Bez powrotu

Okładka książki Bez powrotu Marta Zaborowska
Okładka książki Bez powrotu
Marta Zaborowska Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Julia Krawiec (tom 5) kryminał, sensacja, thriller
Julia Krawiec (tom 5)
Czarna Owca
2021-07-14
2021-07-14
literatura polska

Dobrze się czyta.

Dobrze się czyta.

Ech Julka, Julka… Co to się w Twoim życiu dzieje to głowa mała…
To już piąty tom z detektyw Krawiec i naprawdę muszę przyznać, że im dalej się zagłębiam w historie jakie pisze Pani Zaborowska, to tym bardziej podobają mi się jej książki. Świetnie przedstawiona część kryminalna, ale również ta część obyczajowa z naszymi bohaterami jest od pierwszego tomu tak rozpisana, że wszystko jest na wysokim poziomie napisane.

Zawsze kiedy zabierałam się za polskich autorów kryminalnych to bałam się, że zawiodę się, bo jednak amerykańscy, czy norwescy, albo angielscy naprawdę piszą bardzo dobrze i zapewne nasi autorzy im nie dorównują, a ja się tylko nakręce i będzie mi później tylko przykro… Jakie to pozytywne zaskoczenie, kiedy okazuje się, że jednak nasi autorzy piszą tak dobrze, że aż chce się ich czytać.

Muszę naprawdę zacząć się kajać przed nimi, bo coraz częściej zapoznaje się z naszymi autorami, którzy mają świetne pióro. I do tego pióra zalicza się Marta Zaborowska, która stworzyła serię książek z Krawiec, która wciąga. Każda część jest o innej zagadce kryminalnej, ale życie Pani Detektyw płynie dalej i wiele się zmienia, wiele pozostaje tak samo, a jeszcze wiele może się wydarzyć co wskazują pewne sytuacje w jej życiu.

Czytając o Krawiec mam czasem wrażenie, że to taka trochę druga Jane Rizzoli, ale z drugiej strony to całkiem inna inszość. Nie wiem, która lepsza, a może tak naprawdę są na równi? Polecam sięgnąć po cykl Julii Krawiec, bo jest to przyjemnie spędzony czas nad książką.

Ech Julka, Julka… Co to się w Twoim życiu dzieje to głowa mała…

Strasznie przeciętna książka. Niby wciągająca, ale cały czas mam wrażenie, że autorka totalnie nie docenia inteligencji czytelnika pisząc takie bujdy

Marta Zaborowska
"Uśpienie"
"Rajskie ptaki"
"Gwiazdozbiór"
"Czarne ziarno"
"Bez powrotu"
"Debiutantka"
Całkiem niezła seria. Początkowo byłam sceptyczna, dwa pierwsze tomy oceniam jako najsłabsze. Za to piąty i szósty jako najlepsze. To oznacza, że seria cały czas podnosi poziom.
Dla mnie dużym plusem poszczególnych powieści były bardzo rozbudowane wątki osobiste - do tego świetna kreacja bohaterów, ze szczegółami ich emocji, motywów ;)
Polecam ;)

"Bez powrotu"
"Debiutantka"

Polecam dobra lektura

Polecam dobra lektura

W tej powieści "bujda na resorach" pogania "bujdę na resorach." Pierwsza - 3 pokolenia hiszpańskich kobiet rzucone w środek Warszawy, bo średnia , Dolores, została zaangażowana jako opiekunka do dziecka polskiej rodziny! Jej matka, Josefa, nie zna zupełnie polskiego (oprócz trzech słów na krzyz),ale znakomicie dogaduje się z dziećmi dorosłego juz podopiecznego jej córki Dolores i opowiada im bajki "najlepiej na świecie". Kiedy jedno z dzieci ginie w tragicznych okolicznościach , Josefa odprawia nad ciałem zmarłej dziewczynki gusła , zadziwiajace w żarliwej katoliczki, spowiadajacej się z tego, ze zasneła nad pacierzem. Niemalże wudu połaczone z brazylijską telenowelą. telenowelą. Następna bujda to strasznie schematyczne lub przeciwnie- zupełnie niewiarygodne psychologicznie postacie. Operetkowa Pilar, córka Dolores, zrzedząca,wiecznie niezadowolona matka Julii Krawiec należą do grupy pierwszej. A Beata Morawska, żona dawnego wychowanka Dolores, matka bliżniąt, z których jedno ginie w tragicznych okolicznosciach to "szara myszka", bo tylko tyle mówi nam o nie autorka. Okazuje sie jednak kluczowa postacia w tej powieści, ale trudno uwierzyc, ze jest zdolna do tego wszystkiego, co powierzyła jej autorka.

świetna książka. Każdy następny tom lepszy od poprzedniego. Kolejne lisy pani policjant, która została detektywem. świetna zawodowo, nie zawsze pozbierana w życiu osobistym. Posiada rezolutną córkę. Historia zawodowa przeplata się z życiem osobistym. Czyżby Julia powróciła do swojej dawnej miłości, czy to będzie tylko chwilowy romans. Stara miłość nie rdzewieje. Z przyjemnością przeczytam kolejny tom.

Rasowy kryminał,już zapomniałam wcześniejsze części,ale lubię Julie Krawiec, historia opowiedziana dobrze, wciaga.

Książka „Bez powrotu” autorstwa Marty Zaborowskiej to już 5 część cyklu z detektyw Julią Krawiec. Nie tak dawno bo na początku czerwca tego roku premierę miała już szósta część cyklu "Debiutantka".
Tę część zaczynamy od pogrzebu, aby za chwilę przenieść się na wesele. Nasza bohaterka Julia Krawiec stoi w końcu przed możliwością poznania swojej przyrodniej siostry. Siostrom przerwał jednak rozmowę tajemniczy telefon po czym jedna z nich wybiegła ze spotkania. Co takiego się wydarzyło, że jedna z dziewczyn musiała opuścić ważną uroczystość rodzinną? Szybko okaże się jednak, że Lidka zaginęła. Julia Krawiec wraz z komisarzem Górnym poszukując dziewczyny trafiają na ślady brutalnej zbrodni. W tym samym czasie pewien chłopiec prowadzi grę „Do trzech pań sztuka”. Co to za zabawa i na czym polega dowiecie się oczywiście podczas lektury książki. Nie mniej jednak na każdym kolejnym etapie gry ginie kolejna kobieta. Czy siostra Julii będzie kolejną z nich? Czy Julia wraz z komisarzem Górnym zdążą odnaleźć dziewczynę?

To już piąty tom z Julią Krawiec w roli głównej. Zaczynamy z tzw. grubej rury - od pogrzebu pięcioletniej dziewczynki. Potem mamy przesunięcia w czasie: przed pogrzebem i teraźniejszość. Dzięki temu powoli dowiadujemy się co się przytrafiło małej Karince i jaki ma to związek z brutalnym morderstwem młodej kobiety i zaginięciem drugiej. Świetnie dawkowana przyjemność.

• Kryminał

Marta Zaborowska Bez powrotu Zobacz więcej