Czarne ziarno

Okładka książki Czarne ziarno Marta Zaborowska
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Czarne ziarno
Marta Zaborowska Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Julia Krawiec (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
Julia Krawiec (tom 4)
Czarna Owca
2020-10-14
2020-10-14
literatura polska

Cała seria z Julią Krawiec super napisana, dobrze się czyta. Polecam

Cała seria z Julią Krawiec super napisana, dobrze się czyta. Polecam

To moje kolejne podejście do Julii Krawiec po kilkuletniej przerwie od przeczytania poprzedniego tomu. Poprzednie książki podobały mi się, a sposób w jaki Marta Zaborowska prowadziła panią detektyw i jej historia spowodowały, że mi iż kolejny tom czekał na przeczytanie, nie odmawiałem sobie kupna kolejnych wychodzących na tzw. "później".
No i to "później" w końcu nastąpiło. Powiedzieć, że dzieje się, a wartka akcja nie pozwala oderwać się od książki to zdecydowanie przesadzić. Historia śledztwa płynie wolno, swoim tempem, poprawnie i bez niespodzianek. Całość ma sens, a opowieść o patologicznej rodzinie nawet przeraża. Dla mnie jednak te trochę ponad 500 stron to lekka przesada w treści, rozwleczona. Wydaje mi się, że zupełnie niepotrzebnie. Chyba można było pokusić się o skrócenie całości. Zatem powrót do Pani detektyw ok, ale bez szału i ode mnie 6.

No i to "później" w końcu nastąpiło....

Marta Zaborowska
"Uśpienie"
"Rajskie ptaki"
"Gwiazdozbiór"
"Czarne ziarno"
"Bez powrotu"
"Debiutantka"
Całkiem niezła seria. Początkowo byłam sceptyczna, dwa pierwsze tomy oceniam jako najsłabsze. Za to piąty i szósty jako najlepsze. To oznacza, że seria cały czas podnosi poziom.
Dla mnie dużym plusem poszczególnych powieści były bardzo rozbudowane wątki osobiste - do tego świetna kreacja bohaterów, ze szczegółami ich emocji, motywów ;)
Polecam ;)

Marta Zaborowska
"Uśpienie"
"Rajskie ptaki"
"Gwiazdozbiór"
"Czarne ziarno"
"Bez powrotu"
"Debiutantka"

"Czarne ziarno" Marty Zaborowskiej to kryminał z detektyw Julią Krawiec na tropie.
Podczas nocy sylwestrowej w przydomowym ogrodzie zostaje zamordowany dziewiętnastoletni chłopak. Do zabójstwa najstarszego syna Leona przyznaje się jego matka.
Córka Maria nie wierzy w jej winę. Przypuszcza, że młodsza siostra mogła widzieć kto dokonał tej strasznej zbrodni. Nina jednak uparcie milczy.
Maria zatrudnia detektyw Julię Krawiec licząc, że ta oczyści matkę z zarzutów i znajdzie winnego śmierci ukochanego brata.
"Czarne ziarno" Marty Zaborowskiej to mroczny kryminał. Fabuła niebywale intrygująca.
W miarę posuwającego się śledztwa detektyw Julia Krawiec odkrywa rodzinne tajemnice.
Te są zarówno mroczne jak i szokujące. Odkrycie mordercy wprawia w osłupienie.
Rasowy kryminał "Czarne ziarno" Marty Zborowskiej GORĄCO POLECAM!

Jest to już moje 4 spotkanie z autorką i im dalej zagłębiam się w historię Julii Krawiec tym bardziej ją uwielbiam, nie tylko jako samą bohaterkę, która musi mierzyć się z różnymi sytuacjami jako matka, kobieta czy detektyw. Ale po prostu tak świetnie jest przedstawiona jej postać, tak dobrze każda zagadka kryminalna jest rozpisana przez Panią Martę, że nie da się nie wchodzić całą sobą w tę historię.

Niby 4 tom, przecież wiele książek ma to do siebie, że ma pierwsze dwa góra tomy najlepsze, a później poziom spada, ale tu tak nie jest. Zainteresowanie właśnie wzrasta, bo historia jest naprawdę świetnie napisana. Zaskoczyła mnie, bo chociaż już na końcu domyśliłam się kto, co i dlaczego, to jednak dopiero pod koniec spojrzałam inaczej na to wszystko, bo obstawiałam całkiem kogoś innego i tak jak u mojego ulubionego autora kryminałów (jednego z wielu) Cobena, zakończenie mnie zaskoczyło i to pozytywnie.

Cały cykl od samego początku bardzo mi się podoba i kryminalnie i również obyczajowo jeśli patrzymy na życie pani detektyw, która naprawdę nie ma kolorowo, a radzi sobie w sposób jaki tylko może, czyli najlepszy brnie do przodu.

Po pół roku czekania na półce w końcu zapoznałam się z twórczością Marty Zaborowskiej.

No i zaczęłam tę znajomość od... czwartego tomu serii.

Muszę przyznać, że bardzo przypasowała mi do gustu kreacja bohaterów. Każdy miał coś za uszami, ale przyczyn tego, co spowodowało śmierć dziewiętnastoletniego Leona się nie spodziewałam. Cała ta zawiłość rodzinna była... wymaksowana.

Styl tej powieści zaciekawił mnie, choć z początku dość sporo opisów niepokoiło mnie podczas lektury. Koniec końców nie przeszkadzały mi one, a pozwoliły szerzej zarysować perspektywę tego, co się dzieje.

Nie mam pojęcia, kiedy to zrobię, ale chociaż postaram się w przyszłym roku nadrobić więcej książek Autorki.

No i zaczęłam tę znajomość od... czwartego tomu serii.

Julia Krawiec, główna bohaterka serii, zdążyła odejść z policji i zostać prywatnym detektywem. Mnóstwo komplikacji przyniosło jej również życie prywatne i Autorka sprytnie łączy to ze sprawą, którą Krawiec aktualnie prowadzi....

Najlepsza z dotychczasowych części polecam podoba mi się jak główna bohaterka dojrzewa

Czwarta książka z cyklu o Julii Krawiec. Miałam dłuższą przerwę z przygodą z książkami pani Marty Zaborowskiej ale powrót był bardzo przyjemny. Julia jest teraz detektywem i pozyskuje pierwszą klientkę. Julii udaje się rozwikłać zakręconą sprawę zabójstwa dziewiętnastoletniego chłopaka. Ale czy taka była intencja zleceniodawczyni? Czy przy okazji musiały wypłynąć na wierzch rodzinne tajemnice? Książkę dobrze się czyta, trzyma w napięciu. Ciągle coś się dzieje. I tylko prywatne życie Julii Krawiec nadal dalekie jest do ideału. Czy bohaterka nadal przedkłada pracę nad wychowaniem córki? Czytajcie sami.

Każdy następny tom jest lepszy. Świetna książka, Jak się zacznie czytać, to nie można się od niej oderwać.

Super kryminał , czytam kolejny tom z Julia Krawiec i jak na razie nie mogę się oderwać od tej serii.

• Przeczytane 2020
  • Marta Zaborowska