PIS-neyland

Świat Książki
2007-11-01
2007-11-01
polityka prawo i sprawiedliwość

Można przeczytać, ale nie jest to pozycja bardzo obiektywna. Z góry widać jakiej opcji jest dziennikarz.

"Jak długo Polacy, a przynajmniej część z nas, dadzą się oszukiwać?" - to cytat z zamieszczonej powyżej opinii autora. No właśnie. I to mówi pseudodziennikarz, którego jedyną umiejętnością jest właśnie oszukiwanie. Dotychczas myślałem, że szczyt bezczelności to na...ć komuś pod drzwiami, a potem zadzwonić i poprosić o papier. Pan Tomasz udowadnia to książką, że są jeszcze wyższe szczyty bezczelności.

Zbiór felietonów zawierających bystre obserwacje, jednak czasem czego żal - bardzo jednostronne.

Publicystyka zaangażowana po stronie jedynie, według T. Lisa, słusznej sprawie.

Publicystyka zaangażowana po stronie jedynie, według T. Lisa, słusznej sprawie.

Kochani, jako zapalony czytelnik Pisma Świętego, którego czytać chcę ciągle powiem, że poruszanie tematów polityki jakiejkolwiek, czy to krajowej, czy zagranicznej, ma w sobie wiele wspólnego z poruszaniem obornika rozrzuconego na polu. Innymi słowy jak by człowiek nie poruszył, będzie śmierdzieć. Co do Pisma Świętego wyjaśnię, że w jego ujęciu politycy, to persony wyjątkowo zdegradowane, łajdackie, haniebne, które do domu do żony, do rodziny lepiej nie przybliżać, bo skurwią, zepsują, rozwalą i zniszczą. Ale, by o nich pisać, trzeba oczywistego, bardzo starannie zaplanowanego dystansu, którym, to publicysta (kronikarz, skryba, no chyba, że hagiograf) kierować się powinien. Jeżeli nie ma owej granicy, mamy perfidnego cynika, lub pożytecznego idiotę, by tu przywołać sławetne sformułowanie Włodzimierza Ilicza Lenina. Pan redaktor Tomasz Lis, to potwornie zdolna, oczytana i erudycyjna bestia. Uwielbiam oglądać jego programu, nie ze względu na treść, a bardziej z uwagi na public self control, public relation na bardzo wysokim poziomie. Jednak co w tym najsmutniejsze w służbie, w interesie nie koniecznie wartości i celów prawdziwego dziennikarstwa. Jest najlepszym polskim sofistą doby współczesnej i po latach w jednym szeregu będzie zestawiany w jednym rzędzie z wielkim zaciekłym publicystą, który w celach doraźnych stawał się historykiem. To smutne jak w polowaniu z zaściankiem do w szranki wstępuje człowiek, który inny zaścianek buduje tylko po to by na nim żerować. Sprytne nieprawdaż? Mefisto z Faustem by się uśmiał. Tytułem końca moich może nie do końca uwagi godnych spostrzeżeń zaprezentuj sznur, czy bardziej szfot, który to redaktor sam sobie ustawił. Ze wstępu opisującego Pisowską propagandę nienawiści skierowanej wobec PO: "Jeśli oni wygrają, to będzie powtórka z 13 Grudnia, bo oni uosabiają zło, WSPIERAJĄ KORUPCJĘ, LEKCEWAŻĄ ZWYKŁYCH LUDZI, SĄ ADWOKATAMI PATOLOGII, SŁUCHAJĄ TYLKO SALONU, SĄ EGOISTYCZNI". Nie lubię żadnej partii, tak bym mógł powiedzieć, NA NICH BYM zagłosował, ale to co powyżej zacytowałem, cholera nie bójmy się tych słów = proroctwo!!! Tylko, że szkoda, że pierwotnie funkcjonujące jak ironiczne przerysowanie, tego co nie miało nadejść. No cóż Amerykany mają Gladwella, my mam Lisa...... Bez komentarza.

podobalo mi sie :-) warto przeczytac !

podobalo mi sie :-) warto przeczytac !

Spodziewałem się czegoś o wiele lepszego. Zawiodłem się ja i osoba od której tą książkę pożyczyłem.

• Literatura faktu
  • Domowe