Zadziorna baronówna

Okładka książki Zadziorna baronówna Urszula Gajdowska
Okładka książki Zadziorna baronówna
Urszula Gajdowska Wydawnictwo: Szara Godzina Cykl: W dolinie Narwi (tom 1) powieść historyczna
powieść historyczna
W dolinie Narwi (tom 1)
Szara Godzina
2021-06-10
2021-06-10
literatura polska

Jako romans historyczny wypada dość dobrze. Nic wielce odkrywczego, ale czyta się przyjemnie. Można wypocząć.

Nie bardzo rozumiem tak wysoką ocenę. Uwielbiam romanse historyczne dlatego jestem mocno zawiedziona.
Główna bohaterka jak na starą panne zachowywała się jak rozkapryszony podlotek.
Dialogi między głównymi bohaterami nie zawsze były skończone lub w ogóle o niczym ona o tym on o tamtym. Nie czułam tej chemii.
Wątek kryminalny był tak pasjonujący że już przy pierwszym rozdziale o włamaniu na 95% wiedziałam kto za tym stoi. I miałam rację.

Główna bohaterka jak na starą panne zachowywała się jak rozkapryszony podlotek.
Wątek kryminalny był tak pasjonujący że już przy pierwszym...

2082

Porządnie, na wzór angielski napisany romans historyczny osadzony w realiach polskich.
Jest to co potrzeba w romansidle: urodziwa i bogata panna, przystojny kawaler, śledztwo, pogoń.

Świetna lektura.

Świetna lektura.

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Wysłuchane jako audiobook
Książka 10/10
Lektor 10/10 (Mirella Rogoza Biel)
Romans kryminalny.
Po serii Dworek nad Biebrzą sięgnąłem po pierwszy tom z cyklu W Dolinie Narwi
I nie zawiodłem się.
Nie będę opisywać ani zdradzać treści,. Pierwsza połowa 19w. Konwenanse. Jeżeli byłaś sama z mężczyzną to on musi Ci się oświadczyć. Te stroje - te przebieranki w książce - cudo.
Co by było gdyby wtedy mieli FB?
I wisienka na torcie. Bardzo rzadko daję lektorom 10/10. W tym wypadku Pani Mirella zasłużyła na tą opinię.
Bardzo polecam

Wysłuchane jako audiobook
Książka 10/10
Lektor 10/10 (Mirella Rogoza Biel)
Romans kryminalny.
Po serii Dworek nad Biebrzą sięgnąłem po pierwszy tom z cyklu W Dolinie Narwi
I nie zawiodłem się.
Co...

2045

Nie przepadam za tego typu książkami, ale czasami, bo jakiejś cięższej lekturze lubię sięgnąć po coś lekkiego, niewymagającego skupienia, uwagi, przy czym będę się dobrze bawić i taka właśnie jest "Zadziorna baronówna". To moje drugie spotkanie z serią "W dolinie Narwi" (nie czytałam po kolei i w niczym to nie przeszkadza) i znów mi się podobało. Akcja dzieje się w 1815 roku w kręgach polskiej arystokracji i mamy tutaj romanse, zagadki, przebieranki, pościgi, ucieczki i wszystko to napisane przez polską autorkę. Podczas lektury bawiłam się rewelacyjnie. Nie jest to typowy romans, gdzie nie ma praktycznie żadnej fabuły. Tutaj dużo się dzieje i to rzeczy pozaromansowych pomimo, że bardzo mocno iskrzy pomiędzy głównymi bohaterami baronówną Sabiną i Wiktorem.
Typowo rozrywkowa pozycja, ale na wysokim poziomie przy której można zapomnieć o otaczającym świecie i świetnie się bawić. Polecam.

Z ,,Zadziorną baronówną" spędziłam dwa wieczory. Zapomniałam o całym świecie, przenosząc się w dawne czasy. Wyobraziłam sobie siebie w sukniach z tamtych lat. A mój charakter? Czy pasowałby do ułożonej hrabiny? Może jednak dobrze, że żyję w czasach współczesnych...
Piękna historia z szybką, ciekawą akcją. Dobrze się bawiłam. Polecam niebanalne powieści Urszuli Gajdowskiej.

Chciałam dać odpocząć mojej głowie od kryminalnych historii, więc wybrałam Zadziorną Baronównę. Ot poocieram się o dawny świat bogatych ludzi. Nie tego się spodziewałam co przeczytałam. Chwilami bawiłam się, chwilami zastanawiałam, ale chyba dopięłam swego....odpoczynek od mrocznych historii był ciekawy. Spokojna lektura na deszczowe dni.

Zapowiadał się fajny romans z kryminałem w tle, ale Bridgertonowie wypadli o niebo lepiej. Bohaterka działała mi na nerwy, o wątku miłosnym się nie wypowiem, bo zawiódł moje oczekiwania. Dużo powtórzeń, które nie wniosły nic konkretnego poza przedłużeniem czytania. Umiejscowienie ludzi w powieści kłóciło się z logiką. Pani Cz. w dwóch miejscach jednocześnie?

• Romans historyczny

Urszula Gajdowska Zadziorna baronówna Zobacz więcej