artura, pani na Shallo...

Załóż konto za darmo!

133. rocznica
  • Michael Robotham
    54. rocznica
    urodzin
    Serce ma swoje powody, których rozum nie ogarnia.
  • Ida Fink
    93. rocznica