Nightfall

Okładka książki Nightfall Penelope Douglas
Okładka książki Nightfall
Penelope Douglas Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Devil's Night (tom 4) literatura obyczajowa, romans
Devil's Night (tom 4)
Nightfall
NieZwykłe
2022-10-20
2022-10-20
2020-01-01
9788383200972
Dawid Świonder

Jestem bardzo szczęśliwa, że ta seria jest już za mną. I raczej żadna nowa książka pani Douglas nie jest już przede mną. Cały cykl Devil's Night oceniam na przeciętny plus. Czytając ostatni tom, na początku byłam bardzo podekscytowana, bo było ciekawie, później, w miarę pokonywania kolejnych rozdziałów, robiło się nudno i bardzo przeciętnie. Już to pisałam przy okazji recenzji trzeciego tomu, że tutaj doskonale sprawdza się powiedzenie, że "less is more". Ten tom jest bardzo gruby. Na prawdę można było skrócić go, bez szkody dla fabuły. A co do bohaterów, no to jest tak powtarzalnie, jak w poprzednich książkach z tego cyklu. Tak na prawdę spore wrażenie zrobił na mnie tylko pierwszy tom, kolejne były tylko cieniem tego pierwszego. Ja dziękuję już pani Duglas, raczej już się ze sobą nie spotkamy.

fajne zakonczenie serii chodz moim ulubionym tomem pozostaje Kill Switch. Teraz liczę na nowa serię z nowym pokoleniem Jeźdźców.

Moja ulubiona część, zdecydowanie.

Moja ulubiona część, zdecydowanie.

Ta książka jest cudowna!!! Na pewno się na niej nie zawiedziecie 😍

Tak jak mówiłam we wcześniejszych recenzjach byłam zawiedziona jedną z części tej serii 😢 Jednak ta cześć wybacza wszystko i na pewno jest moją ulubioną 😍

Bardzo podobały mi się powroty do przeszłości, co pozwoliło mi zajrzeć głębiej w całą fabule serii.

Emory to dziewczyna, którą pokochacie. Mimo przeszłości i tego co zrobiła myśle, że wiele osób jej to wybaczy 😉 Ja tak zrobiłam. Każdy wie, że człowiek przyparty do muru, chce zrobić wszystko żeby ocalić swoich bliskich i osoby na których im zależy. Jednak długo kryte uczucia wyjdą na wierzch i… nie za bardzo chce wam spoilerować, dlatego nie wytłumaczę za bardzo o co chodzi 😁 Kiedy czytałam rozdziały z jej przeszłości to moje serce łamało się na pół. Było mi jej tak szkoda, że cierpiałam z nią.

Will… no co powiem, już został wpisany na listę moich mężów 😏On jest tak cudowny, że ja nie mogę. Wiadomo jak każdy ma swoje dziwne humory i akcje, ale nie da się go nie kochać ❤️ Bardzo podobało mi przedstawienie jego postać. Już wcześniej czytelnik mógł go zauważyć, ale ta książka zdecydowanie pozwoliła mi go poznać.

Sama fabuła jest na milion procent. Jest tak genialnie zrobiona, że nie da się odciągnąć od tej książki 🥰

Książka zdecydowanie nie należy do cienkich, a wręcz przeciwnie do grubasków, bo mówimy tu o 798 stronach. A mimo to przeczytałam tę książkę w 2 dni 😊 Tak się wciągnęłam, że nie mogłam die oderwać.

Świetna robota autorki, której nie da się nie zauważyć. Wszystko w tej serii jest tak rozbudowane, że wow. Po prostu kocham tę książkę ❤️❤️❤️

Zdecydowanie polecam tę książkę i mimo że jest ona powiązana z wcześniejszymi częściami to na spokojnie da się ją przeczytać. Więc jak ktoś nie jest przekonany co do całej serii to spokojnie może przeczytać tę cześć 🥰 Na pewno się nie zawiedziecie, a ja z całego serducha ją polecam 😍

Ta książka jest cudowna!!! Na pewno się na niej nie zawiedziecie 😍

Emory to dziewczyna, którą pokochacie. Mimo...

"Albo mnie osłaniasz albo walczysz u mego boku inaczej stoisz mi na drodze..."
Siła miłości i przyjaźni są największymi wartościami jakimi człowiek może się kierować. A mają przyjaciół i ukochanych u boku, można wspólnie wiele dokonać.

"Albo mnie osłaniasz albo walczysz u mego boku inaczej stoisz mi na drodze..."

Mimo że serię kocham całym sercem, to ta część okazała się dla mnie najsłabsza. Miałam wrażenie, że jestem tam wszystkiego za dużo, jakby autorka na robiła to na siłę. Szkoda, bo oczekiwanie były trochę większe.

Wszystko co dobre musi się kiedyś skończyć. Jak zawsze nie zawiodłam się. Tak jak się spodziewałam ta część bolała i w niektórych momentach nawet bardzo. Cały czas czuło się takie napięci i zastanowiło: kto i dlaczego to zrobił. Ostania strona epilogu była tak cudowna i wzbudziła we mnie tyle emocji, że nie mogłam się pozbierać. Jednak odniosłam wrażenie, że gdy są rozdziały w przeszłości to trochę autorce pomieszały się lata przez co są pewne nieścisłości odnośnie poprzednich części

"Zawsze bądź jak Lilith. Nigdy jak Eva"

Zostawiłam sobie tę cześć jednej z moich ulubionych serii właśnie na okres przed Halloween, bo poczuć ten klimat Nocy Diabła. Niestety, po bardzo, bardzo dobrym Kill Switch, tutaj historia już u mnie tak nie żarła. Początkowo miałam nawet wrażenie, że autorka pomyliła lata, w jakich odbywała się fabuła z przeszłości. Co do teraźniejszości to była bardzo chaotyczna. Nie wiedziałam co się dzieje. To pewnie był zamierzony zabieg, by czytelnik poczuł się jak Emory wrzucona w wir wydarzeń, ale dla mnie było to frustrujące. Zdecydowanie też w całej książce za mało jest pov Willa - na czym ten tom traci, bo w poprzednich perspektyw chłopaków było chyba więcej. Miał na szczęście ten moment chwały, gdy odkrył swoje karty, co trochę wynagrodziło ten wątek. Dodatkowo przez to, że akcja nie toczyła się w ich mieście, nie czułam że czytam książkę z tej serii, tylko jakąś osobną pozycję. Dopiero gdy bohaterowie się połączyli wszystko wróciło na swoje miejsce.
Poza tym ten tom powinien być rozbity dna dwa: jeden skupić się na głównej parze, by domknąć ich historię, a drugi na wszystkich bohaterach, gdzie byłoby miejsce dla Alex.

🦋ʀᴇᴄᴇɴᴢᴊᴀ „ɴɪɢʜᴛғᴀʟʟ” ᴘᴇɴᴇʟᴏᴘᴇ ᴅᴏᴜɢʟᴀs 🦋

🦋ᴍᴏᴊᴀ ᴏᴄᴇɴᴀ🦋
🖤ᴋsɪᴀ̨ᴢ̇ᴋᴀ 9/10
🖤ᴏᴋᴌᴀᴅᴋᴀ 8/10

👓Od czasów młodości w głowie Willa stale była jedna dziewczyna. Okularnica, która była cichą i spokojną dziewczyną. Która drastycznie różniła się od dziewczyn, z którymi zadawał się Will.

♟️Emory nie pochodziła z bogatej rodziny, starała się być niezauważona i otaczała się tylko jedną koleżanką. Wiedziała, że jest w centrum zainteresowania Willa. Mimo to nic z tym nie zrobiła. Nie chciała niepotrzebnie zwracać na siebie uwagi. Wiedziała, że chłopaka prędzej czy później złamany jej serce. Mimo to zbiegiem czasu Will i Emory zaczynają się do sobie coraz bardziej zbliżać. Chłopak jest zdeterminowany i nie daje się odtrącić Emory. Jednak dzieje się coś, co niszczy ich znajomość raz na zawsze.

👓9 lat później, Will przechodził trudny okres. Rodzina więzienie, próba zabójstwa. To wszystko zostawiło na nim piętno, z którym musiał się zmagać. Narkotyki, alkohol stał się jego codziennością. Jako najmłodszy syn był ciągle porównywany do starszych braci. Aby nie przysporzyć wstydu i hańby rodzinie oraz nie pokrzyżować planów jego dziadka, zostaje wysłany do pewnego miejsca. Miał tam stać się idealnym synem i wnukiem. A miało przy służyć się do tego miejsce, którego lokalizacja co chwilę się zmieniała, ale nazwa po zostawała zawsze ta sama. Black­church.

♟️Emory budzi się w obcym pokoju. Białe ściany i złote zdobienia są jej całkowite obce. Jest zdezorientowana, nie wie, jak znalazła się w tym pomieszczeniu. Jej życie zmienia się o 180 ° ponownie, gdy zaczęła układać je na nowo, w nowym miejscu, z nowymi ludźmi, z dala od brata. Jak się szybko okazuje, została ona zamknięta w Blackchurch.

👓Emory, jak i Wiil nie spodziewali się, że właśnie tam spotkają się ponownie.

„ᴢɴᴀ­ʟᴀ­ᴢᴌᴀᴍ sɪᴇ̨ ᴘᴏ­śʀᴏᴅ­ᴋᴜ ɴɪ­ᴄᴢᴇ­ɢᴏ, ᴢ ʙᴏ́ɢ ᴡɪᴇ ɪʟᴏᴍᴀ ғᴀᴄᴇ­ᴛᴀ­ᴍɪ, ᴋᴛᴏ́­ʀᴢʏ ᴏᴅ ʙᴏ́ɢ ᴡɪᴇ ᴊᴀᴋ ᴅᴀᴡɴᴀ ɴɪᴇ ᴍɪᴇʟɪ ᴢ̇ᴀᴅ­ɴᴇᴊ ᴏᴋᴀ­ᴢᴊɪ ᴅᴏ ᴢʀᴏ­ʙɪᴇ­ɴɪᴀ ᴄᴢᴇ­ɢᴏś ɢᴌᴜ­ᴘɪᴇ­ɢᴏ, ᴢᴜ­ᴘᴇᴌ­ɴɪᴇ ᴏᴅ­ᴄɪᴇ̨­ᴄɪ ᴏᴅ śᴡɪᴀ­ᴛᴀ ᴢᴇ­ᴡɴᴇ̨ᴛʀᴢ­ɴᴇ­ɢᴏ. ᴀ ᴡ ᴅᴏ­ᴅᴀᴛ­ᴋᴜ ᴊᴇᴅᴇɴ ᴢ ɴɪᴄʜ ᴢᴀɢʀᴏ­ᴢɪᴌ ᴍɪ ᴋɪᴇ­ᴅʏś, ᴢ̇ᴇ sᴘᴏ­ɴɪᴇ­ᴡɪᴇ­ʀᴀ ᴍɴɪᴇ, ᴊᴇśʟɪ ᴢɴᴏ́ᴡ sɪᴇ̨ sᴘᴏ­ᴛᴋᴀ­ᴍʏ”.

„ʟᴀᴛᴀ ᴛᴇᴍᴜ ᴘʀᴢᴇ­sᴛʀᴢᴇ­ɢᴀ­ᴌᴀᴍ ɢᴏ, ʙʏ ɴᴀ ᴍɴɪᴇ ɴɪᴇ ɴᴀ­ᴄɪ­sᴋᴀᴌ. ᴏsᴛʀᴢᴇ­ɢᴀ­ᴌᴀᴍ. ᴛᴏ ɴɪᴇ ʙʏᴌᴀ ᴍᴏᴊᴀ ᴡɪɴᴀ. ᴢɴᴀ­ʟᴀᴢᴌ sɪᴇ̨ ᴛᴜ ɴᴀ ᴡᴌᴀ­sɴᴇ ᴢ̇ʏ­ᴄᴢᴇ­ɴɪᴇ”.

♟️Oboje żywią do siebie urazy, ale wzajemne porządnie nie jest w stanie, trzymać ich z dala od siebie.

👓Czwarta część serii Devil's Night. Tym razem poznajmy Willa. Nie mogłam się już doczekać, aż poznam jego historię. Już w poprzednich częściach byłam nim bardzo zaintrygowana.

♟️Minusem, który pojawia się w tej, jak i poprzednich częściach to długie rozdziały, za którymi nie przepadam oraz częste powroty do przeszłości. One dużo wnoszą do naszej historii, ale tak jak we wcześniejszych recenzjach pisałam, wolałabym poznać teraźniejsze losy bohaterów.

👓Ta część podobała mi się najbardziej z całej serii, nie tylko poprzez historie Willa i Emory, ale również że w końcu mogliśmy wpaść w wir prawdziwej akcji z udziałem jeźdźców w roli głównej. Jestem strasznie zaintrygowana, jak potoczą się dalsze losy dzieci, naszej ósemki głównych bohaterów.

♟️Nowelki także zostały przeze mnie przeczytane, aczkolwiek nie widzę sensu pisania ich recenzji, gdyż są one tylko dodatkami do serii. Moim zdaniem nie wnoszą dużo do fabuły i można je spokojnie pominąć, aczkolwiek jeżeli ktoś uwielbia Devil's Night, to jest to super dodatek do zakończenia serii.

🦋ʀᴇᴄᴇɴᴢᴊᴀ „ɴɪɢʜᴛғᴀʟʟ” ᴘᴇɴᴇʟᴏᴘᴇ ᴅᴏᴜɢʟᴀs 🦋

🦋ᴍᴏᴊᴀ ᴏᴄᴇɴᴀ🦋