Sekta

Okładka książki Sekta Marek Stelar
Okładka książki Sekta
Marek Stelar Wydawnictwo: Filia Cykl: Nadkomisarz Rędzia (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Nadkomisarz Rędzia (tom 2)
Filia
2021-03-10
2021-03-10
9788381954211
literatura polska

Tak jak poprzednia część miejscami jest nudna przez bardzo długa narrację. Wątek Agnieszki i Tomka jest bardzo słaby.

Nadkomisarz Rędzia prowadzi śledztwo w sprawie zabójstw trzech mężczyzn. Żmudne śledztwo ujawnia, że wszystkie ofiary były w przeszłości związane z sektą. Czy pozostali członkowie "kościoła" mogą czuć się bezpieczni? Co kieruje mordercą?
Autor snuje może niezbyt wyszukaną, ale zgrabną intrygę. Wplata psychologiczny rys związany z funkcjonowaniem sekty i manipulowaniem. Pojawią się także interesujący wątek osobisty związany z nadkomisarzem Rędzią.
Mimo to zabrakło mi czegoś, swego rodzaju lekkości w snutej historii, mocniejszego akcentu związanego z postacią mordercy, bardziej zawiłej historii.

Jakoś mnie nie porwała ta książka, niby wszystko jest, ale jednak czegoś brakuje. A może to po prostu kryminały mi się już za bardzo oczytały. Wszystkie te historie jakieś takie podobne do siebie i wtórne.

Co prawda szpital niedawno zmienił nazwę, ale oddział CLUW pozdrawia i dziękuje za wzmiankę w książce :)

Nie ukrywam że ciężej mi się czytało niż Blizny, jednak uważam, że to dobra pozycja i jej niejednoznaczność mnie wciągała. Polecam.

Ta pozycja nie wciągnęła mnie jak inne czytane wcześniej książki pana Marka. I zupełnie nie potrafię tego wytłumaczyć, przecież wszystko jest jak należy. Przekonująca historia, wciągająca akcja, ciekawe wątki, wyraziści bohaterowie, a mimo to ja czuję jakiś niedosyt. I absolutnie nie jest to zarzut w kierunku autora, którego uwielbiam i nawet gdyby napisał książkę kucharską, to przeczytam od pierwszego do ostatniego słowa. Widocznie temat sekt nie dla mnie. Od razu zabieram się do czytania "Głębi" - tak bardzo jestem ciekawa dalszych losów komisarza Tomasz Rzędzi, bo w jego życiu nieźle się namieszało. Oj będzie się działo, będzie ciekawie.

Nadkomisarz Rędzia ponownie w akcji. W drugiej części cyklu mamy nową historię kryminalną i dalszy ciąg wątków osobistych. Historia kryminalna ponownie ciekawa, wartko prowadzona akcja, interesujący bohaterowie. Wątek osobisty nieco bardziej przewidywalny, ale - co ciekawe - wszystko wskazuje na to, że będzie miał swą kontynuację w części trzeciej, po którą niezwłocznie sięgnę :)

Drugi tom z Tomkiem Rędzią daje radę, sekta, zabójstwa, tragiczna miłość i problem komisarza, który prawdopodobnie zostanie rozwiązany w następnej części. Jak dla mnie trochę za dużo wulgaryzmów.

Sceptycznie podeszłam do tej tematyki kryminału. Niby temat oklepany, ale słuchało mi się tego kryminału zaskakująco dobrze. Akcja jest niespieszna i pojawia się trup od czasu do czasu, ale całość była naprawdę dobra. Lektor też świetny. Polecam.

Morderstwa, sekta. i,,,, wtrącony wątek osobisty, który się nie rozwinął, Czuję niedosyt. Książkę szybko i dobrze się czyta, ale autor niczym nie zaskakuje. Mam nadzieję, że kolejny tom będzie lepszy.

• Kryminał